Igor Lewczuk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Lewczuk: Piast może a nie musi

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jestem jeszcze przed analizą meczu z Piastem. Na tyle się jednak znamy, że można śmiało powiedzieć, że Gerard Badia ma bardzo dobre dośrodkowania, dobrą technikę. Z kolei Kuba Świerczok jest silnym napastnikiem, dobrze znajdującym się pod bramką rywala i ma teraz dobry okres. Po tym momencie, gdy Piast nie punktował, teraz wygrał 2 mecze z rzędu. Jadą na Legię, gdzie się może a nie musi, więc z mniejszym obciążeniem psychicznym - zobaczymy. Na pewno będę mądrzejszy po materiałach dostarczonych przez sztab szkoleniowy - mówi przed niedzielnym meczem z Piastem Gliwice Igor Lewczuk.

- Wyniki naszych poprzednich meczów z Piastem nie mają znaczenia. Wychodząc na boisko, myślimy o tym, co jest teraz i co będzie za kilka minut. Statystyki są jakie są, ale to dobry powód by je zmienić i zacząć nowy rozdział.

- Czarek Miszta wykorzystuje swoją szansę. Czy jest różnica między grą młodszym a starszym bramkarzem? Myślę, że nie. Moja rola jest taka, że am podpowiadać, bronić i starać się pomagać w wyprowadzaniu piłki. Nieważne czy bramkarz ma 18 czy 35 lat. Jeżeli jako obrońca zauważę, że coś wyglądało by lepiej w akcji ofensywnej, to jak najbardziej podpowiadam młodszym zawodnikom. Gra trójką stoperów? Zdarzało mi się kilkakrotnie tak zagrać. Nie było by to wielkim problemem. Jestem gotowy na kolejne eksperymenty, Pozycja stopera jest taką pozycją, że niewiele może zawodnika zaskoczyć, ale między grą 3 a 4 obrońcami są różnice. Jestem otwarty na naukę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
eduardo - 28.11.2020 / 16:36, *.toneticgroup.pl

a wy możecie ale wam sie nie chce

odpowiedz
Prośba od kibica Legii - 28.11.2020 / 07:57, *.vectranet.pl

Podejdźcie do tego meczu bardzo ambicjonalnie i honorowo.Mamy porachunki z Piastem z poprzednich lat.Sporo napsuli nam krwi.Ten mecz po prostu trzeba wygrać nie tylko ze względu na punkty

odpowiedz
Adam - 27.11.2020 / 21:13, *.chello.pl

Czy Lewczuk ma ogólnie jakiekolwiek pojęcie o sytuacji w polskiej lidze, czy tak tylko sobie przychodzi na treningi, gra mecze, a tabela to tam wiecie, koledzy z szatni coś wspomną?

odpowiedz
Omg - 27.11.2020 / 17:09, *.t-mobile.pl

Lewczuk 34 l. Jestem gotowy na naukę... Dno

odpowiedz
Sputnik 44 - 28.11.2020 / 12:18, *.t-mobile.pl

@Omg: otwartość na naukę to raczej cnota... Hejtowanie zza ekranu jest jak najbardziej dnem...

odpowiedz
Arek - 27.11.2020 / 14:18, *.tpnet.pl

W którym miejscu tam jest wymówka?

odpowiedz
WarszawskaOchota - 27.11.2020 / 14:11, *.orange.pl

Piast musi wygrywać teraz każdy mecz za wszelką cenę jest ledwie nad miejscem spadkowym, więc podejrzewam że będą ,,gryźli'' trawę.
Legia też musi wygrać bo Raków nam depcze po piętach.
Więc Szanowny Panie Lewczuk, proszę nie tworzyć wymówek jeszcze przed meczem.
Wygrana Legii jest obowiązkiem, remis czy porażka nie wchodzi w grę !

odpowiedz
Autor - 27.11.2020 / 13:51, *.virginm.net

Pierwsza wymowka juz za wczasu.... Dawac nastepnych, ktory ma lepsza! Na miejsca, gotowi, start!! Haha

odpowiedz
Pawełek - 27.11.2020 / 12:23, *.netfala.pl

Na zdjęciu jest pomyłka. To jest mecz z łachem a nie z Piastem.

odpowiedz