Legia U14 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Bardzo udana była sobota dla wszystkich drużyn młodzieżowych Akademii. Juniorzy młodsi (U17) pokonali 6-1 Motor Lublin. Gracze o rok młodsi wygrali 6-4 z silnym Rakowem Częstochowa, choć pierwsze, bardzo trudne pół godziny meczu zupełnie tego nie zapowiadało; nasi gracze zdołali jednak odrobić dwubramkową stratę, i to z nawiązką. Dobrze w meczach z Rakowem zaprezentowali się piłkarze z zespołów U12 i U13. Legia U15 wygrała 4-2 z STF Champion Warszawa U16. W niedzielę juniorzy starsi ulegli 2-4 Górnikowi, choć prowadzili i mieli zaraz potem rzut karny. Po czerwonej kartce dla jednego z graczy stracili jednak 4 bramki, a sami zdobyli jedną. Legia U10 i U11 zmierzyły się z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław

CLJ U18: Górnik Zabrze 4-2 (1-1) Legia Warszawa U18
0-1 9 min. Wiktor Kamiński (as. Jakub Czajkowski)
1-1 44 min. Kamil Grudziński (rzut karny za zagranie ręką)
2-1 49 min. Nikodem Zielonka 49
3-1 53 min. Thomas Pranica
4-1 72 min. Thomas Pranica
4-2 86 min. Michał Kochanowski (as. Kajetan Staniszewski)

Legia U18: Maciej Kikolski [04](Sebastian Krejer ng) - Miłosz Pacek, Jerzy Munik, Łukasz Rytelewski, Jakub Czajkowski ŻCZ (43') - Bartosz Ślendak, Kacper Gościniarek (80' Michał Kochanowski), Ivan Vidošević (46' Dawid Barnowski) - Kacper Skwierczyński (60' Kajetan Staniszewski), Wiktor Kamiński [04](60' Fryderyk Janaszek [04]), Radosław Cielemęcki (75' Ignacy Dawid)
Trener: Grzegorz Szoka

Sparing: Legia U17 6-1 (5-0) Motor Lublin U17
1-0 18 min. gol samobójczy (as. Jordan Majchrzak)
2-0 22 min. Jordan Majchrzak (as. gr. testowany)
3-0 28 min. Jordan Majchrzak (głową, as. Dawid Kiedrowicz)
4-0 37 min. Jordan Majchrzak (as. Bartosz Dziemidowicz)
5-0 41 min. Maddox Sobociński (dobitka strzału Jakuba Rutkowskiego)
5-1 55 min. Oskar Gede
6-1 60 min. Dawid Kiedrowicz b.a. (po akcji Bartosza Dziemidowicza)

Strzały (celne): Legia 20 (15) - Motor 6 (3)

Legia: Jan Sobczuk [05] (46' Tomasz Zieliński [05]) - Patryk Winiarski, Patryk Bek, Sebastian Kieraś, Jakub Rutkowski - Kacper Knera (46' Bartosz Mikołajczyk [05]), gr. testowany, Maddox Sobociński - Dawid Kiedrowicz, Jordan Majchrzak (46' Bartosz Krasuski [05]), Bartosz Dziemidowicz
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Legia U16 6-4 (2-2) Raków Częstochowa U16
0-1 3 min. Patryk Malamis
0-2 13 min. Adrian Filipiak b.a.
1-2 38 min. Maksymilian Stangret (as. Kacper Rojkowicz)
2-2 41 min. Maksymilian Stangret b.a. (po przechwycie)
3-2 52 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
4-2 58 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
4-3 60 min. Patryk Malamis
5-3 73 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
5-4 81 min. Bartosz Laskowski
6-4 83 min. Maksymilian Stangret (as. Szymon Siodłowski)

Strzały (celne) - I połowa: Legia 3 (3) - Raków 17 (9)
Strzały (celne) - II połowa: Legia 10 (6) - Raków 8 (4)

W 44. minucie Hubert Nowak obronił rzut karny

Legia: Hubert Nowak [06] - Kacper Stankiewicz, Ignacy Morawski, Hubert Ogórek (46' Igor Szostek), Lucio Ceci - Oskar Lachowicz (Kpt), Kacper Rojkowski (46' Szymon Siodłowski), Szymon Grączewski - Filip Borowski (46' Szymon Siodłowski), Maksymilian Stangret, Maciej Bochniak
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Maciej Bąbel

Legia zmierzyła się w sobotę z Rakowem, który triumfował w rozgrywkach w kategorii B2 (U16) na Śląsku, z imponującym bilansem punktowym i bramkowym. Szybko okazało się, że nie było w tym przypadku. Częstochowianie grali bardzo wysoko w pressingu (niekiedy już na linii pola karnego czekało nawet trzech zawodników!), wymuszali błędy i tworzyli kolejne sytuacje. Po kwadransie gry prowadzili 2-0, a legioniści, choć tworzyli akcje ofensywne, to niekiedy zbyt długo przetrzymywali piłkę lub nie podejmowali odpowiednio szybko decyzji o strzale. Częstochowianie po pół godzinie gry mieli już na koncie kilkanaście uderzeń W 38. minucie Kacper Rojkowicz wrzucił z prawej strony do Maksymiliana Stangreta, a ten uderzył piorunująco i nie do obrony. Trzy minuty później ten sam zawodnik zagrał agresywnie w pressingu, a po odbiorze nie zmarnował okazji sam na sam. Wynik mógł być nieco zaskakujący, jednak goście jeszcze przed przerwą mogli odzyskać prowadzenie, po rzucie karnym. Hubert Nowak (o rok młodszy od kolegów z drużyny) wyczuł intencje strzelca i obronił strzał, zmazując wszelkie uprzednie przewiny przy niefrasobliwie straconym golu na 0-2.

Po przerwie Legia przystąpiła do gry wzmocniona psychicznie udaną końcówką oraz trzema nowymi graczami, którzy szybko pokazali się z dobrej strony. Legioniści zagrali też nieco agresywniej i mądrzej w odbiorze i wyprowadzeniu piłki. Choć gracze Rakowa pozostawali niesłychanie groźni i wychodzili wysoko do odbioru, legionistom coraz częściej udawało się wyjść spod pressingu serią szybkich podań. Nieźle w środku pola radził sobie Szymon Grączewski. Dwukrotnie skutecznością (po sprytnych dograniach dobrze dysponowanego Macieja Bochniaka) popisał się powracający po dość długiej przerwie Szymon Siodłowski, który błyskotliwość w ofensywie łączył ze zdecydowaniem w grze obronnej. Goście zdobyli gola kontaktowego, a po chwili mogli wyrównać, czemu zapobiegła tylko interwencja Nowaka, ale w 73' minucie hat-tricka, po rozegraniu stałego fragmentu gry, skompletował Siodłowski. Niezłą okazję miał też główkujący obok słupka Lucio Ceci oraz Maciej Bochniak. Raków nie rezygnował, a choć Nowak w 75. minucie zdołał obronić trudne uderzenie, w 81. minucie był już bezradny po strzale Laskowskiego. Na odpowiedź podopiecznych trenera Kalinowskiego trzeba było czekać niewiele ponad minutę - Siodłowski odegrał do Stangreta, a ten zaskoczył golkipera Rakowa strzałem z ostrego kąta, również kompletując tym samym hat-tricka. Nasz napastnik mógł nawet podwyższyć rezultat ale w 86. minucie strzelił obok słupka. Ostatnie minuty były dość nerwowe, gdyż kontuzji doznał Oskar Lachowicz, a wobec braku zmian Legia musiała grać w "10". Mimo wszystko, pomimo naporu gości gospodarze byli stanie wychodzić spod pressingu i obronić korzystny rezultat. Mimo porażki, Raków pozostawił bardzo dobre wrażenie i bardzo ciekawe, jak gracze z Częstochowy będą w przyszłym sezonie prezentować się w CLJ U17.

Legia U15 4-2 (1-0) STF Champion Warszawa U16
1-0 3 min. Tomasz Rojkowski (as. Piotr Zieliński)
2-0 43 min. Karol Kosiorek (as. Tomasz Rojkowski)
2-1 58 min. Filip Składowski
2-2 70 min. Kacper Bojańczyk
3-2 74 min. Piotr Zieliński (ind. akcja po dograniu od Jakuba Żewłakowa)
4-2 80 min. Karol Kosiorek (as. Piotr Zieliński)

Strzały (celne): Legia 32 (14) - Champion 18 (9)

Legia: Michał Malinowski - Oliwier Olewiński (Kpt), Rafał Boczoń, Wojciech Gan, Jakub Grzejszczak - Karol Kosiorek, Kajetan Pysz, Roman Żuk, Piotr Zieliński (41' Jakub Chodkowski), Jakub Kowalski (41' Jakub Żewłakow) + zmiany powrotne
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Sparing: Raków Częstochowa 08 - Legia U13

Legia: Marcel Grzejda - Daniel Foks, Maksymilian Dołowy, Oliwier Puto, Filip Nieckarz, Maciej Chojnowski, Mikołaj Jasiński, Marcel Kiełbasiński, Piotr Bzducha, Daniel Wyrozumski, Norbert Merchel [99], Bartłomiej Leszczyński, Artur Sikorski, Adam Niewiadomski

Sparing: Raków Częstochowa 09 - Legia U12

Legia: Denys Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Piotr Bartnicki, Vincent Ziętek, Mateusz Strzelecki, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Aleksander Badowski [00], Wojciech Paczosa, Kacper Ziółkowski, Ksawery Kopeć, Olivier Ziembicki
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Jakub Witkowski

Śląsk Wrocław U11 - Legia Warszawa U11
Lech Poznań U11 - Legia Warszawa U11

Legia: Franciszek Golański, gr. testowany, Igor Brzozowski, Mateusz Pawłowski, Tymon Płoszka, Aleksy Chmielewski, gr. testowany, Filip Hołowiński, Oliwier Pruszyński, Oskar Putrzyński, Antoni Błoński, Dawid Rodak, Xawery Eichler
Trenerzy: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski

Udane mecze legionistów w Poznaniu. W meczu ze Śląskiem podopieczni trenerów Majewskiego i Legierskiego stworzyli sobie masę sytuacji po szybkiej grze i "przyczepić" się można tylko do mocno umiarkowanej skuteczności. Choć dzięki temu, że wynik oscylował najczęściej w okolicy remisu, legioniści musieli pozostawać skoncentrowani do końca spotkania. Bardzo ciekawe było również spotkanie z Lechem, w którym prowadzenie trzykrotnie przechodziło z rąk do rąk. Aby uniknąć "przesiadywania" pod polem karnym, ustalono linię spalonego, której nie można było przekraczać przy podaniach do przodu. Dodatkowo auty wyrzucano już z ręki, czyli tak, jak od kategorii U12. Było to zatem ciekawe wprowadzenie do rozgrywek 9-osobowych (choć sam mecz rozegrano w składach klasycznych dla tej kategorii: bramkarz + 6 graczy w polu). Sparing był bardzo wartościowy i zacięty, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund.

Śląsk Wrocław U10 - Legia Warszawa U10
Lech Poznań U10 - Legia Warszawa U10

Legia: Oliwier Frąckiewicz, gr. testowany, Stefan Podgórski, Filip Wancerz, Maksymilian Albrecht, Michał Kuć, Fryderyk Paprocki, Radosław Maćkowski, Szymon Wlazło, Cyprian Lipiński, Stanisław Ziętek, Julian Liwartowski, Bartosz Gawryś
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Michał Konieczny, Tymoteusz Neuff

Ciekawe mecze rozegrała w Poznaniu najmłodsza drużyna Akademii. Mecz ze Śląskiem to ofensywna gra z obu stron, wymiana ciosów od ostatnich minut (grano 40 min.) spotkania. Zdecydowana większość graczy obu drużyn stanęła na wysokości zadania i spotkanie musiało się podobać, mimo pewniej, nieuniknionej w tym wieku niefrasobliwości. Spotkanie z Lechem, rozegrane bezpośrednio po meczu z WKS, stało bodaj na jeszcze wyższym poziomie z obu stron. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do poprzedniego spotkaniu w którym padło kilkanaście bramek, gole długo w ogóle nie padały. W końcówce nieco więcej sił i zimnej krwi pod bramką zachowali poznaniacy. Oba zespoły bez wątpienia wielokrotnie się ze sobą spotkają i już wiadomo, że będą to ciekawe spotkania.