fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Amp futbol

Wygrana i porażka na koniec sezonu w Poznaniu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zakończył się sezon 2020 w amp futbol ekstraklasie. Legia już wczoraj zapewniła sobie tytuł mistrza Polski, ale dziś legioniści rozegrali jeszcze dwa ostatnie spotkania podczas czwartego turnieju w Poznaniu. Najpierw nasz zespół wygrał z Widzewem 3-0, zdobywając trzy bramki przed przerwą, a o godzinie 15:20 zakończyło się spotkanie Legii z Wisłą Kraków, w którym nasz zespół doznał drugiej porażki w sezonie (1-2).

Legia w obecnym sezonie zdobyła 42 punkty, wygrywając 14 meczów i notując 2 porażki. Wisła Kraków, rozpoczynająca sezon jako Husaria Kraków, zdobyła o pięć punktów od Legii mniej, z bilansem 12 wygranych, 1 remisu i 3 porażek. Legia w całym sezonie zdobyła 47 bramek i straciła 9.

Najlepszym strzelcem sezonu 2020 został Krystian Kapłon z Wisły Kraków, który zdobył 18 bramek. Drugim ligowym strzelcem został zawodnik Legii, Bartosz Łastowski, z 14. golami na koncie. 12 goli w zakończonym sezonie zdobył inny legionista, Jakub Kożuch, z kolei Jurij Susz miał 8 trafień na koncie.

Legia Warszawa 3-0 (3-0) Widzew Łódź
1-0 5 min. Mateusz Sadłowski (as. Jakub Kożuch)
2-0 11 min. Jakub Kożuch (bez asysty)
3-0 18 min. Jakub Kożuch (bez asysty)

żółte kartki: M. Stoczkiewicz (Widzew)

Legia Warszawa 1-2 Wisła Kraków
Bramki: P. Świercz (samobójcza) - K. Rosiek 7' (K. Kapłon), K. Grygiel 13' (K. Rosiek)
żółta kartka: Abayomi (Legia)

Wyniki pozostałych niedzielnych meczów:
Warta Poznań 1-1 (0-1) TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała
TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 2-4 (1-2) Wisła Kraków
Warta Poznań 1-1 (0-0) Widzew Łódź

Końcowa kolejność w sezonie 2020:
1. Legia Warszawa 42 pkt.
2. Wisła Kraków 37 pkt.
3. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 26 pkt.
4. Warta Poznań 7 pkt.
5. Widzew Łódź 1 pkt.

Mistrzowie Polski 2020 - Legia Warszawa:
Bramkarze: Jakub Popławski, Szymon Kiernoz, Piotr Kleśniak, Piotr Karczewski.

Zawodnicy z pola: Adrian Stanecki (kapitan), Bartosz Łastowski, Jakub Kożuch, Bamgbopa Abayomi, Piotr Wykrota, Yuri Susch, Taras Sokol, Artur Stolikowski, Mateusz Żebrowski, Anatoli Medvediuk, Karol Zdzieborski, Maks Moroz, Marcin Kusiński, Mateusz Sadłowski.

Sztab: Mateusz Szczepaniak, Radosław Kokoszka, Bartłomiej Gąsior, Marta Siekierska, Kamil Dudek.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Lebaid - 30.11.2020 / 07:41, *.vectranet.pl

Wielkie gratulacje!

odpowiedz
eLeLeL - 29.11.2020 / 15:51, *.amazonaws.com

Brawo Panowie!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.