Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Paweł Wszołek

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Trener Czesław Michniewicz wychodzi z założenia, że jeśli coś działa, to nie ma sensu tego zmieniać. W spotkaniu z Piastem Gliwice i z Lechią Gdańsk zobaczyliśmy zatem taką samą jedenastkę zawodników. Postanowiliśmy pod lupą bliżej przyjrzeć się występowi Pawła Wszołka.

Podobnie jak w meczu z Piastem, Legia od pierwszych minut mocniej zaatakowała przeciwnika, by go jak najszybciej „ukłuć”. W pierwszych pięciu minutach Paweł Wszołek dwukrotnie dośrodkowywał futbolówkę w pole karne. W pierwszej sytuacji jego dośrodkowanie wybili gracze Lechii, natomiast druga sytuacja przyniosła już zagrożenie pod bramką gości, jednak w ostatniej chwili zablokowany został Luquinhas i piłka padła łupem Dusana Kuciaka.

Dobrze w tym meczu wyglądała jego współpraca z Brazylijczykiem. Wszołek w 24. minucie zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Luqinhasa, który jednak uderzył obok bramki strzeżonej przez byłego gracza Legii. Tuż przed zejściem z boiska byłego reprezentanta Polski obaj zawodnicy przeprowadzili jeszcze jedną akcję. W 74. minucie dogonił futbolówkę przed autem, popędził prawą flanką, zagrał do Brazylijczyka, który odegrał do znajdującego się przed polem karnym Bartosza Kapustki. Akcja zwieńczona została mocnym uderzeniem Kapustki, ale piłkę wybił Kuciak.

Wszołek, podobnie jak i cały zespół, miał niezłe momenty w tym spotkaniu. Drugą połowę rozpoczął nawet ze strzelonym golem, ale po asyście Artura Jędrzejczyka znajdował się na spalonym. Warto wspomnieć o jeszcze jednym dośrodkowaniu, które wykonał tuż po przerwie, kiedy dobrym podaniem uruchomił go na skrzydle Josip Juranović. Jego dośrodkowanie wypiąstkował Dusan Kuciak, za plecami którego już czaił się Tomas Pekhart.

fot. Woytek / Legionisci.com<
small>fot. Woytek / Legionisci.com

Nie wszystko było dobre w grze Wszołka. W drugiej odsłonie gry w polu karnym przyjął futbolówkę ręką i akcja spaliła na panewce. Martwić może także statystyka pojedynków z rywalami. Z 15 takich starć wygrał tylko 1/3. Z pięciu pojedynków w powietrzu wygrał trzy, natomiast na ziemi na dziesięć tylko dwa. 28-latek często dziwnie ustawiał się w ataku pozycyjnym, przez co piłkarze, którzy posiadali piłkę, mieli jedną opcję mniej do podania czy uruchomienia ataku.

Nie był to najlepszy występ Wszołka. Pomocnik w niemal każdym meczu występuje od pierwszej do ostatniej minuty, co widoczne jest w niektórych spotkaniach. Brak mu zmiennika, który mógłby go mocnej naciskać w rywalizacji o pierwszą jedenastkę. Oczywiście całkowicie inaczej ocenialibyśmy jego występ, gdyby jego dwa naprawdę dobre dośrodkowania na bramki zamienił Luquinhas oraz gdyby nie znajdował się na pozycji spalonej przy bramce na początku drugiej odsłony gry. W każdym meczu stara się wypracować dwie - trzy sytuacje swoim kolegom albo sam znajduje się w niezłych sytuacjach, niekiedy brak skuteczności innym graczom „Wojskowych” bądź jemu samemu.

Paweł Wszołek
Czas gry: 78 minut
Bramki: 0
Strzały / celne: 0
Faule: 1
Faulowany: 0
Spalone: 0
Straty piłki: 16
Odbiory / udane: 2 / 1 (50%)
Podania celne: 19 / 11 (58%)
Podania kluczowe / celne: 3 / 3 (100%)
Podania przyjęte: 30
Pojedynki / wygrane: 15 / 5 (33%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 5 / 3 (60%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 10 / 2 (20%)
Dryblingi / udane: 4 / 1 (25%)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Juras - 13.12.2020 / 09:37, *.plus.pl

Cały rok nie zagrał dobrego meczu. Jest tragiczny! Pozbyć się go póki ktoś da za niego cokolwiek.

odpowiedz
Hiszpan - 10.12.2020 / 21:10, *.telnaptelecom.pl

Słabiutki ostatnio. Trzeba wierzyć że w Krakowie się poprawi i wrzuci 2 bramki.

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 09.12.2020 / 09:38, *.chello.pl

Teraz ma gorszy czas,ale odbuduje się jest ambitny i waleczny.

odpowiedz
Stabur - 08.12.2020 / 20:00, *.plus.pl

... robi przynajmniej “ wiatr “....

odpowiedz
MARKUS - 08.12.2020 / 19:10, *.t-mobile.pl

statystyki ŻAŁOSNE

odpowiedz
Trybcio - 08.12.2020 / 18:37, *.tpnet.pl

Skrzydlowy ktory nie potrafi wygrac pojedynku 1 na 1 robiac drybling. Czesto mama wracenie ze nie nadaje sie do kombinacyjnej gry bo nie rozumie sie z partnerami na boisku. Brak umiejetnosci gry lewa nogi i prob padan nia w sytuacji gdy jest ku temu okazja. Mysle ze kazdy nasz boczny obronca jest bardziej zwinny od niego z astizem na czele.

odpowiedz
Zyzio - 08.12.2020 / 20:15, *.amazonaws.com

@Trybcio: Zgadzam się z tobą w 100%, dodał bym jeszcze, że wszystko co robi to na farcie"tu się odbije, tam się odbije.

odpowiedz
andreas - 08.12.2020 / 15:40, *.chello.pl

Dobrze że mamy Pekharta (10 z 19 bramek Legii) bo reszta ma kłopoty ze strzelaniem poczynając od Karbownika, Luquinasa, Wszołka czy Martinsa brak siły strzałów i celności. Drugim strzelcem w drużynie jest Lopez i Mladenovic, a gdzie 2 linia? Pojedyncze bramki

odpowiedz
Autor - 08.12.2020 / 12:55, *.virginm.net

To co wszolek gra ostatnio to szkoda komentowac w ogole... On mysli o reprezentacji, wiecznie to powtarza. Nigdy nie wyrobil sobie zadnej marki a gada o reprezentacji.... mysli ze jes kims bo wyjechal za granice i cos pogral. Gdyby byl tak dobry jak mysli to primo nie wrocilby do Polski bo by znalazl inny klub w championship ale.... jakos nikt go nie chcial. Wiec zamiast gwiazdorzyc to Pawelku zapiertalaj na treningach!!! :)

odpowiedz
AAA - 08.12.2020 / 12:14, *.chello.pl

Coraz słabszy o Jego dośrodkowaniach lepiej nie wspominać.....

odpowiedz
Autor - 08.12.2020 / 13:57, *.virginm.net

@AAA: O strzalach rowniez. Nie potrafi nawet nogi dostawic... na wlasciwie pustá bramke nawet pudlowal ostatnio. Nie sluzy mu granie w duzym klubie. Chyba za szybko staje sie tzw gwiazdá :D

odpowiedz
Arek - 08.12.2020 / 14:26, *.tpnet.pl

@Autor: a Ty co potrafisz?

odpowiedz
Autor - 08.12.2020 / 15:50, *.virginm.net

@Arek: " brawurowa jazda fiatem cinquecento..."
Hahahaha. A tak na powaznie? To po za zajechaná kondycjá to dosrodkowac potrafie pileczke elegancko i jak ide pokopac pileczke to ze stalego fragmentu potrafie ustrzelic brameczke ze taki Pawel Wszolek by sie wstydzil ile zarabia... Bez jaj! Haha. A o co Ci w sumie chodzi bo nie wiem? To profesjonalny pilkarz wkoncu powinien poziom prezentowac a nie gadac glupoty o kadrze jak on nie potrafi z 5 metrow wbic pilki do bramki. Pawel to Ty? Przyznaj sie hahaha ;)

odpowiedz
Zyzio - 08.12.2020 / 20:23, *.amazonaws.com

@Arek: A ty upośledzony jesteś, zadając takie pytanie? Gra w "L" w pierwszej drużynie,że się czepiasz, to kibic który coś stwierdził glabie.

odpowiedz
Arek - 08.12.2020 / 23:45, *.tpnet.pl

@Autor: oto, że się tu marnujesz. Powinieneś zastąpić Wszołka. No a przynajmniej podjąć rywalizację:)

odpowiedz
Autor - 09.12.2020 / 11:12, *.virginm.net

@Arek: Nie zrozumielismy sie. Nadal nie wiem o co Ci chodzi. Bronisz tego Wszolka co gra jak platfus i mu sie po prostu nie chce. Ja nie jestem profesjonalnym pilkarzem i mam szydere z tego "profesjonalisty". A jak zapyatales CO JA POTRAFIE to odpowiedzialem ze moglbym go zawstydzic tym jak potrafie kopnac pilke nie bedac pilkarzem. Wiec o co lotto stary? Ha a pod innym artykulem probujesz podwazac umiejetnosci Veso i to jak zapier...la na boisku... Wszolek to Ty wez sie przyznaj haha ze pod nickem AREK penetrujesz forum i sie wybielac starasz haha. Zajmij sie treingami a nie forum kibicowskim :D

odpowiedz
Arek - 09.12.2020 / 12:23, *.tpnet.pl

@Autor: no masz rację. Nie zrozumieliśmy się. Ale to wynika z tego, że masz problem z prostymi rzeczami, np. z czymś takim jak sarkazm. Poza tym, nie wiem skąd wiesz, że Wszołkowi się nie chce. Bo może po prostu jest bez formy. Ja zawsze uważam, że w każdym momencie trzeba być człowiekiem. Pamiętaj, to nie jest normalny sezon. Dlaczego, tłumaczyć nie zamierzam, bo sam powinieneś o tym wiedzieć. A szydzić z wszystkiego to jest najłatwiej, bo wysilać się przy tym specjalnie nie trzeba. Ale najciekawsze zostawiłem sobie na koniec. Bo chciałbym się dowiedzieć, w którym momencie podważałem umiejętności Veso? Gdzie i kiedy? Ja jestem pewien, na stówe, że nigdy nic takiego miejsca nie miało. Natomiast prawda jest taka, że nie byłem fanem przyjścia tu Kapustki, który jednak swoją postawą sprawia, że przekonuję się do niego. No więc?

odpowiedz
Autor - 09.12.2020 / 13:17, *.virginm.net

@Arek: Artykul: " Ocyne Legionistow po meczu z lechiá"
Rozumiem sarkazm i sam jestem sarkastyczny powinienes to zauwazyc :) Aczkolwiek odnioslem wrazenie ze pod wyzej wymienionym artykulem starasz sie zanizyc postawe, ambicje i umiejetnosci Veso. I ja nie szydze z Wszolka on jest po prostu malo ambitny i zdecydowanie ma o sobie jako pilkarz za duze mniemanie . Nie on jeden mial pseudo wirusa. Dobrze zauwazyles ze forma Kapustki rosnie, bronilem go tu od przyjscia do L wiedzialem ze potrzebuje on czasu zeby "odrdzewiec". Ale on tez mial wirusa, a forma jednak rosnie wiec Wszolek niema wytlumaczenia... Jest leserem ktory walczy o reprezentacje hehe. Irytuje mnie jego podejscie. W filmikach klubowych gwiazdeczkuje sobie i widac to golym okiem, ze sie uwaza za nie wiadomo jakiego pilkarza. Reprezentacja?? haha prosze Cie... Po nie udanych zagraniach dziobie butem murawe szukajac kreta ktory mu noge podstawil itd itd. To jest zalosne. W biegu nie umie dosrodkowac i potyka sie o wlasne nogi. Zaprzeczysz? :D Ja to nikogo nie hejtuje ale nie lubie typow co robia z siebie kogos wiecej niz sá w rzeczywistosci. Od tyle. A on jest cienki i zadufany... Pozdr

odpowiedz
oLaf - 09.12.2020 / 13:43, *.vectranet.pl

@Autor: Panowie, Wszołek jest i tak jednym z najlepszych obecnie piłkarzy Legii - teraz ma lekki zjazd ale po Covidzie to nic dziwnego - porównajcie sobie jego chęć walki z Valencją czy Sliszem... bez porównania jest lepszym piłkarzem.

odpowiedz
Arek - 09.12.2020 / 14:07, *.tpnet.pl

@Autor: nie, nie. Ja tam napisałem, że Veso nie zacznie grać od razu, tak samo jak przed kontuzją. I powiem Ci więcej, dalej tak uważam. Sprawdź sobie gdzieś, ile Błaszczykowski wracał, a też miał zerwane więzadło krzyżowe. Nie wiem, czy wiesz, jak jest zbudowany staw kolanowy, natomiast jeśli mówią, że piłkarz po tego typu kontuzji będzie mógł wyjść za pół roku na boisko, to wcale nie znaczy, że będzie śmigał jak przed zerwaniem. Ja tam napisałem, że powrót do formy jeszcze trochę mu zajmie, ale nigdy nie zaniżałem jego umiejętności. Milik też miał zerwane krzyżowe. Wrócił za pół roku i zerwał w drugim kolanie. Z tym po prostu trzeba uważać.
Pzdr.

odpowiedz
Autor - 09.12.2020 / 16:10, *.236.122

@oLaf: Slisza to niema co porównywać do skrzydłowego on ma inne zadania kompletnie i faktycznie ma naturę defensywną taki drugi Jodłowiec. Ja tam Slisza zadania boiskowe rozumiem i jak dla mnie jest spoko. Dodatkowo gra w Legii i jest młodziutki. Moim zdaniem materiał na konkretnego pilkarza i obym się nie mylił :) Wszolek do roboty albo na konwiktorską niech pali gume hehe. I niech skończy gwiazdorzyć , szukać dziur w murawie i machać łapami. To jest brak ambicji . Nie on jeden chorował niema wymówek . Nie dali by mu grać jakby coś było nie tak. Badania wydolnościowe przeszedł oraz wszelkie inne. NIE MA WYMÓWEK!! :)

odpowiedz
Pawciu - 08.12.2020 / 12:10, *.net.pl

Obnizyl loty i to bardzo. Moze COVID swoje tez zrobil...

odpowiedz
L - 08.12.2020 / 10:42, *.tpnet.pl

Od dłuższego czasu powinien zasiąść na ławce tylko nie ma dla niego zmiennika. Czekam na powrót veso. Myśle że prawa strona Juranovic i Vesovic wyglądałaby ciekawie.

odpowiedz
starszy - 08.12.2020 / 10:22, *.plus.pl

Wszyscy którzy przechodzili do nas od czarnuli wypadali dobrze . Paweł Wszołek wirtuozem nie jest ale w każdy mecz wkłada 100 % ambicji.

odpowiedz
Czaro1987 - 08.12.2020 / 09:39, *.play-internet.pl

Straszny zjazd Pawła, oby na wiosnę było znacznie lepiej.

odpowiedz