Mateusz Mielnik - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Mielnik: Czekaliśmy na silnego rywala

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Spała grała naprawdę na dobrym poziomie. Ci chłopcy mają ogromny potencjał i nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia w pierwszych dwóch setach. Rywale bardzo dobrze zagrywali i nie mogliśmy sobie z tym poradzić - skomentował mecz trener Legii Mateusz Mielnik.

- Cały tydzień przygotowywaliśmy się i chcieliśmy, by Spała przyjechała w najmocniejszym składzie i żeby mecz był na styku, bo bardzo nam tego brakuje. Chłopcy ze Spały fajnie nam się przeciwstawili i niewiele im zabrakło w tie-breaku.Cieszę się, że mój zespół wyszedł z tego obronną ręką. W szatni pierwszy raz cieszyliśmy się w szatni, bo na to zasłużyliśmy.

- Nie była to jednak droga z piekła do nieba, a po prostu męska siatkówka. Musieliśmy w trakcie meczu nauczyć się z nimi grać, bo dawno nie graliśmy pod presją wyniku i z tak wysokim blokiem, co przy naszym słabszym przyjęciu utrudniało nam grę. Potrzebowaliśmy dwóch setów, żeby się do tego dostosować. Ostatecznie wygraliśmy i wyszliśmy z trudnego momentu, ale niebo to może być dopiero w majowych etapach rozgrywek... Taka wygrana na pewno nas cementuje, postawiliśmy kolejny mały krok.

- Nasza druga liga charakteryzuje się skokami, bo zespoły trenują w różnych etapach. Systematyczna praca z młodzieżą powoduje, że czas gra na ich korzyść. Na początku gracze SMS-u przeszli okres kwarantanny i nie mieli czasu, by trenować. Kilku zawodników im powypadało i słabiej się prezentowali. Siatkówka jest taką dyscypliną, że jak na treningu nie zrobisz odpowiedniej liczby powtórzeń, to jakość gry będzie niska. Teraz Spała weszła w rytm meczowy i są bardzo groźni. To z kolei pokazuje, że nasza grupa jest bardzo mocna. Wszystko wskazuje na to, że w półfinale będą trzy nasze drużyny, bo Spała I pewnie awansuje z grupy trzeciej. Nie będzie więc lekko, musimy więc mądrze pracować i podchodzić do wszystkiego z pokorą.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.