Łukasz Bortnik - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Bortnik: Łączymy przygotowanie fizyczne i taktyczne

Hagi, źródło: Legionisci.com

- W nowoczesnej piłce nożnej w treningu łączy się wszystkie aspekty w jedną całość. Nie oddzielamy przygotowania fizycznego od przygotowania taktycznego i technicznego. Treningi będą wyglądały tak, że będą w nich elementy biegowe i taktyczne. Wiele rzeczy będzie kształtowanych w formie gier, szczególnie moc i wytrzymałość tlenowa. Nie odchodzimy jednak od czystego biegania, oczywiście przeprowadzonego w odpowiedni sposób, żeby mieć pewność, że jest duża kontrola nad intensywnością - zapowiada Łukasz Bortnik, trener przygotowania fizycznego pierwszej drużyny Legii.

- Chcieliśmy, żeby zawodnicy rano zaadaptowali się do innych warunków pogodowych. Rano temperatura sięgała 25-26 stopni, wczoraj cały dzień byliśmy w podróży, także mamy dodatkowo trzy godziny różnicy między Warszawą i Dubajem, więc dążyliśmy do tego, żeby pierwsza jednostka była spokojna i wprowadzająca. Jak podkręcimy intensywność, tak jak na popołudniowym treningu, to zawodnicy będą to odczuwać. Być może poranna jednostka była mniej obciążająca niż się spodziewaliśmy, ale o tym dowiedzieliśmy się po treningu. Dlatego zdecydowaliśmy, żeby ta druga - zgodnie z planem - była o większej intensywności i objętości. Myślę, że plan został zrealizowany - mówi o pierwszych dwóch jednostkach treningowych, które w czwartek zrealizowali piłkarze.

- Michał Karbownik i Marko Vesović pracują głównie z fizjoterapeutami. "Karbo" powoli wraca, chcemy spokojnie wprowadzić go do pracy boiskowej. Myślę, że to kwestia około tygodnia. "Veso" natomiast przechodzi długą rehabilitację. Teraz kończy się szósty miesiąc powrotu po poważnej kontuzji. Mamy plan i realizujemy go. Mamy nadzieję, że niedługo dołączy do nas chociaż częściowo, by mógł robić więcej rzeczy na boisku.

  PRZYGOTOWANIA DZIEŃ PO DNIU  
TRENINGI SPARINGI FOTO VIDEO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
P - 08.01.2021 / 16:58, *.play-internet.pl

Biegać Walczyć !!!!!!!!!

odpowiedz
Juri - 08.01.2021 / 05:22, *.centertel.pl

Juri wy fizycznie musicie byč przygotowani na tip top. Taktykę to powinni znać profesjonalni piłkarze w takim wieku.

odpowiedz
LegiaFans - 07.01.2021 / 21:28, *.chello.pl

WALCZYĆ TRENOWAC LEGIA MUSI PANOWAĆ (L)

odpowiedz
1909 - 07.01.2021 / 17:43, *.media.pl

Brak transferów to wzmocnienie jeszcze żeby jedzą i wietes złapali kontuzje albo przenieśli się do Wieczystej Kraków i to by było wzmocnienie. Odebrać opaskę bublowi

odpowiedz
WIDZ - 08.01.2021 / 16:09, *.chello.pl

@1909 : Mocno się uderzyłeś w główkę. Jak można komukolwiek, a szczególnie sportowcowi, a wyjątkowo szczególnie komuś z własnego klubu, życzyć kontuzji. Pomyśl zanim coś wystukasz.

odpowiedz
lob - 07.01.2021 / 17:29, *.chello.pl

Jak byś ich nie przygotował to i tak sił starczy na 20 minut szybszej gry.
Po 20 minutach gry w naszej buraczanej lidze i tak będą oddychać rękawami i w każdej małej przerwie uzupełniać płyny..........z pustego to i Salomon nie naleje.....a tak na marginesie to tylu "grajków " już odeszło i co z transferami ???

odpowiedz
Zborek - 07.01.2021 / 21:53, *.chello.pl

@lob: będą, nie bój żaby waldusiu

odpowiedz
Darek - 07.01.2021 / 17:14, *.t-ipconnect.de

Wszystko ładnie wygląda w gadce.W rzeczywistości przyjeżdża do nas beniaminek i cały misterny plan idzie się je..ć.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.