fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

15. kolejka Ekstraklasy. Pogoń liderem

Mishka, źródło: Legionisci.com

Po przerwie zimowej wróciły rozgrywki Ekstraklasy. 15. kolejka rozpoczęła się od spotkań Zagłębia z Wisłą Płock i Rakowa z Pogonią. Płocczanie wygrali w Lubinie 2-0, a Pogoń w Bełchatowie grała Raków. W sobotę Lechia przegrała u siebie z Jagiellonią, Górnik podzielił się punktami z Lechem, a Warta pokonała Cracovię. W niedzielę niesamowity przebieg miało spotkanie Wisły Kraków z Piastem. "Biała Gwiazda" prowadziła już 3-0, a przegrała 3-4 w doliczonym czasie gry. Legia musiała uznać wyższość Podbeskidzia i straciła 1. miejsce w tabeli na rzecz Pogoni. Na zakończenie kolejki Śląsk zremisował ze Stalą.

15. kolejka:

Zagłębie Lubin 0-2 Wisła Płock
Raków Częstochowa 0-1 Pogoń Szczecin
Warta Poznań 1-0 Cracovia
Lechia Gdańsk 0-2 Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze 1-1 Lech Poznań
Wisła Kraków 3-4 Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Legia Warszawa
Stal Mielec 0-0 Śląsk Wrocław

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (74)

+dodaj komentarz
Jaro - 02.02.2021 / 06:58, *.tpnet.pl

Miodek zatrudniając poznańskiego słowika na stanowisku trenera myślał może że ten ma cały czas żywe kontakty i będzie załatwiał lepsze sędziowanie i widać się mylił...

odpowiedz
Wiem co mówię - 01.02.2021 / 21:25, *.chello.pl

To nie wina pilkarzy, ktoś ich tu ściągnął.

odpowiedz
Szymon - 01.02.2021 / 05:42, *.t-mobile.pl

Sprzedawczyki i tyle. A u buka grane było ha ha ha

odpowiedz
Arek - 31.01.2021 / 22:41, *.tpnet.pl

Niby jeszcze pół sezonu przed nami, ale nasi "łaskawcy" znów czekają ch...j wie na co. Jesteśmy w podobnej, a może nawet takiej samej sytuacji jak 2 lata temu. Połowa drużyny kończy w czerwcu kontrakty. Wtedy też tak było i tytuł trafił do Gliwic. A teraz pierwsza jest Pogoń, która na prawdę gra dobrze, a przede wszystkim mało bramek traci. Ciekaw jestem, co na to nasz "wizjoner".

odpowiedz
Wolfik - 01.02.2021 / 09:55, *.mm.pl

@Arek: Poruszyłeś Kolego ważną kwestię. Szanowni piłkarze, zamiast walczyć o nowy kontrakt przechodzą obok meczu (vide Wszołek, temu już przestało się "chcieć" od jakiegoś czasu). zatem nie ma sensu ich wstawiać. Lepiej chyba było grać walecznym Cholewiakiem niż czekać aż p.Wszołkowi nagle się "zechce".

odpowiedz
jarekk - 02.02.2021 / 14:53, *.metrointernet.pl

@Wolfik: Zgoda, z niewolnika nie ma pracownika. Jak sie komus nie chce to nie ma sily zeby go zmusic.

odpowiedz
Daszka - 31.01.2021 / 22:20, *.chello.pl

Tytuł mało profesionalny. Otóż, Legia nie traci lidera, Legia oddaje lidera!

W rozkwitającej miodowej rzeczywistości, takie granie prawdopodobnie stanie się chlebkiem powszednim, a każde zwycięstwo będzie okraszane zwrotami w rodzaju: szok przy Łazienkowskiej, powrót z tarczą z delegacji, fantastyczny występ "zielonych" kanonierów", nasi dokonali cudu i po raz kolejny wywieźli 3 pkt. z b. trudnego terenu, dzięki heroizmowi legionistów nasza twierdza przy Ł3 nadal pozostaje nie zdobyta, itp., itd.
Prawda, że brzmi to obiecująco ?

odpowiedz
1909 - 31.01.2021 / 20:36, *.plus.pl

Na tapecie mamy trzy nazwiska Miodulski, Kucharski, Michniewicz wszysty do odstrzału!!!

odpowiedz
L - 31.01.2021 / 22:00, *.tpnet.pl

@1909 : Coś ci się pomyliło. Legia została założona w 1916 roku.

odpowiedz
Mojo jojo - 31.01.2021 / 19:26, *.t-mobile.pl

hahah dramat !miodek won!

odpowiedz
Piotruś - 31.01.2021 / 19:09, *.play-internet.pl

Michniewicz WON !!!

odpowiedz
MAKEN - 31.01.2021 / 18:45, *.151.165

Może przede wszystkim niech Czesio sam schudnie. Nawet nie potrafi poracić sobie z jedzeniem. A chce dobrze prowadzić Legię. Porażki z ostatnimi drużynami w ekstraklapie smucą i zatrważają.

odpowiedz
Będziedobrze - 31.01.2021 / 17:22, *.t-mobile.pl

wpis jak widać po dzisiejszym meczu, 3:0 to też niebezpieczny wynik ; - )

odpowiedz
Wolfik - 31.01.2021 / 16:57, *.mm.pl

NIeźle Jakubik przekręcił milicję dajjąc karnego na 3:3 z kapelucha. Ale i tak większość powie, że to Legii sędziowie pomagają.

odpowiedz
Krzeszczu - 31.01.2021 / 17:05, *.bredband2.com

@Wolfik: Pierwsze 20-25 minut wisly to byl naprawde fajny futbol. No ale mecz trwa 90+, i dali sie ograc fornalikowi jak zwykli frajerzy. Nie wiem czy to wisla tak marnie siadla czy piast zagral tak swietnie, bo obie druzyny maja wiecej paralitykow w skladzie niz pilkarzy. Aczkolwiek ten niemiec moze cos jeszcze w tym krakowie pouklada, tym bardziej ze sracovia jest na totalnym rozjezdzie.

odpowiedz
Wolfik - 31.01.2021 / 17:11, *.mm.pl

@Krzeszczu: Trafna ocena z jednym zastrzeżeniem - karny z doopy w okolicach 85 minuty potrafi zdziałać cuda. To był cios po którym krakusy się już nie podniosły. Skąd mój wpis - Jakubik wyciągnął "dziwolągów" z mułu.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 31.01.2021 / 13:19, *.amazonaws.com

A ja bym wolał łyski a nie grubà beke,....

odpowiedz
Autor - 31.01.2021 / 13:17, *.virginm.net

Ja bym się na Mioduskiego miejscu nie zawahał zrobić roszady na miejscu dyrektora sportowego i zatrudnił Probierza! I pisze to całkiem poważnie

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 31.01.2021 / 13:24, *.amazonaws.com

@Autor: Legia musiała by stracić wiele punktòw aby Dariusz wywalił Czesława....

odpowiedz
L - 31.01.2021 / 14:22, *.tpnet.pl

@Tony⚽️Montana: Czytaj ze zrozumieniem. On napisał o dyrektorze sportowym a nie trenerze. Tę funkcję pełni u nas słynny leń nic nie robiący przez cały rok niejaki radosław "będą transfery" kucharski. To akurat byłby ciekawy ruch. Nie da się być gorszym dyrektorem niz ten typ wiec Probierz na jego miejsce to byłby ciekawy ruch.

odpowiedz
Będziedobrze - 31.01.2021 / 14:26, *.t-mobile.pl

@Tony⚽️Montana: przecież Autor chce zmienić dyrektora sportowego, a nie trenera

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 31.01.2021 / 15:28, *.amazonaws.com

@Będziedobrze: Tego antysportowego leniwego darmozjada?to on jeszcze żyje?!nigdy nie widziałem żeby nasze barwy nosił,choć czapeczke,lub znaczek na klacie,to koń trojański !dawajta go na taczke!

odpowiedz
Krzeszczu - 31.01.2021 / 16:01, *.bredband2.com

@L: Nie wymagaj zeby cult srult /tony montana czytal ze zrozumieniem, bo to zwykly mongol z sierocinca. IQ rozmiaru butow a kultura jak u jaskiniowca spod bagdadu.

odpowiedz
Człowiek znikąd - 31.01.2021 / 17:01, *.t-mobile.pl

@L: To jest dawny Cult Legia, ten cymbał co nie potrafi sensownie sklecić zdania, ma problemy z ortografią, gramatyką i składnią zdań. Zmienił ksywkę, bo pod tamtą jest już mocno skompromitowany. Traktuj go z przymróżeniem oka jak dziecko specjalnej troski.

odpowiedz
Wolfik - 31.01.2021 / 17:03, *.mm.pl

@L: Wiem, że to prawie niemożliwe, ale uwierz mi - można. Probierz jest tego dobrym przykładem. Wszystkowiedzący, najmądrzejszy w całej wsi. Genialny prezes, dyrektor sportowy i trener w jednym. Z pasmem sukcesów w klubie ze stabilnym sponsorem. Nic, tylko zatrudniać....

Więcej takich ludzi w polskiej piłce a będziemy 40 liga w Europie.

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Tony ⚽️Montana I wielu innych - 31.01.2021 / 18:12, *.amazonaws.com

@Człowiek znikąd: mamy gdzieś orto,grame i składnie na postoju taxi, i inne wspòłczynniki,na forum liczy sie przekaz i popularyzowanie ukochanej drużyny,a wy kim jesteście w naszym mieście!

odpowiedz
Tony⚽️Montana and Cult⚽️Legia Forever ! - 31.01.2021 / 18:19, *.amazonaws.com

@L: Ok✨⚽️✨

odpowiedz
Cult,Legia,Super - 31.01.2021 / 21:15, *.amazonaws.com

@Krzeszczu:

odpowiedz
Mateusz z Gór - 31.01.2021 / 09:52, *.orange.pl

To jest myśl. Zatrudnić Probierza, żeby nie chciało się nikomu z nim pracować i w ten sposób pozbyć się Kucharskiego np.

odpowiedz
grzesiek - 31.01.2021 / 08:44, *.centertel.pl

Ja sie wcale nie dziwie Probierzowi. Pracowac w ekstraklapie jako trener to ciezki kawal chleba. Po 15 latwch nalwzy mu sie odppczynek

odpowiedz
L - 31.01.2021 / 11:30, *.tpnet.pl

@grzesiek: Ja to sie dziwię Probierzowi że zamiast zrobić sobie przerwę trzy i pół roku temu on zamiast tego wybiera cracovie...Wiadomo było że w tym klubie nie będzie miał nikogo kto umie prosto kopnąć piłkę wiec próba ulepienia czegoś z tych pseudo piłkarzy to był od początku śmieszny pomysł. Domyślam się, że wybrał cracovię przez to że najwięcej pieniędzy płacili ale to teraz niech nie płacze w wywiadach jaki to on zmęczony bo nikt go do niczego nie zmuszał. Do konfliktów z każdym kim się dało też go nikt nie zmuszał...

odpowiedz
Zgred - 31.01.2021 / 07:50, *.as9105.com

Wisła piast x
Podbeskidzie Legia 1
Mielec Śląsk 1

odpowiedz
1909 - 31.01.2021 / 06:17, *.plus.pl

Po meczu z Podbeskidziem do dymisji ma podać się trener MISTRZA POLSKI. Widział bym pana od whisky w barwach wojskowych wtedy pan Kucharski podałby się do dymisji. Parapapa pa pa oo oo...

odpowiedz
Będziedobrze - 31.01.2021 / 14:42, *.t-mobile.pl

@1909 : wyczuwam kibica klubu z Krakowa. Sądząc po nicku to albo Clepardia Kraków albo Maccabi Kraków

odpowiedz
liga - 31.01.2021 / 02:31, *.chello.pl

Probierz po dymisji po przegranej? Przecież to nie pierwsza i nie ostatnia przegrana Cracovii w lidze?! Więc co sie stało? heh

odpowiedz
FWK - 31.01.2021 / 01:42, *.play-internet.pl

PROBIERZ dymisja?! Toż to szok! A miał z craxa zdobywać mistrzostwo... Buahaaa ha ha !!! Treneiro będzie teraz trenował codziennie z łycha ;)))

odpowiedz
Rympał - 31.01.2021 / 00:10, *.114.188

Dawać Probjerza do Legii zamiast tłustego Ceśka

odpowiedz
Wolfik - 31.01.2021 / 00:52, *.mm.pl

@Rympał: Nie załamuj mnie....

odpowiedz
Arek - 31.01.2021 / 12:34, *.tpnet.pl

@Rympał: chyba Ci się sufit na głowę spadł.

odpowiedz
Arek - 30.01.2021 / 23:57, *.tpnet.pl

Ojej! Co to się stanęło? I ciekawe, co z roślinką. Bierze ze sobą? Teraz trzeba trzymać kciuki, żeby Czesław trwał na stanowisku jak najdłużej. Bo kto wie, co odbije naszemu wizjonerowi?

odpowiedz
kaktus - 30.01.2021 / 23:12, *.tpnet.pl

Bójcie się.... Probierz stracił robotę... Oby loczek nie wpadł na nowy genialny pomysł ;)

odpowiedz
Lupus - 31.01.2021 / 00:10, *.centertel.pl

@kaktus: I to podwójny- przecież Brzęczek wolny

odpowiedz
Mateusz z Gór - 31.01.2021 / 09:54, *.orange.pl

@Lupus:

Tak!

Kiedyś rządziło trio Zieliński, Brychczy, Gawara, a teraz moglibyśmy postawić na duet Probierz i Brzęczek!

odpowiedz
Yeti - 30.01.2021 / 23:01, *.vectranet.pl

Łach pędzi po majstra, że aż miło. Hanysy powinni to wygrać, ale łach tradycyjnie miał furę szczęścia.

odpowiedz
Andrzej - 30.01.2021 / 22:24, *.plus.pl

Takiego frajera, oszusta Puchacza ktoś powinien naprawdę sfaulować aby zapoznał się z uczuciem prawdziwego faulu. Na obecną chwilę największy oszust ligi. Oszustw wiele w meczu a w 75 to już jaja

odpowiedz
Marianek - 31.01.2021 / 09:04, *.tpnet.pl

@Andrzej : przecież ten puchacz to baba i płaczek.

odpowiedz
Mdread - 31.01.2021 / 09:49, *.virginm.net

@Andrzej : taka słowikowa akadamia, uczą ich tam jak ładnie sie rozkładać I cienko śpiewać

odpowiedz
Będziedobrze - 31.01.2021 / 14:51, *.t-mobile.pl

@Andrzej : takie nurkowanie powinno być nagradzane żółtą kartką

odpowiedz
Wujo - 30.01.2021 / 22:11, *.play-internet.pl

Probierz nie podał się do dymisji tylko poszedł je...ąć łyski:)

odpowiedz
Je ba ć - 30.01.2021 / 22:06, *.orange.pl

Probierza !

odpowiedz
Juri - 30.01.2021 / 22:05, *.inetia.pl

Smutniejsza będzie liga bez trenera Probierza.

odpowiedz
Wolny - 30.01.2021 / 13:32, *.chello.pl

Ahhh ta Pogoń, braci się nie traci

odpowiedz
Cezary1916 - 30.01.2021 / 09:27, *.com.pl

Hej MKS ,hej CWKS Szkoda że już nie aktualne sentyment pozostał tak jak koszulki Pogoni w szafie

odpowiedz
Pablo33 - 31.01.2021 / 00:57, *.ziggo.nl

@Cezary1916 : Nikt Ci nie zabroni przyjacielu kibicować nadal Pogoni. To Twoje wybory, nie kieruj się wyborami innych.

odpowiedz
Tulipan - 30.01.2021 / 09:20, *.chello.pl

Brawo Pogoń ! Zaglebie tez (prawie) liderem tylko odwróć tabele :))) Legia !!!

odpowiedz
Ania - 30.01.2021 / 12:57, *.orange.pl

@Tulipan: ale Sosnowiec :))))

odpowiedz
Hiszpan - 30.01.2021 / 01:42, *.telnaptelecom.pl

Kuchy ładnie dziś szalał. Kuchy KING.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.01.2021 / 08:50, *.chello.pl

@Hiszpan: Parę razy się skompromitował. Faktycznie, zaszalał.

odpowiedz
Hiszpan - 30.01.2021 / 19:19, *.telnaptelecom.pl

@Po(L)ubiony: Nie no fakt. Gwilia jest lepszy.

odpowiedz
Sputnik 44 - 30.01.2021 / 23:29, *.vectranet.pl

@Hiszpan: gdyby nie ślepota sędziego i dziwna bierność VARu to załatwiłby karnego na koniec połowy. Co jeden strzał to gorszy. Rzeczywiście tzw king jest w formie...

odpowiedz
Kali z Bali - 29.01.2021 / 22:36, *.chello.pl

Legia Pogoń!
Legia Pogoń!
Eja eja Legia Pogoń!

odpowiedz
(L)egia - 30.01.2021 / 23:47, *.virginm.net

@Kali z Bali: Nie mamy zgody z Pogonią

odpowiedz
Cin Cin - 29.01.2021 / 22:35, *.t-mobile.pl

Niektórzy się obawiali Rakowa a żeby to Pogoń nie była naszym największym rywalem w walce o mistrzostwo. Dobrze grają..

odpowiedz
zaba285 - 31.01.2021 / 11:59, *.116.118

@Cin Cin : właśnie miałem to samo napisać :) już w połowie poprzedniej rundy mówiłem znajomym, że groźniejsza od Rakowa będzie Pogoń

odpowiedz
Darek - 29.01.2021 / 19:11, *.t-ipconnect.de

Dobry kurs jest na Podbeskidzie.Nasi jeszcze czują trudy zgrupowania w Dubaju.Do tego murawa będzie zmrożona.Kilku wyleciało z powodu wirusa.Wymówek jest aż nadto.
Nie zawiedzcie mnie.

odpowiedz
Świstak666 - 30.01.2021 / 11:07, *.chello.pl

@Darek : hahahahaha 'wymówek jest aż nadto' to mnie rozj...ało, dosskonałe :)

odpowiedz
L - 30.01.2021 / 18:39, *.tpnet.pl

@Darek : hahaha dokładnie kolego! Już widzę cześka "711" który się tłumaczy po przegranym meczu: "Ciężko nam się grało..." albo "musimy złapać rytm meczowy..." albo "dziś było bardzo zimno i to nam nie pomagało, chłopcy narzekali na zmarźnięte palce...".

odpowiedz
kkk - 29.01.2021 / 13:16, *.vectranet.pl

No w końcu ruszamy z najlepszą ligą na świecie:) dzisiaj nawet zagłębie - wisła obejrzę bo wyposzczony jestem:)

odpowiedz
Tadek - 29.01.2021 / 10:09, *.netfala.pl

Zobaczymy jak się Legia zaprezentuje po przerwie...

odpowiedz
Siwy - 29.01.2021 / 13:17, *.02.net

@Tadek: Pogoń Szczcin

odpowiedz
Hugon - 30.01.2021 / 22:48, *.vectranet.pl

@Tadek: Zależy na kogo u buka postawił Jędza

odpowiedz
CWKSiak - 31.01.2021 / 10:53, *.icpnet.pl

@Hugon:
Smutne, ale prawdziwe.
Wieteska i Jędrzejczyk miłośnicy buka...

odpowiedz
L - 29.01.2021 / 09:11, *.91.101

LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
Matigol - 29.01.2021 / 09:10, *.coriant.com

No to tradycyjnie....Hej Legio - jazda z k....mi !!! (L)

odpowiedz