Daniel Rosa z prawej - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Siatkówka

Mecz o siatkarską karierę - zbiórka

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Daniel Rosa to jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy siatkarskiej Legii. Od początku reaktywacji sekcji w 2014 roku broni barw "Wojskowych". Niestety z uwagi na problemy z kolanem, jego kariera stanęła pod znakiem zapytania.

Pierwsze niepokojące objawy pojawiły się we wrześniu 2020 roku podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Wówczas środkowy Legii nabawił się kontuzji stawu kolanowego, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. Rehabilitację zawodnik odbywał na własny koszt, jako że fundusze sekcji nie pozwalały na jej pokrycie, a prośba o pomoc, z jaką siatkarscy włodarze zwrócili się wówczas do piłkarskiej Legii, pozostała bez odpowiedzi. Wszystko zdawało się iść w dobrym kierunku – bóle kolana, z jakimi zawodnik się zmagał, ustały, a on wrócił w grudniu do treningów. Niestety, dolegliwości szybko powróciły i siatkarz musiał wstrzymać się z jakimikolwiek przygotowaniami do dalszej części sezonu do momentu diagnozy lekarskiej. Ta nie dawała nadziei – by Rosa mógł jeszcze zagrać w siatkówkę, niezbędna będzie artroskopia kolana. Koszt zabiegu wraz z konieczną rehabilitacją to ok. 10 tys. złotych.

- Lekarz pokazywał mi, jak to wygląda – na więzadle rzepki mam martwą tkankę i ona jakby dzieli więzadło na dwie części, a ono powinno być jednością. Nie widać znaczącej poprawy po leczeniu zachowawczym, żeby to w jakiś sposób się regenerowało. Zmiany są na tyle duże, że samoistnie niestety nic się w tym kolanie nie zadzieje i stąd decyzja o zabiegu metodą artroskopii, polegającym na plastyce przyczepu rzepkowego więzadła właściwego rzepki - mówi nam zawodnik.

Jako że ani sekcji ani samego zawodnika nie stać na opłacenie zabiegu z własnej kieszeni, zdecydowano o przeprowadzeniu otwartej zbiórki z nadzieją, iż uda się zebrać niezbędną kwotę i że Rosę obejrzymy jeszcze na boisku w koszulce z numerem 2 z herbem Legii.

- Chcemy zebrać tę kwotę i wierzymy, że wspólnie nam się uda. Legijna oraz siatkarska społeczność już nie raz udowodniły jak potrafią się jednoczyć we wspólnym, szczytnym celu. Chcemy, aby Daniel dalej zachwycał nas swoją grą. Aby tak się stało prosimy o Wasze wsparcie. Każda złotówka jest na wagę złota - informują organizatorzy.

Zbiórkę możecie wspomóc klikając w ten link

fot. Hugollek / Legionisci.com
Daniel Rosa 2015 - fot. Hugollek / Legionisci.com

fot. Hugollek / Legionisci.com
Daniel Rosa 2020 - fot. Hugollek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Arek - 20.01.2021 / 22:58, *.tpnet.pl

Wychodzi na to, że w piłkarskiej Legii bida, aż piszczy. Jak sobie pomyślę, gdzie byliśmy 4 lata temu i gdzie dziś, ehh. Szkoda gadać. I wychodzi też na to, że hasła lansowane przez sekcję piłkarską to tylko puste słowa. Chociaż tak z drugiej strony patrząc na wakacje jakie zafundowało sobie trzech członków dowodzących to już nie wiem co sobie mam myśleć. Na wakacje tych chu... znaczy członków hajs jest. Na transfery i pomoc temu siatkarzowi już nie.

odpowiedz
Adam - 20.01.2021 / 21:24, *.chello.pl

Cała Legia zawsze razem? No jak widać nie do końca.Zanim ktoś zacznie wstawiać głodne kawałki, że to o kibicach - wiem, że (teoretycznie) tak jest. Nadal, 10000 złotych to jest dla piłkarskiej sekcji nic. No ale pewnie powinniśmy być wdzięczni jaśnie loczkowi, że nie ukatrupił tej sekcji.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.