Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Trener o sparingu

Michniewicz: Było kilka fajnych akcji

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni, że mieliśmy okazję zagrać z tak dobrą drużyną. Myślę, że pokazaliśmy się dobrze na tle zespołu z Krasnodaru, który za chwilę będzie grał w kolejnej rundzie Ligi Europy. Było kilka fajnych akcji w naszym wykonaniu. Oczywiście Krasnodar też swoje sytuacje stworzył. Było kilka problemów, są sytuacje przeciążeniowe. Wielu zawodników myślami jest już w domu. Niektórzy nie mogli zagrać. Ci, którzy zagrali, pokazali dobra grę, że można na nich liczyć i że możemy być zadowoleni, mimo że nie udało się wygrać. Było kilka momentów, w których mogliśmy się lepiej zachować - powiedział po sparingu z Rosjanami Czesław Michniewcz.

- Były w tym meczu różne fazy. Były momenty, kiedy graliśmy wysoko pressingiem i nie pozwoliliśmy rywalowi rozgrywać swobodnie piłki. Kilka razy udało im się wyjść spod pressingu, a potem szybko zmieniali stronę, kierunek ataku i akcja nabierała tempa. Nam brakowało tego, że jak już udało się wyjść spod pressingu, nie było przerzutu. Wiatr troszeczkę utrudniał długie podania na drugą stronę, szukaliśmy krótszych podań, co trwało, a przeciwnik miał czas, żeby się ustawić. W drugiej połowie zmieniliśmy sposób grania, graliśmy szybciej, szybciej zmienialiśmy kierunek ataku, stąd też rodziły się sytuacje.

- Bartek Kapustka jest bardzo ważnym zawodnikiem, daje dynamikę w grze. Marzy mi się, żeby tacy zawodnicy grali w środku, którzy popchną akcję do przodu, ale też Bartek zatrzymał kontrę z prawej strony w końcówce meczu. Szybko wrócił na pozycję prawej obrońcy. Dziś zagrali z Gwilią po 45 minut, bo są trochę zmęczeni. Niedługo zaczyna się liga i chcemy, żeby wszyscy byli zdrowi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
bronek49 - 22.01.2021 / 18:16, *.chello.pl

odwalcie się od Mosóra on ma dopiero 17 lat i ma prawo popełnić jakieś błędy zapomnieliście jakie karygodne błędy popełniali J edrzejczyk Wieteska czy Lewczuk jak słabo gra Gwilla czy Valencja własnie takich zawodników trzeba mocno krytykowac a nie dołować młodych zawodników którzy potrzebują dużego wsparcia od trenerow a [przedewszystkim od kibiców jeżeli chcem żeby jak najwięcej wychowanków grało w Legii tak jak to się dzieje w Lechu

odpowiedz
tekekn (L) - 22.01.2021 / 21:29, *.chello.pl

@bronek49: hehe Jędza to pamiętam był zapchaj dziura na każdą pozycję w obronie, a Lewczuk to szalał w Zniczu na prawej obronie, ale bardziej był ofensywny:). Obaj walczyli, ale zanim zdobyli doświadczenie to trochę pograli. Masz rację młody zawsze potrzebuje czasu i ogrania.

odpowiedz
tekken (L) - 22.01.2021 / 11:35, *.230.92

Czesiu potrzebujesz napastników jeszcze z dwóch najlepiej oprócz Pekharta. Widać nikt ci ich nie kupi, więc szukaj w rezerwach i bierz młodych. Wiem co mówię za długo piłkę obserwuje.

odpowiedz
Nie widac żadnych postepow - 22.01.2021 / 06:41, *.plus.pl

Ja nie widze żadnych postępów w grze Legii.
Skomentuje to tak jak zwykle pier...nie o Chopinie......
Zabrac ich na poligon wojskowy , przeczołgać w OP 1 padnij , powstań . Kryj sie , uwaga nalot i tak dalej.......i tak dalej
Dla mnie to nieroby

odpowiedz
Singspiel - 22.01.2021 / 11:01, *.plus.pl

@Nie widac żadnych postepow: i od tego będą lepiej grali w piłkę?

odpowiedz
Adam - 22.01.2021 / 20:55, *.chello.pl

@Singspiel: przynajmniej kondycja im się poprawi

odpowiedz
Arek - 21.01.2021 / 19:31, *.tpnet.pl

W pierwszej połowie Mosór sporo strat i ogólnie ze wskazaniem na Krasnodar. Drugiej nie oglądałem.

odpowiedz
1909 - 21.01.2021 / 18:45, *.plus.pl

CZESIO DLACZEGO ODPUSCILES TO BYŁA DLA CIEBIE ŻYCIOWA SZANSA

odpowiedz
Super✨Coach - 21.01.2021 / 18:01, *.amazonaws.com

Słabiutko,słabiutko...nic sie nie nauczyli na arabskiej ziemi,takie wczasy nie można łáczyć z trenowaniem....sorry za ortografie

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 21.01.2021 / 17:34, *.t-mobile.pl

WALENCJA Gwila Mosor nie powinni być w tej kadrze Ja rozumie że są po obozie ale to co oni grają to żenada

odpowiedz
Adam - 21.01.2021 / 16:15, *.chello.pl

No tak szczerze mówiąc (chociaż przyznam, że momentami musiałem bardziej skupiać się na pracy) to te akcje był, ale raczej po stronie Krasnodaru.

odpowiedz
Luk - 21.01.2021 / 16:57, *..unassigned

@Adam: uja tam widziałeś

odpowiedz
Adam - 21.01.2021 / 17:08, *.chello.pl

@Luk: Zawsze lubię podyskutować z kimś na poziomie kto ma dobre argumenty. Uja nie widziałem, widziałem natomiast paralityczne próby wyprowadzenia piłka spod własnej bramki w pierwszej połowie.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 21.01.2021 / 20:00, *.amazonaws.com

@Adam: taaa..Czesio musi pogonić Jędze,bo jego gra to dalej statystowanie za grubá kase..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.01.2021 / 21:09, *.orange.pl

@Luk: Mamy rozumieć, że tam byłeś? I widział ciebie?

odpowiedz