Czesław Michniewicz - fot. Hagi / Legionisci.com

Podsumowanie obozu, transfery

Michniewicz: Nasza sytuacja kadrowa jest trudna

Hagi, źródło: Legionisci.com

W Dubaju piłkarze Legii odbyli 20 jednostek treningowych i rozegrali trzy sparingi. Na zakończenie obozu trenerem Czesław Michniewicz, który podsumował zgrupowanie dla serwisów Legionisci.com i Legia.Net oraz powiedział o trapiących drużynę problemach kadrowych. Zapraszamy do lektury!

Nad czym pracowaliście, co ma się zmienić, poprawić w waszej grze? Na treningach obserwowaliśmy, że ćwiczyliście m.in. ruch do piłki, ruch bez piłki, stałe fragmenty i uporządkowanie gry obronnej.
Czesław Michniewicz: - Przede wszystkim chcemy poprawić jakość przyjęcia podania, bo dużo naszych akcji kończy się przez niecelne podania, podania nie w tempo, złe przyjęcie w prostych sytuacjach. Nad tym się skupialiśmy, żeby podanie było mocne, właściwy kierunek, dobre przyjęcie. Tu jest bardzo dużo do zrobienia i dzięki temu tempo naszych akcji będzie większe. Kiedy chce się szybko rozgrywać akcje, przyjęcie piłki musi być lepsze. U zawodników, którzy tę umiejętność mają, jak Kapustka, Gwilia czy Martins, wygląda to fajnie, ale jest wielu piłkarzy, szczególnie młodych, np. Skibicki, którzy mają duży problem z pierwszym podaniem. Nie da się tego wszystkiego poprawić w tydzień, ale zawodnicy wiedzą, że jest to element, który musi zostać poprawiony, żeby nasza gra wyglądała płynniej. Jeśli chodzi o inne elementy do poprawy, to statystyki nam podpowiadają - nie zdobywaliśmy bramek po kontrze, po stałych fragmentach gry. To też był element, który ćwiczyliśmy.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

Trenowaliście również grę z trzema obrońcami i wahadłowymi. Czy są to elementy, które będą pojawiały się w meczach?
- Chcemy być przygotowani do tego sezonu. Przed nami 16 meczów w lidze, są jeszcze spotkania pucharowe. Wszystko może się różnie układać. Chcemy być przygotowani, że raz możemy grać tak, a raz tak. Nie stanowi to dla nas problemu. Na niektórych zajęciach wdrażaliśmy już grę trójką obrońców. Wypadł nam niestety jeden zaplanowany mecz kontrolny, podczas którego chcieliśmy grać trójką obrońców. W tych dwóch ostatnich sparingach nie zagraliśmy takim ustawieniem, bo pojawiły się urazy i nie mogliśmy skompletować takiego zestawienia defensorów. To dopiero początek ćwiczeń w takim ustawieniu, ćwiczymy ustawienie linii obrony. Później trzeba do tego dołożyć linię pomocy, a dalej napastników. Przed nami jeszcze daleka droga. Na razie umiemy się przesuwać, poruszać w linii obrony, czy to w 3, czy w 4 zawodników. Ale oprócz tego są jeszcze inne formacje, które muszą rozumieć ideę takiej gry. Nie wystarczyło nam na to czasu. Czasu było dużo i mało jednocześnie, bo musieliśmy zrealizować elementy motoryczne i inne główne założenia, o których już była mowa. Gra 3 lub 4 obrońcami ma być naszym atutem.

Czy wszystko udało się zrobić, a jeśli nie, to na co nie starczyło czasu?
- Udało nam się zrobić wszystko, co było zaplanowane. Zabrakło jedynie tej gry kontrolnej, żeby młodzi zawodnicy dostali swoje minuty, żebyśmy mogli spokojnie na nich popatrzeć. W meczu z Dynamem nie udało nam się przeprowadzić większej liczby zmian. Ten odwołany mecz miał być szansą gry dla wszystkich, łącznie z młodymi zawodnikami. Niestety, przeciwnik się wycofał.


Mówił trener w grudniu, że jednym ze scenariuszy na transfery jest poczekanie na okazję do końca okienka, ale czy zakładał trener aż tyle ubytków i zero wzmocnień kadry na tym etapie przygotowań?
- Nasza sytuacja kadrowa jest trudna. Jeśli wszyscy zawodnicy są zdrowi, to kadra doświadczonych zawodników wygląda fajnie. Nigdy jednak tak nie jest, bo są kartki, kontuzje i inne okoliczności. Na pewno czeka nad trudna runda. Na szczęście okienko się jeszcze nie zamyka i liczę na to, że ktoś do nas dojdzie. Te mecze sparingowe pokazują, że gdy wypada 1 czy 2 zawodników na niektórych pozycjach i robi się duży problem. Są pozycje, na których przydałaby się nam większa konkurencja, bo teraz jest mała lub jej nie ma. Nie chodzi o to, że zawodnicy się nie starają, tylko wręcz przeciwnie - oni muszą być naciskani przez konkurencję, żeby się rozwijać. Nie wszyscy mogą dziś konkurować. Są młodzi zawodnicy, ale oni potrzebują czasu. Potrzebna jest konkurencja w zespole, aby inni mogli się rozwijać. Potrzeba konkurencji dla Mladenovicia, dla skrzydłowych. Przykład bramki pokazuje najlepiej, że tam jest konkurencja, rywalizacja i cały czas jest postęp.

fot. Hagi / Legionisci.comfot. Hagi / Legionisci.com

Jak dużą stratą jest odejście Michała Karbownika? W grudniu byliście pewni, że zostaje.
- To bardzo duże osłabienie ze względu na to, że był on zawodnikiem wszechstronnym. Bardzo dobrze odnajdował się w środku pola, ale równie dobrze mógł zagrać jako lewy lub prawy obrońca. Jeden zawodnik łatał nam trzy pozycje. Dzisiaj go nie ma i pojawia się kilka znaków zapytania. Paweł Wszołek musi grać jako boczny obrońca, Hołownia wraca po kontuzji i nie trenował przez jakiś czas. Karbownik dawał nam spokój na kilku pozycjach. Z konieczności mógłby zagrać na innej pozycji i zrobiłby to dobrze. Dzisiaj takiego zawodnika nie mam.

Tomas Pekhart i... kto? Rafael Lopes ciągle nie może pozbyć się drobnych dolegliwości... Kacper Kostorz ma szansę, by odpalić?
- Kostorz ma za sobą trudny okres, nie trenował, miał dużo innych problemów. Widać, że jego dyspozycja fizyczna kuleje. Oczekujemy od zawodnika w ataku, że będzie cały czas aktywny, że będzie pomagał zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Na dziś Kostorz nie ma jeszcze na to siły, ale to zrozumiałe. Z Krasnodarem zagrał krótko, bo taka była sugestia sztabu medycznego. Jego organizm jest bardzo zmęczony i mogło by to grozić kontuzją. Musi przepracować dłuższy okres bez kontuzji, pograć w pierwszej drużynie i rezerwach, złapać minuty i rytm. Na treningu jest ćwiczenie i przerwa - nie ma takiej dynamiki, jak w meczu. W meczu co 2 sekundy zmienia się akcja i on musi zmienić ustawienie. Musi nadrobić to na boisku, inne dodatkowe zajęcia nie dodadzą mu siły. Bardzo się stara, ale nie zawsze uczestniczy w zajęciach na pełnej intensywności.

Wygląda na to, że Andre Martins przekonał do siebie trenera. Czy to oznacza, ze pozycja Bartosza Slisza jest zagrożona, mimo że jest młodzieżowcem?
- Od początku wierzyłem w Martinsa, dobrze grał jesienią. Bartka bardzo lubię i szanuję. Obydwaj to bardzo podobni zawodnicy. Żałuję, że żaden z nich nie jest typową dziesiątką, bo gdybym miał dzisiaj wystawiać skład i jednego sadzać na ławce, to byłby duży żal. Obaj zasługują na to, żeby grać. Są inne pozycje, na których jest mniejsza rywalizacja, a tutaj mamy dwóch świetnych piłkarzy. Problem jest taki, że i jeden, i drugi najlepiej czuje się na pozycji defensywnego pomocnika. Z uwagi na problemy zdrowotne Bartka Kapustki, z Krasnodarem zagrali obaj. Najlepszą pozycją dla Slisza to jest szóstka, podobnie jak Martinsa. Andre chyba prędzej by sobie radził na ósemce, bo kiedyś w Lizbonie grał na tej pozycji.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

Czy nie za łatwo odpuściliście Jose Kante? Czy on ma jeszcze szansę wskoczyć do kadry pierwszej drużyny?
- Kante doznał urazu w rezerwach. Podczas środowego treningu naciągnął więzadło poboczne w kolanie. Przed wyjazdem do Dubaju spotkałem się z nim, już się pożegnaliśmy, a okazało się, że transfer nie doszedł do skutku. Wszystko już było dogadane. Ciężko powiedzieć, jaka będzie jego sytuacja.

Po odejściu Michała Karbownika zrobił się problem. Wiadomo, że naturalnym młodzieżowcem jest Bartosz Slisz, ale jakby nie mógł zagrać, to kto? Miszta, Skibicki?
- Szykowaliśmy Skibickiego, ale nie wiadomo jaka z nim będzie w najbliższym czasie sytuacja. W sparingu z Dynamem doznał urazu kolana, ma spuchnięte kolano. Potrzebny będzie rezonans - na dziś nie wiemy czy to coś poważnego. Zobaczymy jak długa przerwa go czeka. Nie mieliśmy problemu przy Sliszu i Karbowniku, mając dodatkowo Cezarego Misztę, tak teraz to pole się bardzo zawęziło. Jedyna rzecz, która mnie martwi w tej naszej układance, to sytuacje nieprzewidywalne, czyli kontuzje i kartki. Wtedy zaburza się pewien porządek, bo musimy zmieniać zawodnikom pozycje, jak np. Pawłowi Wszołkowi. Brakuje alternatywy dla Waleriana Gwilii i Bartosza Kapustki. Jest Luquinhas, który może grać w środku pola, ale wtedy brakuje nam zawodnika na skrzydło. Liczę na to, że wrócimy do Polski, zawodnicy się zregenerują i w pierwszych meczach będzie można z każdego skorzystać i unikniemy potencjalnych problemów .

Któryś z młodych zawodników zyskał na tyle, by na stałe zostać w kadrze pierwszego zespołu?
- Na początku przyszłego tygodnia czeka nas dyskusja. Usiądziemy w szerszym gronie i zdecydujemy, kto i w jakim stopniu będzie nam potrzebny przy pierwszej drużynie. Musimy pamiętać o Szymonie Włodarczyku, ale on nie trenował w grudniu, a teraz miał koronawirusa. Myślę, że lepiej dla niego będzie, jak przez jakiś czas będzie przygotowywał się z drugą drużyną. Oni będą teraz ciężko trenować, bo dopiero rozpoczęli okres przygotowawczy. Korzystniej będzie, jak w późniejszym momencie weźmiemy go do siebie.
Ciężko wskazać kogoś, kto najwięcej zyskał z młodych zawodników. Myślę, że przede wszystkim oni sami zdali sobie sprawę i zobaczyli, jaka jest różnica w sposobie grania w CLJ czy drugiej drużynie a tutaj. Jak mało czasu jest na podjęcie decyzji, jak szybko trzeba operować piłką. Myślę, że sami się z tym zderzyli i muszą się do tego zaadoptować, żeby funkcjonować na poziomie Ekstraklasy. Widzą jak ważna jest technika, przyjęcie i pierwszy kontakt z piłką. Na przykład rozmawiałem z Jakubem Kisielem, który jeszcze rok temu grał w juniorach – to dla niego olbrzymi przeskok. On też czuje, że zanim się zorientuje, to już ktoś na nim siedzi i zabiera piłkę. Oni muszą się z tym oswoić, a to jest proces. Nie ma tak, że wjedziesz windą na któreś piętro i już jesteś na miejscu. Na ten moment najbliżej pierwszego składu jest Kacper Skibicki, pozostali są od tego daleko. Okoliczności mogą być różne, ale na dzisiaj ci chłopcy muszą jeszcze mocno pracować, a my będziemy im pomagać. Jeśli ktoś zostanie przesunięty do rezerw, to tylko po to, by regularnie trenować. U nas czasami będą gry 10 na 10, a 25 zawodników powoduje, że z dodatkowymi trzeba coś robić na boku, a to nie jest miłe ani dla nich, ani dla nas. Poradzimy sobie.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

Bierze trener pod uwagę scenariusz, że w pierwszym meczu oprócz pauzującego Artura Jędrzejczyka zabraknie Mateusza Wieteski, który teraz ma kłopoty zdrowotne? Wtedy Ariel Mosór może zagrać z Igorem Lewczukiem na środku?
- Są trzy możliwości: Ariel Mosór, Bartosz Slisz lub Mateusz Hołownia - innych stoperów nie mamy. W meczu z Krasnodarem Bartosz Slisz miał zagrać na pozycji stopera, ale zalecenie lekarza było takie, by Kapustka i Gwilia zagrali tylko po pół meczu, więc nie mogliśmy tej opcji przetestować. Hołownia ma jedną umiejętność i ważną dla nas cechę. Szukamy stopera, który będzie dobrze wprowadzał piłkę lewą nogą, tak jak Mateusz Wieteska potrafi fajnie wprowadzić piłkę aż na połowę. "Hołek" też ma dobre to podanie. Fakt, nie ma doświadczenia na tej pozycji na poziomie Ekstraklasy, ale Slisz i Mosór też nie mają. Słyszałem, że kiedyś Andre Martins grał przez chwilę na pozycji stopera. Cały czas mówimy o tym, że musimy coś łatać, a my potrzebujemy stabilności. Nie chciałbym za każdym razem zmieniać zawodnikom pozycji. Raz na jakiś czas to się może wydarzyć, ale chciałbym, by drużyna miała określony schemat w grze. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że sezon będzie długi. Może się zdarzyć, że w którymś momencie meczu Slisz będzie potrzebny na stoperze i on na pewno sobie poradzi na tej pozycji.

Kto będzie drugim bramkarzem wiosną?
- O tym zdecydują trenerzy Krzysztof Dowhań i Jan Mucha. Artur Boruc jest niekwestionowanym numerem jeden. Wiadomo, że Czarek Miszta jest naszą przyszłością. Zabezpieczeniem jest Radosław Cierzniak, a Kacper Tobiasz też fajnie się prezentował. Myślę, że trenerzy podejmą decyzję i będzie ona też spójna z interesem klubu. A w interesie klubu jest to, by Czarek Miszta był tym zawodnikiem, który na pewno będzie bronił w Pucharze Polski z ŁKS-em. Zobaczymy, jak ułoży się liga i czy dostanie jeszcze swoje minuty.

Mówił trener o stabilizacji. Walerianowi Gwilii, Marko Vesoviciowi i Pawłowi Wszołkowi za niecałe pół roku kończą się kontrakty. Czy ma pan przecieki, że jest blisko finalizacji rozmów? Przeciąganie takich spraw może spowodować, że potem będzie jak z Domagojem Antoliciem.
- O tym będzie decydował dyrektor sportowy i prezes. Na takie sytuacje są dwie teorie. Z jednej strony jest to pozytywne, bo zawodnik nie ma kontraktu i walczy o nowy. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że psychika ludzka jest taka, że jak będą stykowe sytuacje lub pojawi się lekki ból, to różnie może być. Liczę na to, że ci najbardziej wartościowi piłkarze, którym kończą się kontrakty i grają w podstawowym składzie, dojdą do porozumienia z klubem. To są wyróżniający się zawodnicy w tym zespole. Vesović dopiero wraca po kontuzji, ale o jego wartości można było się przekonać wcześniej. Ten chłopak jest zżyty z drużyną, dużo jej dał i dużo jeszcze może dać.

Zgrupowanie przebiegło w fajnej atmosferze i idealnej pogodzie. Za rok też chętnie trener przyjedzie do Dubaju?
- Gdyby to ode mnie zależało, to zawsze przyjeżdżałbym do Dubaju. Klimat do pracy jest fantastyczny. Można przeprowadzić trening w pięknych warunkach. Nie ma wiatrów, burz i ulew, boiska i hotel są bardzo dobre. Mamy tu wszystko. Myślę, że w przyszłym roku - jak udałoby się nam wspólnie dotrwać - to jeszcze dałoby się to wznieść na wyższy poziom, poszukać jeszcze więcej sparingpartnerów. W tym roku, niestety przez koronawirus, wiele zespołów w ostatniej chwili wycofywało się ze zgrupowania. Wszystkich dotyka ten problem. Gdybyśmy zostali jeszcze kilka dni dłużej, to byśmy zagrali na przykład z Zenitem, który był chętny, ale terminy nam się nie pokrywały.

Rozmawiali Jordan Krzemiński (Legionisci.com) i Marcin Szymczyk (Legia.Net)

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

WYNIKI SONDYIlu nowych zawodników pozyska Legia w zimowym okienku transferowym?
SUMA GŁOSÓW: 7198
START: 24.01.2021 / KONIEC: 06.02.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (151)

+dodaj komentarz
bep - 26.01.2021 / 13:46, *.chello.pl

Czesław, weź pier_olnij ręką w stół tak, żeby się kudłaty osrał i zapytaj go, gdzie do ch_ja wafla są transfery?

odpowiedz
tekken (L) - 25.01.2021 / 20:32, *.chello.pl

A tak z innej beczki Czesiu w Legii jest dużo takich Karbowników z młodszych roczników. Ja mogę sam paru wymienić, ale popatrz niższe roczniki i po prostu bierz do pierwszej i tyle. Trzeba po prostu młodym dać szansę, choćby nawet grali teraz w U-15. Trzeba tylko chcieć ich znaleźć.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 25.01.2021 / 23:37, *.amazonaws.com

@tekken (L): Taki 15 lat to ośmieszy kilku paralityków ,to waży wiek dla ,I pozytuwny ✨⚽️✨ młodego piłkarza ,chyba Czesio nie bédzie miał odwagi,a tak można odkryć szybko kocura lub ogòra i w lewo lub prawo!?Akademia musi ruszyć dupe albo ktoś musi odejść...

odpowiedz
Dziad kudłaty - 26.01.2021 / 07:37, *.centertel.pl

@tekken (L): ale po co u15 ...mozna u17 , u18 ...

odpowiedz
tekken (L) - 26.01.2021 / 08:21, *.230.80

@Dziad kudłaty : Dokładnie tak:), Można z rożnych roczników.

odpowiedz
Dziad kudłaty - 25.01.2021 / 17:33, *.centertel.pl

A dzis na treningu Kapustka zlapal kontuzje ...brawo jeszcze z 3 zlapie kontuzje 3 covid i bedzie sie dzialo haha

odpowiedz
bat@wp.pl - 25.01.2021 / 17:24, *.orange.pl

Smutna wypowiedź. Trener w roli krawca. braki kadrowe ewidentne, a on nie ma głosu i siły przebicia. Liczono, że ktoś z jego młodzieżówki może pójdzie za trenerem.
nic z tych rzeczy, to już jako konsultant się nie liczy. Z ligi polskiej akurat realnym wzmocnieniem byliby tylko Pietraszek z Rakowa na stopera i Świerczok, ale Legii na nich nie stać, pozatem są nie gotowi do gry.

odpowiedz
Wolfik - 25.01.2021 / 21:10, *.mm.pl

@bat@wp.pl: Pietraszka nie znam, to chyba jakiś nowy nabytek klubu spod Jeleniej Góry.....:D

odpowiedz
singspiel - 26.01.2021 / 13:17, *.atman.pl

@bat@wp.pl: w Rakowie jest lepszy obrońca, któremu kończy się kontrakt w czerwcu

odpowiedz
tekken (L) - 25.01.2021 / 14:32, *.230.92

Moje typy: KuchyKing, Furmi i 2x Żyro.

odpowiedz
Real ista - 25.01.2021 / 13:29, *.120.158

Czekanie na koniec okienka transferowego i proszenie o przyjęcie niskiego kontraktu dla cwaniaka który nie znalazł chętnego na swoje usługi jest kolejnym błędem ciągle powtarzanym. Nawet jak któryś się w końcu da namówić to będzie traktował pobyt w Legii rekreacyjnie aby przeczekać. Pokaże kilka (raz na miesiąc) fajnych akcji aby menago miał argumenty i będzie obradowił, kantował, żarł i zaliczał plastikowe glonojady.

Moim zdaniem większy pożydek byłby z kogoś chcącego grać w naszym klubie, oczywiście jełop w ciemnych okularach nie potrafi takich znaleźć.

odpowiedz
kadra - 25.01.2021 / 11:31, *.chello.pl

A może Smolarek dawna "gwiazda" będzie chciała dla nas zagrać? Albo Rasiak?

odpowiedz
M@c - 25.01.2021 / 11:14, *.chello.pl

Super wzmocnienia przed rundą rewanżową, nie ma co.

odpowiedz
jo - 25.01.2021 / 10:04, *.sekocin.pl

Pandemia wbiła gwóźdź do trumny autorskiego pomysłu na Legię prezesa... Od czasu gdy zasiadł za sterami klubu minęło dużo czasu. Nie było żadnych obostrzeń, kibice byli na stadionie, sklep z gadżetami działał. Czas zmarnowano, sprzedano wartościowych graczy i w ich miejsce sprowadzono tańszych, tańszych i jeszcze tańszych.
Nawet gdybyśmy jako kibice zacisnęli zęby, nakupowali karnetów, gadżetów, to nie nadrobimy błędów popełnionych przez prezesa przez ostatnie lata. Miodek ze swoim pomysłem obrał kurs kolizyjny na skały, a ten ''statek'' jest już niesterowny tak jak kiedyś. Podmioniono również stery na tańsze..

odpowiedz
Elquatro - 25.01.2021 / 06:48, *.chello.pl

Może Żewłakow mógłby zagadać np z Krkiciem albo Pato czy Robinho, może by coś wypaliło

odpowiedz
As z renkawa - 25.01.2021 / 07:02, *.centertel.pl

@Elquatro: poco Pato dawajcie kolejnego Patusa jednego zwolnili za imprezy ze studentkami dajcie takiego co wali gołde i rozbija auta , a w miedzyczssie leje żone ....

odpowiedz
(L) - 24.01.2021 / 20:17, *.mm.pl

Nie wiem dokładnie, ale nie pamiętam okienka na 5 dni przed startem ligi nikt nie przyszedł, z tych co odeszli to grali Karbo i Antola, Stolar przy kartkach kontuzjach, Rosół rzadko, Remy i Sanogo wcale ale dla prezesa 6 pensji mniej i pewnie to się liczy. Powiem tak moim zdaniem 11 jest ale przy kartkach albo 2-3 kontuzjach leżymy i kwiczymy... TY(L) KO

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 24.01.2021 / 17:47, *.amazonaws.com

Atmosfera ponoć grobowa w klubie,długi rosná a kibice wściekli..Dariuszu co masz do powiedzenia?

odpowiedz
DM - 24.01.2021 / 21:23, *.t-mobile.pl

@Tony⚽️Montana:
Transfery już bardzo blisko. Wzmocnią nas Marko Vodopijak i Pavlo Kutas. Pozdrawiam wszystkich moich fanów.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 24.01.2021 / 22:00, *.amazonaws.com

@DM: Prosimy nie podpowiadać...powtarzam pytanie ,zwierze nad wisłá na 3 litery!......

odpowiedz
dziad kudłaty - 24.01.2021 / 16:09, *.net.pl

widziano też Pisza i Dziekanowskiego , oraz napastnika z Japonii KIWASIE JAKOTAKO ;)

odpowiedz
Slawek - 24.01.2021 / 15:52, *.tpnet.pl

czytałem że Maciej Śliwowski ma wrócić

odpowiedz
Hiszpan - 24.01.2021 / 16:04, *.telnaptelecom.pl

@Slawek: Kucharski chce załatwić Panu Maciejowi status młodzieżowca. Ponoć Jacek Gmoch ma wzmocnić rywalizację na środku obrony.

odpowiedz
Ostatni gasi swiatlo - 24.01.2021 / 15:32, *.plus.pl

Mioduski sam zgasi swiatlo....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.01.2021 / 15:21, *.centertel.pl

Komentowanie tej calej patologii nie ma najmniejszego sensu. Jezeli kogos czymkolwiek urazilem - bardzo przepraszam. Trudno zaakceptowac to, co sie dzieje w klubie od kilku lat. I bardzo ciezko pisac prawde, ale inaczej nie potrafie i nie chce. Znikam na dluzszy czas. Zycze wszystkim kibicom, zebysmy doczekali sie Legii, o jakiej marzymy. I tu niech kazdy pomysli o tym, co uwaza za dobre dla klubu. Spelnienia wszystkich marzen.

odpowiedz
Wolfik - 24.01.2021 / 16:06, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Zawęża się grono osób z którymi można spokojnie, merytorycznie pogadać. Żałuję, choć rozumiem... Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
floyd - 24.01.2021 / 16:29, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: wiem co czujesz, ja też jakoś straciłem zapał... Dobre określenie: patologia. Bo niby na zewnątrz jest cudnie: filmiki na youtube, pi ar, marketing, akcje charytatywne, życzenia, zabawy, Dubaj, wszyscy weseli i uśmiechnięci. Ale wewnątrz trafi nas rak: prezes uważa się za fachowca od wszystkiego, a tak naprawdę o futbolu nie wie nic. Do tego łga na każdym kroku. A jeżeli ktoś ma wątpliwości, to niech spojrzy na Raków Częstochowa i jego właściciela. Jak za dużo mniejsze pieniądze można prowadzić rozsądnie klub, oddając poszczególne jego elementy pod zarząd fachowców, a nie krewnych i znajomych króliczka. pozdrawiam

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.01.2021 / 18:11, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Pełne zrozumienie. Sytuacja Legii jest fatalna, kadrowo, finansowo i mentalnie. Perspektywy zdecydowanie w ciemnych barwach, ale towarzystwo zachowuje się goście z "Wesela". Do tego stado kretynów, nie rozumiejących, że gdy padnie Legia, to ekstraklapa będzie tak popularna jak hokej na trawie.

odpowiedz
alach jebbar - 24.01.2021 / 18:26, *.net.pl

@Po(L)ubiony: nie bujta się STS i inne cwaniaki bukmacherskie dalej bedzie ustawiał meczyki nawet w szachy !!! zakazać reklam i sponsoringu bukmacerów w klubach sportowych od razu się zmieni wszystko !!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Micha - 24.01.2021 / 19:53, *.14.27

@Leśny Dziadek: Święta racja. Pudrowanie idzie na całego. Na zewnątrz ładne opakowanie, a środek powiązany na ledwie trzymające się sznurki. Ja tu widzę rękę nie prezesa, a jegomościa JJ.

odpowiedz
singspiel - 25.01.2021 / 14:39, *.atman.pl

@alach jebbar : co zmieni zakaz reklamy firm bukmacherskich ? co najwyżej stan kasy w klubach

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 26.01.2021 / 01:15, *.chello.pl

@Wolfik: szanowny Kolego, skoro określenia użyte przez @Leśnego Dziadka w "żarliwej" polemice z @Jerzem z Potoku (patrz: kilka pięterek niżej) w rodzaju, cyt.: "a idź ty w pi..." lub "nic a nic mnie nie obchodzą twoje poprzednie wpisy" traktujesz jak osobę, z którą, cyt.: "można spokojnie, merytorycznie pogadać", to pozostaje mi jedynie życzyć Ci dalszego dobrego samopoczucia skażonego - niestety - mało wytłumaczalnym subiektywizmem. Ale skoro Tobie, to pasi, to czemu nie...
Obiektywne serdeczności

odpowiedz
Korda - 24.01.2021 / 14:41, *.centertel.pl

Zobaczymy kto będzie grał przy absencjach kartowych i kontuzjach. Wtedy to dopiero będzie problem kadrowy. Ale najważniejsze to robić dobra minę do złej gry. I te nic nie znaczę słowa P. Mioduskiego. Tu jest potrzebna zmiana prezesa i całego zarządu a nie piłkarzy albo trenera

odpowiedz
Paweł - 25.01.2021 / 20:29, *.centertel.pl

@Korda: Będą grali Młodzi, o których tak zawsze wołacie. Dawno nie wchodziłem na tę stronę, ale widać nic się nie zmieniło. Jak chcesz to kup klub, rób wyniki i kasiorę.. a i słuchaj i znoś takich i..... jak Ty.

odpowiedz
Wilanow - 24.01.2021 / 13:31, *.tpnet.pl

W necie pojawiła się informacja, że Gwilia ma odejść do Anorthosisu Famagusta

odpowiedz
OLaf - 24.01.2021 / 13:44, *.centertel.pl

@Wilanow: lepsza pogoda i wyższy poziom ligi więc nie ma co mu się dziwić

odpowiedz
lob - 24.01.2021 / 14:07, *.chello.pl

@Wilanow: Żaden cypryjski klub nie zapłaci za tego "wirtuoza" nawet jednego Euro.
Tam jest trener z Gruzji i rozpuszczając taką plotkę, chce Gwilii pomóc w negocjacji nowego kontraktu z Legią............Mam nadzieję, że Miodek tego nie kupi i po sezonie pożegnamy tego "artystę " futbolu.

odpowiedz
Kop w kakao wylokowanego jełopa - 24.01.2021 / 13:19, *.93.75

Na pierwszym foto tre amigos, trochę zboku (celowo razem) szczerbaty makaron a tuż obok kfiat polskiej bezmyśli szkoleniowej, utyty Cesłaf i jego anorektyczny przydupasek z krainy podziemnej pomarańczy.
Tych tre amigos to aby napewno nasza nadzieja na lepsiejszą przyszłość?

odpowiedz
Jaro - 24.01.2021 / 12:50, *.centertel.pl

Wpisz sobie w necie " Michniewicz 711 połączeń" i zobacz kto jest naszym trenerem, on powinien być dożywotni zakaz trenowania za ustawianie meczy

odpowiedz
alach jebbar - 24.01.2021 / 12:55, *.net.pl

@Jaro: cała liga jest ustawiona pod bukmacherke ten co gra albo ma za duzo hajsu albo jest już chory i musi albo jest głupi co najlepsze ostatnio w reklamach sts (złodzieji i cwaniaków) jest coraz więcej młodych ludzi aby nakłonić w tych czasach do grania nowe pokolenie , więc niuech młodzi uważaja bo złodzieje sięgają już do ich kieszeni ...STOP USTAWIANIU MECZÓW !!!

odpowiedz
Cesio - 24.01.2021 / 12:59, *.com.pl

@Jaro:
Co , niewolno się umówić na strzyżenie??? ????????????????????

odpowiedz
Jaro - 24.01.2021 / 13:11, *.centertel.pl

@Cesio: są dwie opcje: pierwsza to że byli parą a druga że ustawiali razem mecze , bywało że w przerwie meczu potrafił do niego zadzwonić a potem śpiewał jak słowik na komendzie...

odpowiedz
Jaro - 24.01.2021 / 10:38, *.tpnet.pl

Nawet jak otworzą stadiony to dopóki ten poznański słowik będzie trenerem to moja noga na Łazienkowskiej nie postanie

odpowiedz
Ja1916 - 24.01.2021 / 11:14, *.vectranet.pl

@Jaro: straszne! No i jak to teraz będzie bez ciebie funkcjonować? Jak Miodek to przeczyta to z pewnością Czesia zwolni

odpowiedz
Yeti - 24.01.2021 / 08:57, *.vectranet.pl

A na koniec sezonu Mioduski znowu schowa twarz w rękach po przegranym meczu w europucharach z kelnerami z jakiegoś Luksemburga...

odpowiedz
Kk - 24.01.2021 / 11:49, *.chello.pl

@Yeti: ale kelnerami w europie ro my jesteśmy już od jakiegoś czasu.

odpowiedz
(L) uki - 24.01.2021 / 15:54, *.vectranet.pl

@Yeti: widzę że optymizm w narodzie nie umiera. Europuchary? Legia?

odpowiedz
jo - 24.01.2021 / 08:11, *.tpnet.pl

Dojdzie do tego, że wkrótce będziemy się cieszyć jak przyjdzie nowa sprzątaczka. W końcu to też jakieś wzmocnienie :-)))

odpowiedz
Wolfik - 24.01.2021 / 11:35, *.mm.pl

@jo: Wzmocnieniem będzie fakt, że obecna zostanie...

odpowiedz
155 - 24.01.2021 / 14:05, *.orange.pl

Bardzo możliwe ze Sprzątaczki w L są bardziej profesjonalne niż większość „Wielkich Panów Piłkarzy” .

odpowiedz
Kk - 24.01.2021 / 08:05, *.chello.pl

A tam transfery, ważne , że w Dubaju było fajnie. Pokazówka była.

odpowiedz
Kosiarex - 24.01.2021 / 04:22, *.chello.pl

to niech szanowny pan dyrektor sportowy zamiast latać do Dubaju wezmie sie za robote. o ile ma jakiekolwiek fundusze. bo tak zle to dawno nie było z kadra naszego klubu

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.01.2021 / 02:00, *.centertel.pl

Za ,,chwile,, odejda Kapustka, Wszolek, Pekhart, Luqi. I to by bylo na tyle. Oby szybko znalazl sie solidny kupiec - nowy wlasciciel. Z tym idziemy na dno, coraz szybciej...

odpowiedz
Czesio nie ma jaj! - 24.01.2021 / 01:47, *.37.48

Jaki prezes ,taka Legia,

odpowiedz
floyd - 23.01.2021 / 23:16, *.chello.pl

Pewnie tego nie opublikujecie, ale niech stracę... Po co robić taki wywiad, nie zadając ani jednego trudnego pytania? Towarzystwo wzajemnej adoracji? Naprawdę ta strona robi się coraz gorsza, szkoda szkoda szkoda...

odpowiedz
Jerz z Potoku - 24.01.2021 / 01:02, *.chello.pl

@floyd: jak słusznie napisałeś, cyt.: "ta strona robi się coraz gorsza, szkoda(...)", ale prawdziwy problem "tej strony" (czyt.: Serwis Legionisci.com) polega na tym, że jego ścisłe kierownictwo od lat "autoryzuje" poczynania klasycznych kiboli szkodzących wizerunkowi klubu. Chyba pamiętasz "historyczny" bieg w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców BD grupy szaleńców mieniących się kibicami Legii. Smutną konsekwencją powyższego było spotkanie z Realem Madryt rozgrywane przy pustych trybunach. Na kibicowskie liczne głosy sprzeciwu i dezaprobaty wobec poczynań tych cym...ów - ówczesne zachowanie redakcji było, delikatnie pisząc, skandaliczne.
Skoro wówczas tak haniebnie reagowano na oczywiste kompromitujące, tzw. kibiców fakty, to niby dlaczego miano by obecnie przywdziewać szaty pospolitej Kasandry. Najprościej, to zachowanie można zinterpretować następująco: luz, wygodnictwo, bezkrytyczny stosunek do niedawnej kibicowskiej i kolesiowskiej historii/znajomości oraz niestety..."płyciutki" koniunkturalizm.
Serdeczności (jeżeli oczywiście zostaną "przekazane")

odpowiedz
Marcel - 24.01.2021 / 01:46, *.t-mobile.pl

@floyd: Jak ci się nie podoba strona to po prostu na nią nie wchodź i po problemie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.01.2021 / 01:55, *.centertel.pl

@Jerz z Potoku: Tacy ludzie, jak Ty, pokroju wlasciciela, udajacy ze wszystko jest cacy, podczas gdy nic takie nie jest, dzialaja na szkode Legii. O ktorym wizerunku piszesz? O tym z pucharow, ktorych nie bylo, nie ma i nie bedzie. Co wy sobie wyobrazacie? Ze mozecie obrazac inteligencje kibicow Legii? A idz ty w p.....

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 24.01.2021 / 05:17, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Kolego wszechwiedzący - w owe w pi..u to udaj się sam, ze swoją mentalnością wszechmądrego. Innej drogi dla Ciebie - po prostu nie ma.
Ja niczego nie udaję i nigdy nie działałem na szkodę Legii - w tym względzie polecam skrupulatną lekturę archiwum Legioniści.com. Jak się z nim zapoznasz, to będzie Ci wstyd ponad miarę, że próbujesz oczernić kogoś takiego jak ja.
Pytasz o którym wizerunku piszę? Dziwię się, że taki asior legijnej problematyki ma takie banalne wątpliwości.
Bezczelnie twierdząc, że obrażam (uprawniona lm.) inteligencję kibiców Legii wystawiasz sobie sam cenzurę: faktycznych intencji, które powodują Twoje subiektywne zjadliwe wpisy , fatalnego niezrozumienia wiodącego tematu i wreszcie chorego, nieogarniętego własnego ego.
Ps.: czy wyobrażasz sobie mądralo, aby osoba (vide: ja) mogła być pokroju właściciela? Jeśli masz nadal wątpliwości w tym względzie, to po raz kolejny polecam Ci uważną lekturę archiwum naszego serwisu, gdzie stoi jak byk, iż zwrot "prezes dekady" jest mojego autorstwa.
Nalewkowe serdeczności (chyba dzisiaj przesadzone, co do ilości - no cóż, zdarza się nawet wytrwałym ludziom kniei)odpowiedz
Rdzenny - 24.01.2021 / 06:26, *.centertel.pl

@Jerz z Potoku': chuliganka Ci sie nie podoba ? Zawsze mozesz zmienic barwy ... chuliganka w tym miescie zawsze byla , jeszcze jest , a w przyszlosci moze bedzie , taki panuje w nim klimat ... panie Jerzyk haha

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.01.2021 / 09:35, *.centertel.pl

@Jerz z Potoku': Nic a nic mnie nie obchodza twoje wczesniejsze wpisy. Odnioslem sie do tego, konkretnego. Skoro az tak cie to zabolalo, to zbaczy, ze napisalem prawde. A to, co napisales w odpowiedzi, to autobiografia. Dokladnie opisales swoja osobe. I jeszcze jedno - dwulicowosc, tobie tez nikt nie wmowi, ze ,,biale jest biale, a czarne czarne,,....

odpowiedz
floyd - 24.01.2021 / 11:26, *.chello.pl

@Jerz z Potoku': Bez przesady z ta chuliganką. Tutaj akurat uważam ze redaktorzy dojrzeli z czasem, pamietam w jakim tonie były przed laty artykuły opisujące np. awanturę w Wilnie, a jakie były w 2016r po Dortmundzie. A tak na marginesie: ludzie czy Wy już nie umiecie normalnie dyskutować, tylko jak ktoś ma inne zdanie to trzeba jechać z nim i się obrażać? Mało Wam tego na innych stronach, w tv, w gazetach?!

odpowiedz
Wolfik - 24.01.2021 / 11:33, *.mm.pl

@floyd: Naprawdę wierzysz jeszcze w tzw. "niezależność"??? Od dawna redakcja tego forum kasuje wpisy które nie są wygodne, pozostawiając równocześnie te, które zawierają obelgi. Mimo jasnego regulaminu.

Piszę tutaj tylko dlatego, że /na razie/ nie znalazłem niczego innego. A i z kilkoma Kolegami naprawdę warto porozmawiać nawet mimo różnicy zdań. Co do reszty... szkoda życia na walkę z wiatrakami.

odpowiedz
floyd - 24.01.2021 / 12:19, *.chello.pl

@Wolfik: wiesz, niby nie wierze, ale mam kolegę z Poznania i pokazywał mi kilka razy ich portal kibicowski i wpisy ma forum. Oni potrafią normalnie dyskutować, merytorycznie i z szacunkiem, nie żebym im czegokolwiek zazdrościł ale co w takim razie z nami jest nie tak?

odpowiedz
Wolfik - 24.01.2021 / 12:42, *.mm.pl

@floyd: Nic. U nas jest podobnie, zapewniam. Wiesz dobrze, że na tym forum tez są Koledzy z którymi można merytorycznie porozmawiać. Też jesteś tutaj często więc zapewne kojarzysz nicki. Własnie z nimi rozmawiam, a tych "nadpobudliwych" po prostu ignoruję. Świata i ludzi nie naprawisz, zatem szkoda na to pary. I nerwów.

odpowiedz
floyd - 24.01.2021 / 13:01, *.chello.pl

@Wolfik: Pewnie masz racje, trzeba odsiać ziarno od plew;) kiedyś tez się w sumie udzielałem tutaj częściej, teraz jakoś straciłem melodie do komentowania, ten marazm w naszym Klubie odebrał ochotę do większej aktywności.

odpowiedz
Jerzopedzio - 25.01.2021 / 07:37, *.centertel.pl

@Jerz z Potoku': Wyp..Jerzyk idź się madraluj na jakiś portalach gejowskich czyli tam gdzie Twoje miejsce.

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2021 / 22:52, *.telnaptelecom.pl

3 nazwisko to Murtaz Churcilawa stoper. To 3 obiecane transfery więcej nie będzie.

odpowiedz
Wolfik - 24.01.2021 / 11:47, *.mm.pl

@Hiszpan: Może Władek Żmuda byłby zainteresowany, chociaż nie wiem bo skoro otworzył kancelarię...

odpowiedz
alach jebbar - 24.01.2021 / 16:05, *.net.pl

@Hiszpan: a ja słyszałem że ma przyjść mega wirtuoz piłki nożnej , obiecujący skrzydłowy rumuński niejaki Pento Naryju , oraz wysoki , dobrze grający głową lecz niewidomy czeski środkowy obrońca Slepislav Katarakovy -Kradl

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2021 / 22:48, *.telnaptelecom.pl

Oficjalnie: Renato Palcini zadba o środek pola.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 23.01.2021 / 22:44, *.t-mobile.pl

Jeszcze niedawno prezes mówił kadra za szeroką, teraz sytuacja kadrowa jest trudna , a kto do tego doprowadził Panowie decydenci , co drugi dyrektor albo DORADCĄ schodzenie z kosztów ale z kontraktów sprzedawanie zawodników po cenach promocyjnych Rada nadzorcza za darmo nie jest dług goni dług Czekanie aż zamknie się okno w wielu krajach i zostaną okruchy z Pańskiego stołu dla takich jak my , Od lat bazujemy na piłkarzach z kartą w ręku, a największy problem to BRAK pucharów od 4 LAT gdzie wcześniej był SZMAL, a teraz go BRAK bo nasza mizerna liga to straty , Jak pamiętam Legii nikt nie odmawiał a teraz wręcz przeciwnie , Brniemy do nikad tylko nam kibicom nie jest do śmiechu że tak zasłużony klub dla polskiej piłki dołuje z dnia na dzień a co ciekawe trener prosi o transfery Panowie gdzie my żyjemy, my do Europy z kim I z czym , a ten trzeci puchar to dawny lntertoto też nie będzie tak dochodowy jak te dwa pierwsze NIE inwestujesz to się cofasz INWESTOR na wczoraj

odpowiedz
Sepp Blatter - 23.01.2021 / 23:44, *.t-mobile.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : Ten trzeci puchar wykończy finansowo i sportowo wiele klubów przeciętnej klasy takich właśnie jak Legia. Od dawna wiadomo, że gdy grasz w pucharach, to tracisz w lidze, bo większość sił, energii rzucasz na mecze w Europie,. Rotujesz składem, wystawiasz słabsze składy w lidze i tracisz punkty ale przynajmniej zarabiasz gdy się zakwalifikujesz do fazy grupowej LE. W tym trzecim pucharze Legia nawet nie zarobi, a będzie musiała walczyć na dwóch frontach. Straci i sportowo wymęczając się gdzieś w Azji (Kazachstan, kraje kaukaskie) i finansowo, bo podróże, hotele wszystko kosztuje, a zysku z udziału w tym gównie nie będzie. Na ch.j komukolwiek taki puchar? Albo gramy minimum w LE albo zrezygnujmy z występów w tym śmiesznym dodatku dla ubogich, bo na to trzeba mieć szeroką kadrę, czas i pieniądze, a te rozgrywki nie będą się nikomu tak naprawdę opłacać.

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2021 / 22:43, *.telnaptelecom.pl

Mike Obiku jutro przyjeżdża na testy medyczne.

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2021 / 20:27, *.mm.pl

"Nasza sytuacja kadrowa jest trudna"... ano jest, bośmy sami do tego doprowadzili. Skoro bez żalu odpaliliśmy Pawła Stolarskiego, którego kolejny z trenerów postanowił "zamknąć w zamrażarce" to należało przygotować na pozycję PO kogoś z młodych. Teraz trzeba zatykać dziurę kolejnym Pawłem, który - znając życie - za chwilę i tak odejdzie z klubu. Podobnie sytuacja ma się z napastnikiem. Najpierw "zamrozilismy" Rosołka by go wypożyczyć a trzymaliśmy w klubie Kante który co chwila łapał kontuzje (lub udawał, że łapie jak wielokrotnie opisywał to Kolego Sebo(L) ). O Sanogo nawet nie wspomnę, bo wyszło na to że tyle czekaliśmy na jego wyleczenie a gdy to nastąpiło, zaraz się go pozbyto.

Najbardziej jednak ubawiły mnie skomlenia na temat młodzieżowca. Przypomnę tylko dwa nazwiska: Praszelik i Łakomy. Obaj oddani bez żalu, oboje nie mogli doczekać się jakichkolwiek minut w 1-ce.

Polityka transferowa w wykonaniu naszego (p.o.) Dyrektora sportowego to dla mnie czysta abstrakcja.

odpowiedz
Roman Oreszczuk - 23.01.2021 / 20:41, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Czy nie odnosisz wrażenia, że niektóre działania zarządu i właściciela są świadome i celowe? Przecież to nie 10-letnie dzieci, to są ludzie wykształceni i inteligentni, doskonale wiedzą co robią. Ja staram się wciąż domyślić w co gra Mioduski. Obniżenie wartości klubu, by go w końcu sprzedać (za aktualną wartość będzie ciężko)? Powolne, stopniowe doprowadzanie firmy do bankructwa (co po cichu wyciągnie to jego, a ostatecznie pozbędzie się " kuli u nogi")? Może jakieś inne ukryte w jego głowie cele? Co do jednego nie mam wątpliwości, na dobru klubu mu nie zależy.

odpowiedz
lob - 23.01.2021 / 21:05, *.chello.pl

@Wolfik: dawno pisałem... wywalić za bramę na zbity py...........

odpowiedz
Jano - 23.01.2021 / 22:32, *.inetia.pl

@Wolfik: czyżby asekuracja na przypadek niezdobycia MP???????

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2021 / 22:36, *.mm.pl

@Roman Oreszczuk: Właśnie chodzi o to, że świadomości i celu w działaniach prezesa i właściciela w jednym to ja nie widzę od dawna....

Gdybym tak zarządzał w domu już dawno skończyłbym w pudełku pod wiaduktem. O ile wcześniej kobieta nie zabiłaby mnie obcasem...

odpowiedz
Karamba - 23.01.2021 / 20:27, *.cyfrowypolsat.pl

Witam na forum przychylam sie do wiekszości wypowiedzi ze potrzebne sa sensowne transfery ale nie jakieś uzupełnienie składu ale realne wzmocnienia wątpie ze ktoś przyjdzie nowy poprostu kasa jest pusta. Dyrektor sportowy zamiast dopinac transfery przyjechał na wakacje do Dubaju
parodia . Prezesie daj sobie spokój z Legią poprostu nie masz do tego drygu ,pojęcia ,cwaniactwa i szczęścia .

odpowiedz
olew - 23.01.2021 / 20:25, *.vectranet.pl

pan trener panikuje; mamy dobrego bramkarza, niezłą obronę na bokach, Kapustkę i Luki najlepszych rozgrywających w lidze, Pekharta najlepszego napastnika w lidze, w Polsce nie co kupować bo słabsi od naszych , na dobrą zagranicę nas nie stać, a średnich grajków nie warto , trzeba czekać na takie okazje jak Vadis, mistrzostwo z tym składem to pestka, na puchary przydaliby się stoperzy ...

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2021 / 20:37, *.mm.pl

@olew: Kolego, mówisz jak nasi politycy w kampanii wyborczej...
Owszem mamy fajne boki obrony jeśli Juranović z Mladenoviciem są w formie/zdrowi/bez kartek. A jak się takowa sytuacja zdarzy to trzeba eksperymentowac z Wszołkiem. Podobnie z Pekhartem - jak go braknie lub odetną go od podań to skończymy jak nasza repra bez wsparcia Lewego. I tak dalej. Mamy fajną 1-szą jedenastkę ale samym podstawowym składem nie wygramy nawet MP.

odpowiedz
Kopwzadekpudla - 23.01.2021 / 20:22, *.mnet-online.de

Moim zdaniem aby promować młodych to nie można mieć drużyny złożonej z 14-15 średniaków. Logiczne jest wtedy że wyniki są średnie a wystawianie jeszcze bardziej średnich młodzieżowców będzie skutkowało też porażkami. Aby to zmienić i zwiększyć szansę na awans do grupy w LE musi być 3 graczy wybitnych (Vadis, Nikolić), którzy potrafią przechylić szalę zwycięstwa. Ostatnie lata pokazują że jest to możliwe. Są tylko dwa warunki, kasa i ktoś kto potrafi takich graczy przekonać.
Niestety w chwili obecnej nie są one realne, a kumulację beznadziei dopełnia jełop w dziurawych gatkach i damskich lokach.

odpowiedz
Cult ⚽️Cult⚽️Cult - 23.01.2021 / 19:50, *.37.48

A dlaczego nie ?wychowanek !Rodzina Legijna a że chce wracać do Domu to nie dobrze?wielu tu na forum wogle nie lubi Legii tylko potrafià nawsadzać sobie nawzajem ...Sorki za orto....

odpowiedz
Roman Oreszczuk - 23.01.2021 / 20:26, *.t-mobile.pl

@Cult ⚽️Cult⚽️Cult: Dlatego, że jest słaby, a nam zależy na podwyższeniu poziomu sportowego. Czy to, że ktoś jest Legionistą z krwi i kości i wychowankiem kwalifikuje go do kadry Legii? Czy to mają być główne kryteria wyboru piłkarzy według Ciebie? To może jeszcze Kopczyński, Rosłoń lub Kowalczyk, też wychowankowie? Zastanów się chłopie.

odpowiedz
Cult⚽️Cult⚽️Cult - 23.01.2021 / 23:29, *.37.48

@Roman Oreszczuk: Mamy obecnie wielu słabszych I tylko parodystów a młody Kosa potrafi zostawić serducho na boisku,kto ci płaci to nie cierpi Rodziny Koseckich I tyle w temacie...

odpowiedz
dejne3 - 23.01.2021 / 18:47, *.plus.pl

Dominik Furman ,tu jest jego miejsce tu jest jego dom ,to powinien być pierwszy transfer

odpowiedz
Krzeszczu - 23.01.2021 / 18:58, *.bredband2.com

@dejne3: taaaa, kolejny transfer z kategorii "liga mistrzow". Pewnie jeszcze "kto kopnal nasza pania" Kosecki?

odpowiedz
Wolfik - 23.01.2021 / 20:38, *.mm.pl

@Krzeszczu: Jest jeszcze Rzeźniczak, Borysiuk i Janusz Gol.

odpowiedz
SzB - 23.01.2021 / 18:29, *.pljtelecom.pl

Tyle szydery i wątpliwości w klub bardzo dawno nie widziałem na tym portalu. Chyba tylko za czasów iti, ale to oni wywpowiedzieli nam wojnę. Teraz niby wojny nie ma, ale wrażenie rozkładu klubu czuć dużo bardziej niż wtedy. Rzygać się chce jak się na to patrzy tak samo jak za iti. I znowu to samo- wyduszone mistrzostwo paraligi, orgazmy i uniesienia, potem łomot od kazacha czy gruzina i znowu "wrócimy silniejsi", zmiany trenera, czy kogo tam jeszcze wymyślą itp. Choć w tym roku rusza chyba pierwsza edycja tej ligi europejskiej dla trzeciego sortu, więc będzie się czym jarać...

odpowiedz
Kujawiak - 23.01.2021 / 19:16, *.plus.pl

@SzB: Za ITI to faktycznie zdobywaliśmy te mistrzostwa, dokładnie jedno, nie licząc tego za prezesury BL.

odpowiedz
SzB - 23.01.2021 / 19:45, *.pljtelecom.pl

@Kujawiak:
Nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi dopatrzyłeś się słów o mistrzostwach zdobywanych za iti....

odpowiedz
tomaszek67 - 23.01.2021 / 18:07, *.centertel.pl

Shinji Kagawa i Neven Subotic blisko Legii ! Na takie wzmocnienia czekali kibice i warto było czekać! W kasie jest niewielki budżet transferowy, ale oni przyjdą jako wolni zawodnicy, a wciąż trwają poszukiwania napastnika.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 23.01.2021 / 20:34, *.t-mobile.pl

@tomaszek67: TO że blisko to nie znaczy że będą, życie mnie nauczyło jak kontrakt nie jest podpisany nie ma o czym mówić, a znam wiele takich przypadków

odpowiedz
Roman Oreszczuk - 23.01.2021 / 20:49, *.t-mobile.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : Dajesz się nabrać na bzdury kiepskiego klona legendarnego Tomaszka67 z oficjalnej strony Legii. Wielu kiedyś się nabrało na jego farmazony ale ten to podróba i pisze jeszcze zabawniej, a wciąż znajdują się osły które się na to nabierają. Cóż, g...ch nie sieją, sami się rodzą.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 23.01.2021 / 21:30, *.t-mobile.pl

@Roman Oreszczuk: Dlatego tak odpisałem nie ma podpisu nie ma kontraktu za wiekowy jestem żeby w to wierzyć

odpowiedz
Normalny człowiek - 23.01.2021 / 16:04, *.t-mobile.pl

Sytuacja w klubie jest naprawdę zła.
Jeśli my, sprzedając/oddając po raz enty z rzędu kilku graczy, nie możemy już nawet, na tydzień przed rundą mistrzowską, zakontraktować NIKOGO! Musi być bieda w finansach...
To martwi
A tu, bez inwestycji, jest też bieda w kontekście sportowym. To nie jest jakość na miarę Warszawy.

Ta machina nie działa

odpowiedz
Aster - 23.01.2021 / 15:09, *.play-internet.pl

Nie ma czym sie martwić ,ważne ze sa bieżace relacje z obiadków pasibrzucha Brzuchobara

odpowiedz
jezus - 23.01.2021 / 14:56, *.vectranet.pl

A grubas Boruc ma zamiar schudnac?

odpowiedz
Człowiek znikąd - 23.01.2021 / 20:51, *.t-mobile.pl

@jezus: Tak ale jeszcze nie teraz. Na razie jest na wakacjach w Dubaju, tam są smaczne kebaby.

odpowiedz
RMFC - 23.01.2021 / 14:38, *.orange.pl

Kiedy nasi dwaj nieudacznicy tj. Mioduski i Kucharski zrobią jakieś transfery do klubu?!!Kupują wszyscy w tej lidze oprócz nas!!! Mamy taką kadrę że wypadnie ktoś z powodu kontuzji lub kartek i nie będzie komu grać!!! Nieudaczny prezes zadłużył już Legię na blisko 200 milionów a z taką kadrą i możliwym kolejnym rokiem bez europucharów dług może wzrosnąć!!! Obyśmy nie skończyli jak kiedyś Pogoń Szczecin

odpowiedz
Krzeszczu - 23.01.2021 / 16:21, *.bredband2.com

@RMFC: https://gol24.pl/transfery-lukasz-bejger-pilkarzem-slaska-wroclaw-dolaczyl-z-manchester-united/ar/c2-15405376

no comment...

odpowiedz
urs - 23.01.2021 / 14:00, *.chello.pl

Czeslawie M , podioles sie Legii to zapier...trzeba za to ci Miodek placi i to nie maloooooo

odpowiedz
Najbogatszayczy najbardziej zadłużony w Polsce klub ? - 23.01.2021 / 12:30, *.com.pl

Na okrągło słyszymy , że Legia to najbogatszy klub w Polsce . Felieton Kołtonia o finansach w Legii wskazuje na całkiem co innego od tego co możemy usłyszeć w mediach . To by również nie dziwił fakt o dużych transferach do Legii , a nie tylko z Legii. Jaka jest bowiem prawda , czy Legia to najbogatszy w Polsce Klub , czy klub z największą dziurą w klubowej kasie ?

odpowiedz
Kuchy King - 23.01.2021 / 12:26, *.vectranet.pl

Brać na środek obrony Piątkowskiego z Rakowa, a na skrzydło Kowalczyka z Pogoni!!!

odpowiedz
rdzenny - 23.01.2021 / 14:07, *.net.pl

@Kuchy King: kiedyś by tak było nawet za Romanowskiego brali dobrych mało znanych ale perspektywicznych Polaków i oni grali i to jak grali a nie teraz zaciąg h... wie skąd ...

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2021 / 10:18, *.play-internet.pl

Spoko Golden Boy Kucharski da radę. Cavani, De BRUYNE i Fabinho na 50 % są w Legii. My chcemy oni nie.

odpowiedz
FazowyKapciuch - 23.01.2021 / 12:44, *.media.pl

@Hiszpan: Ten zart juz tak dlugo byl odgrzewany, ze wali spalenizna nie tylko na kuchni ale i na sali. Nie ma sensu go podwac.

odpowiedz
Hiszpan - 23.01.2021 / 20:46, *.telnaptelecom.pl

@FazowyKapciuch: Ta lepiej Kucharskiego i Miodka w upę całować za rozkład klubu
..

odpowiedz
Lipa - 23.01.2021 / 08:48, *.chello.pl

Jak kadra liczyła ponad 30 zawodników też nie za bardzo było kim grać.

odpowiedz
Autor - 23.01.2021 / 08:16, *.virginm.net

Jak dla mnie to Czesiu zaorales sie mowiac ze gwiia jest jednym z tych pilkarzy ktory nie ma problemu z przyjeciem pilki i dokladnym podaniem.... :D Yeblem.... Gosc jest inwalida hahah a ten go propsuje haha

odpowiedz
Pawciu - 23.01.2021 / 07:53, *.net.pl

Zakamuflowana krytyka Kucharskiego? Jakos mnie to nie dziwi...

odpowiedz
Paweł - 23.01.2021 / 12:16, *.vectranet.pl

@Pawciu: a czemu Mioduski trzyma KUCHARSKIEGO? Bo nie pyskuje, nie domaga się kasy na transfery. Mioduski jest już goły nie ma z czego ,,pożyczać,, klubowi, a zarządzać też nie umie. Oj żeby nie czekała nas w przeciągu 2,5 roku ostra jazda w dół.

odpowiedz
Jak tu sie nie wkur@ć??? - 23.01.2021 / 04:59, *.tpnet.pl

Po pierwsze: to o co chodzi z tą plagą kontuzji u nas??? Dlaczego my zawsze musimy mieć jakiś amatorów w tym sztabie którzy nie są wstanie przygotować fizycznie drużynę tak żeby nie było kontuzjowane pół składu? Po drugie: to ,że pajac mioduski z pajacem kucharskim jeszcze nie zrobili żadnego transferu to jest jakaś kpina! Szkoda że michniewicz nie ma jaj żeby o tym powiedzieć...

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 22.01.2021 / 23:40, *.amazonaws.com

Myśle że problem leży w parodyście dietetyku,piguły i kolorowe płyny, kilka razy nasi zawodnicy dostajâ i to trwa już dłuuugo za długo,czas zrezygnować z chemioterapi,bo widać jak na dłoni że zamiast pomagać to chemia wyniszcza zdrowie naszej Legii!

odpowiedz
Hugon - 22.01.2021 / 23:38, *.vectranet.pl

Gruby Cesiu ma grubego w bramce przyspawanego do linii i nie potrafiącego podać piłki dalej jak na 5-y metr.I to jest niekwestionowany nr.1.Obciach na skalę krajową.

odpowiedz
Rosomak - 23.01.2021 / 15:16, *.chello.pl

@Hugon: Spotkaj go na placu Grzbowskim powiedz w oczy kozaku internetowy

odpowiedz
Roma - 22.01.2021 / 23:14, *.lunet.eu

Kolejny, który dał się nabrać prezesowi i uwierzył w jego obietnice. Kadra była słaba, teraz jest bardzo słaba. A prezes mówi: i co mi zrobisz?

odpowiedz
Ogryzek - 22.01.2021 / 22:57, *.tpnet.pl

Jeśli chodzi o stoperów to co z Astizem?

odpowiedz
singspiel - 23.01.2021 / 11:01, *.centertel.pl

@Ogryzek : chyba dosyć

odpowiedz
Alex Bielany - 22.01.2021 / 22:38, *.chello.pl

Skoro nie potrafi sprowadzic jednego czy dwoch dobrych tych pilkarzy, w sytuacji gdy wiekszosc lig przezywa kryzys, to po co w klubie jest kucharski? Wyj... na zbity ryj i zaoszczedzimy na jego apanażach

odpowiedz
Wawa - 22.01.2021 / 22:34, *.124.248

Czesio juz się zabezpiecza na wypadek cienkiej gry
Powie mieliśmy braki kadrowe ....

odpowiedz
Do redakcji - 22.01.2021 / 22:28, *.play-internet.pl

Czy moglibyście pod każdym komentarzem możliwość dodawania plusa lub minusa? Na Legia.net. tam chyba Kudłaty sam sobie dodaje plusy a jak ktoś coś krytykuje to większość komentarzy jest na nie. Pozdrawiam prawdziwy wiarygodny Legijny portal.

odpowiedz
Kolko - 22.01.2021 / 22:08, *.t-mobile.pl

Ogólnie Czesia lubię chociaż wolałbym żeby Legii nie trenował że względu na telefony do fryzjera. Jednak jest mi go bardzo żal dostał mega szansę a jest sabotowany przez sternika i resztę swity.. Jeśli nie będzie minimum 3 wartościowych transferów to moim zdaniem nie można nawet do trenera mieć pretensji jak nie będzie mistrza.. Podium ok to będzie minimum.

odpowiedz
1909 - 22.01.2021 / 22:06, *.plus.pl

CZESIO JAK BYŚ MIAŁ JAJA TO WYMUSILBYS NA PREZESIE TRANSFERY, WSZYSTY WIEMY ŻE TA " DRUŻYNA" TO ŚRODEK TABELI. PO CO VALENCJA? PO CO GWILIA? PO CO CIERZNIAK? CZERCZESOW POWIEDZIAŁ DAJ KASĘ TO BĘDĄ WYNIKI. CHYTRY DWA RAZY TRACI Brak Drużyny, dlugi, i jak by kogoś jeszcze chcieli to by się pozbył. Samymi młodzieżowcami nie ugramy nic

odpowiedz
olew - 22.01.2021 / 22:04, *.vectranet.pl

zbyt zachowawczy nasz trener, młodymi trzeba bardziej grać, ten młody Mosór w lidze nie był zły, trzeba mu dać szanse, mamy zbyt starych stoperów, kadra na mistrza jest , na puchary jeszcze nie, ale to dopiero latem...

odpowiedz
Roni - 22.01.2021 / 22:09, *.chello.pl

@olew:
Ty tymi młodymi chcesz zdobyć MP. Chyba żartujesz. Oni jeszcze nie pitrafaj nawet dobrze przyjąć piłki i prosto kopnąć

odpowiedz
Siwy - 22.01.2021 / 22:19, *.sky.com

@Roni: Nez 2-3 wzmocnień o mistrzostwie zapomnij...

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 22.01.2021 / 23:47, *.amazonaws.com

@Roni: Młodych ogarnie trener co kocha ⚽️a nie kase tylko,młodzi wydygani bo słabo trener na nich stawia i nie ma podejścia,obecnie Polska myśl szkoleniowa nie ma lidera I fanatyka trenerskiego,sorry za ortografie

odpowiedz
Lamborghini - 22.01.2021 / 21:58, *.168.108

Nie ma co płakać czas na to przyjdzie, teraz ważne aby można było zabezpieczyć przyzwoitą pozycję do końca rozgrywek bo jeśli przyjdzie walka o pozostanie w Ekstraklasie to w Legii zostanie Czesio i prezes. Nikt nie będzie grał za obietnice

odpowiedz
lucho_83 - 22.01.2021 / 21:55, *.chello.pl

Jaka tu jest amatorka...liga za tydzień, a wzmocnień nie ma! Niech Miodek gra ze swoimi asystentami!!!!!!

odpowiedz
Zako - 22.01.2021 / 21:22, *.centertel.pl

Mądrze gada. Bo widać bida i będzie grał tym co ma może przesunie Boruca do ataku bo tam jest duża konkurencja a w ataku nie

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 22.01.2021 / 21:10, *.t-mobile.pl

Teraz o tym wiecie że tak jest ja od 5 LAT mówię pisze dzwonie że kadra z roku na rok jest osłabiana, większość transferów jest nie trafiona bazujemy na piłkarzach z kartą w ręku, pozbywamy się piłkarzy po promocyjnych cenach ,A młodzież to może melodia przyszłości Pan Czerczesow OKREŚLIŁ jako przedszkole ,dług goni dług a gdzie Europa z kim I z czym ,co drugi to DORADCĄ albo dyrektor , POTĘŻNY INWESTOR NA WCZORAJ albo sprzedaż klubu gdzie my Brniemy, tak słabej kadry nie pamiętają najstarsi kibice , pamiętam takie czasy że LEGII nie odmawianio , a teraz wręcz odwrotnie przykre jest to I nam kibicom wcale nie jest do śmiechu, a wręcz odwrotnie powodzenia p

odpowiedz
Wiaderny - 23.01.2021 / 09:33, *.plus.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : racja

odpowiedz
alach jebbar - 22.01.2021 / 20:59, *.net.pl

Parodia , mimo że kibicuję od wielu lat Legii to może choć w jednym sezonie przydało by się aby zajęła 6-7 miejsce w lidze bez pucharu , tak dla oczyszczenia atmosfery i dla opamiętania się kliki zarządzającej klubem , może wtedy przyjdą po rozum do głowy i zaczną szanować nas kibiców bo na razie to tym co się dzieje i sposobem jakim zarządzany jest klub pluje nam się kibicom w twarz ... nie wierze że pan Mioduski jest aż tak głupi aby do tego dopuścić , ktoś gra w tym zarządzie na niekorzyść naszego klubu...

odpowiedz
Sobo(L)ew - 22.01.2021 / 21:04, *.centertel.pl

@alach jebbar : przecież i tak wywalone macie na wyniki, wiec nie wiem o co kaman

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 22.01.2021 / 20:47, *.vectranet.pl

Proces decyzyjno-transferowy w Legii to kpina.......Znów czekamy na okazje...na koniec rudny, na jakieś odpady... Nie tak powinien działać pion scoutingu.........

odpowiedz
Sobo(L)ew - 22.01.2021 / 21:08, *.centertel.pl

@Trener Bramkarzy: jaki pion?? W tym klubie nie ma czegoś takiego od 4 lat.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 22.01.2021 / 21:15, *.vectranet.pl

@Sobo(L)ew: Racja, nie istnieje to prawda. Swoją drogą ciekawe jakby Pan dyrektor Kucharski, przedstawił w jaki sposób etap, po etapie znajdowany jest zawodnik na brakującą pozycję do Legii :). I do razu odpowiem, poprzez serię gier FM :)

odpowiedz
Jakub - 22.01.2021 / 20:41, *.chello.pl

Sytuacja kadrowa,sportowa i finansowa jest trudna. Brawo prezes.

odpowiedz
Darek - 22.01.2021 / 20:40, *.t-ipconnect.de

Najwiekszy klub w Polsce z ponoć najlepszą szkółką piłkarską ma problem by wystawić jedengo młodzieżowca.Dobrze że Zagłębie Lubin ma dobrą szkółkę to można kogoś podkupić.
Środek obrony to kpina.W pomocy braki.W ataku tylko Pekhart.I to zapewne wystarczy by zdobyć kolejny tytuł który w europie jest warty tyle co papier toaletowy w kiblu.

odpowiedz
Życie to nie bajka - 23.01.2021 / 11:18, *.t-mobile.pl

@Darek : Najlepszą szkółka piłkarską? Poważnie myślisz że Legia ma lepszych wychowanków niż Lech?

odpowiedz
L - 23.01.2021 / 15:08, *.com.pl

@Życie to nie bajka : nie lech tylko amica

odpowiedz
aaauł - 22.01.2021 / 20:38, *.Gawex.PL

fajny wywiad

odpowiedz
A co ty na to wąski - 22.01.2021 / 20:34, *.co.uk

No wiesz Stefan, kilka niedociągnięć jest

odpowiedz
Wojtek86 - 22.01.2021 / 20:53, *.chello.pl

@A co ty na to wąski : Panie prezesie brakuje koła w Polonezie. Czesiu ale 3 są sprawne. cyt. klasyka ;)

odpowiedz
zblazowany kibic - 22.01.2021 / 20:13, *.tpnet.pl

Zamieszanie i marketing wokół Legii są na poziomie Ligi Mistrzów, a trofeów międzynarodowych jak nie było tak nie ma.

odpowiedz
Echhhh - 22.01.2021 / 20:13, *.chello.pl

Jak to trudna ???? Przeciez Kucharski z Mioduskim maja trzy nazwiska na tapecie. Podobno zawodnicy z akademii, 8, 9 i 11 lat. Ale dwoch woli grac w szachy, a jeden w bierki.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.