Andre Martins - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia Warszawa 3-1 Stomil Olsztyn

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ostatnim zimowym meczu sparingowym Legia Warszawa wygrała ze Stomilem Olsztyn 3-1. Do przerwy legioniści przegrywali 0-1 po bramce z rzutu karnego. W drugiej połowie trzy gole zdobyli piłkarze stołecznego zespołu.



Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Już w 10. minucie na prowadzenie wyszli goście. Mateusz Hołownia popełnił faul w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Łuczak. Warto wspomnieć, że w pierwszym kwadransie gry Legia oddała tylko jeden strzał. Mateusz Cholewiak uderzał jednak niecelnie. Stomil, oprócz rzutu karnego, miał jeszcze jedną ciekawą sytuację. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników oddał strzał głową - piłka przeleciała obok słupka bramki Radosława Cierzniaka. W 30. minucie legioniści wykonywali rzut rożny, po którym niecelnie głową uderzał Rafael Lopes.

W przerwie trener Michniewicz dokonał zapowiadanych wcześniej zmian i zmienił się także obraz gry. Gospodarze zaczęli wyraźnie przeważać. Potwierdzili to w 60. minucie, zdobywając wyrównującą bramkę. Luquinhas przejął piłkę przed polem karnym, wykonał zwód i oddał strzał prawą nogą w stronę dalszego słupka. Chwilę później było już 2-1. Najpierw strzelał Tomas Pekhart, bramkarz wybił piłkę, którą następnie dobił Bartosz Slisz. Legioniści wyraźnie złapali wiatr w żagle. W 69. minucie ponownie uderzał Pekhart i znów Vjaceslavs Kudrjavcevs obił piłkę. Tym razem dobitki próbował Igor Lewczuk, ale jego strzał był niecelny. W 79. minucie Bartosz Slisz oddał pięny strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W 85. minucie po dośrodkowaniu piłka minęła Igora Lewczuka i spadła pod nogi Grzegorza Kuświka, który wprawdzie umieścił ją w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Tuż przed końcowym gwizdkiem świetny strzał z ok. 40 m oddał Filip Mladenović, a bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing
Mecz towarzyski
#LEGSTO
0
Urszulin
27.01.2021
15:00
Legia Warszawa
Stomil Olsztyn
Legia Warszawa
3-1
Stomil Olsztyn
62' Luquinhas
65' Slisz
78' Slisz
(0-1)
Łuczak (k) 10'
33 Radosław Cierzniak 46'
64 Jehor Macenko 46'
55 Artur Jędrzejczyk 46'
3 Mateusz Hołownia
36 Nikodem Niski 46'
65 Jakub Kisiel 46'
72 Bartłomiej Ciepiela 46'
11 Joel Valencia 46'
17 Mateusz Cholewiak
21 Rafael Lopes 46'
30 Kacper Kostorz 46'
1 Artur Boruc 46'
2 Josip Juranović 46'
5 Igor Lewczuk 46'
25 Filip Mladenović 46'
24 Andre Martins 46'
99 Bartosz Slisz 46'
82 Luquinhas 46'
22 Paweł Wszołek 46'
9 Tomas Pekhart 46'
46' Piotr Skiba 82
63' Janusz Bucholc 18
85' Rafał Remisz 3
80' Damian Byrtek 27
80' Jonatan Straus 6
80' Jurich Carolina 23
63' Sam van Huffel 24
80' Maciej Spychała 8
46' Mateusz Skrzypczak 20
46' Wojciech Łuczak 12
46' Adrian Szczutowski 7
Jakub Kanclerz 92
46' Vjaceslavs Kudrjavcevs 1
80' Mateusz Jońca 21
80' Jakub Mosakowski 4
63' Damian Sierant 30
80' Filip Szabaciuk 14
85' Jakub Tecław 15
80' Kamil Dajnowski 11
63' Koki Hinokio 16
46' Krystian Ogrodowski 51
46' Hubert Szramka 37
46' Grzegorz Kuświk 9
Trener: Czesław Michniewicz
Trener: Adam Majewski
Sędziowie
Główny: Krzysztof Jakubik
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
PLBBOY - 29.01.2021 / 23:00, *.inetia.pl

Legia w sparingu potrafi wygrać i z Realem i PSG i ze Stomilem :D

odpowiedz
olew - 27.01.2021 / 22:14, *.vectranet.pl

ten skład mistrza ma po siedmiu kolejkach, ale na puchary trzeba stoperów, mus szukać okazji, bo ceny za grajków ciągle nienormalne

odpowiedz
L - 27.01.2021 / 23:55, *.tpnet.pl

@olew: Niby liga nie mocna więc powinno wystarczyć na mistrza ALE nie lekceważyłbym Rakowa. Obawiam się lekcji futbolu od nich za 10 dni. Oby nie...

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 27.01.2021 / 19:43, *.17.57

Analiza wszystkich materiałòw z przygotowań w Dubaju,to cofniècie sie lub stanie w miejscu,Legia w tym momècie prowadzona i zarzádzana to strzał w kolano,my kibice zamiast kłòcić sie ...musimy razem przejáć Legie z Miastem,to dobry czas...fala protestòw w modzie,chyba wszyscy zapomnieli o kibicach Legii,czas przypomnieć że jesteśmy najlepsi I chcemy super Legii!

odpowiedz
klakier - 28.01.2021 / 11:30, *.forcepoint.net

@Tony⚽️Montana: czy leki już zadziałały???, przejmiesz klub i co....., kto będzie tym zarządzał......, Miasto będzie zarządzało??? to witamy w okręgówce, w jaki sposób go przejmiesz??? powiesz Miodek sceduj klub na kibiców ???

odpowiedz
Matt - 28.01.2021 / 21:41, *.tpnet.pl

@Tony⚽️Montana: Super, znakomity pomysł. A pieniądze na działalność będziesz brał skąd? Miejskiej czy prywatnej kasy?

odpowiedz
Semper Fi - 29.01.2021 / 06:10, *.112.36

@Tony⚽️Montana: To wcale nie glupi pomysl.
I przy dopracowanym planie bardzo realny.
Jesli Legii nie kupi Lewandowski, to rzeczywiście jest to jakies wyjscie...
I ja chetnie zajme sie ta sprawa.
Do konca roku jestem ...hmm.. zajety.
Skoncze robote tu, i pogadamy Legioniści.
Powinniscie sie cieszyc, ze ktos chce dzialac...

odpowiedz
jezus - 27.01.2021 / 19:04, *.vectranet.pl

slisz paralityk i przewalone pranie brudnych pieniedzy, bo innego wytlumaczenia ten transfer nie ma - dowod na mafijne pranie kasy w Legii

odpowiedz
bronek49 - 27.01.2021 / 18:58, *.chello.pl

dlaczego w takim meczu nie ogrywa się Miszta Mosór Legia jak nie wypromuje jakiegos młodego chłopaka i nie sprzeda go za dobre pieniadze bo z tych co aktualnie grają to dobrych pieniędzy nie wezma bo i chętnych na nich nie będzie

odpowiedz
Cichy - 27.01.2021 / 19:01, *.55.86

@bronek49: miszta korona a mosór zle sie czuje. Czytaj inne artykuly to bedziesz wiedzial..

odpowiedz
Zibi - 27.01.2021 / 18:42, *.centertel.pl

A gdzie Gwilia

odpowiedz
alach jebbar - 27.01.2021 / 19:50, *.net.pl

@Zibi: na cyprze;)

odpowiedz
Seba - 27.01.2021 / 17:50, *.play-internet.pl

Jest moc Liga nasza

odpowiedz
Lupus - 27.01.2021 / 17:49, *.centertel.pl

A Mosór gdzie?

odpowiedz
dziad kudłaty - 27.01.2021 / 17:34, *.net.pl

i co gdzie ta młodzież z Legijnym DNA Krzeszczu ?

odpowiedz
Adrenalina - 27.01.2021 / 17:25, *.net.pl

CIERŻNIAK ,JĘDZA , WALENCIA , CHOLEWIAK czy LOPES to faktycznie młodzieżowcy , jak już to było do przerwy wystawić samych młodych wtedy wynik by to dosadnie zweryfikował . Z drugiej strony Walencia i Lopes to kaszana , niby ten pierwszy miał kontrakt na dopięciu z Turasami , więc co on tu robi . Wróżką nie jestem ale powiewu optymizmu nie dało się wyczuć. Tradycyjne liczenie że jakoś tam będzie a fani przyzwyczają się do wszystkiego nawet jak d.pa z tego będzie taki los kibica.

odpowiedz
Tony ⚽️ Montana - 27.01.2021 / 17:13, *.17.57

#kucharskiout !

odpowiedz
Jełop - 27.01.2021 / 17:04, *.play-internet.pl

No to niepotrzebne wzmocnienia na pierwszą ligę skład mamy.

odpowiedz
WETERAN - 27.01.2021 / 16:58, *.chello.pl

Przebieg meczu dedykowany wszystkim tym, którzy twierdzą, że mamy wspaniałych młodych graczy...

odpowiedz
Zdzicho - 27.01.2021 / 17:25, *.tpnet.pl

@WETERAN: to tylko Miodek tak twierdzi, Stasio, notabene ktorego szopen nie chcial, juz kilka lat temu mowil, ze to przedszkole

odpowiedz
WETERAN - 28.01.2021 / 10:02, *.chello.pl

@Zdzicho: Słyszałeś o takich słowach jak ironia, sarkazm?

odpowiedz
123 - 27.01.2021 / 16:50, *.247.5

Juz wiemy, kto nie przeszedl weryfikacji. Czystki beda na bank.

odpowiedz