Andre Martins - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 3-1 Stomil Olsztyn

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim zimowym meczu sparingowym Legia Warszawa wygrała ze Stomilem Olsztyn 3-1. Do przerwy legioniści przegrywali 0-1 po bramce z rzutu karnego. W drugiej połowie trzy gole zdobyli piłkarze stołecznego zespołu.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Już w 10. minucie na prowadzenie wyszli goście. Mateusz Hołownia popełnił faul w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Łuczak. Warto wspomnieć, że w pierwszym kwadransie gry Legia oddała tylko jeden strzał. Mateusz Cholewiak uderzał jednak niecelnie. Stomil, oprócz rzutu karnego, miał jeszcze jedną ciekawą sytuację. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników oddał strzał głową - piłka przeleciała obok słupka bramki Radosława Cierzniaka. W 30. minucie legioniści wykonywali rzut rożny, po którym niecelnie głową uderzał Rafael Lopes.

W przerwie trener Michniewicz dokonał zapowiadanych wcześniej zmian i zmienił się także obraz gry. Gospodarze zaczęli wyraźnie przeważać. Potwierdzili to w 60. minucie, zdobywając wyrównującą bramkę. Luquinhas przejął piłkę przed polem karnym, wykonał zwód i oddał strzał prawą nogą w stronę dalszego słupka. Chwilę później było już 2-1. Najpierw strzelał Tomas Pekhart, bramkarz wybił piłkę, którą następnie dobił Bartosz Slisz. Legioniści wyraźnie złapali wiatr w żagle. W 69. minucie ponownie uderzał Pekhart i znów Vjaceslavs Kudrjavcevs obił piłkę. Tym razem dobitki próbował Igor Lewczuk, ale jego strzał był niecelny. W 79. minucie Bartosz Slisz oddał pięny strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W 85. minucie po dośrodkowaniu piłka minęła Igora Lewczuka i spadła pod nogi Grzegorza Kuświka, który wprawdzie umieścił ją w siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Tuż przed końcowym gwizdkiem świetny strzał z ok. 40 m oddał Filip Mladenović, a bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę.

3-1
62' Luquinhas
65' Slisz
78' Slisz
9 Tomas Pekhart 46'
46' Piotr Skiba 82
63' Janusz Bucholc 18
85' Rafał Remisz 3
80' Damian Byrtek 27
80' Jonatan Straus 6
80' Jurich Carolina 23
63' Sam van Huffel 24
80' Maciej Spychała 8
46' Mateusz Skrzypczak 20
46' Wojciech Łuczak 12
46' Adrian Szczutowski 7
Jakub Kanclerz 92
46' Vjaceslavs Kudrjavcevs 1
80' Mateusz Jońca 21
80' Jakub Mosakowski 4
63' Damian Sierant 30
80' Filip Szabaciuk 14
85' Jakub Tecław 15
80' Kamil Dajnowski 11
63' Koki Hinokio 16
46' Krystian Ogrodowski 51
46' Hubert Szramka 37
46' Grzegorz Kuświk 9
Trener: Czesław Michniewicz
Trener: Adam Majewski
Główny: Krzysztof Jakubik