fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

OFMC

Legijne wieńce w rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Delegacja kibiców Legii Warszawa złożyła wieńce i znicze pod miejscami pamięci, z okazji 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 158 lat temu, 22 stycznia, rozpoczął się największy w XIX wieku polski zryw narodowy przeciw rosyjskiemu zaborcy, powszechnie znany jako Powstanie Styczniowe.

Mimo początkowych sukcesów, Powstanie zakończyło się klęską o katastrofalnych konsekwencjach, niemniej stanowiło ono niewyczerpaną wprost inspirację dla następnych pokoleń Polaków dążących do odzyskania niepodległości. Upamiętniając te tragiczne w historii Polski wydarzenia, delegacja kibiców Legii Warszawa złożyła wieniec w kwaterze Powstańców 1863 roku na Powązkach Wojskowych oraz zapaliła znicze w Parku Traugutta i pod Cytadelą.





fot. Michał Wyszyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Tony⚽️Montana - 26.01.2021 / 19:09, *.165.79

✨✌️✨

odpowiedz
Don Mariano - 26.01.2021 / 11:31, *.play-internet.pl

Jestem ze Śląska i chciałem podziękować kibicom Legii Warszawa za to ze zawsze pamiętają o ważnych dla patriotów rocznicach

odpowiedz
Don Mariano - 26.01.2021 / 11:31, *.play-internet.pl

Jestem ze Śląska i chciałem podziękować kibicom Legii Warszawa za to ze zawsze pamiętają o ważnych dla patriotów rocznicach

odpowiedz
matus007 - 25.01.2021 / 22:02, *.play-internet.pl

Szacun !!!

odpowiedz
Witam - 25.01.2021 / 09:58, *.inetia.pl

czy ja dobrze widze flage sąsiada za wschodu?

odpowiedz
oLaf - 25.01.2021 / 13:48, *.vectranet.pl

@Witam: Nie. Ja się nie znam ale - mniej więcej- to chyba trójdzielny herb powstania -> chodziło o to żeby powstali Polacy którzy zamieszkiwali tereny dawnej Polski (orzeł - widomo), Litwy (jeździec) i BIałorusi aż po Wołyń (tu część wyznania wschodniego stąd herb Archanioła) i taki był faktycznie najdalszy zakres Powstania.
Po Powstaniu represje i zsyłki na Sybir praktycznie wycięły większość ludności polskiej na terytorium Litwy.

odpowiedz
Pacz - 25.01.2021 / 15:11, *.t-mobile.pl

@Witam: Nie, to flaga Powstania Styczniowego z symbolami Polski, Litwy i Rusi.

odpowiedz
Trog(L)odyta - 27.01.2021 / 21:25, *.chello.pl

@Witam: Źle widzisz.

odpowiedz