Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek: Po sezonie wracam do Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Sport.trojmiasto.pl

Maciej Rosołek trafił niedawno na półroczne wypożyczenie do I-ligowej Arki Gdynia. 19-letni napastnik naszego klubu obecnie przygotowuje się z gdyńskim zespołem do rundy rewanżowej. "Wypożyczenie do Arki to wychodzenie ze strefy komfortu. Drugim powodem było poszukanie większej możliwości gry, niż to miało miejsce w Legii" - mówi zawodnik.

- Jestem w takim wieku, że aby się rozwijać, muszę jak najwięcej grać. Dlatego uznałem, że Arka zagwarantuje mi odpowiednie ogranie, zdobycie doświadczenia. Ponadto myślę, że lepiej będzie zejść z ekstraklasy do I ligi, aby mierzyć się z podobnymi wyzwaniami, jakie są w Warszawie. (...) Chcemy wrócić do ekstraklasy, bić się o czołowe lokaty, a każda porażka będzie uznana za rozczarowanie. Uważam, że to pod względem mentalnym będzie dla mnie lepsze od tego niż miałbym zostać w ekstraklasie i grać w niej z jakąś drużyną o utrzymanie. Zresztą historia wielu młodych zawodników z ostatnich lat pokazała, że I liga to świetne miejsce, żeby się ograć i przygotować do regularnej gry na najwyższym szczeblu - mówi Maciej Rosołek w rozmowie z serwisem Sport.trojmiasto.pl.

Napastnik Legii po zakończeniu sezonu 2020/21 zamierza wrócić do Legii i walczyć o miejsce w składzie w drużynie aktualnego mistrza Polski. - W planach było tylko wypożyczenie na pół roku. Po sezonie wracam do Legii. Pewnie z nią pojadę na przedsezonowe zgrupowanie. Liczę, że dzięki doświadczeniu zdobytemu w Arce wrócę do Warszawy z większą mocą i będę miał jeszcze bardziej realne szanse na to, aby być tam w pierwszej drużynie - powiedział Rosołek.

Całą rozmowę przeczytać można tutaj.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Lupus - 26.01.2021 / 00:12, *.centertel.pl

Leśny wróć!!!

odpowiedz
bronek49 - 25.01.2021 / 19:13, *.chello.pl

ogrywaj się Maciek i wracaj do Legii jako lepszy piłkarz

odpowiedz
Niech sie ogrywa? - 25.01.2021 / 18:56, *.amazonaws.com

Z kàd to znamy,to ryzyko,doświadczenie pokazało że takie akcje dajá mały efekt,wielu Legionistòw młodych znikneło na amen,to świadczy że wolá dalej w Legii zatrudniać parodystòw a nie dobrych trenerów ...

odpowiedz
Szpringi - 25.01.2021 / 17:12, *.247.214

Mam nadzieje, ze po powrocie Rosołek zamieni się w dojrzały piłkarsko Rosół.

odpowiedz
Korda - 25.01.2021 / 16:38, *.centertel.pl

Jeśli jeszcze będzie do czego wracać.

odpowiedz
SnK - 25.01.2021 / 17:19, *.as9105.com

@Korda: dokladnie

odpowiedz
Wolfik - 25.01.2021 / 21:13, *.mm.pl

@Korda: Dokładnie to samo chciałem napisać.

odpowiedz
1909 - 25.01.2021 / 15:06, *.media.pl

Oby omijały Cie kontuzje myślę że po Arce powinieneś spróbować w, Lechii, Cracovia, albo Pogoni bo z Legii szubko Cie sprzedają gdzieś na Cypr bo parę groszy będzie. Pomysł Miodulskiego na wzmocnienia sprzedać wszystko co się da...

odpowiedz
Cb - 25.01.2021 / 15:57, *.mm.pl

@1909 : a ten Miodulski to kto? Jakis nowy?

odpowiedz
(L) - 25.01.2021 / 16:32, *.tpnet.pl

@Cb: Żeś się czepił literówki... Dopiero styczeń a już mamy mocnego i błyskotliwego kandydata na "dowcipnisia roku".

odpowiedz
Zlb82 - 25.01.2021 / 17:29, *.t-mobile.pl

@Cb: Na bank Twoj ziomek!

odpowiedz
Arek - 25.01.2021 / 18:50, *.tpnet.pl

@(L): tylko, że takich literówek tu pełno. Żeby to jedna była, spoko. Ale cały czas to samo, to ja nie wiem, czy to literówka dowcipnisiu.

odpowiedz
Groch - 25.01.2021 / 21:53, *.orange.pl

@Cb: Miodek dawno szacunek stracił, więc jego nazwisko wręcz wypada przekrecac

odpowiedz
Darek - 25.01.2021 / 14:18, *.t-ipconnect.de

Już za pół roku w rubrykę przyszli będzie można wpisać nazwisko Rosołek.Żeby nie było że dyrektor sportowy nic nie robi.

odpowiedz
(L) - 25.01.2021 / 14:18, *.tpnet.pl

Rosołek dobrze mówi. Niech się ogrywa a nie siedzi u nas na ławce. Mnie bardziej intryguje fakt że zostało 6 dni do pierwszego meczu po przerwie i jeszcze nie było żadnego transferu do klubu. Kucharski już nawet nie jest śmieszny w tym momencie. On jest żenujący. Ten typ już dawno powinien wylecieć na zbity pysk tak jak wylatuje każdy pracownik który źle wywiązuje się ze swojej pracy...

odpowiedz
Roma - 25.01.2021 / 15:42, *.plus.pl

@(L): A może jednak dobrze wywiązuje się ze swojej pracy, którą zlecił mu prezes. Jeżeli obecna wyprzedaż zawodników oznacza przygotowanie Mioduskiego do wycofania się z klubu, to niech nastąpi to jak najszybciej.

odpowiedz
(L) - 25.01.2021 / 16:30, *.tpnet.pl

@Roma: Nie zarobiliśmy nic na tych sprzedażach więc nie wiem co dla ciebie znaczy dobrze. To że są jakieś ruchy z klubu to jeszcze nie oznacza że pajac kucharski robi dobrą robotę.

odpowiedz
RMFC - 25.01.2021 / 17:18, *.play-internet.pl

@(L): już chyba wszystkie kluby w lidze zrobiły transfery ale nasz super dyrektor czeka na konkretny odrzut, którego nie zechce już nikt w całej Europie i będzie się chwalił jakiego grajka ściągnął a będzie to perspektywiczny 30 kilku latek albo gość po ciężkiej kontuzji nie grający z 2 lata z nadwagą której nie straci do końca sezonu coś jak nasz ostatni serbski wirtuoz obrony pogoniony z Legii. Szkoda że nie razem z Kucharskim

odpowiedz
Roma - 25.01.2021 / 18:47, *.plus.pl

@(L): chyba trochę źle mnie zrozumiałeś. Myślę, że dyrektor i prezes tworzą zgrany duet : co szef każe to robi.

odpowiedz
lob - 25.01.2021 / 13:40, *.chello.pl

Nie wiadomo czy będzie do czego tu wracać za pół roku............

odpowiedz
123 - 25.01.2021 / 13:07, *.chello.pl

Jak to jest, ze Rakow moze sprzedac swojego 20 letnie srodkowego obronce do Milanu za 5 mln Euro? Gosc wczesniej gral w Lubinie i w Krosnie. Gdzie nasi skałci od siedmiu bolesci i lowcy talentow? Jak tak dalej pojdzie , to LTC straci racje bytu. Taka pralnia sie powoli z tego wszystkiego robi.

odpowiedz
singspiel - 25.01.2021 / 14:31, *.atman.pl

@123: zobaczymy, czy sprzeda i za ile? 5 mln robi wrażenie. jeszcze większe, jeśli to prawdziwa kwota

odpowiedz
Wolfik - 25.01.2021 / 21:28, *.mm.pl

@123: Kamil Piątkowski - bo o nim tutaj mowa - jest podstawowym zawodnikiem Rakowa i reprezentantem polskiej młodzieżówki. Związany umową z klubem do roku 2023. Raków ma stabilnego sponsora i mądrego właściciela który niczego nie musi, a z pewnością nie musi sprzedawać na siłę. Jest tam trener, który pracuje już kilka dobrych lat a poziom zespołu ciągle się podnosi. Zarobią, bo właściciel nie ma parcia na szkło. Teraz to dobry kierunek, vide Wdowiak.

Od pół roku pisałem że takiego zawodnika widziałbym w Legii. Teraz już na niego nas nie stać. Pozostał Przemek Wisniewski z Górnika, ale jego pewnie też przegapią....

odpowiedz
dejne3 - 26.01.2021 / 22:25, *.plus.pl

@Wolfik: Tak ma sponsora ,tylko w jaki sposób drugi rok z rzędu gra w Bełchatowie, czy to przypadek .Pogoń buduje stadion ŁKS też kończy a Raków co ,są równi i równiejsi Ciężko jest czas pzpn gnębi nas,co na to Rudy

odpowiedz
L - 25.01.2021 / 13:07, *.vectranet.pl

Skąd taki hejt na młodego chlopaka panowie? Rosołek nie raz pokazał że potrafi być pozyteczny, bardzo sensownie mysli i sie wypowiada na temat tego wypozyczenia, jak dla mnie bardzo dobry ruch aczkolwiek przy obecnej sytuacji kadrowej i braku wzmocnien przydalby sie w Legii i moglby myslec o wiekszej ilosci minut na boisku niz mialo to miejsce dotychczas. Miejmy nadzieje ze zbierze cenne doswiadczenie w I lidze i w nastepnym sezonie bedzie realnym wzmocnieniem dla Legii.

odpowiedz
oLaf - 25.01.2021 / 13:40, *.vectranet.pl

@L: 100% racji. Chłopak z Legii, powinien być wspierany przez kibiców. Wg. mnie świetna decyzja - niech gra w Arce nawet rok, zeby się nauczył i wrócił do Legii jako "gotowy do gry".

odpowiedz
SzB - 25.01.2021 / 14:35, *.play-internet.pl

@L:
Mało kto z tych młodych rokuje, ale Rosołek akurat jak najbardziej wyróżnia się pozytywnie. Da nam wiele radości, chyba że już miodek planuje sprzedać go za puszkę fasoli i grochu żeby pierdzieć po trochu:).

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.01.2021 / 15:40, *.chello.pl

@L: To nasza legijna "tradycja": nikt tak cię nie zgnoi, opluje, pozbawi motywacji, jak wierny kibic twojego klubu. Można napisać grubą książkę o epitetach, którymi opisywano Szymańskiego, Niezgodę, Wieteskę, Karbownika i wielu innych.

odpowiedz
ops2 - 25.01.2021 / 13:07, *.124.11

Najpierw pokaż w Arce, że zasługujesz na grę w LEGII !

odpowiedz
Gość niedzielny - 25.01.2021 / 13:01, *.centertel.pl

Oj oj coś czuję że już w niedzielę???? Rosołka nie zobaczymy u nas na Ł3 kolejny pójdzie w świat za garść kopiejek ????młody jeszcze tego nie wie.Taka polityka u nas ????Ale przyjdzie 33letni z perspektywą rozwoju oczywiście na wypożyczenie ????

odpowiedz
Sied(L0ce - 25.01.2021 / 12:20, *.com.pl

drewno zawsze zostanie drewnem, w tym wieku już się nie nauczy przyjęcia piłki ....

odpowiedz
L - 25.01.2021 / 14:11, *.tpnet.pl

@Sied(L0ce: Drewno to ty jesteś gamoniu....

odpowiedz
SEBO(L) - 25.01.2021 / 14:25, *.centertel.pl

@Sied(L0ce: Uuu,mamy eksperta! Gratulacje! Pewnie nawet nie wiesz, że na zgrupowaniu odbywały się ćwiczenia szlifujące ten element,a byli tam zawodnicy starsi od niego,więc... Chyba powinieneś zostać następcą trenera lubiącego telefoniczne pogaduchy...

odpowiedz
WWL - 25.01.2021 / 12:13, *.plus.pl

Jak od początku nie zaczniesz strzelać to będziesz grzał ławę.Nie będą inwestować w piłkarza co za trzy miesiące odchodzi

odpowiedz
heheszek - 25.01.2021 / 11:46, *.chello.pl

Chciałbyś. Prędzej rosół sobie na obiad zrobisz.

odpowiedz