Legia - Futsal Szczecin. Faulowany Mateusz Gliński - fot. Hagi / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 7-4 Futsal Szczecin

Woytek i Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 17. kolejki 1. ligi Polskiej Ligi Futsalu, rozegranym w hali OSiR Włochy, Legia Warszawa wygrała z Futsalem Szczecin 7-4. Jest to 11. zwycięstwo "Wojskowych" w tym sezonie. Do przerwy legioniści prowadzili 3-2, a krótko po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania. Druga część meczu należała jednak do Legii, która w 4 minuty zdobyła 4 gole. 5 minut przed końcem spotkania czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Gliński.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hagiego

Legia dość szybko, bo już w trzeciej minucie spotkania objęła prowadzenie, a po wykorzystanym rzucie karnym przez Mateusza Glińskiego, wydawało się, że mecz będzie miał jednostronny przebieg. Szczecinianie udowodnili jednak, że ich kontrataki są niezwykle skuteczne, a Karol Ława w 10. minucie po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Gol na 3:1 Pawła Tarnowskiego, który zmienił tor lotu piłki po strzale Świniarskiego, sprawił, że ponownie nasz zespół prowadził różnicą dwóch goli. 40 sekund później legioniści nie wykorzystali okazji na podwyższenie prowadzenia - przedłużonego rzutu karnego (za nadmiar przewinień gości) nie wykorzystał Tarnowski - strzał obronił golkiper ze Szczecina. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Karol Ława. Ten sam zawodnik cztery minuty po zmianie stron doprowadził do wyrównania - wykorzystując nieporozumienie naszej obrony i bramkarza, Adama Świątkowskiego - i wtedy szczecinianie poczuli krew. Legia na szczęście przetrwała słabszy okres i ponownie zaczęła przeważać, a następnie dokumentować swoją przewagę w postaci strzelanych bramek. Nasz zespół na prowadzenie 4:3 wyprowadził Michał Szymczak. Na osiem minut przed końcem spotkania rzut wolny sprzed pola karnego wykonywał Gliński, ale jego uderzenie trafiło w mur, ale dobitka Tarnowskiego trafiła w okienko bramki rywala. W ciągu zaledwie dwóch minut legioniści strzelili trzy gole, właściwie rozstrzygając losy meczu. Na 6:3 podwyższył Krzysztof Jarosz, a pół minuty później, Mariusz Milewski pewnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał przedłużony rzut karny (ponownie goście szybko wykorzystali limit fauli). Na 5:35 min. przed końcem, kolejny przedłużony rzut karny wykonywał kapitan Legii, ale tym razem "Miles" uderzył obok słupka. Z kolei 4:47 min. przed końcem meczu, Mateusz Gliński ukarany został drugą w tym meczu żółtą kartką i musiał opuścić plas gry. Grający przez dwie minuty w przewadze jednego zawodnika, gracze ze Szczecina, wykorzystali swoją przewagę dokładnie na sekundę przed końcem tego czasu - wówczas Adama Świątkowskiego pokonał Maksym Sapon. Świątkowski na początku drugiej części gry zastąpił Tomasza Warszawskiego, który doznał urazu gdy jeden z rywali wpadł w niego z impetem poza polem karnym.

Legia wygrała niedzielny mecz w pełni zasłużenie, ale na własne życzenie doprowadziła do takich nerwów na początku drugiej połowy spotkania. Tym razem na parkiecie nie zobaczyliśmy Mateusza Olczaka, który odczuwa skutki urazu odniesionego w meczu PP z AZS-em UW.

""Naszym głównym założeniem w meczu było przede wszystkim, nie stracić bramki. Wiedzieliśmy, że sytuacje będziemy kreować, wiedzieliśmy, że bramki zaczną wpadać. Niepotrzebnie daliśmy drużynie ze Szczecina uwierzyć, że mogą coś dzisiaj zwojować" - powiedział po meczu trener Legii, Paweł Juchniewicz.

Strata punktów przez AZS UG Gdańsk, który zremisował 3:3 w wyjazdowym meczu z KS Gniezno (prowadząc po 17. minutach już 3:0!), sprawiła, że Legia ponownie jest na czele tabeli grupy północnej I ligi. Po 15. seriach gier, legioniści mają 33 punkty na koncie, o jeden więcej od gdańszczan.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w sobotę, 6 lutego o 17:00 w Obornikach.

I liga: Legia Warszawa 7-4 (3-2) Futsal Szczecin
1-0 - 2:08 Adam Grzyb (as. Bartłomiej Świniarski)
2-0 - 4:38 Mateusz Gliński (rzut karny)
2-1 - 9:14 Karol Ława
3-1 - 13:08 Paweł Tarnowski (as. Bartłomiej Świniarski)
3-2 - 19:39 Karol Ława (as. Maksym Sapon)
3-3 - 23:42 Karol Ława (as. Maksym Sapon)
4-3 - 29:04 Michał Szymczak (as. Adam Grzyb)
5-3 - 31:52 Paweł Tarnowski
6-3 - 32:36 Krzysztof Jarosz (as. Adam Grzyb)
7-3 - 33:11 Mariusz Milewski (przedłużony rzut karny)
7-4 - 37:12 Maksym Sapon (w przewadze, as. Karol Ława)

Legia: 16. Tomasz Warszawski - 14. Krzysztof Jarosz, 49. Michał Szymczak, 81. Mariusz Milewski (k), 19. Adam Grzyb
Rezerwa: 88. Adam Świątkowski - 23. Mateusz Olczak, 8. Mateusz Gliński, 9. Paweł Tarnowski, 11. Bartłomiej Świniarski, 17. Buzurgmehr Yusupov, 21. Grzegorz Och
trener: Paweł Juchniewicz, as. Mariusz Milewski

Futsal Szczecin: 90. Łukasz Koszmider - 8. Maksym Sapon, 9. Bruno Fernandes, 32. Karol Ława, 11. Patryk Jurys
Rezerwa: 23. Kamil Hajdukiewicz, 16. Łukasz Zieliński, 20. Konrad Kowalczyk, 69. Otari Giorgiobiani
trener: Grzegorz Usowicz

Żółte kartki: Mateusz Gliński (dwie), Buzurgmehr Yusupov, Adam Grzyb - Otari Giorgobiani, Łukasz Zieliński, Karol Ława
Czerwona kartka: Mateusz Gliński (35. min., za dwie żółte)

Sędziowie: Mariusz Domżalski, Paweł Gwiazda, Monika Czudzinowicz (sędzia czasowy)