fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Dużo będzie działo się do końca okienka

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Niedawno wypowiadałem się na temat naszej kadry, mówiąc o tym, że jeśli wszyscy zawodnicy są zdrowi, to kadra jest bardzo fajna. Problemy zaczynają się wtedy, gdy zaczynają się kontuzje i inne okoliczności, których w sporcie nie brakuje. Wtedy musimy mieć przygotowane alternatywy. Jest wielu młodych zawodników, którzy zaczynają dopiero swoje kariery, chcemy, żeby jak najszybciej się rozwijali. Na dziś przed meczem w Bielsku problemów nie brakuje, ale mamy zaplanowaną strategię na ten mecz - mówi Czesław Michniewicz.

- Sytuacja przed niedzielą jest trochę skomplikowana z uwagi na urazy młodych zawodników, ale mamy ich wystarczającą liczbę. Jest Nikodem Niski i Jakub Kisiel, który ma szansę pierwszy raz pojechać na ławkę rezerwowych w Ekstraklasie. Pierwszym wyborem jest Bartosz Slisz. To bardzo wartościowy zawodnik i niezależnie od tego, czy ma status młodzieżowca, czy by go nie miał, miałby miejsce w podstawowym składzie Legii w większości spotkań. Czasami względy taktyczne i kontuzje powodowały, że brakowało go w składzie. Wysoko oceniam jego umiejętności i poziom sportowy. Cieszę się, że jest w naszej drużynie. Może grać jako defensywny pomocnik lub bardziej ofensywny. Ze Stomilem zdobył dwie bramki i wierzę, że będzie to dla niego dobry prognostyk przed tą rundą, bo bramek środkowych pomocników jesienią nam brakowało - dodaje szkoleniowiec.

Młodzieżowcy a koronawirus

- Bardzo często rozmawiamy z trenerami na temat przepisu młodzieżowca w dobie pandemii koronawirusa. Wszystko się zmienia, wiemy jakie spustoszenie sieje w społeczeństwie i w klubach sportowych. Ktoś musiałby podjąć decyzję o zawieszeniu tego przepisu, ale ja nie mam takiej mocy sprawczej, więc skupiam się na tym, że młodzieżowiec musi grać, żeby mieć wybór i żeby był w dobrej formie. Tylko tyle możemy zrobić.

- Na pewno jest wielu młodzieżowców w Ekstraklasie, którzy zaistnieli dzięki temu przepisowi. Mamy świetnie funkcjonującą akademię. Myślę, że z każdą kolejną rundą będą trafiać do nas chłopcy, którzy będą przygotowani na to, by rywalizować ze starszymi kolegami. Wielu naszych młodych zawodników pojechało na zgrupowanie w Dubaju - mają szansę dostać swoje minuty już wiosną w najbliższych meczach.

Kapustka będzie dużo lepszy

- Jeśli Bartek Kapustka będzie zdrowy, a na dziś wszystko jest ok., to wyjdzie w pierwszej jedenastce. Bardzo na niego liczę. Bardzo dobrze pokazał się w końcówce rundy jesiennej, dobrze wyglądał w meczach towarzyskich w Dubaju. Pozycja Bartka jest bardzo ważna, ale myślę, że nie pokazał wszystkiego, co ma do zaoferowania. Jak będą omijały go kontuzje, to zobaczymy go dużo lepszego niż jesienią.

Hołownia na stoperze, Kostorz się odbudowuje

- Mateusz Hołownia ma szansę zagrać jako środkowy obrońca. Sytuacja kadrowa jest taka, że nie może zagrać Artur Jędrzejczyk, a Ariel Mosór ma problemy zdrowotne. Wybór jest niewielki. Wierzę, że Mateusz sobie poradzi, bo wiele lat funkcjonuje na poziomie Ekstraklasy, więc jest doświadczony.

- Kacper Kostorz ma duże szanse, by być w kadrze meczowej. Jest po dużych przejściach i ma tego świadomość, my także. Potrzeba czasu, by organizm zaadaptował się do wysiłku, tak jak tego wszyscy oczekujemy. Podchodzimy do tego bardzo spokojnie, bardzo chętnie pracuje. Monitorujemy jego organizm. Jest na najlepszej drodze, by się odbudować, ale to trochę potrwa. To nie jest tak, że od razu będzie miał siły, żeby grać w odpowiednim tempie przez 90 minut.

Podbeskidzie wróciło do korzeni

- Czas, który spędziłem w Podbeskidziu, był piękny. Po naszym cudownym utrzymaniu przylgnęło powiedzenie, że zdobyliśmy małe mistrzostwo Polski - tak to traktowaliśmy. Później inaczej się to wszystko potoczyło, ale bardzo miło wspominam ten czas i jak jestem w Bielsku, to te wspomnienia odżywają. W tym sezonie Podbeskidzie jest stabilnym klubem - wróciło do korzeni. Nawet gdy nie grali w Ekstraklasie, dużo zmieniło się na plus. Powstał piękny stadion, jest baza treningowa. Wrócił trener, który tworzył historię Podbeskidzia. Życzę im utrzymania w Ekstraklasie, ale oczywiście mecz niedzielny chcemy rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Transfery

- Dużo będzie działo się do końca okienka, czyli do końca lutego. W jaką stronę to pójdzie, ciężko mi powiedzieć. Odpowiedni ludzie to analizują i rozmawiają. Przeprowadzić transfer można bardzo szybko i niekoniecznie będzie on udany. Czasami warto poczekać i wziąć tego zawodnika, którego by się chciało. Staram się być od tego jak najdalej. Obserwuję zawodników dopiero w ostatniej fazie.

Trener z Włoch

- Chcemy, żeby nasz trener z Włoch pracował nie tylko z pierwszą drużyną, ale wspomagał doświadczeniem drugą drużynę. Chcemy, żeby usystematyzował naszą pracę, organizację gry w defensywie. Ma ku temu umiejętności i doświadczenie. Myślę, że dobrze przyjął się w drużynie - zawodnicy widzą, że może pomóc i wznieść ich na wyższy poziom. Początek jest bardzo obiecujący. Zakres jego obowiązków będzie szerszy jak boiska się zazielenią. Dziś większość zajęć grup młodzieżowych odbywa się pod balonem, nasze zajęcia też są skracane do minimum ze względu na trudne warunki.

Nowy selekcjoner

- Nie miałem okazji rozmawiać z nowym selekcjonerem. Życzę mu samych sukcesów, bo polska piłka potrzebuje sukcesów reprezentacji. Myślę, że będzie okazja się spotkać i porozmawiać. Kogo obserwuje? Liczę na to, że wśród tych zawodników, których ktoś polecił selekcjonerowi, są piłkarze z Legii. Marzę o tym, aby nasi piłkarze pojechali na mistrzostwa i brali udział w eliminacjach. To jest olbrzymi zaszczyt dla zawodników, klubu, kibiców i dla mnie jako trenera.

WYNIKI SONDYIlu nowych zawodników pozyska Legia w zimowym okienku transferowym?
SUMA GŁOSÓW: 7198
START: 24.01.2021 / KONIEC: 06.02.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Władeczek - 31.01.2021 / 01:32, *.vectranet.pl

Gdzie jest zapowiedź meczu faken!?

odpowiedz
Ma(L)ec - 31.01.2021 / 00:33, *.centertel.pl

Do !(L)!
Mosór kontuzja A Gwilia ma koronawirusa.
Ja bym postawił za nich na Hołownie i oczywiście na Kapustka.
Pozdrawiam

odpowiedz
!(L)! - 31.01.2021 / 00:06, *.tpnet.pl

NA podbeskidzie
... Boruc ...
Juranović ... Lewczuk ... Mosór ... Mladenović
... Slisz ... Gwilia ...
Wszołek ... Lopes ... Luquinhas
Pekhart
0:3

odpowiedz
Kaczynski - 30.01.2021 / 20:16, *.vectranet.pl

Slisz wartosciowy? muahahhahahahhahahahhahaha chyba tylko dlatego, ze posluzyl do mafijnego przelewu i wyprania pieniedzy

odpowiedz
Karamba - 30.01.2021 / 20:09, *.cyfrowypolsat.pl

Trenerze masz nadzieje że kogos wartościowego sprowadzą wątpie , nasz dyrektor sportowy to leń który cały rok ma wakacje a pozatym w klubie nie ma kasy na transfery Vrdoljak proponował skrzydłowego za 250-350 tys euro nie podjeli tematu za drogo? . Prezesie i ty chcesz podbić Europe z czym nie masz takich kwot na transfery najlepiej odpuść sobie Legie i sprzedaj udziały komuś kto ma żylke do tego.

odpowiedz
Kaczynski - 30.01.2021 / 21:01, *.vectranet.pl

@Karamba: Ty kpisz czy co? A co Miodka obchodza puchary do gaboty :D Typ wyprowadza miliony na swoje konta i elo

odpowiedz
:) - 30.01.2021 / 21:37, *.chello.pl

@Kaczynski: ale po co mu tyle?

odpowiedz
Hiszpan - 30.01.2021 / 18:32, *.telnaptelecom.pl

Czy kapitan coś wspomniał o wyniku?

odpowiedz
Adam - 30.01.2021 / 17:01, *.chello.pl

Codziennie dużo się dzieje i będzie się działo. Tylko nie w kwestii transferów przychodzących.

odpowiedz
Krzyś - 30.01.2021 / 15:56, *.progresnet.pl

Czemu stadion Legii w skarbie kibica jest z tak chu...owego miejsca ujęty?

odpowiedz
Jaro - 30.01.2021 / 19:53, *.tpnet.pl

@Krzyś: a dlaczego naszą Legię trenuje poznański konfident?

odpowiedz
żaL - 31.01.2021 / 05:35, *.chello.pl

@Krzyś: Może dlatego bo w każdym numerze jest z innego żeby się nie powtarzać? Ja pi... co za ludzie

odpowiedz
Elquatro - 30.01.2021 / 15:35, *.chello.pl

by sie dało, to by i Brychczego sprzedali.. do realu

odpowiedz
Max - 30.01.2021 / 09:33, *.toneticgroup.pl

Czesiu strasznie się rządzi. Przez niego podobno zostało zawieszonych kilku chłopaków z akademii tylko dla tego, że skorzystali z basenu do odnowy a on jest przeznaczony tylko dla pierwszego zespołu.

odpowiedz
kibic79 - 30.01.2021 / 12:42, *.virginm.net

@Max: podobno czy napewno? pisz konkrety a nie pogloski z "pudelka" !

odpowiedz
Max - 31.01.2021 / 12:08, *.centertel.pl

@kibic79: na pewno

odpowiedz
LewLegia - 30.01.2021 / 09:07, *.net.pl

K..... wa. Co to za typ. On ciągle ma coś do powiedzenia, ciagle gada, wywiady, komentarze itp. ni ma dnia bez cesia.
Widać, że w żyłach krew gwiazdy wokalnej (słyszeliśmy wszyscy) do tego częste wizyty u fryzjera - celebrta pełną okrągłą gębą.

odpowiedz
Kibolek - 30.01.2021 / 07:28, *.telefonica.de

Trzeba się przygotować że MIODUSKI LICHWIARZ GOLODUPIEC sprzeda jeszcze Pekharda Wszolka i nie wiadomo kogo jeszcze . Wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna zlodziejskich marzeń

odpowiedz
Alex Bielany - 30.01.2021 / 14:34, *.centertel.pl

@Kibolek: Wszolka nie sprzeda, bo Wszolek ma kontrakt jeszcze pol roku i moze isc za darmo, a potem olac pudla cieplym moczem

odpowiedz
geds - 29.01.2021 / 22:30, *.chello.pl

a może Slisz zagrałby jako stoper? Słabszy od Wieteski nie będzie

odpowiedz
JACUNHO - 29.01.2021 / 21:32, *.kampinostelco.pl

Mam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z Was ogląda teleturniej Va Banque ? Otóż dziś zawodnikiem był nijaki Pan Olek z Krakowa. Wielki fan piłki nożnej i wierny kibic od dziecka....uwaga... nie Cracovii,ani Wisły, tylko.... UWAGA.... Naszej Wielkiej LEGII !!!!!
Ogromny szacunek dla tego człowieka nie tylko za to że jest kimś wyjątkowym w tej paszczy lwa, ale także za to że tak dogłębnie potrafi to oznajmić w miejscu publicznym.
Ogromne podziękowania i pozdrowienia panie Olku od wiernego od dziecka kibica LEGII









odpowiedz
LewLegia - 30.01.2021 / 08:49, *.net.pl

@JACUNHO : oby to nie był ostatni występ Pana Olka

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.01.2021 / 20:44, *.247.128

Astiz zniknął z rubryki "odejdą". Nie pojawił się w rubryce "odeszli". O co kaman? Zostaje?

odpowiedz
Alex Bielany - 29.01.2021 / 19:37, *.chello.pl

Przychodzi Czesio do prezesa i mowi:

-Panie Kudłaty , chce zeby wrócił Niezgoda, bo nie gra w Timberlandach, wyciagnijmy od ruskich Szymańskiego, a od arabow Prijovicia, ewentualnie mozna by Guilherme...

na co prezes mowi:

-poj... Cie Czesiu? Natrzepie Ci kasy? Masz tu lufe, strzel se na odchodne i wyluzuj bokodoopy.

No Czesiu Twoje zdrowie! Najlepszego! Dobry z Ciebie herbatnik, rozbawiles mnie do łez tymi pomysłami...

Po tym owocnym spotkaniu Czesia poj... tylko, ze w koncowej fazie, wczesniej czul sie nawet dobrze.

Podumal wiec Czesio w ksiazenickiej samotni, przemyslal temat, jako ze czul sie lekko skacowany, nie tylko moralnie , przechylil jeszcze pare drinów, puscil pare dronów z balkonu, podrapal sie Czesio w nalane wałdochy i wymyslil, ze przestanie juz chodzic do prezesa, sam pensje dostaje, a wczesniej czy pozniej i tak go wyj... to co ma sie denerwowac, gruby jest, to i o zawal latwiej.

odpowiedz
1909 - 29.01.2021 / 18:43, *.plus.pl

Ciekawe kto jeszcze odejdzie na kim jeszcze mogą zarobić parę złoty... LEGIA ALBO SMIERC

odpowiedz
Tom@zino - 30.01.2021 / 13:34, *.chello.pl

@1909 : złoty czy srebrny?

odpowiedz
CWKS - 29.01.2021 / 18:12, *.com.pl

Jak mu miodek nie da kasy na nikogo wartościowego to co ma chlopina zrobić. . Jedynie spakowac się i iść w cholerę. . .

odpowiedz
Ogóreczki - 29.01.2021 / 18:02, *.com.pl

Wygląda trochę to tak , że trener zdaje sobie sprawę jaka jest sytuacja finansowa w klubie i odsuwa się od decyzyjności nad transferami bo wie na jakim będą one poziomie i chłop nie chce sobie ciśnienia podnosić bo co to za różnica w wyborze czy to kiszone czy korniszony ... i tak ogórek i tak ogórek . Więc szkoda zachodu na zawracanie sobie głowy mizerią i chłop czeka sam na ogórkową niespodziankę przy stole

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 29.01.2021 / 17:27, *.t-mobile.pl

Michniewicz umywa ręce przed transferami , a właśnie on powinien decydować za ewentualnie przeciwko , dziwne podejście trenera , czyli BRAK odpowiedzialności przed podjęciem decyzji , a co za tym idzie unikanie niech inni podejmą decyzję

odpowiedz
Mateusz z Gór - 29.01.2021 / 17:03, *.orange.pl

Akurat w Bielsku ze wszystkich trenerów od czasu pierwszego awansu Michniewicza ceni się najmniej.

odpowiedz
bat@wp.pl - 29.01.2021 / 15:45, *.orange.pl

Trener powinien uczestniczyć w selekcji ogórków, jakie mu dają: jedne na korniszony, jedne do kiszenia, jedne na mizerię /uzupełnienia/ odbudowanie, a zgniłki od razu odrzucać. Jeżeli inaczej rozumie swoja rolę w klubie, to albo nie ma poważania i z jego zdaniem nikt się nie liczy albo sam rezygnuje z wpływu na ludzi, którymi ma jako trener zarządzać - patrz - nie tworzy zespołu.
Niestety samo odsuwanie się od decyzji transferowych, zalatuje kunktatorstwem, albo jakimś zastrzeżeniem, ze strony zarządu. I jedno i drugie może być zgubą dla naszego klubu.

odpowiedz
SEBO(L) - 29.01.2021 / 14:42, *.chello.pl

Czekanie na okazyjny odpad,zweryfikowany w poważnej piłce,nieumiejący grać co trzy dni,z jakimś mniej lub bardziej ukrytym defektem piłkarskim lub życiowym,koniecznie "do odbudowy",ale za to winszujący sobie co miesiąc 100- 130-150 tys. zł . Tak było w ostatnich sezonach ,więc i w tym będzie tak wyglądała budowa drużyny na 5. z rzędu brak awansu do grupowych rozgrywek pucharowych...

odpowiedz
Pacz - 29.01.2021 / 14:18, *.t-mobile.pl

Oby Hołownia pokazał się z dobrej strony w obronie i na stałe zastąpił fatalnego Jędrzejczyka na tej pozycji.

odpowiedz
Hiszpan - 29.01.2021 / 17:55, *.telnaptelecom.pl

@Pacz: Nie ma szans Jędza to kapitan i mecenas drużyny.

odpowiedz
Trener powinien pilnować transferów na bieżąco - 29.01.2021 / 13:57, *.com.pl

Jak najdalej od transferów to trochę takie sobie zachowanie moim zdaniem . Bierze co mu dadzą . Szkoda , że nie może sam wybrać zawodników , których chciałby mieć w Legii na miarę klubowych możliwości . Ale jak ogląda tylko ich na końcowym etapie , to różnie to może być . W treningu może wypaść nie najgorzej , ale już później w całym sezonie może okazać się kolejnym ogórkiem . Dlatego szkoda , że trener nie konsultuje i nie prowadzi transfery swoim czujnym okiem . Bo licząc tylko na kogoś kto to robi , można się tym nieźle potknąć .

odpowiedz
TYLKO LEGIA - 29.01.2021 / 13:30, *.plus.pl

Życzę aby ta praca przełożyła się na wyniki. Nie dziwi mnie fakt że jeśli nie kupili zawodnika na początku okienka transferowego, aby przepracował okres przygotowawczy, to czekają na kogoś kto będzie na wyższym poziomie i cena jak i jego oczekiwania finansowe będą mniejsze. Niech się tylko coś zadzieje szczególnie na środku obrony, bez wzmocnienia z tyłu będzie ciężko.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 29.01.2021 / 13:23, *.t-mobile.pl

Jak pisałem dużo wcześniej, okruchy z Pańskiego stołu i z kartą w ręku, nic dobrego to nie wróży

odpowiedz
Andre (L) - 29.01.2021 / 17:59, *.mm.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : przestań juz pisac dziadku malkontencie

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 30.01.2021 / 01:37, *.50.79

@Andre (L): Może Dziadkiem jest smarku jeden, ale serce mu bije Legijnie i szacunku do starszych troche ,smarku jeden...

odpowiedz
Tomasz - 29.01.2021 / 11:22, *.orange.pl

Czekamy na transferowe ochłapy ????????????????

odpowiedz