Adam Majewski, Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Dobre przetarcie przed ligą

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Był to dla nas bardzo wartościowy sparing, ze względu na to, że graliśmy w zupełnie innych warunkach. Piłka inaczej krążyła od nogi do nogi, bo murawa była zmarznięta. Sprawiało nam to troszeczkę problemów. Zupełnie inaczej niż miało to miejsce w Dubaju. Stomil grał fajnie. To był czysty mecz, bez złośliwości. W pierwszej połowie zagrał skład, który ma mniejsze szanse, żeby zagrać w meczu z Podbeskidziem, chociaż może dwóch zawodników zagra w Bielsku od początku. To się jeszcze wyjaśni, bo sytuacja kadrowa nam się komplikuje - powiedział po sparingowym meczu ze Stomilem Olsztyn trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Po dzisiejszym treningu wypadł nam Ariel Mosór, który źle się poczuł. Mam nadzieję, że Bartek Kapustka wejdzie jutro w trening. Jutro zapadnie decyzja odnośnie Mateusza Wieteski, czy będzie mógł już trenować, czy jeszcze nie. Gwilia dziś rano zgłosił lekarzowi, że nie czuje się dobrze i nie było sensu, żeby przyjeżdżał. Nie mamy jeszcze diagnozy, ale wczoraj trenował normalnie.

- Spodziewaliśmy się, że Stomil postawi swoje warunki. To pierwszoligowy zespół, a nasza drużyna była zmontowana naprędce - było trochę zawodników doświadczonych, trochę młodych. Szybko straciliśmy bramkę po rzucie karnym, więc można powiedzieć, że seria karnych trwa... Hołownia mógł się w tej sytuacji zachować lepiej, ale pierwsza połowa była wyrównana. Nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu sytuacji, Stomil też miał jedną. Zdecydowanie zbyt mało razy byliśmy w polu karnym przeciwnika. W drugiej połowie, po zmianach w składzie, łatwiej przedostawaliśmy się w pole karne, stąd było dużo sytuacji bramkowych. Cieszy mnie, że Bartek Slisz trafił dwa razy do siatki, bo to zawsze cieszy. On nie jest napastnikiem tylko defensywnym pomocnikiem, więc to dobry prognostyk. Luquinhas często w Dubaju dochodził do sytuacji, szukał dłuższego słupka, ale nie trafiał. Dzisiaj mu się udało. Pozytywnie oceniam tę drugą połowę. Mieliśmy kilka fajnych akcji, w dobrym tempie. Takie przetarcie, w takich warunkach było nam bardzo potrzebne. Zawodnicy schodzą z boiska i mówią, że nie czują palców u rąk i stóp. To coś nowego, ale muszą przywyknąć, bo liga rusza już w styczniu.

- W drugiej połowie było widać różnice w umiejętnościach. Dokonaliśmy zmiany niemal całego składu, więc łatwiej operowało nam się piłką, mieliśmy więcej swobody. Stomil dokonał zmian później.

- Bardzo ciekawie dzisiaj rozgrywał piłkę Hołownia, który z konieczności musiał zagrać cały mecz. Cholewiak szukał fajnych podań przez środek - taki był cel. Wrzutek na Pekharta nie było tak dużo. Unikaliśmy wrzutek z bocznych sektorów boiska, szukaliśmy małej gry kombinacyjnej i były momenty, że piłka fajnie krążyła.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
WWL - 28.01.2021 / 13:00, *.plus.pl

"były momenty, że piłka fajnie krążyła"

Klękajcie Narody.
My z chłopakami jak gramy przed blokiem na dziurawej "murawie" składającej się z betonu,asfaltu i błota,też mamy momenty że piłka fajnie krążyła


odpowiedz
SEBO(L) - 28.01.2021 / 10:42, *.centertel.pl

" Piłka inaczej krążyła od nogi do nogi, bo murawa była zmarznięta. Sprawiało nam to troszeczkę problemów. Zupełnie inaczej niż miało to miejsce w Dubaju. ". Mówi to trener najlepszej drużyny w kraju,której piłkarze zarabiają po kilkadziesiąt lub ponad sto tysięcy złotych miesięcznie...Problemy z przyjęciem piłki...Nie oczekujmy niczego w takim razie...

odpowiedz
Obcy - 28.01.2021 / 08:09, *.t-mobile.pl

Czesław już szuka wymówek w przypadku porażki na inaugurację ligi. Czyżby coś przewidywał.

odpowiedz
ksieciunio - 28.01.2021 / 04:30, *.chello.pl

Czesiu chyba zapomniałeś o jednej bardzo ważnej rzeczy: piłka nożna jest dla kibiców a dobie pandemii jak nie mozna popatrzeć z trybun to choć na kompie lub w telewizorni.......... zamykasz dla nas sparing, jak bedziecie grac tylko dla gry i siebie to niedługo nie bedziecie mieli za co płacić grajkom, polecę dotacje, reklamy, profity za transmisje i wiele innych dochodów, to nie my jestesmy dla was (w sumie darmozjadów za grubą kasę) tylko WY DLA KIBICÓW !!!!!!!!!!!!!!! skumaj to w końcu, poprzednicy nie potrafili, może Ty się obudzisz i skończą sie te szopki z zamknietymi sparningami.......... w dodatku z kim?????????? Stomilem (nic chłopakom z Olsztyna nie ujmując). Zaczniesz w końcu używać mózgownicy????????? Pozdrawiam i życzę mądrych, rozsądnych i przemyślanych decyzji szanujących tych dla których PARCUJECIE za niemała kasę

odpowiedz
Przepalone styki - 28.01.2021 / 09:38, *.pio-net.pl

@ksieciunio: Też mógłbyś spróbować zacząć używać mózgu.

odpowiedz
LewLegia - 27.01.2021 / 23:33, *.net.pl

Ryj mu się cieszy jak by ligę miszczów wygrał - pajac zadowolony następny miesiąc mija i kaska pudla leci ciurkiem.

odpowiedz
Chcemy⚽️Super⚽️Legii - 27.01.2021 / 22:05, *.17.57

Unikaliśmy wrzutek z bocznych sektorów boiska, szukaliśmy małej gry kombinacyjnej i były momenty, że piłka fajnie krążyła. Fajnie kráżyła?!...,Czesiu jak byś chciał to byś już szybko czegoś dobrego nauczył,ale że słabszy jesteś w tej chwili od Vuko i nie chce ci sie schudnáć to gruby Amikorz jesteś,...

odpowiedz
Olo - 28.01.2021 / 14:07, *.centertel.pl

@Chcemy⚽️Super⚽️Legii: coś Ci się poje..o z Vuco

odpowiedz
Korda - 27.01.2021 / 21:32, *.centertel.pl

Zawodnicy schodzą z boiska i mówią, że nie czują palców u rąk i stóp. To coś nowego, ale muszą przywyknąć, bo liga rusza już w styczniu. No kur... je...em jak to przeczytałem. Szok, mróz w styczniu. Anomalią jprdl

odpowiedz
Arek - 27.01.2021 / 18:32, *.tpnet.pl

Podobno Miszta pozytywny. Nie dobrze, ale oby tylko on. A Czesław już zaczyna opowiadać, że ten i tamten źle się poczuł.

odpowiedz
Darek - 27.01.2021 / 18:30, *.t-ipconnect.de

Murawa to była zmarznięta w latach 90 gdy wysypano na nią 5 ton soli by można było zagrać mecz.

odpowiedz
Serek - 27.01.2021 / 18:04, *.tpnet.pl

Niestety piłkarze to już nie mężczyźni tylko takie bardziej panienki, no ręce opadają jak czytam co ten poznański słowik wygaduje

odpowiedz
L - 27.01.2021 / 17:39, *.tpnet.pl

Nie czują palców u rąk i stóp... Nie no to są jakieś jaja!!! Zaraz będą pajace narzekać na to że się spocili i że muszą biegać. Ci trenerzy, dyrektorzy i prezesi to zaraz zagłaszczą na śmierć tych piłkarzyków-pajacyków. Powinieneś ich Czesiek oficjalnie przeprosić, że tak krótko dupy w Dubaju grzaliście ;)

odpowiedz
Radek - 27.01.2021 / 17:45, *.centertel.pl

@L: A Ty pajacu chodź raz byłeś na stronie jak był mróz żeby dopingować swoją drużynę?

odpowiedz
L - 27.01.2021 / 21:46, *.tpnet.pl

@Radek : Dopingowałem Legię w największe mrozy dlatego śmieszą mnie teksty o zmarzniętych palcach. I co teraz powiesz pajacu?

odpowiedz
Hugon - 27.01.2021 / 23:12, *.vectranet.pl

@L: Ci co biegają to nie powiedzą ze nie czują rąk czy palców,postój na zimnie nie biegając to też zmarzniesz jak Ci co z Dubaju wrócili.

odpowiedz
AA - 27.01.2021 / 17:20, *.chello.pl

Od kiedy Ślisz to ofensywny pomocnik... ciekawa runda sie szykuje...

odpowiedz
WIDZ - 27.01.2021 / 17:37, *.chello.pl

@AA: A czytać to Ty potrafisz? I rozumieć, co czytasz?

odpowiedz
icek - 27.01.2021 / 17:42, *.78.215

@AA: przecież jak wół jest napisane w tekście, że Slisz to defensywny pomocnik

odpowiedz