fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Janković na testach medycznych w Warszawie

Woytek, źródło: Legia.com

Marko Janković przyleciał w środę do Warszawy. Reprezentant Czarnogóry w czwartek i piątek odbędzie testy medyczne, po których podpisze kontrakt z Legią Warszawa. 25-letni skrzydłowy w styczniu rozwiązał kontrakt z włoskim klubem SPAL. W tym sezonie piłkarz rozegrał dwa mecze w Serie B i jeden w Pucharze Włoch.

W lipcu 2013 roku jako 18-latek Janković odszedł z młodzieżowej drużyny Partizana do Olympiakosu Pireus. Tam grał w drużynie młodzieżowej, a po roku został wypożyczony do serbskiego OFK Belgrad. W sezonie 2015/16 ponownie trafił na wypożyczenie do NK Maribor, ale przez pół roku nie przebił się do kadry meczowej. Dopiero wiosną 2016 roku zaczął grać i wywalczył puchar Słowenii. Sezon 2016/17 rozpoczął znów na wypożyczeniu - tym razem wrócił do macierzystego klubu, czyli Partizana i to okazał się najlepszy moment w jego karierze. W sumie 101 meczów, w których strzelił 13 goli i zanotował 24 asysty (źródło: transfermarkt). Najlepszy liczbowo miał sezon 2017/18 - 42 mecze, 7 goli, 9 asyst, a rok wcześniej wystąpił w 38 spotkaniach Partizana i wywalczył z nim mistrzostwo i puchar kraju.

W styczniu 2019 roku za 1,8 mln euro trafił z Partizana do SPAL, ale okres gry we Włoszech może uznać za stracony, bo grał bardzo mało. Janković ma na swoim koncie 23 występy w kadrze Czarnogóry.


WYNIKI SONDYIlu nowych zawodników pozyska Legia w zimowym okienku transferowym?
SUMA GŁOSÓW: 7198
START: 24.01.2021 / KONIEC: 06.02.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
Semper Fi - 29.01.2021 / 16:46, *.112.36

Widziałem jego 'best of'...
No trzeba powiedzieć, ze ma to cos...
Jesli sie tak dobrze rusza, agresywnie i walecznie, to z drugiej strony powinien byc duzo wyzej notowanym zawodnikiem...
Wiec albo dupy, dragi i imprezki, albo kontuzje i co za tym idzie forma w kratkę...
Moze zmadrzeje i odpali...
A moze nie...
Szanse dostal.

odpowiedz
WL - 29.01.2021 / 11:49, *.tpnet.pl

Powodzenia w LEGII.!!!

odpowiedz
SF - 29.01.2021 / 11:46, *.tpnet.pl

Szkoda czasu straconego ale moze nie bedzie taki zly skoro gral w reprezentacji,Partizanie i OFK !!!

odpowiedz
Majkelek - 28.01.2021 / 18:49, *.centertel.pl

Przez półtora sezonu rozegrał 593 minuty czyli 6,6 meczu...

odpowiedz
QHTA70 - 28.01.2021 / 13:30, *.virtuaoperator.pl

Wzięli go, żeby PRZYBIĆ z Veso nowy kontrakt.
Zanim najlepszy piłkarz ligi wróci do super formy z przed kontuzji to dostaje krajana do wspólnego biegania.
Veso robi nową formę to może i tamten pociągnie....?
Koniec w temacie

odpowiedz
Odp - 28.01.2021 / 12:50, *.plus.pl

po co w ogóle te testy, wiadomo przecież, że jak przyjdzie o własnych siłach to testy zaliczy

odpowiedz
Kaczynski - 28.01.2021 / 11:45, *.vectranet.pl

skrajnie kretynski transfer - ta druzyna leci na pysk pod kazdym wzgledem

odpowiedz
Aster - 28.01.2021 / 11:37, *.play-internet.pl

Kudłaty już zdemontował Legie teraz zacznie się taki ogórkowy zaciąg.2 sezony 300 minut w Serie B to jest niepojęte co on wyprawia

odpowiedz
Niespodzianka - 28.01.2021 / 08:54, *.play-internet.pl

Jeśli musi odbudować tylko formę fizyczną..to będzie Vadis 2.0. Potrafi strzelać prawa i lewa noga, przyspiesza grę, dobra technika użytkowa..
Tego się raczej nie zapomina.
Więcej będzie można powiedzieć po jego pierwszych zagraniach na boisku
Dawno nie byłem tak podekscytowany transferem mam nadzieję ,że zaskoczy w pierwszym spotkaniu jak Guilherme z Koroną.

odpowiedz
dobre - 28.01.2021 / 13:33, *.chello.pl

@Niespodzianka : Ty tak na serio?

odpowiedz
Niespodzianka - 28.01.2021 / 20:36, *.orange.pl

@dobre:
Pół żartem, pół serio.
Po pierwszym meczu grubego VOO, widziałem w nim piłkarską jakość poza brzuchem innymi brakami. Później też nie miał budowy atlety, ale kawał chłop,a który nie dał się przepchnąć zdominował ligę . Dzisiejszy bohater będzie miał na pewno trudniej ze względu na warunki fizyczne, ale z tego co widziałem, a widziałem niewiele ( ok 120 sek na yt.) widzę w nim to "coś".
Ma trochę z Medeirosa.

Mam nadzieję ,że po pierwszym oficjalnym meczu podtrzymam zdanie.

odpowiedz
PRG - 28.01.2021 / 07:54, *.chello.pl

"W styczniu 2019 roku za 1,8 mln euro trafił z Partizana do SPAL"

chłop dwa lata nie kopał w piłkę ...

odpowiedz
Zdzicho - 28.01.2021 / 06:39, *.tpnet.pl

Sciagamy paralityka, oddajemy perspektywicznego praszelika, nie mowiac o porównaniu ich kontraktow.... no coz, super dyrektor sportowy

odpowiedz
Arc - 28.01.2021 / 09:24, *.com.pl

Według mnie było tak: Praszelik to sam już chciał odejść, bo w Legii w tamtym okresie nie miał miejsca w pierwszym składzie, za duża konkurencja, a on chciał grać od razu od pierwszej minuty, tak jak Karbownik, obaj weszli do pierwszej drużyny jako duże talenty, tymczasem Karbo odpalił, a Praszelik nie robił tak dużych postępów, był w cieniu Karbo, no i pewnie wyszła jego urażona ambicja.. do tego przyplątała się jakaś kontuzja i słabsza dyspozycja wioną 2020. Legia chciała go zatrzymać, Vuko miał plan, aby stopniowo go wprowadzać, ale nie uległ presji młodego i zaznaczył, że miejsce w składzie trzeba sobie wywalczyć. Praszelik ma takie umiejętności, że spokojnie może grać w pierwszym składzie prawie każdej drużyny w Ekstraklasie, co widać w Śląsku. Na pewno szkoda, że nie został, bo bardzo przydałby się teraz w Legii, kiedy za bardzo nie ma kto grać, no i istotny jest jeszcze jego status młodzieżowca.

odpowiedz
obradović - 28.01.2021 / 03:58, *.chello.pl

Obawiam się że te "testy" medyczne od lat w Legii to jest jakaś farsa które by przeszedł nie jeden człowiek z ulicy.

odpowiedz
olew - 28.01.2021 / 03:40, *.vectranet.pl

niepotrzebnie teraz kupują, mamy skład na mistrza, na puchary trzeba nabrać 1,5 dobrego stopera, ale lepiej poczekać i kupić go w kwietniu, zapowiada się sporo problemów finansowych klubów, to i okazje zakupowe się pojawią ... jakoś odbudowujących się Jugoli u nas nie lubię

odpowiedz
(L)omianki - 28.01.2021 / 02:52, *.net.pl

Jak dla mnie powinno to wyglądać następująco
Trzon zespołu zbudowany z doświadczonych kopaczy Polaków którzy są bliżej niż dalej końca kariery ale jeszcze kopią w kadrze ( ewentualnie obcy ale też na poziomie swoich reprezentacji) reszta to stragan z młodzieżą która przynosi hajs na tych z trzonu zespołu.
na tym skorzysta legia bo puchary powinny być i kasa za młode talenty
niestety nasza ligo to okręgówka dla europy tylko ścieżka Ajaxu gwarantuje puchary i przetrwanie klubu. jak się zmieni liga ( czyli bogaci sponsorzy dla konkuręcji )to i grajków leprzych będziemy w polsce widywać a naraziejest jak jest
Przeżyłem dekade dominacji kochanej LEGII w Polsce i dwa razy widziałem LM na Łazienkowskiej ( 2 razy na stadionie ) i 94/95 w TV Jestem dumny że ojciec wychował mnie na legoniste. Ale leig Chu....owa

odpowiedz
Kibic - 28.01.2021 / 00:08, *.com.pl

Prawda jest taka , że mamy tak mega silną ligę , że i Tomek Hajto jeszcze przyzwoicie by wyglądał na tle reszty ligowej miernoty . Dlatego kto do Legii by nie przyszedł to i tak nie powinien zbytnio odstawać od reszty . Chodzi o to , że jak już ktoś ma przyjść do Legii to by to był na tyle dobry zawodnik , który odstawałby poziomem sportowym od ligowego marazmu co nie jest jakimś mega wielkim wyczynem patrząc na poziom naszej ligi .

odpowiedz
Wolfik - 27.01.2021 / 23:39, *.mm.pl

Jak nie zejdzie na zawał na tych testach, to pewnie "zasili" zespół a może nawet koło 26 kolejki wybiegnie na 10 minut na boisko.

Jest jednak coś optymistycznego. Ma dobre nazwisko. Za synka pamiętam jednego takiego Jankovicia (Milan mu było) który grał w RSB i Realu.

odpowiedz
Miodelski Dariuszu uciekaj z Legii - 27.01.2021 / 23:06, *.156.132

To jakiś leszcz przecież jest, Mioduch co ty robisz?

odpowiedz
spasiony - 27.01.2021 / 22:43, *.41.227

Jak to sie mowi, jak ktos jest biedny, to go nie stac zeby kupowac tanie rzeczy. Przekladajac to na L bierzemy gracza do odbudowy i ryzykujemy siano wydane na jego pensje podwojnie: tym, ze sie nie odbuduje nigdy (przykladow u nas az nadto) oraz nie jest gotowy do gry od zaraz (przykladow u nas az nadto). Czyli marnujemy pieniadze ktorych w skarbcu ponoc brak. No ale jak widac po komentarzach niektorych kolegow tak wlasnie powinien funkcjonowac podobno profesjonalny najwiekszy klub w Polsce...

odpowiedz
Czzzz - 27.01.2021 / 22:51, *.centertel.pl

@spasiony: trochę głupio kombinujesz. Jakbyśmy my mieli brać kogoś bardzo dobrego ( w teorii) to nie dość że musielibyśmy za niego zapłacić kwotę odstępnego to jeszcze dac mu z dwa razy większa pensję. A koniec końców nie ma pewności że się sprawdzi.

odpowiedz
Wolfik - 27.01.2021 / 23:30, *.mm.pl

@Czzzz: Czyli popierasz budowanie zespołu metodą "chybił-trafił" z lotto. Czemu nie. Moja teściowa zawsze mówiła, że jak wygra to nam dom kupi. Gdybym jej wierzył to pewnie dalej bym w kawalerce mieszkał.

odpowiedz
miL) - 27.01.2021 / 22:22, *.centertel.pl

Spokojnie On ma 25 lat, odbuduje się i będzie kocur -zobaczycie!

odpowiedz
Hiszpan - 27.01.2021 / 22:05, *.telnaptelecom.pl

A Kozłowski czemu zniknął???

odpowiedz
Quick - 28.01.2021 / 08:49, *.chello.pl

@Hiszpan:
Ty naprawdę myślałeś że Pogoń puści Kozłowskiego do Legii. Nawet jak ma klauzulę 600tyś euro. Przecież ten ich prezesi smierdzacego rybą klubu l. Powiedział że ich piłkarz nie zasili innego klubu w Polsce a tym bardziej Legii

odpowiedz
Topol - 27.01.2021 / 21:34, *.play-internet.pl

Nie rozumiem polityki transferowej klubu. Po co kontraktować gracza, który MOŻE się odbuduje, który MOŻE będzie dobry a kroremu już teraz trzeba płacić duże pieniądze?
Albo bierzemy kogoś kto od razu będzie wzmocnieniem, albo dajmy szanse komuś z młodych z akademii. Taka sama szansa, że MOŻE bedzie dobry, ale na pewno tańszy. I jak wypali to dobrze zarobimy na sprzedaży.

odpowiedz
filand - 27.01.2021 / 21:42, *.t-mobile.pl

@Topol: Pozwolę sobie wtrącić...casus Pekhart...

odpowiedz
Radek - 27.01.2021 / 21:53, *.centertel.pl

@Topol: już ci tłumaczę. Otóż gdyby nie był do odbudowy to nie trafił by do Legii tylko do większego klubu bo wtedy nie było by go na nas stać. Jeśli ktoś z akademii by się nadawał to pewnie już by wskoczył do składu nie uważasz. Najwyraźniej nikt narazie nie aspiruje do takiego ruchu. Tłumaczyć wszystko jak dzieciom.

odpowiedz
Radek - 27.01.2021 / 21:24, *.centertel.pl

Skoro tak bardzo wam nie pasują te transfery i to że ' tylko ' wygramy ligę to zachęcam do kibicowania Liverpoolowi czy innemu PSG. Tam jest futbol na najwyższym poziomie głośne I duże transfery itp. To jest Legia! Strach pomyśleć co by było jakbyśmy teraz byli na miejscu Widzewa czy Lecha który ma 12 pkt straty do lidera.

odpowiedz
Kibic Legii - 27.01.2021 / 21:11, *.centertel.pl

ludzie aż nie mogę patrzeć na te pesymistyczne komentarze... To jest obecnie najlepszy okres Legii w historii w którym rok w rok zdobywamy mistrzostwo kraju. W dobie kryzysu klub daje kadrze możliwośc na zgrupowanie w Dubaju gdzie wiele klubów ledwo wiąże koniec z końcem I nie ma pieniędzy na zgrupowanie w ciepłym kraju. Jesteśmy liderem I mamy duże szanse na mistrzostwo Polski. Ja rozumiem jakby to był kolejny stracony sezon I byśmy plasowali sie na miejscu poza podium... nie ma transferów źle- są też źle - bo nie przyszedł jakiś kozak. Na chwilę obecną nie stać nas na nie wiadomo jak dobrych piłkarzy. Chcecie kominow płacowych za jakąś ' gwiazdek którą koniec końców może okazać się niewypałem doprowadzając do jeszcze większego zadłużenia???!!! Większość z Was która tu negatywnie wszystko komentuje prawdopodobnie wogole nie przychodzi na mecze tylko potrafi przy wygranym meczu utożsamiać się z klubem. Nie tędy droga. Cieszcie się z tego co macie, a mamy najlepszą drużynę w kraju. To Tyle w temacie placzki

odpowiedz
matus007 - 27.01.2021 / 22:19, *.play-internet.pl

@Kibic Legii : Taka prawda na dobre i na złe z (L) , ale Mioduski mógłby ogarnąć drugiego współwłaściciela z międzynarodowym doświadczeniem w branży zarządzania klubem/transferami/skautingiem w miarę ogarniającego biznes, środowisko piłkarzy.

odpowiedz
666 - 28.01.2021 / 01:39, *.chello.pl

@Kibic Legii : Najlepszy okres to był za Leśniodorskiego, teraz to jest wegetacja.

odpowiedz
Radek - 28.01.2021 / 08:01, *.centertel.pl

@666: mi chodzi o krajowe podwórko. To jest najlepsza dekada Legii. Wegetacja ? A co powiesz o lahatach 2007- 2012 w takim razie??????

odpowiedz
Zu(L)us - 28.01.2021 / 11:55, *.centertel.pl

@Kibic Legii : Wielki szacunek!!! Piszę to od paru dni. Nie dociera.Szanuj to co masz idź do przodu ale z głową. Bez głowy skończymy jak k3

odpowiedz
Kst - 28.01.2021 / 19:15, *.myvzw.com

@666: a kto to Leśniodorski?

odpowiedz
Semper Fi - 29.01.2021 / 16:53, *.112.36

@Kibic Legii : Brawo. Jestem z Toba.

odpowiedz
rdzenny - 27.01.2021 / 20:43, *.net.pl

witamy , krzeszczu jeszcze ten transfer odszczekasz gnomie nie mający nic wspólnego z piłką nożną poza konsolą i internetem !!!

odpowiedz
Korek - 27.01.2021 / 21:03, *.chello.pl

@rdzenny: zalecam długi spacer na świeżym powietrzu, oczywiście koniecznie w maseczce. Powolutku wyrastasz chłopie na lidera portalowej nienawiści. Czy to ma sens ?

odpowiedz
Krzeszczu - 27.01.2021 / 21:35, *.tele2.se

@rdzenny: jestes idealnym przykladem inteligencji dominujacej na tym forum i na trybunach. A wedlug mnie bestes po prostu balwanem.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 27.01.2021 / 22:13, *.17.57

@rdzenny: Brawo!nie damy sie milicji...zawsze i wszèdzie milicja j........bèdzie hehehe

odpowiedz
Arek - 27.01.2021 / 23:09, *.tpnet.pl

@rdzenny: coś się tak uczepił tego krzeszcza? Że marudzi? A kto tu nie marudzi? Jakby się tak czepiać, to powinieneś się 3/4 tego forum czepnąć. A poza tym przecież nie każdemu musi się podobać taki transfer. Tym bardziej, że jak człowiek sobie przypomni, kto przychodził kilka lat temu i gdzie byliśmy, no to wybacz. A ten krzeszczu ja zawsze będę to podkreślał jako jedyny podał nazwisko trenera, jakiego widziałby w Legii. Każdy pisze tylko trener z prawdziwego zdarzenia, ale nazwiska już ni chu. chu.

odpowiedz
rdzenny - 28.01.2021 / 11:37, *.net.pl

@Krzeszczu :mogę ci synku nie pasować na tym forum , ale od mojej inteligencji się odp... bo do pięt mi nie dorastasz , odczep się też od ludzi na trybunach , bo nigdy pacanie "nie wiesz komu depczesz kwiaty " i możesz się srogo oszukać obrażając większość ,zawijaj też z tego forum swoich " koleżków śniegowych" przydupasów i innych malkontentów którym się wiecznie wszystko nie podoba ... Jeszcze jedno mi też się dużo nie podoba ale w odróżnieniu do Ciebie myślę logicznie oraz jestem realistą a nie fantastą jak ty ...

odpowiedz
Krzeszczu - 28.01.2021 / 17:08, *.bredband2.com

@rdzenny: powtorze, jestes idealnym przykladem inteligencji dominujacej na tym forum i na trybunach. A wedlug mnie jestes po prostu balwanem. Synku.

odpowiedz
1909 - 27.01.2021 / 20:40, *.media.pl

Brawo Kucharski brawo Park brawo Czrsio nareszcie moc transferowa... Marko witaj na pokładzie uważaj na kapitana!

odpowiedz
ras4 - 27.01.2021 / 20:39, *.vectranet.pl

smutne to

odpowiedz
@Darek - 27.01.2021 / 20:34, *.mm.pl

A Ty myślisz, że trener miał coś do gadania? Ma być dobry i tani z naciskiem na tani

odpowiedz
....... - 27.01.2021 / 21:44, *.chello.pl

@@Darek: Raczej najlepiej jak nie gra to za darmo.

odpowiedz
WF - 27.01.2021 / 20:29, *.play-internet.pl

Mega transfer !

odpowiedz
Darek - 27.01.2021 / 20:24, *.t-ipconnect.de

Zanim dojdzie do formy bedziemy mieli już nowego trenera.

odpowiedz