Jakub Sutryk - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Sutryk: Utrzymać dobrą dyspozycję do końca

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Jakub Sutryk: Derby jak to derby – jak zwykle rządzą się swoimi prawami. Drużyna MOS nie należy do wygodnych przeciwników. Byliśmy tego świadomi od początku przygotowań do tego pojedynku. Tego typu zespoły cechuje wielokrotnie niestabilność poziomu gry, przez co nie zawsze wiadomo, czego się spodziewać po przeciwnikach. Poprzednie spotkanie, które rozegraliśmy przy Rogalińskiej, miało bardzo zacięty przebieg i zakończyło się identycznym wynikiem.
Wydaje mi się, że poziom sobotniego meczu był nieco słabszy w porównaniu z wcześniejszą, bezpośrednią rywalizacją z zespołem z Woli. Cieszymy się, że zainkasowaliśmy trzy punkty, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że nadal istnieją pewne elementy naszej gry wymagające poprawy.

Z pewnością istnieje szansa na to, abyśmy dowieźli komplet zwycięstw do końca rundy zasadniczej. Ciężko pracujemy na treningach, by podtrzymać tę passę, choć jednocześnie pragnę zaznaczyć, iż nie przywiązujemy do tej kwestii aż tak istotnej wagi. Jeśli bowiem nawet wygramy wszystkie mecze, to potem w zasadzie i tak gra zaczyna się od nowa. W dalszej fazie play-offów zwycięstwa z rundy zasadniczej nie mają żadnego znaczenia, gdyż wówczas i tak będziemy musieli rozpocząć przygotowania do pojedynków pod konkretnych rywali. Co więcej, mimo iż na razie mamy komplet wygranych i zajmujemy pierwsze miejsce w ligowej tabeli, to nasza przewaga nad drugą w naszej grupie Spartą nie jest wcale duża, a wszystko przez to, iż w kilku meczach gubiliśmy punkty w tie-breakach. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie możemy sobie pozwolić na większe potknięcia, gdyż mogłyby one nas kosztować utratę fotela lidera.

Mimo iż play-offy są za pasem, to nie koncentrujemy się jeszcze na nich, tylko na każdym kolejnym spotkaniu, które jest przed nami. Wypada utrzymać dobrą dyspozycję do samego końca. Poza tym nie wiemy jeszcze, z kim przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnej fazie rozgrywek. Jeżeli zakończymy rundę zasadniczą na pozycji lidera, wówczas zobaczymy, która drużyna uplasuje się na czwartej pozycji i wtedy rozpoczniemy cykl długich i zapewne intensywnych przygotowań do zmagań, które będą przed nami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.