Walerian Gwilia - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Raport medyczny: Gwilia z koronawirusem

Woytek, źródło: Legia.com, Legionisci.com

W związku z gorszym samopoczuciem, w środę 27 stycznia, Walerian Gwilia przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2, którego wynik był negatywny. Zawodnik pozostał w domu, powtórzone 28 stycznia badanie dało wynik pozytywny. Zawodnik pozostaje w izolacji.

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 izolację przechodzi obecnie również trzech członków sztabu oraz Cezary Miszta. W ostatnich dniach na treningu nieobecni byli trenerzy Alessio De Petrillo i Krzysztof Dowhań.

Zgodnie z planem pozostała część zespołu w piątek, 29 stycznia, przeszła testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy przebadani zawodnicy, członkowie sztabu oraz media klubowe uzyskali wynik negatywny. Drużyna przygotowuje się do niedzielnego meczu z Podbeskidziem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
żaL - 31.01.2021 / 02:06, *.chello.pl

Nie dość że nie gra i jest bez formy to jeszcze sie nabawił korony? Czyżby nie stosował się do restrykcji sanitarnych? To są jakieś jaja... Kiedy klub zacznie wyciągać konsekwencje finansowe wobec takich osób!?

odpowiedz
BRL - 30.01.2021 / 17:13, *.chello.pl

Moim zdaniem to wystarczający powód do rozwiązania z nim kontaktu.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 30.01.2021 / 09:46, *.play-internet.pl

Tym razem Gwilia wylosowal swirusa.
Kiedy skonczycie ten cyrk???

odpowiedz
Pablo33 - 29.01.2021 / 16:23, *.ziggo.nl

Nie ma powodów do obaw, jak niemal wszyscy, oni też przechodzą bezobjawowo :)

odpowiedz
Czarny76 - 29.01.2021 / 16:07, *.amazonaws.com

W tym klubie gowno goni gowno.Syf i bałagan na każdym kroku.Loczek już dawna tego nie ogarnia i niestety ale myśle ze to początek końca naszej Legii

odpowiedz
Biała Łapa - 29.01.2021 / 16:02, *.chello.pl

Polecam Kolegom lekturę artykułu zamieszczonego w Onecie pt.: "Covidowe zamieszanie w Legii". Mogą niejednemu szczęki opaść...

odpowiedz
Pablo33 - 29.01.2021 / 16:22, *.ziggo.nl

@Biała Łapa: Nie czytam tego pseudo-portalu należącego do niemieckiej spółki i promującego covida.

odpowiedz
zzzz - 29.01.2021 / 17:22, *.googleusercontent.com

@Pablo33:
Ja pit... A ziemia jest płaska?

odpowiedz
Biała Łapa' - 29.01.2021 / 20:44, *.chello.pl

@zzzz: mnie wpis @Pablo33 zamurował; dlatego milczę!
Ale dzięki za wsparcie.

odpowiedz
legijne € - 29.01.2021 / 23:53, *.chello.pl

@Pablo33: zapewne, za to jak mantrę łykasz codzienne przekazy "narodowych" mediów, a to są właśnie opłakane tego skutki. Żal mi Ciebie Kolego...Naprawdę szczerze.

odpowiedz
Ja - 30.01.2021 / 00:02, *.246.40

@Biała Łapa': Ja również nie oglądam takich mediów, które zajmują się szerzeniem strachu i przyjmują pieniądze za reklamę covida i eksperymentów medycznych. Ludzie otwierają oczy i to cieszy.

odpowiedz
Biała Łapa'' - 30.01.2021 / 00:32, *.chello.pl

@Ja: nie wiem, czy ucieszy Cię informacja, że o tej dubajskiej patologii antysanitarnej również już piszą inne media, które nie sposób posądzić o to, co Ty sugerujesz. Ale jeżeli sądzisz, że masz rację, to uprzejmie proszę o konkretne dowody. Z chęcią większość z nas, tzw. niedouków społecznych, pozna "przekonywujące" fakty w tej materii. Inaczej, to co piszesz, to jest klasyczne bicie piany.

odpowiedz
Dossa Junior - 30.01.2021 / 00:58, *.chello.pl

@Biała Łapa'': Panowie, jesteśmy braćmi po szalu, nie kłóćmy się. Trener Czesław "nie noszę maseczki" zapewne sprzedał wszystkim covida, aby chłopaki przeszli to i aby mógł kończyć pełnym składem sezon, jak już wszyscy będą po. Sprytne? Ja mówię: why not. Problem w tym, że sztab, zespół są ludźmi, którzy mieszkają z rodzinami, a wśród nich mogą się znaleźć osoby z grupy ryzyka.

odpowiedz
Warszawiak - 30.01.2021 / 17:26, *.orange.pl

@Pablo33: współczuję. Nie ma to jak czerpać wiedzę z narodowych, wolnych ale tylko od prawdy mediów.

odpowiedz
Trog(L)odyta - 30.01.2021 / 20:54, *.chello.pl

@zzzz: Skoro tak twierdzisz...

odpowiedz
OIF - 29.01.2021 / 15:34, *.orange.pl

Czyżby razem z Misztą po powrocie szlajał się po Warszawie i przywlókł ze sobą wiruska ?

odpowiedz
L - 29.01.2021 / 13:29, *.tpnet.pl

Jakby przestrzegali tak zwanej "izolacji społecznej" to by nie było problemu. Po pierwsze modna knajpa w dubaju w której była masa ludzi. Po drugie zwiedzanie wieżowca w którym też było sporo ludzi. Po trzecie Legia wstawiła video gdzie jakaś rodzina jest na treningu i rozmawia z trenerem i piłkarzami - klepią się po plecach i tak dalej. Jakim prawem w ogóle są wpuszczani jacykolwiek ludzie (którzy nie wiadomo czy są zdrowi bo jak sami powiedzieli na filmiku mieszkają w Dubaju więc nie mieli robionego testu tak jak by to miało miejsce gdyby byli turystami z Polski) z zewnątrz na trening??? Ludzie przecież to jest nie poważne. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że mogli sobie odpuścić te 3 rzeczy które wymieniłem - byli w luksusowym hotelu blisko plaży. Atrakcji by wystarczyło na 10 dni jakby siedzieli tylko w okolicy hotelu. Ja wiem że mają rodziny, że ich dzieci chodzące do szkoły mogli ich zarazić ale do kur.... nędzy niech ograniczą ryzyko zarażenia do minimum. I to pieprzenie czesława "711" że tego plecy bolą a ten sie źle poczuł. Zaczynam wierzyć w to co ludzie z pzpn (tfu!) mówili o Legii pare miesięcy temu - że po prostu nie przestrzegają reżimu sanitarnego. Najlepsze jest to że ze strony trenerzyny, pseudo dyrektora czy pseudo prezesa nigdy nie usłyszymy przyznania się do błędu. Zawsze będzie jakies usprawiedliwienie. Szkoda, że nie możemy przyjść na stadion i dać do zrozumienia ludziom z klubu co o tym wszystkim myślimy....

odpowiedz
Pacz - 29.01.2021 / 15:11, *.t-mobile.pl

@L: Why so serious?

odpowiedz
Kobo(L)t - 29.01.2021 / 19:58, *.stansat.pl

@L: Idź się zaszczep sobie komórki mózgowe na Covida. Im więcej takich osobników jak Ty to jeszcze 10 lat na trybuny nie wejdziemy.

odpowiedz
TopCWKS - 29.01.2021 / 13:25, *.play-internet.pl

Brak gruzina można traktować tylko w kategorii wzmocnienia! Ważne żeby Pan Krzysztof przeszedł łagodnie oraz wyzdrowiał jak najszybciej

odpowiedz
Bie(L)any - 29.01.2021 / 13:43, *.vectranet.pl

@TopCWKS:
100 % racji ????

odpowiedz
Jerry - 29.01.2021 / 13:54, *.centertel.pl

@TopCWKS: Popieram.

odpowiedz
adriano - 29.01.2021 / 14:06, *.163.22

@TopCWKS: mylisz się, przydałby się bardzo na ten mecz, choćby na zmianę.

odpowiedz
Stefan Batory - 29.01.2021 / 13:08, *.plus.pl

Było takie zdjęcie ze zgrupowania gdzie ćwiczyli sobie na siłowni obok dwóch młodych dziewczyn. Jak napisałem, że dla mnie to niedopuszczalne ze względu na wirusa to się wszyscy napisali na mnie. A mi chodziło o to żeby uniknąć takiej sytuacji jak teraz, że nie ma kim grać. I co teraz napinacze? Jak 2 już zarażonych to jutro się może okazać że jest ich 6.

odpowiedz
Sputnik 44 - 29.01.2021 / 13:04, *.vectranet.pl

Knajpka w Dubaju, zwiedzanie wieżowca... A virus robi swoje...

odpowiedz
Zbycho(L) - 29.01.2021 / 13:10, *.chello.pl

@Sputnik 44: Zanim coś napiszesz to pomyśl. To nic nie kosztuje. ZEA jest jednym z najbezpieczniejszych państw jeśli chodzi o ilość zachorowań na Covid.

odpowiedz
Sputnik 44 - 29.01.2021 / 13:40, *.vectranet.pl

@Zbycho(L): wystarczy jeden chory i rozwali ci cała drużynę. Sportowcy zawodowi powinni mieć to z tylu głowy. Zobaczymy za tydzień ilu jeszcze padnie...

odpowiedz
L - 29.01.2021 / 13:54, *.tpnet.pl

@Zbycho(L): Ty pomyśl zanim coś napiszesz. W jakie ty dane wierzysz co? Każdy lekarz czy inny wirusolog ci powie że w tym momencie te dane nic nie mówią bo po pierwsze testy są wadliwe a po drugie to że zbadano araba miesiąc temu to nie znaczy że arab teraz nie ma wirusa. Wirus rozprzestrzenia się tak szybko że nawet jeśli przebadali prze ostatni rok cały kraj to i tak nie wiadomo ilu jest chorych. Po drugie jeśli wierzyć w i tak zakłamane dane to 28 stycznia przybyło tam 4 tysiące chorych. To wcale nie jest mało. Po trzecie nawet jeśli byłoby zajebiście mało chorych w ZEA to i tak jest ryzyko zarażenia a ich pier...nym obowiązkiem jest ograniczanie tego ryzyka.

odpowiedz
Sputnik 54 - 29.01.2021 / 14:16, *.vectranet.pl

@L: dokładnie tak Kolego! Nawet w naszej z nazwy ekstra lidze piłkarze zarabiają ogromne pieniądze, dla większości nieosiągalne. Ale coś za coś - w weekendy podróżują i grają, mają mało urlopów etc. A w czasach jakich doczekaliśmy powinni pilnować zdrowia bo inaczej ryzykują zarażeniem reszty kolegów a co za tym idzie narażają pracodawcę na straty...

odpowiedz
Mocny jesteś koles ;-) - 29.01.2021 / 15:26, *.36.50

@L: "każdy wirusolog ci powie że testy są wadliwe...." ;-) Przepytałes rozumiem KAŻDEGO wirusologa?
Wklei tu linki przynajmniej do trzech takich wypowiedzi....

odpowiedz
L - 29.01.2021 / 15:38, *.tpnet.pl

@Mocny jesteś koles ;-): Ty za to jesteś mocniejszy. Mocniej sie nie da. Mam brata który jest lekarzem pracującym na oddziale zakaźnym więc jest blisko tematu. Nie musiałem przepytywać każdego wirusologa bo to jest wiedza powszechna że testy są wadliwe. Sam Gvillia najpierw miał negatywny potem pozytywny. Chciałes sie przy..ebać ale ci nie wyszło.

odpowiedz
jesteś mocniejszy niz myslałem - 29.01.2021 / 16:17, *.36.142

@L: No to takie to argumenty głupiomądrych.... Jak schodzi na fakty to nie mamy nic do powiedzenia. Zdrowia!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 30.01.2021 / 12:51, *.chello.pl

@Sputnik 44: NIE chory, tylko "zakażony" i to bezobjawowo...#Paranoja.

odpowiedz
Borubarek - 29.01.2021 / 12:56, *.245.14

Jeszcze kilka dni i 3/4 składu będzie miało wirusa po tych arabskich ekscesach.

odpowiedz
lob - 29.01.2021 / 12:45, *.chello.pl

Dwa dni wolnego po Dubaju i już złapał tego syfa...............jego trzeba by skoszarować w tym Centrum Legii..........jak nie plecy to czerep słabo pracuje........

odpowiedz
ehh - 29.01.2021 / 12:41, *.tpnet.pl

nie mogą usiedzieć na dupie w domu jak należy..

odpowiedz
Korda - 29.01.2021 / 16:58, *.centertel.pl

@ehh: pójdziesz do żabki na chwilę i możesz złapać. A Ty pewnie siedzisz od marca cały czas w domu i nawet nosa za drzwi nie wysuniesz. Jprdl

odpowiedz
MACIEK LEGIA MISTRZ !!! - 29.01.2021 / 12:22, *.orange.pl

Walerian - zdrówka !!!

odpowiedz