Wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski, Wiktoria i Michalina Wierzba, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak - fot. starogard.pl
REKLAMA

Pięciobój

Wiktoria i Michalina Wierzba nagrodzone

Bodziach, źródło: Legionisci.com / starogard.pl

Wiktoria i Michalina Wierzba, pięcioboistki Legii Warszawa, otrzymały nagrody za sportowe osiągnięcia od prezydenta Starogardu Gdańskiego, Janusza Stankowiaka. Wiktoria i Michalina to kolejne, po medalistce IO z Rio Oktawii Nowackiej, pięcioboistki naszego klubu pochodzące ze Starogardu.

Wiktoria Wierzba pełen pięciobój trenuje od pięciu lat. Swoją przygodę z pływaniem rozpoczęła w IV klasie szkoły podstawowej. Następnie kolejno był bieg, strzelanie, jazda konna oraz szermierka. Jej pierwszym przełomowym osiągnięciem było zdobycie w 2015 roku złotego medalu na mistrzostwach Polski w trójboju nowoczesnym. W 2019 roku, jako młodzieżowiec, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, a w roku 2020 brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 24 w sztafecie mix oraz srebrny medal w drużynie wraz z siostrą Michaliną. W czwórboju oraz jako młodzieżowiec w pięcioboju Wiktoria stawała na podium Mistrzostw Polski oraz brała udział w mistrzostwach Świata i Europy. "Sport godzę z nauką już od najmłodszych lat i nie sprawia mi to większego kłopotu. Czasami plany treningowe oraz zajęcia studenckie kolidują ze sobą, ale udaje mi się to pogodzić" - mówi Wiktoria, która trenuje średnio 20 razy w miesiącu.

Michalina Wierzba trenuje od 11. lat. W wieku 8 lat rozpoczęła przygodę z pływaniem. Swoje pływackie umiejętności kształciła w szkole sportowej. Z czasem zaczęła trenować bieg i strzelanie. W wieku 15 lat wyjechała do Warszawy trenować pełny pięciobój. Jak podkreśla, najbardziej satysfakcjonującym osiągnięciem było zdobycie indywidualnego brązowego medalu na mistrzostwach Polski w czwórboju nowoczesnym oraz na tych samych zawodach zdobycie srebrnego medalu w sztafecie mix. Później udało jej się zakwalifikować na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata w czwórboju, na których zdobyła odpowiednio 18. oraz 36. miejsce w finale. Najbardziej satysfakcjonującym osiągnięciem jest zdobyty w 2020 roku srebrny medal na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Pięcioboju Nowoczesnym w drużynie wraz z siostrą Wiktorią i koleżanką Ewą Pydyszewską. "Trenuję codziennie, wykonując średnio trzy treningi w ciągu dnia. Przez wzgląd na dojazdy na treningi z internatu wymaga to poukładanego planu. Jest to jednak już dla mnie pewna rutyna, której się trzymam" - mówi Michalina.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
MK - 01.02.2021 / 11:58, *.187.2

Gratulacje!

odpowiedz
matus007 - 31.01.2021 / 10:00, *.play-internet.pl

Gratulacje dla dziewczyn.

odpowiedz
Dor - 30.01.2021 / 19:24, *.mm.pl

Pięciobój to jest dyscyplina która kształtuje charakter.Brawo Dziewczyny.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.