Robert Kasperczyk - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Kasperczyk: Cieszę się radością zawodników

Mishka, źródło: Legionisci.com

Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia): Co może powiedzieć trener ostatniej drużyny w tabeli po zwycięstwie nad głównym pretendentem do mistrzowskiej korony? Bardzo się cieszę. Cieszę się radością zawodników, którzy potrzebowali tego zwycięstwa jak ryba wody. Było bardzo dużo niedociągnięć w sferze taktyki, ale o tym będziemy rozmawiać, analizować na spokojnie. Jeśli chodzi o obszar mentalny, to było zwycięstwo razy dwa. To co teraz - mam nadzieję - nastąpi w głowach chłopaków, to będzie przestawienie sposobu myślenia o 180 stopni.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy każdej formacji i każdego zawodnika, zarówno tego, który grał od pierwszej minuty, jak i tych, którzy weszli na boisko w drugiej połowie. Mieliśmy niełatwy tydzień, zeszliśmy z dobrych boisk, wróciliśmy do zimy. Tylko raz trenowaliśmy tu na nawierzchni naturalnej. Ale nie narzekaliśmy, czekaliśmy spokojnie, bo taki mamy klimat, chcieliśmy z pozytywnym nastawieniem podejść do meczu.
Umiesz liczyć, to licz na siebie. Nie będziemy się przejmować wynikami innych drużyn. Jeżeli drużyna zafunkcjonuje dobrze, będzie walka, to będą efekty. Trzeba liczyć się z tym, że boisko może wyglądać tak jeszcze przez cały miesiąc. Więc jakie cechy muszą tu przeważać? Przede wszystkim wolicjonalne, walka, pozytywne nastawienie, mental. Nie lans, tylko numerem jeden jest drużyna.

- Nie oszukujmy się - Legia ma lepszych piłkarsko zawodników. To było widać szczególnie w środkowej strefie. Dużo operowali piłką, było dużo małej gry, a nam tego brakowało. My mieliśmy wysokich zawodników i Legia dużo lepiej się poruszała w środkowej strefie. Stąd zmiany u nas na świeżych zawodników z niższym środkiem ciężkości, dzięki czemu udało nam się dowieźć ten wynik. Gratuluję chłopakom i jestem z nich naprawdę dumny. Chciałbym tak mówić co tydzień.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
(L)egia - 01.02.2021 / 16:23, *.virginm.net

Wyraz twarzy Kasperczyka wyglądem przypomina mi Jacka Nicholsona.

odpowiedz
Majkello - 01.02.2021 / 22:16, *.mgk.pl

@(L)egia: taki Joker Ekstraklasy ;)

odpowiedz
@L - - 01.02.2021 / 14:13, *.chello.pl

Oni to pewnie mają nad łóżkiem z dopiskiem ten mecz nie wyszedł ale od jutra Przede wszystkim wolicjonalne, walka, pozytywne nastawienie, mental. Nie lans, tylko numerem jeden jest drużyna." I czytają co rano dobrze że to dopiero od jutra.

odpowiedz
L - 31.01.2021 / 21:59, *.tpnet.pl

"Więc jakie cechy muszą tu przeważać? Przede wszystkim wolicjonalne, walka, pozytywne nastawienie, mental. Nie lans, tylko numerem jeden jest drużyna." Te słowa nasze patałachy powinny sobie powiesić nad łóżkiem i codziennie rano je powtarzać. Panie trenerze Kasperczyk gratuluje zwycięstwa i odpowiedniego podejścia do piłkarzy w tej nie łatwej dla was sytuacji w tabeli.

odpowiedz
Zbylu - 31.01.2021 / 21:01, *.orange.pl

Gratulacje panie trenerze. Ambicja i wola walki to niezbędne elementy w dzisiejszym sporcie.

odpowiedz
1909 - 31.01.2021 / 20:34, *.plus.pl

Gratulacje Trenerze. A My na tapecie mamy trzy nazwiska Miodulski, Kucharski, Michniewicz wszysty do odstrzału

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 31.01.2021 / 20:42, *.t-mobile.pl

@1909 : Dokladnie I paru piłkarzykow

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.