Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Michniewicz: 16 zawodników gotowych na sobotę

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Wiemy, co wydarzyło się w Bielsku. Musimy zmierzyć się z konsekwencjami i zastanowić się, co zrobić, żeby wyglądało to lepiej. Stąd też pomysł, żeby w spokoju poćwiczyć różne ustawienia i koncepcje. Chcieliśmy, żeby zawodnicy skupili się tylko na tym. Uznaliśmy, że ten tydzień będzie spokojniejszy od mediów. Najczęściej u nas jest tak, że wszystkie treningi są otwarte. Po meczu z Rakowem pewnie wrócimy do tego, ale przed tym szczególnym spotkaniem chcieliśmy optymalnie przygotować się w spokoju - mówi Czesław Michniewicz przed meczem z Rakowem.

- W Bielsku nie był problemem plan gry, ale nastawienie nie było właściwe. Nie wiem, z czego to wynikało, bo robiliśmy wszystko, żeby było jak najlepiej pod każdym względem, ale czegoś zabrakło. Gołym okiem było widać, że nie byliśmy sobą. Analizowaliśmy to spotkanie, rozmawialiśmy indywidualnie z zawodnikami na temat błędów, jakie popełnili. Ducha brakowało. Musimy tego ducha mistrzowskiego wyzwolić już w meczu z Rakowem, bo bez tego ciężko będzie nam wygrywać z kimkolwiek.

Krótka ławka, brak transferów

- Liczę na to, że ktoś do nas dołączy, bo sytuacja kadrowa nie jest najlepsza. Do meczu z Rakowem gotowych jest 16 zawodników, ale przed nami jeszcze jeden trening. Spośród nich będziemy wybierać podstawową jedenastkę. To bardzo niewielki wybór, biorąc pod uwagę kontuzje i kartki. Przydaliby się zawodnicy do rywalizacji i do grania, żeby nasza drużyna lepiej funkcjonowała. Nie wszytko jednak zależy ode mnie. Cały czas coś się dzieje na zapleczu, ale efektów na dziś nie ma.

- Kamila Grosickiego każdy sympatyk piłki nożnej zna doskonale. To wieloletni reprezentant Polski, zawodnik z dużym doświadczeniem, który umie asystować i strzelić gola. Doskonale radzi sobie z presją - bardzo dobry piłkarz. A czy trafi do nas... wiele składowych musi się w pewnym momencie spotkać, żeby transfer został sfinalizowany.

- Mateusz Wieteska jest wśród 16 zawodników, którzy są gotowi do gry. O składzie zdecydujemy w dniu meczu.

- Powrót Artura Jędrzejczyka jest bardzo ważny ze względu na rolę, jaką pełni w drużynie. Źle się z tym czuł, że nie będzie grał w pierwszym meczu, bo wszystkie mecze sparingowe rozpoczynał w drugiej połowie. Trenował solidnie, dobrze wyglądał w tym tygodniu. Liczę na jego agresywną, twardą grę, bo będzie z kim powalczyć. W Rakowie jest silny Gutkovskis, jest Oskar Zawada. „Jędza” bardzo się nam w tym meczu przyda.

- Walerian Gwilia i Kacper Skibicki nie zagrają. Młodemu jeszcze się nie zaleczył uraz. Szymon Włodarczyk na razie trenuje z rezerwami, dopiero później do nas wróci. O reszcie personaliów nie chciałbym mówić, bo nie po to zamykaliśmy cały tydzień treningi, żeby dziś powiedzieć kto trenował, a kto nie.

- Marko Vesović może pod koniec lutego zacząć trenować z drużyną. Na razie cały czas pracuje z boku. O tym jednak zdecydują lekarze.

- Mateusz Hołownia nie miał zbyt wiele pracy w defensywie. Kilka razy bardzo dobrze zachował się w rozegraniu, dobrze wprowadzał piłkę. Jeśli kogokolwiek można ocenić pozytywnie po ostatnim meczu, to może być jednym z tych piłkarzy, którzy nie zawiedli. Dał sygnał, że możemy na niego liczyć. W przyszłości zawodnik lewonożny daje dużo opcji w różnych ustawieniach. Mateusz ma swój czas i musi go wykorzystać. Może będzie to optymalna pozycja dla niego i jego kariera nabierze rozpędu.

Mentalność mistrza, kryzys, brak przewagi personalnej

- Jak chcesz byś mistrzem, to musisz myśleć jak mistrz i robić wszystko jak mistrz. Musimy do tego myślenia i działania wrócić. Legia to dobra drużyna, ma duży potencjał, ale musimy pokazywać to na boisku. Krótki okres przygotowawczy pokazał, że umiemy grać z teoretycznie lepszymi od siebie. Tak samo musimy zagrać w lidze. Nie możemy bazować na tym, że przeciwnik popełni błąd. Sami musimy kreować sytuacje. Naszym największym problemem w ostatnim meczu było strzelanie bramek. Kilka razy mieliśmy dobre sytuacje, ale złe przyjęcie lub zły wybór powodowały, że to nam uciekało.

- Nie mówiłbym jeszcze o kryzysie. Przegraliśmy mecz - przykra sprawa - ale to początek rundy rewanżowej. Wierzę w tę drużynę i pracę, którą wykonujemy na co dzień i wierzę, że mecz z Rakowem pokaże dużo lepsze oblicze naszej drużyny.

- Musimy zaakceptować jeden fakt: przewaga personalna Legii minęła. Na dziś, jeśli wszyscy są zdrowi, to trzon zespołu jest bardzo mocny, ale nie możemy wybierać po 2-3 zawodników na pozycji, jak to kiedyś bywało w Legii. Musimy się do tej sytuacji dostosować. Okienko otwarte jest do końca miesiąca. Czy i kiedy będą nowi piłkarze? Nie wiem, zobaczymy.

LEGIA WARSZAWA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA
1 2.16 X 3.50 2 3.60

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (68)

+dodaj komentarz
stachu jones - 06.02.2021 / 18:34, *.t-mobile.pl

gówno, do Roboty!!

odpowiedz
Dexter - 06.02.2021 / 12:09, *.centertel.pl

Do czego to doszło że Legia się zamyka z treningiem i trzesie się przed Rakowem

odpowiedz
Pajączek - 06.02.2021 / 05:36, *.chello.pl

Wraca El Capitano ,więc jakiś karny dla rywali będzie

odpowiedz
tomiacab - 06.02.2021 / 02:48, *.centertel.pl

Ja trenerowi powiem co było tydzień temu powodem zecdtuzyna nie była sobą. Nikt nie jest w pracy sobą, gdy wraca z cudownego urlopu. Głowa zawsze z takich miejsc wraca dłużej niż reszta ciała. Ich trzeba do Zakopanego w domu zabrać na porządny przepiedrol, to zobaczy trener jak zareagują na zieloną murawę od pierwszego meczu wiosennego.

odpowiedz
1983 - 06.02.2021 / 00:31, *.as9105.com

Młodzież,młodzież,młodzież i tylko młodzież da nadzieję na lepsze czasy

odpowiedz
Moro - 06.02.2021 / 02:49, *.centertel.pl

@1983: Legia potrzebuje wyników, a nie nadziei na przyszłość.

odpowiedz
Hiszpan - 06.02.2021 / 07:35, *.telnaptelecom.pl

@Moro: Po każdej porażce serce krwawi. Ale paradoks polega na tym że wygranie tej słabej ligi powoduje dalsze pudrowanie syfa nieudolność Mioduskiego i Kucharskiego , olewactwo grajków. Byc może czeka nas droga Glasgow Rangers ale to.jedyna szansa.

odpowiedz
Adam - 06.02.2021 / 11:00, *.chello.pl

@Moro: dzięki takiej mentalności jesteśmy teraz w takim miejscu w jakim jesteśmy.

odpowiedz
(L) - 06.02.2021 / 00:24, *.as9105.com

LEGII BY SIE PRZYDAŁY JESZCZE ZE DWA TYGODNIE PRZYGOTOWAŃ PO WAKACJACH.SŁABY POMYSŁ Z TYM OBOZEM PRZYGOTOWAWCZYM BYŁ,ZAMIAST OSTREGO ZAPIEPSZANIA PO LASACH I W GÓRACH,TO PAN M.WYBRAŁ WYGRZEWANIE.WZMOCNIEŃ ZERO I POMYSŁU NA WALKĘ JAK WIDAĆ TEŻ BRAK

odpowiedz
Gawor snk - 05.02.2021 / 22:51, *.t-mobile.pl

16 jest wystarczająco i tak zazwyczaj robisz jedną zmianę max dwie...

odpowiedz
Jaro - 05.02.2021 / 22:06, *.tpnet.pl

Wracaj skąd przybyłeś poznański słowiku!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 05.02.2021 / 20:58, *.btcentralplus.com

jw.

odpowiedz
Marian - 05.02.2021 / 20:19, *.play-internet.pl

Trzeci komplet strojów,to jest to na co czekałem buhaha

odpowiedz
Kasztan - 05.02.2021 / 19:56, *.47.222

Pięknie rządzi Miodek pięknie
Zniszczy ten klub gamoń jeden

odpowiedz
dino - 06.02.2021 / 08:27, *.plus.pl

@Kasztan:
Używasz złego czasu on już zniszczył nasz klub swoją nieudolnoscia wyniki w pucharach to dramat staliśmy się klubem memem z ogromnym długiem sięgającym 170 mln

odpowiedz
Wolfik - 05.02.2021 / 19:55, *.mm.pl

Jeśli pierwsi strzelimy bramkę....to może coś z tego będzie. Jak pójdziemy na wymianę, to z nami pojadą.... Sam nie wierzę, jak mogło dojść do sytuacji w której obawiamy się o wynik z Rakowem.

odpowiedz
1909 - 05.02.2021 / 19:55, *.plus.pl

Co to za trener co nie ma zdania, każdy inny by podziękował prezesowi jak by nie miał kim grac. A WKŁADY DO KOSZULEK SA BARDZO MAŁO PLASTYCZNE

odpowiedz
Rado - 05.02.2021 / 19:33, *.47.65

Dostaniecie wp...dol i Czesio wylatuje.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 05.02.2021 / 19:51, *.252.22

@Rado: Stawiam zakład 100£ na Legie!że wygramy 3:0!Jédza sie potroii!Boruc bêdzie biegał ,skakał jak puma!w poli karnym ,i to bêdzie super Legia !i co ty na to Rado?!

odpowiedz
alach jebbar - 05.02.2021 / 20:16, *.net.pl

@Cult⚽️Legia: że jak? na konsoli taki wynik ?wymiataszszszsz

odpowiedz
Hugon - 05.02.2021 / 22:41, *.vectranet.pl

@Cult⚽️Legia: Gruby będzie biegał i skakał ale po piwo ,obecnie do tego dziadek się nadaje.

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 05.02.2021 / 22:42, *.252.22

@alach jebbar : Jak tak zrobić pod stadionem !Żylete!a co ja gadam!wszystkich!kibicòw !Legi!!Warszawy!i!okolic!pod! stadion!Ł3!po!doping! 90minut!Hej!Legio! goooool!lalalalalaaaaaaaaaalalalalaaaaaaa lalalalaaaaaaaaa!Hej! Leeegiiiaaaaa!goooooooooollol!

odpowiedz
Cult ⚽️ Legia - 05.02.2021 / 22:49, *.252.22

@Hugon: Boruc!Artek?, tyyy chłopaczynoo Artek to nie tylko bramkarz to kibic Legii to Brother ,brat, a ty Kim jesteś?! w naszym mieście!

odpowiedz
Cult ⚽️ Legia and crazy's Legia fans - 05.02.2021 / 22:57, *.252.22

@alach jebbar : Wystarczy by. ...cała Żyleta lub. ....minimum 3000tyś , cała .....nie..... przyjdzie ....to nie 90lata wariatòw .... czasy...12 zawodnik! Czyni ! ! ! cuda !

odpowiedz
bronek49 - 05.02.2021 / 19:14, *.chello.pl

poznański słowiku nie płacz i nie narzekaj i tak masz kadre dosyć mocną na tyle żeby nie przegrywać ze Stalą czy Podbeskidem tylko że jesteś cykor boisz się postawić na młodych jak ty jeszcze wierzysz w Jędrzejczyka to ja przestałem wierzyć w ciebie ta drużyna jak grała słabo tak to zostało gracie bez ambicji ,pomysłu i z Rakowem będą znowu baty

odpowiedz
M@c - 05.02.2021 / 18:54, *.chello.pl

Bida

odpowiedz
Adam - 05.02.2021 / 18:23, *.chello.pl

A może spróbować z kimś z rezerw? Warchoł niby dostał jedną szansę dość dawno, a potem jakby o nim zapomniano. Wiem, że teraz są inne przepisy i nie można tak łatwo przerzucać piłkarzy między jedynką, a dwójką, ale może warto byłoby się nad tym zastanowić. Podejrzewam, że nie jeden piłkarz z rezerw dawałby z siebie 110%, żeby zyskać szansę pozostanie w jedynce. Tym bardziej, że bez konkurencji nasi kopacze mogą się coraz bardziej rozleniwiać.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.02.2021 / 17:44, *.orange.pl

Jutro właściciel Legii będzie zbierał w czapkę, na Centralnym kasę na Grosika....Pomóżmy człowiekowi - peron 3, godz, 11 - 17.

odpowiedz
Arecki - 05.02.2021 / 16:57, *.com.pl

Ducha Puszczy brakowało...... Jedziemy z Medalikami i koniec rozdawania punktów. MP 2021 LEGIA WARSZAWA.

odpowiedz
bat@wp.pl - 05.02.2021 / 16:28, *.orange.pl

Najbardziej ubawiła mnie fraza: "o wyzwoleniu ducha mistrzowskiego." Dziękuję. Do tej pory nie wiedziałem, że taki duch istnieje. Jednak czasem i ten duch musi się inkarnować, czyli ucieleśnić, - mieć dwie nogi , a nie jedną, główkę nie od parady i umieć strzelać gole, czego niestety większość w Legii nie potrafi. Robić wiatr, błyszczeć w mediach, czy brylantyną i owszem. Chociaż ... wolę żeby trener był w ogóle wierzący i umiał obudzić nawet wymyślonego ducha mistrzowskiego. Jak przestanie mieć nadzeię, to odejdzie i znowu ledwie rozpoczęty proces budowy drużyny legnie w gruzach i wrogowie będą mówili, że Legia legła.

odpowiedz
Oprafca - 05.02.2021 / 15:43, *.163.210

No to już wiem jakie będzie pierwsze zdanie Czesia na konfe po przegranej w Sobotę:
"Mieliśmy do dyspozycji tylko 16 piłkarzy"

odpowiedz
Echhh - 05.02.2021 / 17:27, *.chello.pl

@Oprafca: wlasnie mialem to napisac ????

odpowiedz
AAA - 05.02.2021 / 15:40, *.play-internet.pl

Do Widz:Ty tak na serio?
Wierzysz temu Pudlowi?
To korpokłamca na mega skalę.
p.s gdzie jest Kucharski i jego tapeta?

odpowiedz
Adam - 05.02.2021 / 15:35, *.play-internet.pl

Zastanawiam się, czy przy podpisywaniu kontraktu Loczek zrobił Michniewicza w c**uja i obiecał np. właśnie wzmocnienia. Myślicie, że wiedząc zawczasu, że wzmocnień albo nie będzie, albo będą, ale z minimalnym wkładem trenera, ktokolwiek zgodziłby się przejąć pozycję po Vuko?

odpowiedz
Bombenhagen - 05.02.2021 / 15:32, *.amazonaws.com

Porażka w tym meczu przekreśli wszelkie nadzieje na nawiązanie walki o tytuł, tak jest niestety prawda, pozostaną tylko pobożne życzenia i ślepa wiara bez racjonalnych przesłanek, nie czarujmy się, zbyt krótka kołdra nie pozwoli na dogonienie rywali, tak jak w poprzednich latach, kartki, kontuzje dopełnią dzieła zniszczenia, nawet drugie miejsce w takich okolicznościach może okazać się niewykonalne

odpowiedz
Marian - 05.02.2021 / 15:28, *.play-internet.pl

Nie stawiajcie na zwycięstwo Legii, popsujecie sobie kupon

odpowiedz
Arek - 05.02.2021 / 17:46, *.tpnet.pl

@Marian : w ogóle nie stawiajcie. Popsujecie sobie głowę, a to chyba gorsze niż jakiś kupon.

odpowiedz
Mecz sprzedani obstawiajcie na Rakow - 05.02.2021 / 14:32, *.plus.pl

Sprzedawczyki stawiajcie na Rakow

odpowiedz
grzesiek - 05.02.2021 / 13:47, *.centertel.pl

Panie Michniewicz po meczu pakuj Pan mandżur i wypi****
Vuko wróć!

odpowiedz
scvv - 05.02.2021 / 14:06, *.centertel.pl

@grzesiek: jestem ZA

odpowiedz
Sobo(L)ew - 05.02.2021 / 14:15, *.255.243

@grzesiek: następny partacz który zadowolił się jednym sukcesem.

odpowiedz
lolo - 05.02.2021 / 13:30, *.Gawex.PL

Czesiu zadowolony z siebie! Brawo! Potrenowali po 40 minut i się zobaczy! Amatorka!

odpowiedz
Oj P.trenerze - 05.02.2021 / 13:05, *.chello.pl

Było 30 w kadrze też był problem.Tu nie liczba jest problemem tylko jakość.

odpowiedz
oLaf - 05.02.2021 / 13:42, *.vectranet.pl

@Oj P.trenerze: w punkt. To (jak na polską ligę) są b. dobrzy zawodnicy i powinni rozjeżdzać ligę, a tu taka maniana.... u buka grają chyba.

odpowiedz
SzB - 05.02.2021 / 12:52, *.pljtelecom.pl

Czyli rozumiem akcja Wszołek bokiem, potem wrzutka na łeb Czecha opanowane do perfekcji? W sumie to i tak już nieważne, byle jakieś punkty były. Obecny zarząd wiecznie tu nie będzie i to jedyne pocieszenie. Jeszcze będzie dobrze!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 05.02.2021 / 12:49, *.chello.pl

Tylko zwycięstwo!

odpowiedz
(L)egia - 05.02.2021 / 12:28, *.virginm.net

Na stronach takich jak niezalezna.pl, meczyki.pl pisze się o tym, że Mioduski szykuje się do sprzedaży klubu, a tutaj nic.

odpowiedz
WIDZ - 05.02.2021 / 13:23, *.chello.pl

@(L)egia: Nie wierz we wszystko, co jest w sieci. Skoro nie ma tematu, to nie ma o czym pisać. a Mioduski odpowiedział na te nowiny krótko: bzdura.

odpowiedz
Adam - 05.02.2021 / 15:37, *.play-internet.pl

@WIDZ: nie odnoszę się do tej konkretnej plotki, ale Loczek już wiele razy jedno mówił, a co innego robił.

odpowiedz
(L)egia - 05.02.2021 / 22:21, *.virginm.net

@WIDZ: Artykuł napisany przez Jakuba Majewskiego. Zbieżność nazwisk?

odpowiedz
SEBO(L) - 05.02.2021 / 12:21, *.centertel.pl

Stąd też pomysł, żeby w spokoju poćwiczyć różne ustawienia i koncepcje.- czyli trzeba spróbować czegoś innego, niż wrzutka na Pekharta? To po co był ten "obóz przygotowawczy"? To było jak sportowy obóz wakacyjny, a wiadomo, że Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze...

odpowiedz
Adam - 05.02.2021 / 18:21, *.chello.pl

@SEBO(L): Nie wiem, czy to ma sens bo średnio ogarniam takie tematy, ale ktoś (nie pamiętam nicku) zasugerował, że mogło to być powodowane chęcią 'pokazania' się sponsora Plus 500 w tamtym regionie. Pytanie tylko komu miałby się pokazywać skoro tam chyba nikogo nie było oprócz naszych piłkarzy.

odpowiedz
SEBO(L) - 06.02.2021 / 08:44, *.plus.pl

@Adam: byli jeszcze inni,"zwykli" goście. Może jeszcze jacyś inni - biznesowi. I dwie panie w sali do ćwiczeń. I nawet,jeśli ktoś z ww zapamiętał mniej lub bardziej przypadkiem nazwę firmy i klubu/drużyny,i poszukał w necie wyniku z ostatnią ekipą nieznanej ligi,to na pewno warte to było takiego pokazania się... ;)

odpowiedz
Pacz - 05.02.2021 / 12:12, *.t-mobile.pl

Jędza ma grać agresywnie i twardo, więc chyba będą faule w polu karnym.

odpowiedz
Piasek - 05.02.2021 / 13:15, *.inetia.pl

@Pacz: kasa sama się nie zarobi

odpowiedz
Alex Bielany - 05.02.2021 / 12:09, *.chello.pl

Przypominam Ci tylko ze w 96 roku, grajac bez kasy czy nawet pralki w klubie, Mirek Jabluszko potrafil, majac w kadrze 12 wirtuozow typu Igor Koziol, Darek Solnica, Jacek Kacprzak czy Darek Czykier, wygrac z Panatinaikosem. I gdyby nie sprzedany mecz zydzewowi, wygrac lige, wiec ich kur.... zmotywuj

odpowiedz
Prazanin - 05.02.2021 / 12:22, *.play-internet.pl

@Alex Bielany : Do tej pory pamiętam jak Solnica zje...ł 100 z Besiktasem, bo byśmy tez Turasów przeszli:).....o nich mozna napisac, ze sie staralii i im zależało...

odpowiedz
Derwall - 06.02.2021 / 05:55, *.orange.pl

@Alex Bielany : ależ pięknie ich nazwałeś , Wirtuozi? drugi garnitur , Romanowski rozpie...ala Legię (kasa Misiu Kasa ) Wirtuozem okazał się Jabłuszko , z niczego zrobił Coś , a tak na serio to Darek Cz. był wirtuozem , szkoda że nie potrafił połączyć życia priv z praca (pan Piłkarz)

odpowiedz
lob - 05.02.2021 / 12:08, *.chello.pl

Ten trener to tragedia..............Daj mu Messiego i Ronaldo i też będzie narzekał..........Mało zawodników jest 16 - tu ? to trzeba ze trzech dowołać z rezerw i grać , a nie ciągle narzekać................Masz to w sobotę wygrać bo inaczej to won z Legii............

odpowiedz
Tommm - 05.02.2021 / 12:16, *.cyfrowypolsat.pl

@lob: ty też byś narzekał gdyby obiecali ci 3-4 nowych zawodnikow w okienku a nie masz żadnego.

odpowiedz
lob - 05.02.2021 / 13:51, *.chello.pl

@Tommm: co tu narzekać, żeby być mistrzem w naszej buraczanej lidze nie trzeba mieć samych tuzów. Na LM, czy LE to już tak. Co najwyżej z tego składu 4 - 5 się nadaje do gry.

odpowiedz
ben - 05.02.2021 / 12:00, *.inetia.pl

No to sobie pograliśmy! Żal

odpowiedz
Jaca - 05.02.2021 / 11:55, *.centertel.pl

Ooo. 16..hmmm Miodek.. O 4 za dużo... Więc luzik...

odpowiedz
Racovia - 05.02.2021 / 11:46, *.as9105.com

Niech wygra lepszy w sobote. Mam nadzieje ze to bedzie Racovia 1921!

odpowiedz
Prazanin - 05.02.2021 / 12:28, *.play-internet.pl

@Racovia: jak zagramy z kontry, to dostaniecie w czapke :)....gorzej jak bedziemy musieli prowadzić grę, wtedy my pewni dostaniemy w czapkę:).......nic mnie już nie zdziwi!!!!pozdrawiam

odpowiedz
Racovia - 05.02.2021 / 13:00, *.as9105.com

@Prazanin: Mam nadzieje ze wyjdziemy jednak defensywnie i damy sie gospodarzom wyszumiec a potem cos ustrzelic. Jak zagramy agresywnie i wysoko to po 60 minutach nas rozjedziecie. Bedzie ciekawie, niech wygra lepszy tego dnia. Pozdro.

odpowiedz
Łukasz - 05.02.2021 / 11:44, *.amazonaws.com

To jest jakiś dramat :(. 16 zawdoników :( .

odpowiedz
Krzysztof - 05.02.2021 / 11:38, *.centertel.pl

Wszystkiego dobrego Kochana Legio Warszawa.

odpowiedz