fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Rugbiści Legii uratowali małą dziewczynkę

Woytek

We wtorek w Parku Szczęśliwickim doszło do wypadku. Dwuletnia dziewczynka wykorzystała chwilę nieuwagi matki i weszła na lód, który się pod nią załamał. Na szczęście w pobliżu była osoba, która natychmiast podjęła akcję ratunkową - wyciągnęła dziecko z wody i reanimowała.

- Szedłem z psem przy Jeziorku Szczęśliwickim, po drugiej stronie górki. Zauważyłem, że jakaś pani szukała dziecka i krzyczy. Zdecydowałem, że podejdę i pomogę. Ta pani zeszła tam, gdzie jest lód. Podbiegłem, wyciągnąłem i reanimowałem dziewczynkę. Mówiłem: "nie rób mi tego" i zaczęła oddychać. Najważniejsze, że się udało – opowiedział bohater na łamach tvnwarszawa.pl.

Okazuje się, że życie dwulatki uratował Wojtek, zawodnik Legia Rugby, o czym poinformowała legijna sekcja. Po udzieleniu pierwszej pomocy dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie zajął się nią... były zawodnik Legia Rugby, Maciej, który cały czas wspiera sekcję od strony medycznej podczas meczów.

- Nie ukrywamy, że jesteśmy dumni, mając prawdziwych bohaterów w naszych szeregach, to dla nas zaszczyt! - informuje Legia Rugby.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
gibon79 - 06.02.2021 / 12:41, *.02.net

Zajebiscie..
DziekujeMy..

odpowiedz
Mateusz z Gór - 06.02.2021 / 08:40, *.orange.pl

Brawo

odpowiedz
Jimmy L - 05.02.2021 / 20:04, *.tpnet.pl

Jesteście super, Bóg z wami

odpowiedz
grzesiek - 05.02.2021 / 19:27, *.centertel.pl

Mysle ze takich ludzi wlasciciele klubu pilkarskiego powinni nagrodzić jakimś spwcjalnym wyroznieniem

No ale coz...czasy takie ze kazdy sam chcialby sie nagradzac.

odpowiedz
grzesiek - 06.02.2021 / 11:54, *.centertel.pl

@grzesiek: np tych gosci warto by bylo uhonorować oraz np Dobrych (L)udzi

odpowiedz
gazza - 05.02.2021 / 19:02, *.inetia.pl

Wielkie brawa dla tych panów ! Jesteście bohaterami ! Brawo !

odpowiedz
wieh - 04.02.2021 / 17:58, *.net.pl

a piłkarze?
najważniejsze tylko żeby Legii kiedyś nie utopili

odpowiedz
Arecki - 04.02.2021 / 17:41, *.com.pl

Panowie wie(L) ki ????????szacunek za to co zrobiliście. ZDROWIA DLA WSZYSTKICH, bo tego NIE DOCENIAMY

odpowiedz
Szacun - 04.02.2021 / 17:19, *.22.43

Szacun. Piękna sprawa

odpowiedz
lemiesz - 04.02.2021 / 10:12, *.centertel.pl

Wielkie brawa i szacunek ludzi ulicy!

odpowiedz
WETERAN - 04.02.2021 / 02:52, *.chello.pl

Brawo! Super ludzie.

odpowiedz
K - 04.02.2021 / 00:12, *.t-mobile.pl

Wspaniała postawa. Gratulacje!

odpowiedz
Miodek - 03.02.2021 / 20:20, *.com.pl

Do redakcji. Rugbyści czy rugbiści? Bez złośliwości, po prostu pytam.

odpowiedz
correct - 03.02.2021 / 23:55, *.mm.pl

@Miodek: obie formy sa poprawne

odpowiedz
Miodek - 05.02.2021 / 18:00, *.com.pl

@correct: dziękuję

odpowiedz
Krzeszczu - 03.02.2021 / 18:39, *.bredband2.com

Dozgonny szacun. I prawdziwe bohaterstwo.

odpowiedz
Dziad kudlaty - 03.02.2021 / 18:02, *.plus.pl

Brawo mordo masz u mnie wielki szacunek !

odpowiedz
Cult✨Sport✨Legia - 03.02.2021 / 16:55, *.amazonaws.com

Brawo!BrawoBrawo!

odpowiedz
Fan Legii - 03.02.2021 / 15:34, *.multimetro.pl

Wow. Uszanowanko.

odpowiedz
Ponti - 03.02.2021 / 14:52, *.plus.pl

Szacun !

odpowiedz
GCW - 03.02.2021 / 14:01, *.com.pl

Szacun Bracie!

odpowiedz
Rytm - 03.02.2021 / 13:53, *.atman.pl

Wielki szacunek. Nie każdy miałby na tyle odwagi, aby pomóc w takiej sytuacji.

odpowiedz
Mamut - 03.02.2021 / 13:31, *.t-mobile.pl

W tvn to też podali?

odpowiedz
Sputnik 44 - 03.02.2021 / 14:46, *.t-mobile.pl

@Mamut: tak, dokładnie w informacjach o 14. Mówili też, że to rugbysta Legii, wyluzuj...

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 03.02.2021 / 16:45, *.btcentralplus.com

@Mamut: Trudno uwierzyc ze ten syf cos pozytywnego o Legii ma do powiedzenia !!!! F**k tvn !!!!!!

odpowiedz
Mamut - 03.02.2021 / 21:10, *.t-mobile.pl

@Sputnik 44: to wybacz, ale nie jestem wiernym widzem ani tvn ani tvp

odpowiedz
ziutek - 03.02.2021 / 12:46, *.vectranet.pl

Brawo!!! Chociaz jakas pozytywna informacja na tym portalu

odpowiedz
Pio - 03.02.2021 / 12:21, *.plus.pl

Brawo !

odpowiedz
Autor - 03.02.2021 / 12:18, *.129.111

To czekamy aż p mioduski wynurzy się z nory żeby sobie przybić bohaterski czyn !

odpowiedz
brawo! - 03.02.2021 / 12:04, *.chello.pl

brawo!!!!!

odpowiedz
Tomek - 03.02.2021 / 11:23, *.tpnet.pl

Łezka w oku - BRAWO Wy!!!

odpowiedz
L - 03.02.2021 / 11:01, *.tpnet.pl

To się nazywa prawdziwa obywatelska postawa! Nie dzwonienie na psy i donoszenie na innych tylko pomaganie innym!

odpowiedz
PS - 03.02.2021 / 10:50, *.chello.pl

Brawo!

odpowiedz
Maniek - 03.02.2021 / 10:33, *.centertel.pl

BRAWO BRAWO BRAWO

odpowiedz
Jan W. - 03.02.2021 / 10:24, *.net.pl

Brawo Panowie!

odpowiedz
M. - 03.02.2021 / 10:18, *.com.pl

Brawo!

odpowiedz
RJ - 03.02.2021 / 10:13, *.t-mobile.pl

Szacun !

odpowiedz
Pepe - 03.02.2021 / 10:06, *.t-mobile.pl

WIELKIE BRAWA I SZACUN !!!!
Niech tylko tacy ludzie tworzą naszą Legię.

odpowiedz
lucho_83 - 03.02.2021 / 09:51, *.81.66

Brawo!

odpowiedz