Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Korekta ustawienia zdała egzamin

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Za nami bardzo trudne spotkanie, ale tego się spodziewaliśmy. Raków bardzo często gra, wykorzystując podania za plecy obrońców, gra dynamicznie, wszystkie podania kierowane są do przodu. Musieliśmy być do tego odpowiednio przygotowani i myślę, że to co zaproponowaliśmy na to spotkanie, czyli korekta w ustawieniu, zdało egzamin. Zespół prezentował się dobrze, graliśmy bezpiecznie, odważnie z piłką, stwarzaliśmy sytuacje i zdobyliśmy dwie bramki.

Nigdy nie jest tak, że wszystko jest dobrze po zwycięstwach, ale nie jest też tak, że po porażkach wszystko jest źle. W Bielsku-Białej też były dobre momenty, ale nie przełożyło się to na bramki. Dzisiaj tak się stało. Po kilku płynnych akcjach znajdowaliśmy się w polu karnym, dzięki temu oddaliśmy kilka groźnych strzałów. Żałuję, że kilka akcji nie zakończyło się dokładniejszymi uderzeniami. Zwłaszcza ta przewrotka Pekharta po pięknej akcji. W końcówce też niewiele zabrakło, by Pekhart strzelił bramkę głową. Cieszy, że były sytuacje.

Warunki były trudne, obydwu zespołom nie grało się łatwo. Duży mróz robił swoje, piłka skakała po boisku. Kilka razy w łatwych sytuacjach, gdy zwykle rozgrywamy piłkę od tyłu, szukaliśmy łatwiejszych sposobów na wyjście spod pressingu.

W pierwszych minutach po wejściu Rafa Lopes chciał pomagać w obronie, wchodził często w drugą linię. Powiedzieliśmy mu, że wchodzi jako drugi napastnik i ma grać wysoko, wykonywać pressing i atakować bramkę przeciwnika. To była dobra zmiana, dużo dał drużynie.

Wiele czynników miało wpływ na zmiany w ustawieniu. Przede wszystkim chcieliśmy wykorzystać nasz potencjał i tak ustawić zespół, żebyśmy byli zabezpieczeni na grę Rakowa. Raków gra trójką napastników, nastawionych bardzo ofensywnie, bardzo wysoko pressujących. Są w tym elemencie najlepszą drużyną w lidze, więc musieliśmy mieć na to odpowiedź w postaci trzech obrońców. Mateusz Hołownia, który chyba nigdy nie grał w trójce, spisał się dziś bardzo dobrze. Podobnie jak Artur Jędrzejczyk i Mateusz Wieteska. To ustawienie ćwiczyliśmy już w Dubaju. Zespół zareagował dziś dobrze na zmianę ustawienia. Duża w tym zasługa trenera Alessio De Petrillo, który był odpowiedzialny za przygotowanie do takiej gry.

Jakub Kisiel zasłużył na debiut i nie jest to prezent na urodziny, które miał wczoraj. Myśleliśmy już o nim w kontekście meczu w Bielsku, że może dostać swoją szansę przy sprzyjających okolicznościach. Bardzo fajnie wprowadził się do drużyny. Jeszcze rok temu grał w juniorach U-17. Szybko przeskoczył do drugiej drużyny, gdzie prezentował się dobrze. Pokazał się z dobrej strony w Dubaju. Będziemy starali się przygotowywać zawodników z naszej akademii, a później ich promować.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Riko - 07.02.2021 / 23:17, *.play-internet.pl

Mistrzostwo to sievprzegrywa na takich P9dbedkidxisch a nie na Rakowie. Zobaczycie

odpowiedz
dejne3 - 07.02.2021 / 23:00, *.vectranet.pl

Panie CM a gdzie w tym momencie jest:Mosór,Skibicki Włodarczyk,czy ta akademia to jet tylko na papierze, bo w czerwcu się okaże że z tej trójki nikt nie zostanie

odpowiedz
???? - 07.02.2021 / 23:09, *.plus.pl

@dejne3 : kolego , Włodarczyk jest po covidzie , Słubicki ma uraz więc spokojnie przy dobrych wynikach jeszcze z czasem dostaną szansę

odpowiedz
WSL - 07.02.2021 / 18:21, *.tpnet.pl

Zobaczymy w nastepnych meczach jak bedzie z ta korekta !!!

odpowiedz
Gienek - 07.02.2021 / 15:40, *.vectranet.pl

Prowadź wodzu Czesławie do upragnionego mistrzostwa!!!

odpowiedz
LewLegia - 07.02.2021 / 16:42, *.net.pl

@Gienek: żal już tylko patrzeć na takich fanów, którzy mają tego cesia za autorytet i nazywają go wodzem. Plują ci na łeb, a ty widzisz deszcz.

odpowiedz
Prawdziwy kibic - 07.02.2021 / 15:32, *.wanadoo.fr

Nie kibicuję już Legii a drużynom przeciwnym dlatego, że Legia jest dla mnie ważna? Jak to się stało?

Nie widzę już szans na to, że Lokowany zmądrzeje. On ciągnie ten klub na dno i to się nie zmieni. Żałuję że Raków przegrał. Po dwóch porażkach z beniaminkami i jednej z bezpośrednim rywalem (haha) Lokowany zacząłby się miotać. Jeszcze jedna porażka i Michniewicz by polecał. Tylko co teraz? Wszystko się sypie, cyrk się pali a małpy pouciekały. Może wtedy klaun będący za razem dyrektorem i właścicielem cyrku by sie poddał? Może zrezygnowałby z gigantycznego zarobku (pamiętajmy za ile Legie kupił) jaki chciał sobie wygenerować na sprzedaży Legii? Może uciekłby w końcu z podkulonym ogonem a na zgliszczach ktoś zacząłby budować nowy (stary) porządek?

Staczamy się ale bardzo powoli a to jest najgorsze. W końcu upadniemy tak nisko, że się z tego nie wygrzebiemy. Potrzebny jest zimny prysznic. Ale taki z wiadra z lodem. Skoro 4 lata bez pucharów to za mało to Legia musi przegrać mistrzostwo oraz puchar. Musimy skończyć sezon na 5tej pozycji żeby ten bezpański kudel w końcu uciekł. To przerażające co piszę ale takie dogorywanie nie doprowadzi do niczego pozytywnego "bo mistrz był" bo "są wyniki przecież". Jeżeli wstrząs nie nastąpi teraz to za 5 lat może być już za późno i z regularnego Mistrza Polski staniemy się Polonią 2.

odpowiedz
Lewlegia - 07.02.2021 / 16:37, *.net.pl

@Prawdziwy kibic: Jest tak jak piszesz, ale to nie otworzy oczu wielu naszym kibicom niestety.

odpowiedz
Dor - 07.02.2021 / 17:28, *.mm.pl

@Prawdziwy kibic: Jak dla ciebie Mistrzostwo Polski dla Legii to dno to albo jesteś rozpieszczony kibic albo zwykły hejter innej drużyny.

odpowiedz
dejne3 - 07.02.2021 / 23:04, *.vectranet.pl

@Prawdziwy kibic: Wracaj gościu z kąd się wziołes, tam jest Twoje miejsce nie siej boruty

odpowiedz
Bajka66 - 07.02.2021 / 11:19, *.chello.pl

Czesław jak w kadrze. Z wyspami owczymi tragedia a z Portugalia koncert. Tak ligi nie wygramy

odpowiedz
fantom - 07.02.2021 / 10:15, *.chello.pl

dla mnie Lopes to totalna pomylka, nie wiem, co oni w nim widza.

odpowiedz
Pacz - 07.02.2021 / 11:47, *.t-mobile.pl

@fantom: Tak, Lopez nic nie daje drużynie, gra jakby go nie było, tylko kartkę wczoraj zarobił.

odpowiedz
SF - 07.02.2021 / 09:40, *.tpnet.pl

Zatrzymana zla passa dwoch porazek z rzedu !!

odpowiedz
1909 - 07.02.2021 / 06:11, *.plus.pl

Haos ale wyszło na Twoje... Karny to twój tel? ... Rozumiem że szczęściu trzeba pomóc... Na tv Kurskiego pokazali ten mecz bardzo ładnie... Następna kontuzja niepotrzebna...

odpowiedz
(L) - 07.02.2021 / 02:53, *.orange.pl

No szkoda, żeby grali do tyłu. Musieliście być przygotowani na grę do przodu. Naprawdę zmiana ustawienia pomogła. Zmiana ustawienia, czytanie gry. Oglądając tak wspamniała grę, od razu się pojawia uśmiech na twarzy. Dziękuje, ze poprawiacie nam humory ????????

odpowiedz
Pablo33 - 06.02.2021 / 23:44, *.ziggo.nl

Super robota trenerze i drużyno

odpowiedz
1909 - 07.02.2021 / 06:13, *.plus.pl

@Pablo33: gościu jaki trenerze jaka drużyno to wszystko działa na zasadzie może się uda... Walczyć trenować Warszawa musi panować

odpowiedz
Hugon - 06.02.2021 / 23:05, *.vectranet.pl

Z PBB nie było żle zawalił sędzia nie uznając prawidłowo zdobytej bramki w innym przypadku wynik byłby odwrotny.

odpowiedz
Wolfik - 06.02.2021 / 23:09, *.mm.pl

@Hugon: W Bielsku nie było źle??? Naprawdę tak uważasz??? No to ja chyba inne spotkanie oglądałem....

odpowiedz
Arek - 07.02.2021 / 00:06, *.tpnet.pl

@Wolfik: ale bramka jak w Bielsku to padła wczoraj w Gdańsku i ją uznali. We Francji Monaco też taką strzeliło i też uznali. A tamten mecz sędziował Marciniak i w zasadzie temat można zakończyć. Inna rzecz, że nawet w tym meczu ze Stalą nie grali takiej padliny jak w Bielsku, to fakt.

odpowiedz
Cch - 07.02.2021 / 02:15, *.cyfrowypolsat.pl

@Hugon: a jaką bramka była zdobyta prawidłowo?

odpowiedz
S(L)ojik - 07.02.2021 / 16:37, *.chello.pl

@Cch: T. Pekharta ok.10 min. co niby faul na obroncy, ktory przewrocil sie o w lasne nogi

odpowiedz
Sparta Brodnica - 06.02.2021 / 22:57, *.centertel.pl

Witam Braci powodzenia

odpowiedz
Matigol - 06.02.2021 / 23:25, *.orange.pl

@Sparta Brodnica: Witaj bracie. Trzymajcie się w Brodnicy mocno i sportowo, sławcie dobre imię Sparty i Legii i mocno na wszystkich frontach !

odpowiedz
Andreas - 06.02.2021 / 22:57, *.play-internet.pl

Jeszcze trochę radości z gry i luzu i polotu piłkarzom życzę, żeby się nie męczył na boisku.

odpowiedz
Pewniak - 06.02.2021 / 22:52, *.com.pl

Czesław powiedz mi tak po ludzku dlaczego Slisz gra w pierwszym składzie?! Jeżeli nie ma kogo to ok bo innego wytłumaczenia nie rozumiem!!!

odpowiedz
Woob - 06.02.2021 / 23:22, *.centertel.pl

@Pewniak : bo młodzieżowiec

odpowiedz
Wolfik - 06.02.2021 / 23:25, *.mm.pl

@Pewniak : To poczekaj na statystyki. Może zrozumiesz....

odpowiedz
WETERAN - 07.02.2021 / 00:48, *.chello.pl

@Pewniak : Dużo chłopie wiesz o piłce, o Legii, o lidze...

odpowiedz
Wolfik - 06.02.2021 / 22:52, *.mm.pl

Odcinek serialu pt. "Czesio taktyk". Niech będzie.

Ja jednak uważam, że goście bardzo nam ułatwili zadanie dzisiaj.

odpowiedz
OIF - 06.02.2021 / 23:51, *.orange.pl

@Wolfik: Też tak uważam, to raków zagrał padake straszną a sytuacje mieli, lecz jak przez 90 minut gry oddali 2 strzały w światło bramki to czego oni oczekiwali.....

odpowiedz
Janiak - 06.02.2021 / 22:50, *.chello.pl

Gratulacje Panie Trenerze!

odpowiedz
LewLegia - 07.02.2021 / 16:49, *.net.pl

@Janiak: nie kpij na forum

odpowiedz