Pekhart znów trafił do siatki! - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 2-0 Raków Częstochowa

Powrót na zwycięską ścieżkę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia przerwała niechlubną serię dwóch porażek z rzędu, pokonując w sobotni wieczór na własnym stadionie Raków Częstochowa. W pierwszej połowie do siatki gości trafił Luquinhas, a w drugiej Tomas Pekhart, który pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze kontrolowali to, co działo się boisku i zasłużenie zgarnęli tego dnia komplet punktów.

Pierwszą dobrą okazję miał Raków. W 9. minucie gry z rzutu wolnego szczęścia spróbował Ivan Lopez, ale na szczęście Legii trafił jedynie w mur. Na odpowiedź mistrzów Polski nie trzeba było długo czekać. Kwadrans po pierwszym gwizdku w polu karnym przeciwnika znalazł się Filip Mladenović, który zamiast do siatki ucelował piłką jednego z kolegów drużyny. Sędzia początkowo przyznał nawet stołecznego klubowi rzut karny, ale po analizie VAR słusznie zauważył, że to Tomas Pekhart dotknął piłki ręką w szesnastce klubu z Częstochowy. Kolejne kilkanaście minut to stopniowe powiększanie przewagi przez gospodarzy. W 22. minucie Bartosz Kapustka kopnął piłkę po ziemi i czujny był Dominik Holec. Bramkarz Rakowa równie dobrze spisał się kilka minut później, gdy okazał się lepszy od Luquinhasa. Brazylijczyk wykorzystał nieco więcej miejsca przed polem karnym i kiedy był zupełnie nieatakowany przez przeciwników chciał technicznym strzałem zaskoczyć bramkarza Rakowa.

W 29. minucie podopieczni Czesława Michniewicza wreszcie dopięli swego! Futbolówkę na prawej stronie dostał Paweł Wszołek, który dobrze zabrał się z nią i dośrodkował tuż przed pole karne rywali. Tam nabiegał już Luquinhas, a że Brazylijczyk nie zwykł marnować takich okazji, to po chwili mógł cieszyć się ze zdobytego gola. Częstochowianie mieli tego dnia wyraźne problemy z budowaniem akcji w ofensywie. Legionistom stwarzanie zagrożenia przychodziła zdecydowanie łatwiej. W 36. minucie z daleka strzelił Andre Martins i tym razem Holec zdołał sparować lecącą piłkę do boku. Jeszcze przed przerwą dobrą okzję miał Tudor, kiedy będąc w polu karnym pojedynek z nim wygrał Boruc. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi "Wojskowych". Gospodarze grali zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem, dzięki czemu zasłużenie prowadzili z przeciwnikami.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Na drugą połowę Legia wyszła dodatkowo zmotywowana. Gospodarze chcieli za wszelką cenę zdobyć drugiego gola, który uspokoiłby trochę ich poczynania. Kilka minut po przerwie blisko było podwyższenia prowadzenia przez Pekharta. Czech fantastyczną przewrotką był o krok od pokonania Holca, ale ten popisał się bardzo dobrą interwencją na linii. Zachowanie najlepszego strzelca Legii w polu karnym zasługiwało na wielkie słowa pochwały. Gdyby piłka wpadła wtedy do siatki, to z całą pewnością byłoby to jednego z najładniejszych trafień Czecha w jego piłkarskiej karierze. Po godzinie gry do dalekiego podania dopadł Mladenović. Serb przy próbie jej przyjęcia został sfaulowany przez Tudora i arbiter po konsultacji z asystentami VAR wskazał na "wapno". Do wykonania jedenastki podszedł niezawodny w tym stałym fragmencie gry Pekhart, który pewnym uderzeniem nie dał szans Dominikowi Holcowi. Tym samym napastnik przerwał swoją niemoc trwającą 220 minuty.

Ostatni kwadrans spotkania to pojedyncze zrywy Rakowa, który chciał strzelić Legii kontaktowego gola. Po jednej z oskrzydlających akcji bliski szczęścia był wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Jarosław Jach. Gdyby obrońca nie był spóźniony po wrzutce ze skrzydła, to wpakowałby piłkę do pustej bramki. Niebawem swoją szansę miał jeszcze kapitan gości - Igor Sapała. Piłkarz Rakowa dostał futbolówkę przed polem karnym, lecz jego strzał minął lewy słupek bramki Artura Boruca. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i mistrzowie Polski mogli cieszyć się ze zdobytego kompletu punktów.

Ekstraklasa
16. kolejka
#LEGRCZ
bez udziału publiczności
Warszawa
6.02.2021
20:00
Legia Warszawa
Raków Częstochowa
Legia Warszawa
2-0
Raków Częstochowa
29' Luquinhas
64' Pekhart (k)
(1-0)
1 Artur Boruc
55 Artur Jędrzejczyk
4 Mateusz Wieteska
3 Mateusz Hołownia
22 Paweł Wszołek
24 Andre Martins 50'
99 Bartosz Slisz
25 Filip Mladenović
67 Bartosz Kapustka
9 Tomas Pekhart
82 Luquinhas 91'
33 Radosław Cierzniak
2 Josip Juranović
17 Mateusz Cholewiak
63 Jakub Kisiel 91'
11 Joel Valencia
30 Kacper Kostorz
21 Rafael Lopes 50'
Dominik Holec 28
72' Fran Tudor 7
Daniel Mikołajewski 81
44' Andrzej Niewulis 6
Petr Schwarz 17
57' Daniel Bartl 27
Igor Sapała 10
Marko Poletanović 20
David Tijanić 43
46' Ivan Lopez 11
Vladislavs Gutkovskis 21
Branislav Pindroch 1
Ben Lederman 8
Wiktor Długosz 16
72' Piotr Malinowski 13
44' Jarosław Jach 33
72' Daniel Szelągowski 14
Ioannis Papanikolaou 15
57' Patryk Kun 23
72' 46' Marcin Cebula 77
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Trener: Marek Papszun
Asystent trenera: Goncalo Feio
Kierownik drużyny: Kamil Waskowski
Masażyści: Wojciech Herman, Sebastian Mizgała
Sędziowie
Główny: Paweł Gil
Asystent: Konrad Sapela
Asystent: Marcin Borkowski
Techniczny: Paweł Malec
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (104)

+dodaj komentarz
Fan Legii - 08.02.2021 / 15:50, *.multimetro.pl

Mioduski wreszcie chce sprzedać klub. Czekałem na to całe moje życie.

odpowiedz
legijne € - 08.02.2021 / 17:08, *.chello.pl

@Fan Legii: całe, to chyba nie koniecznie, a jedynie przez dotychczasową samodzielną prezesurę Miodowego. Zresztą, całego życia absolutnie szkoda na tego futbolowego sowizdrzała.

odpowiedz
(L) uz - 09.02.2021 / 00:37, *.inetia.pl

@Fan Legii: Jak całe , to jakiś strasznie małoletni jesteś :)

odpowiedz
bronek49 - 07.02.2021 / 18:03, *.chello.pl

Michniewicz ty pajacu czy nie mogłeś do dwudziestki zawodnków dołączyć jeszcze dwoch juniorów chłopaki by się oswajali na ławie a ty odwalasz swoją prywate i robisz na złość Kucharskiemu mam nadzieje że za takie działanie Modulski wyj..bie ciebie z Legii

odpowiedz
atmosferic - 08.02.2021 / 10:16, *.orange.pl

@bronek49: Dokladnie, gruby pajac chce calemu swiatu pokazac ze "nie ma kim grac" - a rezerwy pelne pilkarzy... moze i slabych ale lepszy slaby niz zaden. Zreszta jego komentarze przed meczem to chyba najwiekszy skandal - i te jego usprawiedliwiania ewentualnej porazki przed meczem.

odpowiedz
Ja1916 - 08.02.2021 / 12:00, *.vectranet.pl

@atmosferic:
Mógłby, ale wówczas by siedział jak jego poprzednicy cicho i Miodek robiłby co chciał. Pokazał tym że ma swoje zdanie na ten temat - co ostatnio się wśród naszych trenerów nie zdarzało.
Skoro go wyzywasz od pajaców, to rozumiem że więcej osiągnąłeś w życiu...

odpowiedz
GL - 07.02.2021 / 17:22, *.tpnet.pl

Jest lepiej ale do dobrej gry daleko !!

odpowiedz
gazza - 07.02.2021 / 14:21, *.inetia.pl

Ta gra...Te koszulki...za co oni biorą pieniądze ???

odpowiedz
Jano - 07.02.2021 / 12:52, *.inetia.pl

Wyrzekacie na Legię, zarząd, czy wyniki ale jak się czyta komentarze pod meczami Amiki z siedzibą w Poznaniu tu cytat :
"olos777 6 lutego 2021 o 17:31
Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do zmiany właściciela należałoby:
1-zbużyć stadion i wybrać ziemię tak do 20m i wywieźć ją jak najdalej stąd
2-powstałą dziurę zalać wodą i odprawić tam jakieś rytualne obrzędy szamanów
3-zbudować nowy stadion w zupełnie innym miejscu by już nigdy nie przypominał o kimś takim jak Lech rutkowskich
Należy to uczynić,ponieważ tam wszystko począwszy od murów,posadzek,kranów i pisuarów aż po grunt przeżarte jest minimalizmem,miernotą i bylejakością.Tam nawet lokomotywa gdyby tylko miała dłuższe tory to by spier…ła jak najdalej-najpewniej do huty by się przetopić na żyletki! "
to naprawdę uważam że u nas jeszcze nie jest tak źle!

odpowiedz
Wolfik - 07.02.2021 / 13:02, *.mm.pl

@Jano: Wiesz...jakoś forum "Kolejorza" średnio mnie interesuje. Podobnie zresztą jak strony innych klubów. Nie rozumiem czym się tu podniecać,....

odpowiedz
Jano - 07.02.2021 / 13:09, *.inetia.pl

@Wolfik: Ale to miał być taki humorystyczny akcent na poprawę nastroju, uśmiałem się zwłaszcza z tej lokomotywy, wstawiłem może jeszcze ktoś się pośmieje :)

odpowiedz
Adam - 07.02.2021 / 13:13, *.chello.pl

@Jano: Ej, no muszę przyznać, że spier..ająca lokomotywa mnie rozśmieszyła :D

odpowiedz
WL - 07.02.2021 / 12:25, *.tpnet.pl

Zwycieska sciezka jest po dwoch ostatnich porazkach !!

odpowiedz
SF - 07.02.2021 / 12:21, *.tpnet.pl

Mecz z Podbeskidziem byl zdecydowanie gorszy w porownaniu do wczorajszego !!

odpowiedz
chrisSiekierki - 07.02.2021 / 12:03, *.play-internet.pl

Oglądałem tylko 2 połowę i tylko wynik cieszy. Nie zagraliśmy lepiej niż z Podbeskidziem a już ten nasz niby pressing toto już mnie tylko śmieszy, do przeciwników doskakuje maksymalnie 3 naszych a reszta patrzy jak tych 3 naszych biega miedzy 5 przeciwnikami. Niestety tak to wygląda, ale tak wygląda pressing w wykonaniu polskich drużyn co procentuje w pucharach...

odpowiedz
czizys - 07.02.2021 / 10:23, *.virginm.net

Powrót na co? Zwycięską ścieżką można nazwać 3 wygrane z rzędu hahaha. kolorowanie rzeczywistości poziom master

odpowiedz
Andrze7 - 07.02.2021 / 10:22, *.154.148

Pekhart 14 goli strzelonych, następni zawodnicy po 1 lub 2 bramki

odpowiedz
Hg - 07.02.2021 / 12:28, *.play-internet.pl

@Andrze7: no i ?
Od tego jest napadzior

odpowiedz
(L) - 07.02.2021 / 10:15, *.jmdi.pl

Obejrzałem, oczy krwawią. No tak wygraliśmy...

odpowiedz
(L) uz - 08.02.2021 / 13:31, *.inetia.pl

@(L): Jak krwawią to idź do okulisty albo chirurga, dokończy dzieła :) Nie grali porywająco, ale jakieś momenty były. W stosunku do Podbeskidzia był postęp, zresztą typy u buków nie były porywające.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.02.2021 / 10:11, *.play-internet.pl

Meczu nie oglądałem-to się wypowiem.Po pierwsze,to mistrzem będzie Legia,ale nie dlatego,że jest najlepsza,tylko dlatego,że nikt inny tego tytułu zdobyć nie chce (od kilku lat zresztą).Widać np,że z Rakowa "uszło powietrze",a tak naprawdę,to zwyczajnie ich,i nie tylko ich,nie stać na ponoszenie wydatków,które zwyczajnie się nie zwrócą,bo zapewne,jak i Legia zresztą,skończyli by przygodę w Europucharach w okolicach drugiej rundy przdwstępnej.Po drugie,to od kilku lat Legia jest "zawsze kandydatem na mistrza"dzięki P.R.owi,którego sztukę doskonale opanowali włodarze Legii.A prawda jest taka,że jak już wyżej napisałem-gdyby którakolwiek drużyna z czuba tabeli chciała tym mistrzem zostać,to.....by nim została.Pora więc zejść na ziemię bracia i siostry po szalu i zdać sobie sprawę,że Legia stała się zwyczajnym,ligowym średniakiem,co to z każdym może wygrać,ale też i przegrać,a jak do tej całej układanki dodamy "niespodziane porażki z outsaiderami",to można wyczuć,że nieźle ta liga jest.....wyreżyserowana.A nam cóż pozostaje?.Udawać,że wszystko jest dziełem przypadku,a synonimem słowa Uczciwość jest słowo Jędrzejczyk i Wieteska.Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
floyd - 07.02.2021 / 11:06, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: Co do zasady się zgadzam, ale mylisz się co do Rakowa. Nie wiem jaki jest powód kryzysu ale na pewno nie chodzi o pieniądze. Ich właściciel ma ich więcej niż Mioduski widział w życiu, i do tego mądrze nimi zarządza.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.02.2021 / 11:42, *.play-internet.pl

@floyd: No tak.Mądrze nimi zarządza.I dlatego ich "nie wyrzuca w błoto",a tym właśnie jest zdobywanie tytułu M.P.,gdyż koszta poniesione z tej okazji (premie dla wszystkich+transfery,które obowiązkowo trzeba przeprowadzić,żeby wzmocnić się przed pucharami) zdecydowanie przewyższają zyski,które nasze drużyny uzyskują w Eurorozgrywkach.I dlatego "mądrego i bogatego nie stać na puchary".

odpowiedz
Wolfik - 07.02.2021 / 12:40, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Pozwolę sobie nie do końca się z Tobą Kolego zgodzić. W każdym (normalnym) klubie drzemią jakieś ambicje oparte jednak na zdrowych zasadach. Gdybyś posłuchał/poczytał wypowiedzi prezesa Rakowa Cygana lub trenera Papszuna wiedziałbyś, że do klubu są sprawdzani określeni zawodnicy na określonych warunkach. Oznacza to m.in że nie będą sprowadzani zawodnicy którzy mają duże wymagania finansowe. Zawodnicy mają tego świadomość. W zamian mają pewność, że w przypadku korzystnej (dla obu stron) oferty zagranicznej klub nie będzie im robił problemów z odejściem. Taką politykę znamy zresztą ze swojego podwórka.

Raków w tym roku obchodzi 100-lecie klubu. Budują stadion by spełnić warunki licencyjne i grać u siebie. Sprowadzają perspektywicznych zawodników. Oczywiście nikt o mistrzostwie głośno nie mówi, ale czy w Piaście mówiono? Jednego jestem pewny - jeśli zdarzy się okazja, nie odpuszczą.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.02.2021 / 12:46, *.play-internet.pl

@Wolfik: No,w Piaście nie mówiono,a tytuł zdobyli.Przekonali się boleśnie,ile ich to kosztowało pieniędzy,a na dodatek pozbyli się kilku kluczowych (wówczas) zawodników i...........kolejny tytuł zdobędą "może za sto lat".

odpowiedz
Wolfik - 07.02.2021 / 12:54, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Prawda. Ale to zależy od tego jacy ludzie zarządzają konkretnym klubem. Zatem Świerczewskiego/Cygana nie ma co porównywać do Kręciny i s-ki.

odpowiedz
(L) uz - 08.02.2021 / 13:17, *.inetia.pl

@FOREVER LEGIA: Coś mi tu koleś dajesz jakimiś pyrami, piątej świeżości. Wciskasz demagogię na którą część się łapie. Gdyby dalej pojechać Twoją logiką to całe rozgrywki nie mają sensu , więc po co wychodzić na boisko, a sprawę MP załatwiałby zdalnie dział PR LEGII. No to może spowoduj żeby na wiosnę drużyna łacha nie wyszła na murawę przeciwko LEGII, to będzie Twój wkład autorski w podbudowę teorii. Wtedy będziesz "na prawie" z wypisywaniem swoich przypuszczeń, a tak to tylko dyrdymały. Swoją droga, Ty i Twoi kumple sporo by dali żeby zdobyć siódme MP, nieprawdaż? A dlaczego siódme , to wiesz z pewnością :)

odpowiedz
jim - 07.02.2021 / 09:42, *.tpnet.pl

Nie od dziś wiadomo że nam łatwiej się gra z drużynami które nie przyjeżdżają się bronić tylko grać w piłkę bo gdyby Raków okopał się pod swoją bramką i grał z kontry to zważywszy że grać w ataku pozycyjnym nie potrafimy byłoby dużo ciężej. Mecz ogólnie był niezły, dużo zaangażowania co powinno być standardem w każdym spotkaniu tylko teraz kwestia tego czy będzie coraz lepiej czy znów dziadostwo jak w Bielsku.

odpowiedz
Jano - 07.02.2021 / 12:03, *.inetia.pl

@jim: Ale żeś mądrość popełnił, nie wiem czy oglądasz jakieś ligi zagraniczne ale powiem ci że i najlepszym drużynom na świecie ciężej się gra gdy drużyna broni się całą drużyną a zwłaszcza jeśli robi to mądrze, taki Real czy Barcelona nie raz się męczą gdy drużyna postawi na defensywę tylko że Legię od w/w drużyn różni to że w Legii nie ma piłkarzy o lata świetlne przerastają średnie umiejętności ligi , takich piłkarzy nie ma w żadnym polskim klubie bo nawet jak się trafi (jak Ofoe czy Ljuboja i inni) to zaraz ucieka z naszego podwórka ale jak byli to od razu było widać różnicę. Niestety nasza liga jest peryferyjną ligą w Europie i trzeba się z tym pogodzić, nie jest prosto zrobić w PL drużynę liczącą się w Europie, masz przykład Wisły, a owe czasy miała budżet 8 krotnie większy niż jakakolwiek inna drużyna w Ekstraklasie i też nigdy w pucharach nie zwojowała wiele, przez kilkanaście lat hegemonii w naszej lidze kilka dobrych meczów to stanowczo za mało. Toż i Legia miała fajny epizod w LM zdarza się.

odpowiedz
Ania - 07.02.2021 / 09:23, *.centertel.pl

Thomas rewelacja. Najwiecej strzela głową (i nie na co się dziwić, zdziwienie byłoby gdyby nie strzelał głową), potrafi strzelić zza pola karnego (kilka kolejek temu była taka bramka), pewnie strzela karne, do tego przewrotki. Ci wszyscy co wyzywali Go oś „drewna” nie znają się na piłce patrząc jedynie na wzrost. TP jest super. I do tego kulturalny fajny człowiek.

odpowiedz
Autor - 07.02.2021 / 10:26, *.virginm.net

@Ania: Szkoda że nie wpadła ta przewrotka miałby gola sezonu

odpowiedz
Jano - 07.02.2021 / 12:05, *.inetia.pl

@Ania: Jak ja lubię takie komentarze, aż chce się czytać :)

odpowiedz
WarszawskaOchota - 07.02.2021 / 09:12, *.orange.pl

Cieszą 3 pkt, ale z wielką radością i optymizmem jeszcze bym się wstrzymał.
Zobaczymy jak zagrają w Łodzi.

odpowiedz
Pioter - 07.02.2021 / 07:26, *.plus.pl

To że wygrali ze słabym Rakowem który za kilka kolejek bedzie gdzieś na 8 miejscu...nie daje nadziei na pozytywne wyniki w nastepnych kolejkach. Kadra okrojona, brak alternatyw na różnych pozycjach..przy jakiś nawet drobnych urazach nie będzie miał kto grać w ogóle. A ten mecz to tez kopanina i padaka...mnóstwo niecelnych podań czy bezsensownych wykopów przed siebie. Jedyne co pozytywne to 3pkt.

odpowiedz
Krzysztof - 07.02.2021 / 07:19, *.centertel.pl

Dzięki za wygraną Legio!

odpowiedz
Semper Fi - 07.02.2021 / 06:03, *.112.24

Dziękuję za wygraną!
Dziękuję trenerowi i pilkarzom.
Dziękuję Kibicom!
Niestety tylko powtorki obejrzane.
Pytanie do formu.
Skad bierze sie taki doping skoro stadion jest zamkniety?

odpowiedz
powiś(L)e - 07.02.2021 / 08:49, *.chello.pl

@Semper Fi: Doping podkładany jest ze studia Canal+ .Dotyczy to wszystkich zespołów grających w ekstraklasie.Oczywiście nie ma żadnych kibiców na stadionie.

odpowiedz
eLo - 07.02.2021 / 10:08, *.play-internet.pl

@Semper Fi: z kosmosu

odpowiedz
Semper Fi - 08.02.2021 / 20:26, *.112.9

@eLo: z kosmosu to sobie załóż maseczkę i najlepiej przypier...ol szczepionkę.
Pytam bo widzę, ze wszystko zmierza w jedna stronę.
Nie będę mówił dokąd, bo to nie to forum. Kazdy walczy po swojemu.
Wg mnie prawo autorskie do wykonywanych utworow nie nalezy do Legii a do Stowarzyszenia Kibicow.
Wiec CANAL plus powiniec ciągnąć wiadomo co u wiadomo kogo, a stadiony skoro puste, to ma byc kur...a cisza.
Skoro zamkneli caly kraj, bo smiertelny wirus zabija ludzi na ulicy, to nie za to płacą.

odpowiedz
olew - 07.02.2021 / 04:19, *.vectranet.pl

Raków się nas bał, to normalne w lidze, fajne zresztą, mecz słaby, ale przewaga Legii ogromna.

odpowiedz
TakiJa - 07.02.2021 / 01:29, *.centertel.pl

Coś czuję, że przegrywać będą mecze kiedy na wygraną przeciwnika będzie kurs min. 5

odpowiedz
Normalny człowiek - 07.02.2021 / 01:21, *.chello.pl

Brawo za zwycięstwo. Walczymy o tytuł!
To nie będzie spacerek w tym sezonie

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 01:40, *.inetia.pl

@Normalny człowiek: Będzie dobrze. Pogoń nie wytrzyma całego sezonu. Chociaż buduję przewagę. Raków odpada...Lech wygląda jak po zawale serca...Legia musi gonić ...Pogoń musi bronić...Reszta może się przyglądać...
Ten kto mniej straci z drużynami czyli kandydatami do spadku zostanie mistrzem. Ps. Popatrz dlaczego MU nie będzie mistrzem Anglii...Przegrali z Sheffield Itd, stracili punkty z Everton...kto dużo traci że słabymi ten dwa razy traci...Pozdrawiam.

odpowiedz
(L) - 07.02.2021 / 03:09, *.orange.pl

@filand: zależy ile na stole leży

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 04:10, *.inetia.pl

@(L): Nie wiem. Nie wszystko jest na sprzedaż...zdrowia nie kupisz...

odpowiedz
Wie(L) un - 07.02.2021 / 06:44, *.18.56

@filand:jeśli ewerton dla cie ie to słaby zespul to ta Eli ligi angielskiej chyba dawno nie widziales

odpowiedz
Swojak(L) - 07.02.2021 / 07:17, *.centertel.pl

@Wie(L) un: Nie ma takiego klubu jak Ewerton.

odpowiedz
Sobol - 07.02.2021 / 09:12, *.tpnet.pl

@filand: masz dużo racji, ale tak szybko przewagi na mistrza nie będzie, było by dużo łatwiej gdyby nie przegrali z 2 ostatnimi zespołami z tabeli ostatnio. Te 6 punktów dało by komfort. Raków po 2 porażkach z Legią musi już być +1 punkt żeby być wyżej. Przy równej jest z tylu. Fajnie by pogoń 2-0 ograć to by było pozamiatane. Lech skończy w TOP4 standardowo. W końcówce nadrobi doświadczeniem, reszta to tło i nie ma co w nich szukać rywali. Na kolejny sezon Z jakimś wyskokiem typu Piast się nie zanosi. Za rok pewnie wróci Lech do walk i będzie stary układ sił.

odpowiedz
Singspiel - 07.02.2021 / 09:51, *.plus.pl

@filand: Everton słaby? Wymysliles to sam, czy gdzies przeczytałeś?

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 10:43, *.inetia.pl

@Swojak(L): Nie znalazłem takiego klubu ...w Premier Leugue (PL)...Nie przeczę,że gdzieś lecz niewiadomo gdzie taki klub istnieje...Dla mnie Everton to jest słaba drużyna...Pozdrawiam...

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 10:49, *.inetia.pl

@Sobol: Dziękuję za opinię. Pozdrawiam...

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 10:50, *.inetia.pl

@Singspiel: Tak przeczytałem. Na forum kibiców Fc Liverpool...

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 11:14, *.inetia.pl

@Singspiel:
Oczywiście każdy ma swoje ulubione metody oceniania. Osobiście moje opinię opieram na informacjach zawartych na portalach www.sofascore.com.oraz www.transfermarket.pl
Z obserwacji po 20 - 21 kolejkach i biorąc takie ligi jak ,Anglia, Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia, Belgia czy Niemcy (biorąc pod uwagę najwyższe klasy rozgrywkowe oraz puchar krajowy) to porównując drużyny zagrożone występami w europejskich pucharach Everton znajduje się między Borussia Dortmund i FC Groningen. Według współczynnika na www.sofascore.com 6,9 (Groningen) < Everton (6,95) < 7,02 (Borussia Dortmund). Dla mnie to znana słabości dla wielbicieli Ancellottiego niekoniecznie. Tak czy inaczej przepraszam za długi wywód .Serdecznie pozdrawiam. Kibic Legia od 1971 roku oraz kibic Man Utd od 1995 roku.

odpowiedz
Singspiel - 07.02.2021 / 16:00, *.plus.pl

@filand: pisałeś o stracie punktów z druzynami broniacymi sie przed spadkiem. Porownanie Sheff Utd z Evertonem jest zabawne. Ci pierwsi zleca z Pl. Ci drudzy walczą o miejsce w pucharach. Nie ma co sie frustrowac wynikami MU

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 20:06, *.t-mobile.pl

@Singspiel: Dziękuję za pocieszenie. Frustrować to się mogą wielbiciele Fc Liverpool po dzisiejszym meczu z MC.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 07.02.2021 / 00:25, *.vectranet.pl

Oho, wygrana..... i już wszyscy happy. Szału nie było, Raków słaby, My dalej gramy drewno, no może nieco więcej biegali niż w ostatnim meczu Nasi.

odpowiedz
Arek - 06.02.2021 / 23:54, *.tpnet.pl

Szkoda, że Pekhartowi nie weszła ta przewrotka. No i jak zszedł Martins cofnęli się, a przynajmniej tak to wyglądało z perspektywy kilku browarów. Jak na to nowe ustawienie można powiedzieć, że było całkiem, całkiem.

odpowiedz
filand - 07.02.2021 / 00:17, *.inetia.pl

@Arek: Legia grała piłką. Raków biegał za Legią. Efekt ? Statystyki pomeczowe.

odpowiedz
Kamień - 07.02.2021 / 09:12, *.chello.pl

@filand: to dlatego Legia przebiegła więcej????? Wogóle to chyba pierwszy taki przypadek od dawna...

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️Gol - 06.02.2021 / 23:39, *.amazonaws.com

Brawooo!Uuuukooooochaaaaaanaaaaa!maaaaaa!Leeeegiaaaaa!Waaaaarszaaaawaaaaaaa!

odpowiedz
Andrzej - 06.02.2021 / 23:36, *.plus.pl

Szacunek dla wszystkich piłkarzy za grę w takiej temperaturze .

odpowiedz
dino - 07.02.2021 / 10:31, *.plus.pl

@Andrzej:
Przecież to ich praca za którą dostają wypłaty średnio 100.000 zl miesięcznie szacunek to może dla innych zostaw

odpowiedz
155 - 06.02.2021 / 23:10, *.orange.pl

Brawo Legia. Szkoda ze nie 3.

odpowiedz
atmosferic - 06.02.2021 / 23:06, *.orange.pl

Jestem w szoku. Przewidzialem 2 porazki z stala i podbeskidziem a tu totalna klapa.
Myslalem ze dostana z 5-0 i gruby zostanie zwolniony. No jeszcze nie teraz...

odpowiedz
Luta - 06.02.2021 / 23:48, *.plus.pl

@atmosferic: to idź kibicować ekipie z wronek bo nikomu się nie chce czytać twoich wypocin

odpowiedz
Trec - 07.02.2021 / 12:35, *.play-internet.pl

@atmosferic: gnomie wstrętny na konfidencką wypad

odpowiedz
mietowy - 06.02.2021 / 22:59, *.chello.pl

Dzis w miare , dzis Raków chciał grać jak Legia a Legia zagrała jak ''słabszy " przeciwnik to Raków sie przejechał . Tak tylko mozna grac tak w naszej słabej lidze . na Europę to za mało

odpowiedz
Lupus - 06.02.2021 / 22:48, *.centertel.pl

Na pewno pomogło pozbycie się dietetyka!
Jedzą co chcą - graja jak trzeba, mnie wystarczyło.
Choć jeszcze te koszulki - jak Portugalia!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 06.02.2021 / 23:01, *.amazonaws.com

@Lupus: Ciekawe kto kazał dietetykowi faszerować drużyne prochami I kolorowymi płynami,I to tak długo trwało....

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 06.02.2021 / 22:28, *.chello.pl

Nie mówcie że to normalne. Z Podebrzydziem grali tak jakby na siłę chcieli przegrać a teraz z Rakowem wygrana... O co tutaj chodzi?

odpowiedz
PFCL - 06.02.2021 / 22:35, *.inetia.pl

@Puchar pasztetowej: O kasę chodzi, jaki kurs był na podbeskidzie

odpowiedz
legionista - 06.02.2021 / 23:37, *.vectranet.pl

@PFCL: odpowiesz za insynuacje. wspomożesz WOŚP.

odpowiedz
Luta - 06.02.2021 / 23:55, *.plus.pl

@Puchar pasztetowej: poprostu Raków gra w piłkę a nie w kopaninę więc było więcej miejsca i gry a mniej męczenia buły

odpowiedz
lolo - 06.02.2021 / 22:21, *.plus.pl

Super że 3 punkty! Raków słabiutki, z czym do ludu! A Pogoń dziś też nic nie pokazała tak jak My! Nie podniecajcie się Pogonią bo też nic nie gra! Taka liga!

odpowiedz
jas - 06.02.2021 / 23:00, *.play-internet.pl

@lolo: Grala bardzo dobrze, powinno byc lekko 3-0

odpowiedz
Farme(L) - 06.02.2021 / 22:21, *.02.net

Jak Legia przegrywa do kamery idzie Kapustka, Wszołek lub ktoś z młodych...
Jak zwycięstwo to jest i kapitan...

odpowiedz
Michał - 06.02.2021 / 22:21, *.plus.pl

Ważne 3 punkty.Szału nie ma ale najważniejsza jest wygrana.Teraz jedziemy z ŁKS-em.Dzięki za 2:0.Pozdrawiam

odpowiedz
Łukasz - 06.02.2021 / 22:18, *.net.pl

Na ligę to wystarczy. W pe szans nie mamy. Szkoda. Boruc dla mnie dziś nr 1. Ciekawy wywiad Wieteska. Uważam że powinien to ktoś w końcu nawrócić.

odpowiedz
artic - 06.02.2021 / 22:16, *.t-mobile.pl

No i Jedrzejczyk moze zagrać normalnie moze a ze Stala z Mielca nie mogł ciekawe dlaczego????

odpowiedz
floyd - 06.02.2021 / 22:15, *.chello.pl

Wyglądało to lepiej. Martwi mnie ze nie gramy wcale piłek prostopadłych w środku, kilka razy była możliwość puszczenia „w uliczkę” aby zawodnik Legii wyszedł sam na sam i piłka była grana do skrzydła.
Szkoda bo przez to nasza gra jest nudna i przewidywalna.

odpowiedz
filand - 06.02.2021 / 22:15, *.inetia.pl

Legia dziękuję. ⚽️⚽️

odpowiedz
Andreas - 06.02.2021 / 22:13, *.play-internet.pl

Punkty cieszą gra szału nie robi. Przy 2:0 za bardzo się cofnęli A że Raków nie ma napadziora jest zwycięstwo. Problemy z wyjściem z obrony.

odpowiedz
Wolfik - 06.02.2021 / 22:13, *.mm.pl

Nie spodziewałem się dobrego występu po tym co widziałem w Bielsku. Ale zagraliśmy lepiej niż tydzień temu a Raków gorzej co przełożyło się na w sumie pewną wygraną. Czy tylko mnie doprowadzają do szału te wybicia Boruca???

Karny taki trochę naciągany, ale sędziowie to osobny temat.

odpowiedz
floyd - 06.02.2021 / 22:22, *.chello.pl

@Wolfik: Zgadzam się z każdym zdaniem. Z całym szacunkiem do Boruca, ale chyba powinna być ławka... ta nonszalancja w rozegraniu jest co najmniej irytująca.

odpowiedz
JACUNHO - 07.02.2021 / 00:32, *.kampinostelco.pl

@floyd:
Ogólnie to z tym jest porażka
Jesteśmy na 60 - 70m piłkę cofają na środek a stamtąd do Arciego. Ten swoim beznadziejnym wykopem traci piłkę która staje się łupem przeciwnika.
Rozumiem że to może się przytrafić,ale takie sytuacje są powtarzane co najmniej raz na kwadrans. Jak dla mnie to głupota i beznadziejna strata piłki

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 06.02.2021 / 22:12, *.amazonaws.com

Tak to niech grajâ co spotkanie!brawo!Legia!9

odpowiedz
1909 - 06.02.2021 / 22:11, *.plus.pl

Lopez out. Szacun CZESIU!!!

odpowiedz
Dario - 06.02.2021 / 22:32, *.stansat.pl

@1909: szacun Czesiu ??? Za co ??? za słabą grę i za to że jest chórzystą ??? Weź nie pisz takich bzdur !!!

odpowiedz
Tylko Legia - 06.02.2021 / 22:08, *.play-internet.pl

Brawo ???? i tak dalej

odpowiedz
Yeti - 06.02.2021 / 22:08, *.play-internet.pl

Dobra pierwsza połowa i przyzwoita druga. Będzie dobrze :-)

odpowiedz
zaba285 - 06.02.2021 / 22:04, *.116.118

nie było najgorzej, były całkiem fajne momenty. Wieteska jak zwykle podarował prezent, ale tym razem na szczęście Artur wybronił

ciekawy pomysł z 3-ma obrońcami i wahadłowymi

odpowiedz
PFCL - 06.02.2021 / 22:00, *.inetia.pl

KINA OTWARTE SKLEPY OTWARTE HOTELE OTWARTE A STADIONY KIEDY?

odpowiedz
Wawa - 06.02.2021 / 21:58, *.124.248

Szalu niema ale 3 punkty
Cieszą

odpowiedz
LEGIA GOL - 06.02.2021 / 21:58, *.206.92

Gdzie są krytycy prezesa Mioduskiego, do dziury się pochowaliście?

odpowiedz
mjzuik - 06.02.2021 / 22:03, *.154.231

@LEGIA GOL: Kolego, a co ma krytyka Mioduskiego z wygraną w stylu iście podwórkowym z drużynką z prowincji?

odpowiedz
ROSOMAK - 06.02.2021 / 22:10, *.chello.pl

@mjzuik:Czemu z prowincji tego nie bardzo rozumiem 3 w tabeli miasto duże leczysz swoje kompleksy tak już masz

odpowiedz
docent - 06.02.2021 / 22:16, *.antik.sk

@LEGIA GOL: nie caly czas uwazam ze Miodek niewie zarzaDZAC KLUBEM

odpowiedz
Farme(L) - 06.02.2021 / 22:27, *.02.net

@LEGIA GOL: z całym szacunkiem dla medalików, ale jeśli uważasz, że po takim meczu będziemy nosić Mioduskiego na rękach to chyba poślizgnąłeś się ostro na lodzie, choć ja do największych krytyków nie należę...
Mecz był poprawny, wykonali zadanie, a błędów mimo wszystko zbyt dużo!!!
Na dziś największą gwiazdą zespołu był nowy komplet strojów... lubiany lub nie dobrze się dziś zapisał!!!
Tylko (L)

odpowiedz
dino - 06.02.2021 / 22:30, *.plus.pl

@LEGIA GOL:
Czekam na odpowiedź skąd wziąść 170 mln zl na pokrycie długów narobionych przez Mioduskiego i czy to co pokazała Legia szczególnie w pierwszej połowie gdy Raków klepal nas jak chłop panszczyzniany biedę (albo nas Karabach) to jest ta Legia o której marzyłeś

odpowiedz
Hugon - 06.02.2021 / 22:57, *.vectranet.pl

@dino: A co Ciebie yo obchodzi,nie twoje małpy nie Twój cyrk.Chyba że chcesz to kupić gołodupcu.

odpowiedz
Wolfik - 06.02.2021 / 22:58, *.mm.pl

@LEGIA GOL: No rzeczywiście, wychwalajmy prezesa i właściciela w jednym bo nasz zespół wygrał z rywalem przeżywającym wyraźny kryzys formy. Alleluja!!!

odpowiedz
dino - 06.02.2021 / 23:19, *.plus.pl

@Hugon:
Ojej bogacz się odezwał a mam prawo niepokoić się o stan finansów klubu pod wodzą nieudacznika ze 170 mln dlugiem czy nie

odpowiedz
Pusia - 06.02.2021 / 21:58, *.vectranet.pl

Mistrz jest jeden!!!!

odpowiedz
Pusia - 06.02.2021 / 21:58, *.vectranet.pl

Mistrz jest jeden!!!!

odpowiedz