Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi po niezłym meczu zremisowali 1-1 z IV-ligowym Drukarzem Warszawa. Juniorzy młodsi, dzięki skutecznej pogoni w ostatnich 20 minutach, wygrali 3-2 z Top 54 Biała Podlaska U17. Legia U16 w meczu z Radomiakiem Radom U17 wygrała 6-1. Legia U15 pokonała 2-0 Pogoń Szczecin. Zespół U14 uległ 3-6 Stali Rzeszów. Rzeszowianie byli też ciężkim przeciwnikiem dla zespołu U13. Legia U12 rozegrała sparing z Cracovią prezentując się z b. dobrej strony. Legia U11 rozegrała dwa zacięte sparingi, z Lechem Poznań i Cracovią. Gracze o rok młodsi w festiwalu gier w LTC mierzyli się z Lechem, Cracovią i Stalą Rzeszów.

Legia U18 1-1 Drukarz Warszawa
1-0 19 min. Jordan Majchrzak (z rzutu karnego)
1-1 28 min. gracz testowany

Strzały (celne) [15-90 min.]: Legia 11 (4) - Drukarz 5(4)

Legia: Maciej Kikolski [04] - Miłosz Pacek (79' Ignacy Dawid), Marcel Myszka (46' Damian Urban Ż), Szymon Bednarz [04] (79' Marcel Myszka), Jakub Czajkowski - Bartosz Ślendak (46' Jerzy Munik), Ignacy Dawid (46' Łukasz Rytelewski Ż), Michał Kochanowski (46' Hubert Derlatka) - Kajetan Staniszewski (74' Dawid Kiedrowicz [04]), Jordan Majchrzak [04], Ivan Vidošević (65' Bartosz Wicenciak)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Sparing z zajmującym miejsce na podium IV-ligowej tabeli był solidnym wyzwaniem dla jedenastki trenera Grzegorza Szoki. Spotkanie rozpoczęło się jednak od faulu w polu karnym KSD, a jedenastkę zamienił na gola najmłodszy w drużynie Legii, 16-letni Jordan Majchrzak, który na wiosnę będzie próbował zastąpić drugiego snajpera ligi Wiktora Kamińskiego ("Kamyk" awansował do Legii II). Rosły, rudowłosy napastnik radzi sobie na razie całkiem nieźle. W kolejnych minutach do głosu doszli jednak podopieczni Tomasza Sokołowskiego - najpierw w 28. minucie wyrównali na 1-1, a potem stworzyli sobie jeszcze dwie dobre okazje bramkowe. Na 7 minut przed końcem połowy dobrą okazję miał Majchrzak, jednak doświadczony golkiper prażan obronił jego uderzenie, a dobitkę Ivana Vidoševicia zatrzymał obrońca.

Po przerwie legioniści kontrolowali raczej spotkanie utrzymując piłkę z dala od własnego pola karnego, jednak nie zdołali zdobyć gola. Najbliżej szczęścia był w 47. minucie Jakub Czajkowski - jego uderzenie uderzyło najpierw w poprzeczkę, a następnie w słupek! Mimo kolejnych okazji (Munik, Derlatka), wynik nie uległ zmianie.

Legia U17 3-2 (0-2) AP Top 54 Biała Podlaska 04
0-1 10 min. Karol Domański b.a.
0-2 34 min. Erwin Bahonko b.a.
1-2 72 min. Maksymilian Stangret (as. Marcel Krajewski)
2-2 75 min. Maddox Sobociński (as. Marcel Ruszel)
3-2 77 min. Maksymilian Stangret (as. Kuba Rutkowski)

Strzały (celne): Legia 17 (11) - Top 54 3(2)

Legia: Jakub Murawski [05] - Marcel Krajewski, Sebastian Kieraś, Tomasz Okulicki (46' Kacper Wnorowski), Jakub Rutkowski (Kpt) - Wiktor Puciłowski [05] (46' Patryk Winiarski), Bartosz Mikołajczyk [05] (46' Szymon Grączewski [05]), Kacper Knera, Igor Strzałek (46' Marcel Ruszel), Bartosz Dziemidowicz (46' Maddox Sobociński) - Maksymilian Stangret [05]
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia U16 6-1 Radomiak Radom U17
1-0 3 min. Oskar Lachowicz b.a.
2-0 8 min. Lucio Ceci (z wolnego)
3-0 17 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
4-0 18 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
5-0 37 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
5-1 56 min. Michał Dorożyński (rzut karny)
6-1 81 min. Bartosz Krasuski (as. Benedykt Piotrowski)

Strzały (celne): Legia 30 (12) - Radomiak 14 (6)

Legia: gracz testowany - Kacper Stankiewicz (46' Franciszek Saganowski [06]), gracz testowany, gracz testowany, Lucio Ceci (73' Bartosz Krasuski) - Gracjan Gawroński (46' Ignacy Morawski), Filip Rejczyk [06] (46' Benedykt Piotrowski), Oskar Lachowicz (Kpt)(46' Kajetan Pysz [06]), Kacper Rojkowicz (46' Filip Borowski), Maciej Bochniak (46' Igor Szostek), Szymon Siodłowski)
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Pogoń Szczecin 06 0-2 (0-1) Legia U15
0-1 Jakub Kowalski b.a.
0-2 gracz testowany b.a.

Legia: Hubert Nowak - Oliwier Olewiński, Rafał Boczoń, Maciej Saletra, Adam Bąkiewicz - Roman Żuk, Kacper Bogusiewicz, gracz testowany - Piotr Zieliński, Tomasz Rojkowski, Jakub Kowalski; Maciej Złotkowski, Fryderyk Misztal, Jakub Grzejszczak, Przemysław Mizera

3-6 104 min. Szymon Pukała

Strzały (celne): Legia 17 (10) - Stal 18 (11)

Grano 3x35 minut

Legia: Jakub Misiewicz - Dawid Foks, Leon Ziętek, Antoni Wasiak-Libiszowski, Maciej Jaroszewski, Alex Cetnar, Aleksander Iwańczyk, Kuba Solecki, Maciej Jeleński, Konrad Kraska, Igor Busz, Mateusz Różański, Leon Falecki, Aleks Płoszka, Stanisław Gieroba, Michał Reterski, Michał Korba
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Legia U13 - Stal Rzeszów 08

Strzały (celne): Legia 15 (10) - Stal 9 (6)

Legia: gr. testowany, Marcel Grzejda, Daniel Foks, gr. testowany, Maks Dołowy, Filip Nieckarz, Daniel Wyrozumski, Marcel Kiełbasiński, Mikołaj Jasiński, Pascal Mozie, Norbert Merchel [09], gracz testowany, Bartłomiej Leszczyński, Maciej Chojnowski, Adam Niewiadomski, Artur Sikorski
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Legia U12 - KS Cracovia 09

Legia: Denys Stoliarenko - Ksawery Kopeć, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Vincent Ziętek, Wojciech Paczosa, Mateusz Strzelecki, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Kacper Ziółkowski, Iwo Dolega, Aleksander Marciniak, Olivier Ziembicki, gracz testowany, gracz testowany
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Jakub Witkowski

Bardzo udane spotkanie podopiecznych Jakuba Zapaśnika. Trzeba przyznać, że goście z Krakowa próbowali wywrzeć presję na legionistach i nie chowali się na własnej połowie. Gracze z Łazienkowskiej radzili sobie najczęściej całkiem nieźle z wychodzeniem spod pressingu, a po przejściu "pierwszej linii oporu" szło już znacznie lepiej. Niezależnie od postawy rywali, naszym zawodnikom należą się zwyczajnie pochwały za niedzielny występ.

Festiwal gier U11 (LTC)(rocznik 2010 i mł.):

Legia U11 - Lech Poznań U11

Strzały (celne): Legia 11 (5) - Lech 13 (9)

Ciekawe, zacięte i wyrównane spotkanie. W pierwszej odsłonie nieco bliżej realizacji byli legioniści, po przerwie do kontrofensywy ruszyli lechici. Legioniści uniknęli nerwowej końcówki dzięki dobrze stosowanemu w ostatnich minutach pressingowi.

Cracovia U11 - Lech Poznań U11

Bardzo interesujące spotkanie, w którym inicjatywa parokrotnie przechodziła z rąk do rąk. Do przerwy więcej powodów do zadowolenia mieli krakowianie, z kolei w drugiej odsłonie do roboty wziął się Lech. Gracze Cracovii wcale się jednak nie poddali i starali się postawić kropkę nad "i". Nie po raz ostatni tego dnia, jak się później okazało, walczyli dzielnie do ostatnich minut.

Legia U11 - Cracovia U11

Strzały (celne) - I połowa: Legia 16 (4) - Cracovia 2 (1)
Strzały (celne) - II połowa: Legia 14 (7) - Cracovia 11 (7)

Doskonała postawa legionistów w pierwszej odsłonie meczu, którzy wywierali pressing na krakowianach i tworzyli sobie kolejne okazje. Z ich wykorzystaniem bywało różnie, ale gra musiała się podobać. Po przerwie, po kilku okazjach dla Legii, gracze Cracovii postanowili "wrócić do gry". Dzięki ich skuteczności mecz trzymał w emocjach do ostatnich minut spotkania.

Legia: Franciszek Golański - Filip Hołowiński, Oliwier Pruszyński, Mateusz Pawłowski, Dawid Rodak, Oskar Putrzyński, Igor Brzozowski, Tymon Płoszka, Antoni Błoński, gracz testowany, gracz testowany, Xawery Eichler, Wiktor Wach, Jacek Dobrzański, Aleksy Chmielewski
Trenerzy: Mateusz Majewski, Mateusz Legierski

Festiwal gier U10 (LTC)(rocznik 2011 i mł.):

Pod balonem w Legia Training Center rozegrano festiwal gier w kategorii U10, w formule "każdy z każdym". Każde spotkanie trwało 2x20 minut. Pierwszy mecz legioniści rozegrali z najlepiej chyba dysponowanym tego dnia Lechem i choć zaczęli doskonale, z minuty na minutę poznaniacy coraz skuteczniej ograniczali naszym zawodnikom przestrzeń w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Choć nasi zawodnicy parokrotnie ładnie się odgryzali wyprowadzając piłkę odważnie spod własnej bramki, lechici byli tego dnia w dobrej formie, szybcy i zdecydowani. Drugie spotkanie tego dnia podopieczni Łukasza Listwana rozegrali z Cracovią. Choć filigranowy napastnik KSC sprawiał legijnej obronie pewne problemy, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w ofensywie. Podobny przebieg miało spotkanie ze Stalą Rzeszów - z tą różnicą, że do przerwy oba zespoły grały futbol bardzo zdyscyplinowany i goli zbyt wiele nie oglądaliśmy. Po przerwie worek z bramkami się otworzył i oba zespoły miały powody do radości. Kilka spośród akcji oraz bramek mogłoby być ozdobą każdej kompilacji. Nasi zawodnicy kończyli zawody w dobrych humorach, a ze tydzień będzie kolejna okazja do rywalizacji i dobrej zabawy.