Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener przed meczem

Michniewicz: W Łodzi przyjdzie nam się zmierzyć z trudnymi warunkami

źródło: Legia Warszawa

- W zależności od tego kim będziemy dysponować i z kim zagramy, zamierzamy zmieniać naszą formację. To wszystko ma być płynne, nie chcemy przywiązywać się do jednego ustawienia - mówi przed meczem Czesław Michniewicz.
- Od początku mówiłem, że chcielibyśmy nauczyć zespół używania kilku formacji tak, by móc zmieniać ją nawet w trakcie meczu. Nie robimy z tego żadnego wydarzenia – chcemy po prostu żeby nasi zawodnicy byli elastyczni i wiedzieli, że w zależności od tego co zadzieje się na placu, możemy pewne rzeczy korygować naszym ustawieniem, a oni zwyczajnie muszą wiedzieć jak się w nim zachować

- Andre Martins przechodzi dziś szczegółowe badania, po których będziemy wiedzieć jak prezentuje się jego stan zdrowotny. Dodatkowo również dzisiaj "Vako" Gwilia został poddany badaniom wysiłkowym po covidzie i jeśli wszystko będzie okej, to od jutra będzie mógł zacząć z nami trenować. Do Łodzi zabieramy jeszcze Skibickiego i młodego Włodarczyka, których również nie było w kadrze na ostatnim spotkaniu. Do zajęć wrócił również Czarek Miszta, także z wyborem młodzieżowca na pewno nie będzie problemu. Decyzję o wyborze składu podejmiemy co prawda w dniu meczu, dziś mamy przed sobą jeszcze jeden trening, który okaże się w tym pomocny. Jest jednak duża szansa, że w Łodzi Czarek zagra.

- Oglądam ŁKS, dziś także miałem okazję przyjrzeć się jego meczom. To zespół, który dobrze funkcjonuje, posiada piłkę przez większość czasu, dobrze ją rozgrywa i ma w tym dużą swobodę. W składzie znajdziemy kilku doświadczonych piłkarzy takich jak Arek Malarz, Maciej Dąbrowski czy Janek Sobociński, który grał u mnie w reprezentacji, Pirulo. Drużyna prezentuje się naprawdę ciekawie i ma dużą szansę na to, by za pół roku znów być w ekstraklasie. Analizując jej spotkania śmiało mogę stwierdzić, że kulturę gry ma na wysokim poziomie.

- Musimy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: po pierwsze w sobotę graliśmy mecz na ciężkim boisku, przez co pojawiło się sporo mikrourazów, naciągnięć itp. Oprócz tego w Łodzi przyjdzie nam się zmierzyć z trudnymi warunkami, więc nie tylko chcemy wygrać, ale mamy zrobić to bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Dopiero po starciu z ŁKS-em będziemy myśleć o niedzielnym meczu w Białymstoku.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Bombenhagen - 09.02.2021 / 17:16, *.hosted-by-worldstream.net

Warunki będą trudne, no ale przecież dubajskie ciepełko jeszcze do końca nie uszło z pośladów, a więc powinno nam być cieplej niż im.

odpowiedz
tekken (L) - 09.02.2021 / 08:11, *.230.80

Zamiast do Dubaju następnym razem trzeba jechać biegać w Bieszczady.

odpowiedz
kkk - 08.02.2021 / 20:14, *.vectranet.pl

przecież meczu nie będzie, nie będą w -15 grali

odpowiedz
Abcde - 08.02.2021 / 20:11, *.centertel.pl

Jesteśmy raczej bez szans. ŁKS bardzo mocny. Lepiej skupić się na lidze.

odpowiedz
Lopez - 08.02.2021 / 18:19, *.tpnet.pl

Do redakcji: miejcie honor i nie publikujcie wywiadów z tym poznańskim frajerem, typ ustawiał mecze i śpiewał że kocha k...ę z poznania a wy codziennie z nim jakiś wywiad wstawiacie, taki ktoś nie powinien być nigdy trenerem Legii

odpowiedz
Hiszpański eseista - 08.02.2021 / 19:45, *.play-internet.pl

@Lopez : a to redakcja wybiera trenera?

odpowiedz
Johny - 08.02.2021 / 23:45, *.chello.pl

@Lopez : ty nigdy kibicem legii nie powinieneś być. A to czy ktoś ustawial czy nie to decyduje sąd a nie jakis pajac lopez

odpowiedz
OSA(L) - 09.02.2021 / 18:14, *.t-mobile.pl

@Johny:"... Legii..." z wie(L)kiej (L)itery.

odpowiedz
Paweł - 08.02.2021 / 18:12, *.vectranet.pl

Panie trenerze w tych ciężkich łódzkich warunkach to 9ciu w obronie i laga do pekharta. Pan Dareczek przyklasnie takiej taktyce

odpowiedz
bronek49 - 08.02.2021 / 18:10, *.chello.pl

Michniewicz to jes niesamowity minimalista i asekurant kazdy przeciwnik Legii jest dla niego bardzo dobry ale nie ma co się dziwić na taka słaba Legie to każdy przeciwnik jest bardzo trudny

odpowiedz
LewLegia - 08.02.2021 / 15:43, *.net.pl

Czy ten buc raz powie ?. Jedziemy , wygramy i wracamy.

odpowiedz
L - 08.02.2021 / 16:03, *.tpnet.pl

@LewLegia: 100 % racji. Powinien powiedzieć: Jesteśmy mistrzem Polski, jedziemy do łodzi po swoje i nie akceptujemy żadnych wymówek.

odpowiedz
Andre - 08.02.2021 / 16:29, *.mm.pl

@L: Holstein Kiel - Bayern Monachium...
musi to na Rusi, nawet gimbaza taka jak Wy nie zawsze wygra w Fifie...

odpowiedz
Arek - 08.02.2021 / 18:31, *.tpnet.pl

@LewLegia: proszę wymienić nazwisko chociaż jednego trenera, który wyrażałby się w ten sposób. Czekam.

odpowiedz
L - 08.02.2021 / 19:43, *.tpnet.pl

@Andre: Co ty pierdo...sz?!

odpowiedz
Jerz z marymonckich bagien - 08.02.2021 / 21:58, *.t-mobile.pl

@L: Chodzi mu o to, że gadanie i faworyt to jedno, a los i tak potoczy się swoją drogą, tak trudno to zrozumieć? To jest sport, a w szczególności w piłce gdzie wyniki nie są wysokie o niespodziankę nie jest trudno (co innego kosz i siatka). Niedawno najlepsza drużyna Europy która demolowała Barcelonę przegrała w pucharze Niemiec z 2-ligowcem. Bayern i tak miał szczęście, bo uznano im gola ze spalonego ale odpadli po karnych. Real już trzy razy się kompromitował w lidze przegrywając (u siebie!) z zespołami z dołu tabeli. Ale u nas jeszcze dominują fantaści, że jak Legia przegrywa to piłkarze musieli grać u buka. "Albo wynik po mojej myśli albo mecz sprzedany", chore podejście śmiesznych ludzi nie dopuszczających możliwości sportowej sensacji.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 08.02.2021 / 22:43, *.chello.pl

@Jerz z marymonckich bagien:
Dobrze prawisz Kolego-krajanie.
Rzeczywiście, wśród części szczególnie młodszych stażem i wiekiem Kibiców utarło się przekonanie, że skoro Legia przegrywa swój mecz ze Stalą, czy też Bodbeskidziem, to pachnie to, co najmniej, tzw. ustawką. Niewielu, z tej kategorii, fanów dopuszcza myśl/refleksję, że owe nieoczekiwane porażki mogły być splotem kilku niepomyślnych okoliczności, które akurat zaważyły na końcowych rezultatach tych pojedynków. Przykłady; pierwsze lepsze z brzegu: podyktowanie trzech karnych przeciwko Legii w meczu z Mielczanami, niepodyktowanie dla naszej drużyny rzutu karnego sprokurowanego przez Bielszczan w I poł. zawodów, a także rozleniwiająco dubajskie podejście przez Legionistów do rzeczonej "wiosennej inauguracji", itp. itd.
Żoliborskie serdeczności

odpowiedz
Obrońca praw zwierząt (w szczeg. Jerzy) - 09.02.2021 / 00:54, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Pozdrawiam jednego z ciekawszych forumowiczów tej strony. Mam nadzieję, że nie uraziłem podpisem (miewam specyficzne poczucie humoru). Odnośnie tematu, nie wierzę w żadne gierki u buka, za duże ryzyko, za mało można zyskać, a wiele stracić (kilkumiesięczna dyskwalifikacja). Legia sportowo w tej lidze jest lepsza od reszty ale tylko o pół nosa. Po prostu jesteśmy słabym mistrzem w słabej lidze. Przykre porażki będą się zdarzać nawet u siebie, bo mimo, że w większości meczów będziemy faworytem to wystarczy trochę walki ze strony teoretycznie słabszego rywala, odrobina szczęścia i dobre przygotowanie fizyczne i mecz może się źle skończyć. W większości meczów wyniki są na styk, jesteśmy tylko ciut lepsi. Seria tytułów mistrzowskich mydli nam oczy, większość wydusiliśmy na finiszu. To się kiedyś skończy, zresztą już raz Piast zrzucił nas z tronu, a teraz może Pogoń. Zbieramy piłkarskie odpady z Europy (z całym szacunkiem do tych ludzi ale poziom sportowy jest mizerny), piłkarzy których już nie chcą nawet w lidze cypryjskiej czy izraelskiej. To jest czwarta liga europejska. Efekty jakie są to widać, wyrównana liga ale słaba bez choćby jednej wybijającej się drużyny. Wielu nadal ma klapki na oczach i uważa, że każda porażka Legii to mecz ustawiony, bo to przecież "My, Wielka Legia i jak piłkarze odpowiednio podejdą do meczu to wygrają z palcem w d..., a jak przegrają to na pewno był handel". To śmieszne domysły, jesteśmy tylko o krok przed innymi i niewiele trzeba by nas ograć. W Anglii bukmacherka jest bardziej rozwinięta. Na początku sezonu Liverpool, klub który wygrał niedawno LM i zdominował ligę angielską przegrał z beniaminkiem Aston Villą 2-7!!! Co by się działo na forach legijnych gdyby to się przydarzyło Legii? Borussia D. niedawno przegrała u siebie z beniaminkiem VFB Stuttgart 1-5!!! U nas już niektórzy pewnie lecieliby do prokuratury. Dziwne wyniki i sensacje w piłce były, są i będą, to jest sport, czasami nieprzewidywalny ale to jest jego urok, że faworyt nie zawsze wygrywa, Nie jesteśmy Brazylią, nawet oni czasami dostają ostro w tyłek (1-7, ten mecz był pewnie sprzedany). Pamiętam czasy lat 80-tych kiedy Legia miała bardzo mocny skład, regularnie do kadry było powoływanych po 6,7 piłkarzy Legii, co roku faworyt na mistrza którego się nie udawało zdobyć. Bukmacherki wtedy nie było, kluby inaczej funkcjonowały, małe budżety, mało było transferów, kluby były resortowe. Legia obok Górnika uchodziła za klub najbogatszy ale i wtedy były insynuacje o sprzedawanie meczów. Kadrowo zjadaliśmy ligę ale coś nie grało. Pijaństwo, nocne rozrywki, lenistwo, lekkie podejście do obowiązków, gra pod siebie, a nie dla drużyny, lekceważenie rywali, gwiazdorstwo. To były czynniki które decydowały o ostatecznej pozycji w tabeli ale nie handel meczami. Finansowo jak na tamte czasy to każdy tu miał jak w niebie. Ludzie już tak mają, ślepa wiara i miłość, nie potrafią się pogodzić z porażką i nie widzą wad swoich "pupili". Ja się jeszcze cieszę, że grając mizerię jeszcze tą ligę wygrywamy, bo to się niedługo skończy. Zacznie się od utraty mistrzostwa, ale jeszcze będą puchary. Za 2, 3 lata osuniemy się na 5-8 miejsce, już bez pucharów i tak co sezon powolutku coraz niżej w tabeli, aż staniemy się przeciętniakiem ze wskazaniem na dolną część tabeli. Powolutku się do tego wszyscy przyzwyczaimy, do tego to zmierza. "Prezesowi dekady" jak go określiłeś ani w głowie sukces sportowy, każdy lekko ogarnięty widzi, że Legia się nie rozwija, wręcz przeciwnie. On ma swój interes i wyjdzie na swoje, Legia jest narzędziem do realizacji celów. Obawiam się, że Legię z długów może wyciągnąć tylko natychmiastowy awans do LM (nierealne) albo szejk arabski na białym koniu (już bardziej prawdopodobne). Ale spokojnie, Mioduski biedny nie będzie. Biznes jest biznes i swoje wyciągnie, a przed mediami dalej będzie pie...ił o planach na przyszłość. Mistrz iluzji. Dobra, idę spać, bo już przesadzam z tym pisaniem. Pozdro.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 09.02.2021 / 02:44, *.chello.pl

@Obrońca praw zwierząt (w szczeg. Jerzy):
Jeżeli mnie pamięć nie myli, to już kiedyś prowadziliśmy podobny dialog (łącznie z częściowym, ale pokojowym "zawłaszczeniem" przez Ciebie mojego nica). Ale, co tam, było minęło, a nasza Legia niestety nadal pikuje w dół. Oczywiście sprawca tej degrengolady sportowej jest tylko jeden, czyli "prezes dekady". O tym cudaku napisałem już tak wiele, że aktualnie (czyt.: do najbliższej poważnej wtopy) na jego temat nie chcę pisać. To się zrobiło po prostu nużące.
Przed snem popełniłeś b. obfity wpis, który z uwagą przeczytałem. Jego merytoryczny wydźwięk w pełni aprobuję, ale obawiam się, że jestem w tym względzie, w forumowej mniejszości. Otóż, lekko szacując, ok. 3/5 kibiców internautów nie chce lub nie potrafi dostrzec, że przeciętność w jaką aktualnie popada nasz Klub wynika z fatalnej pracy/dyspozycji obecnego sternika Legii.
Jego, już bez mała, cztery lata bezproduktywnego orania legijnego "ugoru" spychają nas - co raz częściej - do roli ligowego średniaka. Pora najwyższa, to dostrzec i się z tym oswoić. Unikniemy wówczas niepotrzebnego rozdzierania kibicowskich szat z tytułu odniesienia, tzw. niespodziewanej porażki z ligowym przeciętniakiem, a nawet kompletnym słabeuszem.
Ps.: w zasadzie dobrze, że udałeś się w objęcia Morfeusza, albowiem twierdzę z nocnym przekonaniem, że legijny sportowy marazm będzie trwał tak długo, jak jej włodarzem będzie pozostawał Miodowy. To stwierdzenie powinno być odbierane (rano, w południe i wieczór) jako nie matematyczny, ale kibicowski aksjomat!
Kolczate serdeczności od mieszkańców Potoku

odpowiedz
Andre (L) - 09.02.2021 / 08:32, *.centertel.pl

@L: ot i niekumaty się trafił. Chocbym Ci to w alfabecie braila napisał to i tak nie ogarniesz...

odpowiedz
L - 09.02.2021 / 11:57, *.tpnet.pl

@Andre (L): Mordo co ty kminisz??? Twój poziom napinki jest na prawdę niesamowity. Taki z ciebie kumaty inteligent a napinasz się jak dziecko z podstawówki. Każdy wie ze wszystko się może wydarzyć szczególnie, że będą grali na lodzie. Żeś Amerykę odkrył kumaty mistrzu! Medal chcesz za to? A może puchar "kumatych mądrali"? Co mi przeszkadza to, że nasz trener zamiast powiedzieć parę zwięzłych, motywujących piłkarzy zdań w stylu "jedziemy po zwycięstwo" czy "warunki są takie same dla wszystkich" to jęczy na tych konferencjach jakby miał słabe warunki pracy a ma je do ch...ja najlepsze w kraju! Nic nie zmieni jego jęczenie przed dziennikarzami więc mógłby chociaż zachować jakąś klase i godność - w końcu jest trenerem LEGII WARSZAWA. Pamiętasz takiego gościa jak Stanislaw Czerczesow? Porównaj sobie jego wypowiedzi z wypowiedziami Cześka.

odpowiedz
dejne3 - 09.02.2021 / 15:57, *.plus.pl

@L: 100% Racji taka prawda tu potrzeba takiego Czrczesowa ,który mowil to co myślal. Jedno jest pewne na 100 Lecie Legii zdobył z nią MP i zrobil to tak jak sobie założył. W 2006 roku z kolei Milicyjni z Krakowa obchodzili swoje 100 lecie a to Legi sięgnęła po MP,mam ogromną nadzieję że w 2022 roku Legie będzie prowadził trener który zdobędzie z Legią MP ,z kolei w tym ze właśnie roku swoje 100 lecie obchodzą Kertofle,nie ma innej opcji

odpowiedz
Andre (L) - 09.02.2021 / 16:49, *.mm.pl

@L: Nic nie kminię... może warunki ma może nie... nie jestem na każdym treningu - zakladam ze Ty tak. Pewnie Stokowiec też mówił że jada z Lechia po zwyciestwo z Puszczą Niepolomice. Moze wlasnie majac doswiadczenie ze Stala i Podbeskidziem trener ma świadomość ze te druzyne ktora ma stac zarowno na wygraną jak i kompromitację (chociaz w obecnych warunkach jak przegrają to czesc osob nie bedzie zaskoczonych)

odpowiedz
Legijne € - 08.02.2021 / 15:24, *.chello.pl

Obfity śnieg, mróz -10C i godz. rozpoczęcia meczu: 20.30 - czy to aby na pewno są odpowiednie warunki do rozgrywania meczu piłki nożnej w ramach PP ???

odpowiedz
123 - 08.02.2021 / 15:06, *.247.40

Bylo nie rozbijac sie po Dubajach, tylko jechac do Zakopca, Goldafi etc. Wtedy nie byloby problemu "trudnych warunkow"...

odpowiedz
WIDZ - 08.02.2021 / 23:09, *.chello.pl

@123: Ty taki mądry od urodzenia jesteś, czy jakiś specjalny kurs skończyłeś?

odpowiedz
Jaszczur Jakiśpojeb - 08.02.2021 / 14:47, *.centertel.pl

Jadu, jadu, jabadabaduuuu

odpowiedz
Autor - 08.02.2021 / 14:12, *.play-internet.pl

przełożą ten mecz...tak jak wszystkie przekładają ;)

odpowiedz
Władeczek - 08.02.2021 / 14:06, *.netfala.pl

O czym mu tu faken talking jak mecz w Łodzi będzie odwołany. Tak ćwirkają wróbelki, bo pogoda nie rospieszcza faken.

odpowiedz
Starejaja - 09.02.2021 / 07:14, *.151.241

@Władeczek: dadzą im po maciorze i gibać się w hokeja.

odpowiedz