Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: ŁKS nas nie zaskoczył

Redakcja

Czesław Michniewicz (trener Legii): Przyjechaliśmy do Łodzi w jasno określonym celu. Chcieliśmy awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski i ten cel osiągnęliśmy. Nie było łatwo, jak zwykle w meczu pucharowym, ale stało się tak na własne życzenie. W pierwszej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji, by zdobyć kolejne bramki. Tymczasem nagle zamiast 3-0 zrobiło się 1-1.



Po przewie padła szybka bramka Luquinhasa i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Następnie jednak niepotrzebnie straciliśmy gola i zrobiło się nerwowo. Do końca drżeliśmy o wynik. W doliczonym czasie gry ŁKS miał rzut rożny... mogliśmy jeszcze niechcący niepotrzebnie wpakować się w dogrywkę. W perspektywie meczu z Jagiellonią byłoby to najgorsza rzecz, jaka mogłaby nas spotkać. Na szczęście dotrwaliśmy do końca i wygraliśmy.

Trudno mi ocenić, czy czerwona kartka dla Tomasa Pekharta była słuszna. On jest niezwykle spokojnym człowiekiem. Uważa, że nic złego nie zrobił. Twierdzi, że upadając być może dotknął Dąbrowskiego. Obejrzymy sytuację i zobaczymy czy jest sens się odwoływać. Słyszałem, że to VAR zdecydował, więc sytuacja musiała być zanalizowana.

ŁKS nas nie zaskoczył. Spodziewaliśmy się takiej gry z ich strony. Znam trenera Stawowego od lat. ŁKS gra podobnie do tego co wcześniej grała Cracovia, Arka, Widzew czy Miedź. Wiedzieliśmy, że będzie to mecz o dużej kulturze gry, że nie będzie gry na długie wykopy. Na Widzewie też nie zagraliśmy wielkiego meczu. Nie chcę oddzielać stylu od wyniku, bo taka drużyna jak Legia powinna te elementy łączyć. Chcielibyśmy częściej i dłużej grać na takim poziomie jak graliśmy w pierwszej połowie.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Josh75 - 11.02.2021 / 14:51, *.tpnet.pl

za to Kucharski transferami z białorusi zaskoczy

odpowiedz
Hugon - 10.02.2021 / 19:48, *.vectranet.pl

Cesiu olej war,jak nie zareagowali na faul Dąbrowskiego który mało nie złamał nogi Cholewiakowi to się szybko odwołuj .Jeszcze jedno,kto powołał tego kalekę sędziego na ten mecz ,chyba była min. Mucha.Takiego gamonia nie powinno być wśród tych kaloszy.

odpowiedz
JACUNHO - 10.02.2021 / 21:51, *.centertel.pl

@Hugon:

Zgadzam się
Wiele sytuacji miał na zasięgu wzroku, a często popierał się podpowiedzą.
Druga sprawa to nagminne przerywanie akcji naszej drużyny przy nawet najmniejszym styku ciałami, a wielokrotnie opuszczał tzw. padolino bez žadnego kontaktu z naszym zawodnikiem. Całe szczęście że odpóściłem karnego w ostatnich sekundach meczu

odpowiedz
JACUNHO - 10.02.2021 / 18:58, *.centertel.pl

Wyobraźcie sobie taką sytuację Tomasa w rozgrywkach ligowych. Dwa mecze w plecy z automatu, a i wielcy działacze antylegijni postaraliby się o jego dłuższą absencję i co wtedy? Jesteśmy w czarnej..... !!! Przecież Lopez na pewno nie podołałby zadaniu. Mamy konkretny przykład aby coś w tym kierunku uczynić

odpowiedz
qqleskooo - 10.02.2021 / 16:34, *.chello.pl

zdejmij grubasie ten kaganiec z ryja, Arek Malarz jakoś udzielił wywiadu bez

odpowiedz
Elquatro - 10.02.2021 / 13:49, *.t-mobile.pl

Do wieczora im fajka zmięknie

odpowiedz
L - 10.02.2021 / 13:41, *.tpnet.pl

Jakby nasz trener miał jaja to by powiedział coś w stylu: "Pekhart nie miał prawa się tak zachować w tym momencie meczu. Naraził nas na nerwy w końcówce a nawet mogło to doprowadzić do dogrywki. Musi zrozumieć, że nie jest tylko od grania głową ale również od myślenia na boisku. Porozmawiam z nim w szatni." To co zrobił Czech jest po prostu niewytłumaczalne i fajnie by było jakby ktoś w szatni mu to wytłumaczył a nie wieczne klepanie po pleckach i co by nie było najważniejsza jest miła atmosfera...

odpowiedz
pol - 10.02.2021 / 13:01, *.chello.pl

BRAMKARZA REZERWOWEGO NIE MAMY ,A W OBRONIE NADAL "SZALEJE" NIEDOJDA WIETESKA.

odpowiedz
Kibic - 10.02.2021 / 12:38, *.inetia.pl

Dziady

odpowiedz
Sfinks - 10.02.2021 / 06:57, *.vectranet.pl

Dlaczego LL dziś nie strajkuje?

odpowiedz
Prazanin - 10.02.2021 / 10:49, *.play-internet.pl

@Sfinks: nie strajkuje, bo ma gdzies politykę....

odpowiedz
Sfinks - 10.02.2021 / 10:57, *.vectranet.pl

@Prazanin: ojjj akurat polityki to tutaj jest aż nadto. Tyle, że tym razem to jest strajk czysto biznesowy...

odpowiedz
Elquatro - 10.02.2021 / 15:21, *.t-mobile.pl

@Sfinks: bo legijne chłopaki to nie żagle na wietrze

odpowiedz
qqleskooooo - 10.02.2021 / 16:35, *.chello.pl

@Sfinks: a po co ma strajkować? pieprzyć media, to przez nich i polityków w Polsce jest jak jest, lepiej by się zyło jak by zniknęli (razem z TVP)

odpowiedz
Elquatro - 10.02.2021 / 16:56, *.t-mobile.pl

@Elquatro: chorągiewki :)

odpowiedz
Daniel - 10.02.2021 / 06:03, *.amazonaws.com

LKS cie nie zaskoczył???... o mój panie.... pewnie wszystkie drużyny Cię nie będą zaskakiwać.. z wszystkimi drużynami tak będzie jak będziesz grał i będziesz mówić że spodziewałeś się ciężko meczu... Ciekawe jsk byś zagrał z 6 ligową Wieczysta Kraków... Też pewnie by cię nie zakończyli bo mają peszke itp????????????

odpowiedz
poznański słowik OUT - 10.02.2021 / 06:57, *.tpnet.pl

@Daniel: na komendzie się tłumaczył że Fryzjer go zaskoczył tymi 711 połączeniami, jego ciągle ktoś lub coś zaskakuje

odpowiedz
Aligator - 10.02.2021 / 05:23, *.centertel.pl

Michniewicz Ty też nikogo nie zaskoczyłeś. Byłeś jesteś i będziesz słabym trenerem..

odpowiedz
kibolo - 10.02.2021 / 01:01, *.orange.pl

Nie no bez jaj, przecież Pekhart się świadomie odmachnął :)
Inna sprawa, że Dąbrowski przez cały mecz perfidnie naszych skrobał.

odpowiedz
Jeśli Mistrz Polski - to bardzo Słabiutki ten Mistrz - Niestety - 10.02.2021 / 00:55, *.com.pl

Legia zdobędzie pewnie Mistrzostwo Polski - Ale w Europie Mistrz Polski to 100 lat za ... Legia w każdym spotkaniu na krajowym podwórku z kim by nie grała to męczy się straszliwie - co pokazuje tylko to jak Legia obecnie słaba jest . Gdzie te czasy gdzie Legia wygrywała w lidze po 5 : 0 bez większego wysiłku .

odpowiedz
eLpolo - 10.02.2021 / 08:12, *.137.74

@Jeśli Mistrz Polski - to bardzo Słabiutki ten Mistrz - Niestety : A kiedy to tak Legia wygrywała po 5-0 ? Piszesz o tych kilku przypadkach ? Z nami każda drużyna gra mecz sezonu i nigdy nie będzie łatwo, bo nikt jak przed łachem tyłka nasmarowanego wazeliną nie wystawi. A że drużyny miewaliśmy lepsze ? Cóż, uważam że mieliśmy też gorsze, ale pozostali w lidze byli dużo słabsi od 3-4 drużyn z góry tabeli. Nawet w sezonach z LM potrafiliśmy dostać w czapkę od przeciętniaków. Cieszcie ze zwycięstwa wieczni malkontenci z przed konsoli.

odpowiedz
(L) uz - 10.02.2021 / 22:12, *.inetia.pl

@eLpolo: sprzed konsoli. Ale z głównym przesłaniem zgadzam się, zresztą ilu kibiców w Polsce posr..ło by się ze szczęścia, żeby tylko ich ekipa zdobyła MP. Mamy sporo rzeczy do poprawy, ale malkontenci - kibicujcie łachowi czy innemu kurnikowi jeśli nie potraficie docenić swojej, mimo wszystko komfortowej w stosunku do innych, sytuacji.

odpowiedz
USliszcie_nas - 10.02.2021 / 00:53, *.chello.pl

Ten Stawowy wyglada jak z serialu o narkotykach.

odpowiedz
Juno - 10.02.2021 / 14:37, *.chello.pl

@USliszcie_nas: hahahaha

odpowiedz
SnD - 09.02.2021 / 23:27, *.vectranet.pl

Michniewicz, nie wstawiaj Martinsa! Śliż i Kapustka zajebiście się dogadują w środku!!! Dołacz do nich Luquinhasa i mamy mocny środek !!!
Gwilia i Martins na ławe!

odpowiedz
WIDZ - 09.02.2021 / 23:48, *.chello.pl

@SnD: Naucz się nazwiska zawodnika: SLISZ

odpowiedz
Luk - 09.02.2021 / 23:49, *.plus.pl

@SnD: Przecież Martins grał na wiosnę lepiej od Ślisza.Uważam że Martins to dobry zawodnik i myśli

odpowiedz
Browar - 09.02.2021 / 23:27, *.mm.pl

Podbeskidzie też nas podobno niczym nie zaskoczyło...

odpowiedz
S3 - 09.02.2021 / 23:57, *.centertel.pl

@Browar : Jak zdobędziemy mistrzostwo też będziesz wspominał te Podbeskidzie pajacu?

odpowiedz
Browar - 10.02.2021 / 01:18, *.mm.pl

@S3: pajaca to widzisz co najwyżej przed lustrem.

odpowiedz
Rytm - 10.02.2021 / 06:29, *.centertel.pl

@S3: tak, bo potem będą Omonie i inne Karabachy.

odpowiedz
S3 - 10.02.2021 / 07:06, *.centertel.pl

@Rytm: zawsze możesz kibicować Barcelonom czy innym Manchesterom

odpowiedz