Mariusz Milewski i Mateusz Olczak - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 7-2 Futbalo Białystok

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 19. kolejki I ligi futsalu Legia Warszawa wygrała 7-2 z Futbalo Białystok. Legioniści dominowali od początku od końca. Po siedemnastu rozegranych spotkaniach "Wojskowi" zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli. Nasz zespół do meczu przystąpił bez podstawowego zawodnika, Krzysztofa Jarosza. Z kolei do bramki Legii wrócił Tomasz Warszawski, który przed dwoma tygodniami doznał urazu w meczu z Futsalem Szczecin.

Na 1-0 po szybkiej akcji indywidualnej trafił Mateusz Olczak. Następnie po błędzie w obronie Legii sam na sam znalazł się Bartosz Borownik i pokonał Tomasza Warszawskiego. W 12. minucie legioniści bardzo dobrze wykonali rzut rożny. Piłkę przepuścił Paweł Tarnowski i dopadł do niej Grzegorz Och i wpakował w okienko bramki rywali. W 15. minucie Mateusz Olczak z najbliższej odległości dobił strzał Mariusza Milewskiego. W 18 minucie po szóstym faulu gości Mariusz Milewski skutecznie wykonał rzut karny przedłużony z 10 metrów, a cztery sekundy przed syreną kończącą pierwszą część Konrad Rusiecki zdołał dobić strzał Milewskiego, który obronił bramkarz.

Po zmianie stron w bramce Legii pojawił się Adam Świątkowski. W 32. minucie legioniści przejęli piłkę blisko bramki Futbalo i Mateusz Olczak skompletował hat-tricka. W tej samej minucie goście strzelili drugiego gola. W 35. minucie skutecznie rzut wolny po ziemi wykonał Paweł Tarnowski, ustalając wynik spotkania.

Legia utrzymała prowadzenie w tabeli I ligi, a główny rywal do awansu - AZS UG Gdańsk wygrał swoje wyjazdowe spotkanie z Futsalem Szczecin. Za tydzień Legię czeka wyjazdowy mecz w Pile.

I liga: Legia Warszawa 7-2 (5-1) Futbalo Białystok
1-0 - 5:53 Mateusz Olczak
1-1 - 9:12 Bartosz Borowik
2-1 - 11:09 Grzegorz Och (as. Gliński)
3-1 - 14:40 Mateusz Olczak (as. Milewski)
4-1 - 18:41 Mariusz Milewski (przedłużony karny)
5-1 - 19:56 Konrad Rusiecki
6-1 - 31:06 Mateusz Olczak (as. Adam Grzyb)
6-2 - 31:29 Damian Grabowski (as. Bartosz Borowik)
7-2 - 35:12 Paweł Tarnowski (z rzutu wolnego)

Legia: 16. Tomasz Warszawski - 9. Paweł Tarnowski, 11. Bartłomiej Świniarski, 19. Adam Grzyb, 21. Grzegorz Och oraz 88. Adam Świątkowski (br), 8. Mateusz Gliński, 10. Rafał Polakowski, 23. Mateusz Olczak, 27. Konrad Rusiecki, 49. Michał Szymczak, 81. Mariusz Milewski (k)
trener: Paweł Juchniewicz, as. Mariusz Milewski

Futbalo: 12. Norbert Jędruczek - 2. Jacek Stefanowsicz, 4. Bartosz Borowik (k), 7. Jakub Małyszko, 11. Damian Grabowski oraz 1. Dawid Tur (br), 3. Adrian Niegowski, 5. Tomasz Koniczek, 6. Jakub Konon, 9. Kacper Głowicki, 10. Hubert Stachurski, 14. Maciej Stachelek
trener: Jakub Budźko, as. Tomasz Koniczek

żółte kartki: Mariusz Milewski, Michał Szymczak, Mateusz Gliński - Damian Grabowski, Hubert Stachurski