Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Nie widziałem potrzeby zmian

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Nie rozpoczęliśmy tego meczu tak, jak sobie wymarzyliśmy. Chcieliśmy od razu atakować, być na połowie przeciwnika i stwarzać sobie sytuacje. Tak się nie stało. Przeciwnik szybko wykorzystał nasz błąd, po którym został podyktowany rzut karny i zaczęliśmy ten mecz praktycznie od początku. Na szczęście szybko wróciliśmy do gry, zaczęliśmy grać składnie, kombinacyjnie i po rzucie rożnym wywalczyliśmy rzut karny, który Tomek Pekhart zamienił na gola.

Później mecz się wyrównał, mieliśmy jeszcze poprzeczkę. Oceniam ten mecz pozytywnie, ale wynik nie jest taki, jak byśmy chcieli. Mieliśmy dużo sytuacji, dwie poprzeczki, do tego fantastycznie bronił bramkarz Jagiellonii. Przeciwnik miał przed przerwą doskonałą sytuację. Nie przypominam sobie innych sytuacji Jagiellonii.

Zagraliśmy dobre spotkanie, ale zabrakło nam zwycięskiej bramki. Tomek Pekhart miał piłkę meczową po bardzo ładnej akcji wyprowadzonej z narożnika, z linii końcowej. Juranović zagrał do Mladenovicia. Pekhart zwykle w takich sytuacjach strzela bramki, ale dziś zabrakło mu szczęścia. Za nami trudny tydzień - graliśmy z Rakowem, ŁKS-em, dziś z Jagiellonią. Gra nam się tutaj trudno.

Zejście Tomka Pekharta było spowodowane urazem. Nie mieliśmy w planie go zmieniać. To ważny element naszej strategii nie tylko ofensywnej, ale także defensywnej. Nie dokonałem więcej zmian, bo uważałem, że wszystko funkcjonowało dobrze. Graliśmy składnie, budowaliśmy akcje, mieliśmy duże posiadanie piłki. Nie widziałem potrzeby zmian. Poza tym z doświadczonych ofensywnych zawodników miałem tylko Joela Valencię i Vako Gwilię. Gdybym wpuścił na boisko kogoś innego, musiałbym dokonać roszad w środku boiska.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
LEGION - 16.02.2021 / 22:19, *.chello.pl

Jak nie widziałeś potrzeby zmian TO IDŹ KUŹWA DO OKULISTY !!!!!
CO ZA KABARET !!!!!!!!!!!

odpowiedz
Mabi - 15.02.2021 / 22:10, *.chello.pl

Drużyna jest bez kondycji. W 60 minucie oddychają rękawami. Kapustka w meczu oddaje chyba 4 strzały, tyle że są to raczej podania do bramkarza. Zaczęłem się zastanawiać dlaczego tak partoli dobre sytuację... Toż ja, choć mam już swoje lata, wyłapałbym je bez problemu. A to przecież klasowy Kopacz i ponoć z ambicjami. Na ostatnie 30 minut aż prosiło się o wstawienie szybkiego napastnika, żeby odciążyć Pekhard... Ale cóż, zero reakcji... Wszołek starał się, ale sił też brakło, gdzie szybki skkrzydłowy? Jedno co nas ratuje to, to że pozostałe zespoły tak jakby nie chciały pchać się na lidera... Ale czy to dla nas powód do dumy... Mieliśmy jeszcze nie dawno mocny skład, ale rozgoniliśmy ich (i rozganiamy dalej) ładując na ławkę naszą młodzież. Tylko po co, skoro nie dajemy im nawet powąchać murawy!
Moim zdaniem sytuacja coraz mocniej trąci kryzysem... Szkoda.
M

odpowiedz
(L) uz - 15.02.2021 / 23:29, *.inetia.pl

@Mabi: " aż prosiło się o wstawienie szybkiego napastnika, żeby odciążyć Pekhard." - no ale problem polega właśnie na tym , że nie ma takiego w składzie :) Bo chyba młodego "Włodarza" jeszcze nie miałeś na myśli?

odpowiedz
star wars - 15.02.2021 / 19:04, *.net.pl

Czesiu jak by zdjął okulary to wykapany Jabba

odpowiedz
bronek49 - 15.02.2021 / 17:33, *.chello.pl

Panie Modulski nie kupuj żadnego nowego piłkarza temu poznańskiemu słowikowi wystarczy tylko 11-12 graczy bo i tak nie korzysta z pozostałych on jest niesamowity tchórz boi się zaryzykować gra zachowawczo na każdy zespół wystawia dwie szóstki ,przy tak słabej Jagielloni powinien wzmocnić ofensywe nie korzysta z młodych i boję śię że ten cymbał zmarnuje ich, słabego Lopeza wpuszcza na ostatnie pięć minut zamiast skorzystać z nieobliczalnych Skibickiego lub Kostorza Legia z takim miernym trenerem daleko nie zajedzie

odpowiedz
Dario - 15.02.2021 / 16:41, *.stansat.pl

Panie Michniewicz pakuj się Pan i wyp.....laj za całokształt chórzysto711....

odpowiedz
Buzia - 15.02.2021 / 16:33, *.wawtel.pl

Trener MA Dobre samopoczucie - czy słusznie ???? NARCYZ ????

odpowiedz
Wars - 15.02.2021 / 12:01, *.jmdi.pl

Kapustka Panie Czesiu w ogóle nie powinien wychodzić !

odpowiedz
L - 15.02.2021 / 13:36, *.tpnet.pl

@Wars: I niby kto za niego?

odpowiedz
smyk - 15.02.2021 / 10:50, *.plus.pl

Michniewicz: Nie widziałem potrzeby zmian bo na ławce nikogo nie miałem dobra decyzja ale co tam damy rade Legio do boju

odpowiedz
Daro. - 15.02.2021 / 10:31, *.chello.pl

Bez ducha walki o zwycięstwo. Bez większego wysiłku. Trener nie widział potrzeby zmian. Mecz się odbył. Tylko się cieszyć. Jest SUPER. Brawo Prezes brawo Trener brawo Legio. Tak trzymać.

odpowiedz
Luk - 15.02.2021 / 11:56, *.tmcz.cz

@Daro.: nie jestem zwolennikiem michniewicza,ale wydaje mi się ze zmiana ustawienia wyjdzie na dobre. W tak slabej lidze trzeba grac mega ofensywnie. Jeszcze tylko zeby byla skuteczność. Wynik jest zly ale sama gra wygląda obiecująco. Mnie martwi brak szybkosci u wszolka. Brakuje szybkiego skrzydlowego . taki grosicki bylby idealny. Ale loczek pozaluje na wypłatę dla niego.Tu jest najwiekszy problem . oby minimalnie zawsze tak grali jak z jagiellonią to większość meczow wygrają. Nie ma co narzekac. Bylo gorzej i klaskali.

odpowiedz
Olo - 15.02.2021 / 15:22, *.tpnet.pl

@Luk:
Niestety Grosicki, to zawodnik tylko na kilka miesięcy, więc szkoda inwestycji.

odpowiedz
Normalny człowiek - 15.02.2021 / 10:27, *.net.pl

Misiu, zmiany są potrzebne.
Zmiana podejścia do wykonywania zawodu, zmiana systemu gry w sytuacji, gdy przeciwnicy się murują, zmiany w treningach, zmiana mentalności, zmiana trenera, zmiana dyr. sportowego, zmiana prezesa
To tylko niektóre propozycje - marzenia.

A w tym konkretnym meczu zmiana Pawła Wszołka, czy Wieteski na ostatnie 25 min na ruchliwego napastnika też była by rozsądna. Jaga była mizerna i trzeba było ją dobić!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 15.02.2021 / 15:50, *.amazonaws.com

@Normalny człowiek: 100%✨⚽️✨

odpowiedz
LewLegia - 15.02.2021 / 21:00, *.net.pl

@Normalny człowiek: niestety marzenia

odpowiedz
LewLegia - 15.02.2021 / 09:05, *.net.pl

My za to widzimy potrzebę zmiany i to w trybie natychmiastowym.
PREZESUNIO I TRENERUNIO DO ZMIANY!
ps. ktoś kto nie reaguje na to co się dzieje na boisku i traci punkty to nie trener tylko frajer.

odpowiedz
Ja1916 - 15.02.2021 / 10:10, *.vectranet.pl

@LewLegia : A Ty przepraszam jesteś trenerem jakiego klubu, że trenera Legii nazywasz frajerem? Jaką masz wiedzę trenerską i jakie osiągnięcia?

odpowiedz
Paffik - 15.02.2021 / 11:05, *.vectranet.pl

@Ja1916: może ma pierdylion połączeń telefonicznych z fryzjerem i co???

odpowiedz
olo - 15.02.2021 / 15:26, *.tpnet.pl

@Ja1916:
https://www.facebook.com/watch/?v=1896630667098924

odpowiedz
LewLegia - 15.02.2021 / 20:50, *.net.pl

@Ja1916: to nie trener Legii tylko prezesunia. Wiedzę trenerską mam podstawową tzn. nie idę do klubu, któremu ubliżałem ale jak nie mam honoru to mam to w d... , nie dzwonie 711 razy do fryzjera w szczególności, że mam marne włosy. Zmieniam zawodników żeby wygrać, no chyba,że nie potrafię. Osiągnięcia 37 lat kibic Legii i nie będę mówił, że pada deszcz jak mi plują w twarz.

odpowiedz
krasnal - 15.02.2021 / 08:53, *.orange.pl

Przykro oglądać tak nieporadną Legię.! Pan telefonista nic nowego nie wymyśli bo nie myśli!

odpowiedz
Simon - 15.02.2021 / 08:38, *.orange.pl

Skoro często zmian nie robi to po co mu tyłu grajkow

odpowiedz
Mojo jojo - 15.02.2021 / 05:15, *.t-mobile.pl

z czesiem i miodkiem nic nie ugramy :( zminy zmiany zmiany!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 15.02.2021 / 01:57, *.amazonaws.com

To kup sobie nowe ,super szkła,super fajne okulary,I zacznij biegać,grać⚽️ ,dieta!i Stop!Czesiu z nocnymi czekoladami!

odpowiedz
Hugon - 14.02.2021 / 23:42, *.vectranet.pl

Cesiu ,głupoty gadasz Wszołek oddychał rękawami w 70 min. powinien być zmieniony na Skibickiego lub Kostorza ale Ty się boisz zagrać młodymi do wymiany jest Jędza i Wieteska i tu się zgodzę ,bo nie ma ich na kogo wymienić.Oni o tym wiedzą dlatego grają piach.

odpowiedz
oLaf - 14.02.2021 / 22:29, *.vectranet.pl

dobra, pierwszy raz się zgodzę z Grubciem: jakby miał wpuścic Valencję, to lepiej grać w 10-ciu ; )))

odpowiedz
SF - 14.02.2021 / 22:01, *.tpnet.pl

Inni wykorzystuja zmiany ile potrzeba a my niedlugo bedziemy grac bez zmian 11

odpowiedz
Arek - 14.02.2021 / 21:44, *.tpnet.pl

Ja bym powiedział, że nie było bardzo na kogo.

odpowiedz
Czesio - 14.02.2021 / 21:44, *.253.33

Legia grała lepiej niż tydzień temu jak ograła raków. Jakbym miał taką kadrę to też bym się bał robić zmiany. młodych się ogrywa przy 3:0 albo 0:3 lub jak jest w kwietniu 15 pkt.przewagi. za 30 osobowej kadry zostało mu 11 ludzi do grania

odpowiedz
Wolfik - 14.02.2021 / 21:43, *.mm.pl

Koledzy, trochę obiektywności. Graliśmy nieźle, zdominowaliśmy Jagę. Tym razem nic nie wpadło a okazje były.... no i swój dzień miał młody Dziekoński. Pamiętajmy też o sytuacji z 3 minuty....

Kogo chcielibyście widzieć na boisku? Młody Skibicki pokazał, że jeszcze dużo przed nim pracy, Gwilia po chorobie, a Valencję....pominę milczeniem. A młody Włodarczyk...cóż, może i mógłby wejść, ale traner postawił na doświadczenie Lopeza. Trzeba mieć nadzieję, że wkrótce rywalizacja w ataku wzrośnie bo nowo pozyskany da trochę alternatywy.

Nie negujmy wszystkiego i w każdej sytuacji...

odpowiedz
hajdukL - 14.02.2021 / 21:13, *.plus.pl

Nie widziałem, nie widzę i nie będę widział potrzeby zatrudnienia tego pana na stanowisko trenera Legii. Niezależnie od wyników.

odpowiedz
PLK - 14.02.2021 / 20:57, *.cyfrowypolsat.pl

Dla mnie po godzinie gry Wszołek oddychał rękawami!!! Był zdecydowanie do zmiany!!! A w ogóle miałem wrażenie że końcówka to już próba przetrwania obydwu zespołów bo jakby odcięło coś tlen!! Kondycyjnie nie najlepiej

odpowiedz
Lopez - 14.02.2021 / 20:53, *.tpnet.pl

Podobno Miodek z Cześkiem wybrali wyjazd do Dubaju bo myśleli że runda wiosenna się zacznie jak przyjdzie wiosna i będzie plus piętnaście temperatura... ale mają farta że grają w lidze w której nikt inny nie chce mistrzostwa żeby potem się nie skompromitować w eliminacjach jak to robią drużyny Miodka co roku ostatnio...

odpowiedz
zorientowany - 14.02.2021 / 20:51, *.71.60

Tu nie ma co trenować tu trzeba dzwonic

odpowiedz
hajdukL - 14.02.2021 / 20:50, *.plus.pl

Nie widziałem, nie widzę i nie będę widział potrzeby zatrudnienia tego pana na stanowisko trenera Legii. Niezależnie od wyników.

odpowiedz
Wilq - 14.02.2021 / 20:43, *.chello.pl

Micha wie swoje. 1:1 i zadowolony. A ma na ławie Gwilię, Valencię, Włodarczyka...i co tylko Kapustka musi grać? Nawet jeśli raz na 10 zagra coś w miarę dobrze? Chodzi chociaż o bieganie, tempo, walkę...Jednostajnie podawać jeden do drugiego można przez 90 min. ale jak widać dało to stratę 2 punktów, z najsłabszą drużyną, z jaką graliśmy w tym roku. I znowu - trudny mecz, tydzień, przeciwnik, boisko...Daj chłopie spokój. Chociaż ryzyko podejmij.

odpowiedz
Janowski - 14.02.2021 / 20:42, *.plus.pl

Co za patologia tu komentuje. Ostatni raz czytam. Najlepszy mecz od dawna. Zabraklo jednej bramki a okazji bylo wiele - nie zawsze szczęście dopisuje. Tylko tyle. A tu same obrażanie ludzi.....

odpowiedz
Jacek W. - 14.02.2021 / 20:55, *.broadband.hu

Całkowita zgoda. Wieczni frustraci a nasza Legia i tak będzie mistrzem.

odpowiedz
Legiony - 14.02.2021 / 21:05, *.play-internet.pl

@Janowski: człowieku co tydzień mamy powtórkę z rozrywki w Bielsko Biała niemoc, w Łódź zamiast dobić rywala ledwo wygrywamy ,dzisiaj początek do du y, A Czesiek nie taki początek wymarzylismy. Dyzio marzyciel. Może wtorkowy mecz mieli w nogach.

odpowiedz
(L) uz - 14.02.2021 / 21:07, *.inetia.pl

@Janowski: Niestety, część społeczeństwa od kilku lat durnieje w coraz szybszym tempie,
zresztą ma mnóstwo "idoli" do naśladowania. No to na forum jest częściowa "kalka" codzienności.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 14.02.2021 / 21:33, *.255.243

@Janowski: Lecz się człowieku tak mógłbyś mówić po jednym, dwóch takich meczach a nie po kolejnym z rzędu. My wygrywamy mecze na farcie z ogórkami którzy od kilkunastu meczy są w dołku z forma. Nie dawno płakał ze ma kiepska ławkę rezerwowych a teraz jak miał ciut lepszą to doszedł do wniosku że nie było sensu robić zmian?? Czyli na zgrupowaniu cieli w uja i ćwiczyli jedną taktykę?? Stawiam 200 do 1,że ze dwa - trzy mecze i każdy będzie wiedział jak grać przeciw nam tak samo jak jest w przypadku Barcelony. Z tym że tam to jeszcze od czasu do czasu Messi ich ciągnie za uszy, ale też już każdy wie jak oni grają.

odpowiedz
Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? - 14.02.2021 / 20:40, *.com.pl

Skład Legii jeszcze z 2016 roku z meczu z Realem Madryt 3:3 w LM

Arkadiusz Malarz - Adam Hlousek, Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak, Bartosz Bereszyński - Thibault Moulin, Michał Kopczyński, Vadis Odjidja Ofoe, Miroslav Radović, Guilherme - Nemanja Nikolić.

Rok 2021

Cezary Miszta - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Andre Martins, Bartosz Slisz, Paweł Wszołek, Luquinhas, Bartosz Kapustka - Tomas Pekhart (86. Rafael Lopes)

Czy obecna Legia byłaby w stanie zagrać jak równy z równym z Realem Madryt w Lidze Mistrzów ?

odpowiedz
markus - 14.02.2021 / 20:56, *.t-mobile.pl

@Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? : Zwijamy sie a nie rozwijamy , a mielismy wejsc na wyzszy poziom tak bylo mowione

odpowiedz
Ryj - 14.02.2021 / 21:31, *.47.84

@Czy po 5 Latach.... Odpowiadam: No.

odpowiedz
Xxc - 14.02.2021 / 22:13, *.master.pl

@Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? : z realem? Pytanie czy dzisiejsza Legia byłaby podjac walke z tą z 2016? :)

odpowiedz
XYZ - 14.02.2021 / 22:25, *.tpnet.pl

@Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? : Wbrew pozorom to aż takiej dysproporcji porównując zawodnik vs zawodnik nie ma -> zamiast Miszty w LM grałby Boruc, bo tak nie potrzeba młodzieżowca, a więc remis, nawet lekki plus na Artura (Arek w LM wcale nie był jakimś kotem - prime time miał dopiero rok później). Obrona: Hlousek = Juranovic, Wieteska < Pazdana, Jędrzejczyk = Rzeźniczak, Bereszyński > Mladenovic, ale też nie jakoś nie wiadomo jak. Pomoc - tutaj są według mnie największe różnice -> o ile Martins < Moulina, ale nie jakoś bardzo, a Ślisz = Kopczyński, o tyle do Vadis, Rado i Gui z tamtego okresu nie ma porównania. Niko w LM szału nie robił, także wiadomo, lepiej od Tomka, ale nie jakoś ,,aż tak”, to Prijo w LM stawiałbym wyżej od Niko, w formie był wtedy naprawdę dobrej. Podsumowują -> pomoc, pomoc i jeszcze raz pomoc. Wszołek, Kapustka, Luquinhas nie są źle jak na nasze warunki (jeżeli są w formie), ale do trójki Vadis, Rado, Gui nie mają startu. Trenera moim zdaniem mamy lepszego obecnie.

odpowiedz
oLaf - 14.02.2021 / 22:30, *.vectranet.pl

@Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? : obecnie byłoby 0:8 jak mielibyśmy farta....

odpowiedz
Brzeg opolski - 15.02.2021 / 00:36, *.t-mobile.pl

@Czy po 5 Latach Legia jest coraz lepsza ? Czy idziemy poziomem sportowym coraz bardziej w dół ? :
I żeś zadzbanil. .. a ty myślisz ze tamta ekipa grała z Realem jak z innymi przeciwnikami?? Spieli się na maxa co widać na powtórkach. .. i ty myslisz ze jakby to było teraz i z tym składem to drużyna by się nie spiela do maximum swoich możliwości? ? Głupie myślenie masz...niby Legionista ale chyba nie za bardzo...pozdro bracia i siostry z Brzegu

odpowiedz
Wawa - 14.02.2021 / 20:40, *.124.248

Czesław to słaby
Trener
Dla czego nie powiesz prawdy boisz się
Loczka
Nie maz kogo wprowadzić ławka rezerwować dzisiaj to sam szrot i dzieciaki poziom 3 ligi max

odpowiedz
Ziomek - 14.02.2021 / 20:40, *.oxynet.pl

Nie ma środka pomocy, martins słaby a slisz jeszcze słabszy. Sam luqi meczu nie wygra.

odpowiedz
markus - 14.02.2021 / 20:36, *.t-mobile.pl

Skibicki I Włodarczyk to bramkarze PANIE telefonisto 711 dopiero dzisiaj się dowiedziałem

odpowiedz
qna - 14.02.2021 / 20:26, *.t-mobile.pl

to może zmień okulary, po co Legii transfery skoro Czesio nie widzi potrzeby zmian :(

odpowiedz
Hiszpan - 14.02.2021 / 20:26, *.play-internet.pl

Tą wypowiedzią pokazał gdzie ma młodych zawodników. Rozumiem że byli w przedszkolu gdy dzwonił do Fryzjera ale trochę szacunku dla nich.

odpowiedz
Hmm - 14.02.2021 / 20:18, *.chello.pl

A co tam słychać Panie Czesławie? ... Ano bez zmian..., i gitara

odpowiedz
Tomek - 14.02.2021 / 20:13, *.17.1

Z ofensywnych zawodnikow tylko Vako i Valencia? A Skibicki i Włodarczyk to bramkarze?

odpowiedz
max - 14.02.2021 / 20:13, *.vectranet.pl

czyli świeży zawodnik z ławki jest słabszy od tych z pierwszego składu po 70-80 minutach???

odpowiedz
golik - 14.02.2021 / 20:12, *.chello.pl

Czesiu: wolno, na 100 podań w małej gierce, bez wyjścia z kontrą bez je...ięcia z dystansu.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 14.02.2021 / 20:11, *.255.243

Tobie coś we łbie się poje...ło?? To nie jest epoka kamienia łupanego?? To są ludzie a nie roboty idioto. Tu się gra o Mistrzostwo cymbale ????????????

odpowiedz
Hiszpan - 14.02.2021 / 20:11, *.play-internet.pl

Nie wiedziałem telefonisto że Skibicki i Włodarczyk to obrońcy.

odpowiedz
Wolfik - 14.02.2021 / 21:36, *.mm.pl

@Hiszpan: Kolego, jeszcze wielu nie wiesz... :). Pozdrawiam!

odpowiedz