Jasurbek Yaxshiboyev, nowy napastnik Legii - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Yaxshiboyev piłkarzem Legii!

Wiśnia

Legia potwierdziła zakontraktowanie Jasurbeka Yaxshiboyeva, który związał się umową do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia. W zespole mistrza Polski będzie grał z numerem 7.

- W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera - powiedział zawodnik na łamach oficjalnej strony stołecznego klubu.

- Duże nadzieje pokładamy w tym zawodniku. Znamy jego wartość, choć nie widziałem go na żywo, bo nie było okazji - mówił z kolei w piątek na konferencji prasowej Czesław Michniewicz.

Yaxshiboyev przez połowę poprzedniego roku grał w Szachtiorze Soligorsk, natomiast wcześniej reprezentował barwy innego białoruskiego klubu - Energetiku-BGU Mińsk. Łącznie w sezonie 2019/20 rozegrał 27 meczów, w których strzelił 16 goli. Napastnik był do wspomnianych wcześniej drużyn wypożyczany z rodzimego Pakthatoru Taszkient, gdzie gra obecnie.

W 2018 roku Yaxshiboyev zadebiutował w reprezentacji swojego kraju, notując w niej do tej pory trzy spotkania. Ponadto napastnik jest wielokrotnym reprezentantem kadr młodzieżowych Uzbekistanu (23 spotkania / 10 goli).


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (103)

+dodaj komentarz
Ziomek69 - 18.02.2021 / 07:34, *.65.144

Witamy! Powodzenia!

odpowiedz
Zu(L)us - 15.02.2021 / 21:53, *.centertel.pl

Popie... ncy. Kto pluje we własne gniazdo? Matuszewski otwórz szkoły dla tych DEBILI. Proszę! ! !

odpowiedz
alach jebbar - 15.02.2021 / 10:53, *.net.pl

chłopak może mieć talent , skromny i spokojny , resztę zweryfikuje boisko powodzenia Jaszur obyś był Kocur ...

odpowiedz
malec - 15.02.2021 / 01:45, *.vectranet.pl

Myślę,że ten film dobrze pokazuje jego możliwości youtube.com/watch?v=QiB0JwUMD3k Widać,że chłopak ma pojęcie.

odpowiedz
Nazgu(L) - 14.02.2021 / 19:30, *.vectranet.pl

Chłopak na moje oko trochę za spokojny. Zobaczymy jak na boisku :)

odpowiedz
Morgi - 14.02.2021 / 16:16, *.tpnet.pl

Ludzie nie ośmieszanie się! Kto to robi ten wywiad??? Kali chcieć jeść...baranku!!...jak nie potrafisz sklecić zdania po rosyjsku to się do tego przygotuj albo za to nie bierz! A klub jeszcze to firmuje ???? swoim logo. Czy was do reszty popier...??? Ja już nie mówię nawet o merytoryce...

odpowiedz
Mamut - 14.02.2021 / 14:52, *.213.194

Dobro pożalowat w Legii

odpowiedz
Hiszpan - 14.02.2021 / 14:04, *.telnaptelecom.pl

Jaszczur będzie gwiazdą zobaczycie.

odpowiedz
Artur 1976 - 14.02.2021 / 13:31, *.tpnet.pl

W latach 90 tych z okręgówki do Legii wszedł Wojtek Kowalczyk .
Może warto podpatrywać zespoły lig okręgowych w regionie.

odpowiedz
tekken (L) - 14.02.2021 / 13:15, *.chello.pl

Jaszur Powodzenia

odpowiedz
Marian - 14.02.2021 / 12:42, *.play-internet.pl

Na YT strzela bramki,zobaczymy jak będzie w kraju nad Wisłą

odpowiedz
Konrad - 14.02.2021 / 12:23, *.icpnet.pl

Przestańcie jęczeć jak stare baby

odpowiedz
lol - 14.02.2021 / 11:39, *.amazonaws.com

letnim okienku prezes bedzie penetrowal ligi okregowe. reszta bedzie za droga na Legie

odpowiedz
Lewlegia - 14.02.2021 / 10:09, *.net.pl

Do tego prezes doprowadził, że już się cieszą kibice jak kto kolwiek chce przyjść na Ł3.
Tragedia. W letnim okienku przyjdzie pies z kulawą nogą i będzie pomruk na trybunach, że pewnie dobry skoro skauci go wzięli, a pudel będzie miał kolegę. Strasznych czasów w Legii doczekałem.

odpowiedz
Zu(L)us - 15.02.2021 / 02:35, *.centertel.pl

@Lewlegia :Jeszce zima się nie skończyła a TY już myślisz o lecie. Ciebie na Ł 3 nie potrzeba.Damy sobie radę bez Ciebie. Jeżeli te czasy Ci nie pasują to się powies jednego debila mniej. Włącz machinę czasu i przenieś się gdzie chcesz.Kuzwa kiedy otworzą te szkoły dla 6--klasistow

odpowiedz
Popek - 14.02.2021 / 10:02, *.156.140

Skąd oni tego LESZCZA wytrzasnęli?

odpowiedz
gazza - 14.02.2021 / 10:00, *.inetia.pl

Oni ich kupują po obejrzeniu filmików na youtube ????????

odpowiedz
Zu(L)us - 14.02.2021 / 09:46, *.centertel.pl

Myślę że trzeba będzie poczekać z miesiąc. Niech zaakliwatyzuje i poprawią się boiska. Czuję że może być szybki i niezly technicznie
Obym się nie mylił. I kuzwa nie płaczcie już. Nikt go nie widział a komentarzy prawie 100.Nie ma transferów źle.Są bardzo zle.Wyluzowac.

odpowiedz
grzesiek - 14.02.2021 / 08:56, *.centertel.pl

A po co taki szrot w Legii ? Wiekszego szrotu nie widzialem przy Ł3 od czasow ITI

odpowiedz
Alternatywa - 14.02.2021 / 08:49, *.chello.pl

Alternatywa na puchary z kimś ze stepów

odpowiedz
Super⚽️Legia - 14.02.2021 / 01:57, *.57.54

Powinien zagrać 90 minut w Niedziele ,bédzie mroźnie w Białym a on lubi takie klimaty i na pełnym gazie,zawsze można go zdiâć jeśli debiut słaby,80% szansy że strzeli ✨⚽️✨

odpowiedz
Andrzej - 14.02.2021 / 00:48, *.centertel.pl

Jak się potwierdza kolejne doniesienia to frajerzy RK i DM powinni wypier... z Legii.
Po co nam Boakye przecież on tylko na 3 miesiące do Gornika a sami teraz bierzemy Szabanova, Mioduski rozmawiał z Grosickim i gość ma w Pogoni wylądować.
Nie potrafią kupić zawodników, nie potrafią przedłużyć kontraktów z obecnymi.

odpowiedz
grzesiek - 14.02.2021 / 08:48, *.centertel.pl

@Andrzej : Andrzej przeciez juz kazdy wie jaki jest Mioduski. Po co sie produkujesz. Wydaje mi sie ze to juz koncowka jego rzadow. Troche cierpliwosci i zaraz go nie bedzie :)

odpowiedz
ChLopow - 13.02.2021 / 23:58, *.orange.pl

Zakontraktowany = Nasz grajek

Nie narzekać tylko życzyć powodzenia!!!!!

Czy na dobre czy złe.....

Legia To My!!!

odpowiedz
miron - 13.02.2021 / 23:29, *.jmdi.pl

@arek dużo już przychodziło kozaków na klipie z prezentacji potem to weryfikuje boisku niech będzie zamulony czy wyluzowany oby na boisku pokazał charakter i skuteczność.

odpowiedz
Vuko - 13.02.2021 / 23:26, *.play-internet.pl

Jak ten Leszczyk strzeli w Legii 3 bramki to na golasa przychodzę na L3 jak nie strzeli do końca sezonu 3 bramek to Wy wszyscy idziecie na mecz Polonii????

odpowiedz
Deja vu - 14.02.2021 / 08:45, *.play-internet.pl

@Vuko: Polonia to też WARSZAWA słoiku z zadupia

odpowiedz
K - 14.02.2021 / 11:24, *.chello.pl

Nie ma czegoś takiego.

odpowiedz
155 - 13.02.2021 / 23:11, *.207.60

powodzenia Jasur !

odpowiedz
Arek - 13.02.2021 / 22:38, *.tpnet.pl

Czy jest dobry czy nie, zobaczymy. Ale na tym filmiku jakiś taki zamulony. Powodzenia.

odpowiedz
Mrok - 13.02.2021 / 22:28, *.chello.pl

Siz kerakli joyga keldingiz, Legiyaga xush kelibsiz. Esingizda bo'lsin, bu ishda eng muhimi Lechga qarshi o'yinlarda g'alaba qozonishdir! Qanchalik ko'p gol ursangiz, biz sizni shunchalik baland ko'taramiz.

odpowiedz
Tłumacz - 14.02.2021 / 06:44, *.amazonaws.com

@Mrok: chyba ty

odpowiedz
Stanisław_PaLuch - 14.02.2021 / 08:17, *.chello.pl

@Mrok: Tak, tak. Kupimy ci te dwa kilo sanek.

odpowiedz
olew - 13.02.2021 / 22:22, *.vectranet.pl

Jakaś nieprzychylność tu od piszących, a przecie to jest już grajek Legii - nasz grajek !!! nikt go nie widział, a tylu już geniuszy selekcji się ujawniło.
To jest tylko uzupełnienie składu. Na mistrza nie potrzebujemy wzmocnień, bo mamy dobry skład. Do pucharów się dowiemy o nim coś tam. Witamy w Legii Jasurbek ! Legia to Potęga !

odpowiedz
Ehmehme - 13.02.2021 / 22:09, *.214.116

Youtubowy player, Legia znalazła go Na Youtube, a on o Legii też się dowiedział z Youtube.

odpowiedz
Ddddddd - 13.02.2021 / 21:54, *.jmdi.pl

Chuderlak z niego. Brakuje tkanki mięśniowej. Oby była szybkość i skuteczność

odpowiedz
Pawciu - 13.02.2021 / 21:41, *.net.pl

Gosc o Legii dowiedzial sie z YT !!! Wypowiada sie GRALISCIE - z cala pewnoscia bedzie wypruwal sobie flaki za Legie....

odpowiedz
Adek - 13.02.2021 / 20:50, *.d1-online.com

Jaszczura Jasięboję ... oby tak mówili o nim przeciwnicy

odpowiedz
miron - 13.02.2021 / 19:33, *.jmdi.pl

Czytam wpisy i znowu płacz tak jak to było z Pekhartem że drugi Necid że wieża osąd byl przed wyjściem na boisko a teraz....poczekajmy dajmy mu wsparcie a boisko to zweryfikuje ja myślę że może to być dobry ruch.

odpowiedz
Farme(L) - 13.02.2021 / 19:22, *.02.net

Witamy Jurek!!!
Narzekacie, choć nigdy na oczy nie widział jak gra. Nie myliłem się z Jurą i teraz mam wrażenie, że może z niego być niezły kot i jeszcze za nim zatęsknimy...
Powodzenia i tylko (L)!!!

odpowiedz
Farme(L) - 13.02.2021 / 19:24, *.02.net

@Farme(L): *nikt

odpowiedz
MARKUS - 13.02.2021 / 19:19, *.t-mobile.pl

Boisko zweryfikuje możliwości tego grajka

odpowiedz
filand - 13.02.2021 / 19:16, *.inetia.pl

Trzeba mu jakąś ksywkę wymyśleć bo ma takie łatwe inaczej nazwisko do wymówienia.

odpowiedz
Juri - 13.02.2021 / 19:07, *.inetia.pl

Bramkostrzelny, będzie wzmocnieniem pierwszej 11.

odpowiedz
Chooyabongo - 13.02.2021 / 18:45, *.211.124

W takim wieku już podwójny podbródek??? WTF!?

odpowiedz
Franco - 13.02.2021 / 18:45, *.55.204

Do wszystkich na nie... Panowie bedziecie super skautami.... nie widzieliscie goscia a juz wszystko wiecie.... Wysylajce CV...

odpowiedz
zorientowany - 13.02.2021 / 18:56, *.156.220

@Franco: to jest ogór tyle w temacie

odpowiedz
Franco - 13.02.2021 / 20:21, *.55.204

@zorientowany: może i ogór a moze i nie... w ekstraklasie naprawdę nie potrzeba wirtuozów... Koles cos tam pokazal u siebie i na wschodzie. Moze odpalić...

odpowiedz
(L) uz - 13.02.2021 / 21:51, *.inetia.pl

A ty przypadkiem nie jesteś ogórem na tym forum? Nie bliżej ci do złomowni do której jedzie kolejorz?I tyle w temacie.

odpowiedz
Xxc - 14.02.2021 / 13:06, *.t-mobile.pl

@Franco: trener tez go nie widział, więc profesjonalne podejście jak w klubie

odpowiedz
Piasek - 13.02.2021 / 18:14, *.inetia.pl

Nie wygląda jakby był zadowolony że do nas trafił

odpowiedz
senior - 13.02.2021 / 17:24, *.chello.pl

po co mu bandarze na dłoniach??

odpowiedz
Ma(L)ec - 13.02.2021 / 17:13, *.centertel.pl

Przynajmniej jest przystosowany do takiej pogody jaka jest u nas i nie będzie wymówek że za zimno ????

odpowiedz
Szakal - 13.02.2021 / 16:49, *.orange.pl

Do boju Jaszczur ! Jest młody , wygląda na skromnego, na pewno będzie lepszy od Kante i Lopeza. Żebyś okazał się strzałem w 10, to jest Legia Warszawa.Witamy i czekamy.......

odpowiedz
Wakabajaszi Bonzo - 13.02.2021 / 16:36, *.virginm.net

Salam Alaykum! No to teraz trzeba bedzie sie dostosowac bo to chyba pierwszy muslim.w CWKSie? Wieprzowe kielbaski z cateringu out, a kobiety na zylecie tylko w burkach!

odpowiedz
Żmija - 13.02.2021 / 16:54, *.vectranet.pl

@Wakabajaszi Bonzo: na pewno muzułmaninem był Moussa Qutarra, nie wiem jak z Ahmedem Ghanemem...

odpowiedz
Maro - 13.02.2021 / 17:17, *.orange.pl

@Wakabajaszi Bonzo: No i co z tego ?

przynajmniej nie będzie pił i imprezował jak Remy albo chodził po kasynach jak Grosicki...

dobrze by było żeby katolicy chociaż w połowie tak poważnie podchodzili do swojej wiary jak muzułmanie...

na koniec dodam, że to słaby transfer i gość jest za cienki na Legię, i wyznanie nie ma tu znaczenia...

odpowiedz
Wakabajaszi Bonzo - 13.02.2021 / 18:00, *.virginm.net

@Maro: no to widac ze tylko z opowiesci znasz muslimow haha, myslisz ze oni tak przestrzegaja zasad religii jak to jest pokazywane? Co drugi pije alkohol i inne sprzeczne z islamem rzeczy robi, i mowi Ci to czlowiek ktory od 20 lat ma stycznosc z nimi na codzien ;) takze katolikow i ich gorliwosci nie tykaj

odpowiedz
Wolfik - 13.02.2021 / 19:01, *.mm.pl

@Wakabajaszi Bonzo: Nie ważne kto co i czy wyznaje. Ważne czy robi to z serca czy na pokaz. Niestety, większość ma to wszystko w gębie...lub w du..ie.

odpowiedz
PLK - 13.02.2021 / 22:43, *.plus.pl

@Wolfik: A kogo QRVA to obchodzi?!!! Jak chcesz sobie pogadać o religiach to sobie pisz na ich stronach czy jakiś innych forach... Tu jest Legia!!! Tylko LEGIA!!!

odpowiedz
Ali - 13.02.2021 / 16:25, *.chello.pl

Jaszczurów Sienieboi

odpowiedz
Pusia - 13.02.2021 / 16:18, *.vectranet.pl

Kupili kocura w worku, niezłe jaja

odpowiedz
Prazanin - 13.02.2021 / 16:14, *.play-internet.pl

Witamy na pokładzie.... I powodzenia.Mam nadzieję, że się uda i będziemy mieli z niego pociechę...

odpowiedz
Gienek - 13.02.2021 / 16:12, *.vectranet.pl

Powodzenia w Legii!!!

odpowiedz
MAKEN - 13.02.2021 / 16:11, *.151.165

Wreszcie coś pozytywnego. Oby to był strzał w 10. ????

odpowiedz
Wolfik - 13.02.2021 / 16:01, *.mm.pl

Sprowadzenie napastnika, czy ofensywnego pomocnika z pewnością było koniecznością. Zobaczymy, czy to był dobry ruch. W każdym razie trzeba się cieszyć, bo na nikogo innego nas w tej chwili nie stać.

odpowiedz
DatiDucati - 13.02.2021 / 15:43, *.244.4

Coś mi mówi że to będzie następny Niko..

odpowiedz
Ryj - 13.02.2021 / 15:45, *.t-mobile.pl

@DatiDucati : daj Boże

odpowiedz
Brad Nie Pit - 13.02.2021 / 15:52, *.t-mobile.pl

@DatiDucati : Oby nie Nikodem Dyzma

odpowiedz
Groch - 13.02.2021 / 17:10, *.orange.pl

@DatiDucati : NIE BLUŹNIJ!!! Błogosławiony Nemanja Nikolić był tylko jeden !!! Drugiego się niedoczekamy !!!

odpowiedz
Ouzo - 13.02.2021 / 15:42, *.centertel.pl

Yakshemash ;-)

odpowiedz
jarekk - 13.02.2021 / 15:30, *.metrointernet.pl

Powodzenia, rozwijaj sie , strzelaj bramki

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 13.02.2021 / 15:23, *.57.54

Witamy!i na ✨⚽️⚽️⚽️✨Czekamy!

odpowiedz
ding - 13.02.2021 / 15:22, *.chello.pl

No to pierwszy głośne nazwisko z listy Kucharskiego już jest! Czekamy na następne dwa.

odpowiedz
Komar - 13.02.2021 / 15:17, *.chello.pl

Wygląda na poważnego gościa , czuje ze będzie

odpowiedz
0-22 - 13.02.2021 / 15:16, *.com.pl

No a ja poprzez yutp dowiedziałem się o Realu. Pojadę se do Madrytu pogram se w piłkę a co mi szkodzi!

odpowiedz
P(L)EBAN - 13.02.2021 / 15:13, *.tpnet.pl

Czas go zweryfikuje. Czas pokaże. Przestańcie kłapać tymi jęzorami jedni ze dobry, drugi ze ogór. Potrenuje, pogra, pokaże się wtedy oceniajcie. Pie*do*eni decydenci

odpowiedz
Dostaniesz klapsy - 13.02.2021 / 18:42, *.t-mobile.pl

@P(L)EBAN: Każdy wyraża swoje zdanie, nie musisz tego czytać. nie rozumiem tylko czemu innych obrażasz paruwo.

odpowiedz
Student_L - 13.02.2021 / 15:10, *.amazonaws.com

Witamy i powodzenia w Legii.

odpowiedz
Pawełek - 13.02.2021 / 15:08, *.vectranet.pl

Wow, szczena opada!

odpowiedz
Sedes Miodulskiego - 13.02.2021 / 15:08, *.211.124

Przecież to jest jakiś ogór kompletny, z czym do ludzi Miodulski?

odpowiedz
Andre - 13.02.2021 / 16:04, *.mm.pl

@Sedes Miodulskiego: Fajną masz funkcję, chociaż pewnie wolałbyś być bidetem...

odpowiedz
czarek - 13.02.2021 / 14:56, *.centertel.pl

Przypomina mi Azdrena Llullaku, który parę lat temu był przymierzany do Legii . Oby Jasur okazał się lepszym piłkarzem.

odpowiedz
oLaf - 13.02.2021 / 14:49, *.vectranet.pl

super, napastnik się przyda, witamy!!!

odpowiedz
Książę Nocy - 13.02.2021 / 14:49, *.inetia.pl

Wygląda na poważnego człowieka nie pajaca jak Kante np. Wydaje się być rzetelny i gotowy na 100%. Oby to się przełożyło na boisku. Dodatkowe plusy? Nie za duża bariera językowa (dawaj dawaj zrozumie na pewno) i doświadczenie gry w tych warunkach klimatycznych.

odpowiedz
wojti - 13.02.2021 / 14:45, *.play-internet.pl

Mam dziwne przeczucie ze to będzie tygrys i będzie strzelal dużo bramek. TYLKO LEGIA !

odpowiedz
:) - 13.02.2021 / 14:36, *.chello.pl

Spokojny chłopak, stabilny emocjonalnie widać, może dać radę, powodzenia!

odpowiedz
Majki - 13.02.2021 / 14:34, *.centertel.pl

Mam nadzieję że Jasur okaże się prawdziwym Jaszczurem.
Powodzenia!

odpowiedz
gruby - 13.02.2021 / 14:31, *.tpnet.pl

BRAWO!!! Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

odpowiedz
Alex Bielany - 13.02.2021 / 14:21, *.chello.pl

Jaszczur Jasieboje czy ty Mogole bedziesz strzelal gole

odpowiedz
Kabura Wrzeciono - 13.02.2021 / 16:42, *.virginm.net

@Alex Bielany: a co to jest Mogol mongole?

odpowiedz
M - 13.02.2021 / 14:21, *.chello.pl

Na tapecie jest jeszcze kilka nazwisk z ligi Eskimoskiej, też trudnych do wymawiania ... ale warto zaryzykować i kupić... może odpalą

odpowiedz
kalosz - 13.02.2021 / 14:18, *.mm.pl

oby był tak dobry jak nikolic...co najmniej:)

odpowiedz
Autor - 13.02.2021 / 14:18, *.virginm.net

Wołosik w jakimś podcaście powiedział że jagiellonia może przelicytować Legię i podobno rozmawia z Grosickim! Mioduski ty kaleko sportowego biznesu nie zrobisz nam tego!!??
Nie wierzę że jaga ma nas haha ???? w tej przerosnąć! Oooosz...

odpowiedz
Hugon - 13.02.2021 / 22:09, *.vectranet.pl

@Autor: Co wy widzicie w tym dziadku Grosiku który obecnie może przebiegnąć 200m. i jeszcze z przerwami.LEGIA ma wystarczającą zgraje dziadków najwyższy czas odmłodzić kadrę, nawet niech to będą Eskimosi jak ktoś tu napisał.A tych grubych dziadków odstawić na trybuny.

odpowiedz
Maciek - 13.02.2021 / 14:17, *.chello.pl

Tak znają jego wartość bez oglądania,że zapowiadany był jako skrzydłowy a dopiero sam mówi o sobie napastnik.

odpowiedz
Siwy - 13.02.2021 / 14:12, *.sky.com

Witamy. Powodzenia!

odpowiedz
PedroSc - 13.02.2021 / 14:08, *.chello.pl

Obrońcy przeciwników będą jego nazwisko czytać JASIĘBOJĘ :)

odpowiedz
Tomasz - 13.02.2021 / 14:08, *.com.pl

Zaczyna się debilizm jakiegoś ???? nie wiem debila ??? Witamy na pokładzie Yaxshiboyev :) Dawaj !

odpowiedz
Walker vel koniotluk - 13.02.2021 / 14:06, *.232.113

Jest jeszcze mlody ale mysle ,ze da u nas radę!
Razem z Pekhardem z przodu bedzie pykał brameczki dla naszej Legii

odpowiedz
Darek - 13.02.2021 / 14:04, *.t-ipconnect.de

Pierwszy z tapety Kucharskiego.Witam i życzę dużo goli.Powodzenia.

odpowiedz
Autor - 13.02.2021 / 13:57, *.virginm.net

Mam wrażenie że ten chłopak da nam dużo radości . Oby!

odpowiedz
Ja - 13.02.2021 / 13:51, *.plus.pl

Numer 7 od czasów Gizy jest przeklęty. Zawodnik na straty. Szkoda...

odpowiedz