Artem Szabanow - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Transfer

Szabanow na testach medycznych

Woytek, źródło: Legia.com

Środkowy obrońca wicemistrza Ukrainy Dynama Kijów Artem Szabanow po testach medycznych zaplanowanych w poniedziałek i wtorek może zostać zawodnikiem Legii Warszawa. W niedzielę popołudniu Szabanow wylądował w Warszawie.

28-letni lewonożny stoper jest wychowankiem Dynama Kijów. W barwach jednego z ukraińskich hegemonów wystąpił w ponad 50 meczach, również na poziomie Ligi Mistrzów (w tegorocznej edycji zagrał w meczu z FC Barceloną, zbierając pozytywne recenzje) i Ligi Europy UEFA, oraz zdobył Puchar kraju w sezonie 2019/2020. W 2017 roku zadebiutował w reprezentacji, w której rozegrał dwa mecze.

Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy mający dobre warunki fizyczne (189 cm) obrońca rozegrał 143 spotkania. Jeszcze jako nastolatek trafił z akademii Dynama do Arsenału Kijów, w którym wieku 20 lat zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Następnie był zawodnikiem kolejno Wołynia Łuck, Stali Kamieńskie i Olimpiku Donieck, by w 2018 roku ponownie trafić do 15-krotnego mistrza Ukrainy.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Kibik - 16.02.2021 / 17:11, *.tpnet.pl

ten nie grający wyceniony nav1,5 mln euro a drugi 1 mln euro,to Dynamo odzyje warte chyba 7 milionow euro,za Uzbeka dali 300 tys euro Kruk Krukowi oka nie wykole

odpowiedz
Ryszard - 15.02.2021 / 23:53, *.orange.pl

Szambobambo obyś nie okazał się kalafiorem

odpowiedz
Qini - 15.02.2021 / 21:26, *.tpnet.pl

te nowe nabytki ze wschodu,nie grali i nie ćwiczyli,dziwię się ,że takich kupują,co do Grosika to da sobie radę,bo to talent ,grał jako młody chłopak,teraz doswiadczony,1 lutego miał umowę z Nottingham na 40 tys funtow tygodniowo ale zrezygnował ,bo chciał wrócić do Polski grać na Euro.West Brom pisalo ze dogadamy z Legia chciał obniżyć sobie zarobki ,teraz piszą w klubie ,że nikt nim nie zainteresowany,szkoda mógłby pomóc też w Reprezentacji,ostatnio grał i cały czas trenuje a ten Uzbek od 3 miesięcy nie grał i nie trenował,Milik też nie grał i od razu na boisko,gra Premer Lig to doświadczenie i rutyna,kto go weźmie nie straci

odpowiedz
(L) uz - 15.02.2021 / 23:17, *.inetia.pl

@Qini: Co ty właściwie chciałeś przekazać , masz jakąś koncepcję? A polskiego ktoś nauczał kiedyś?

odpowiedz
docent - 15.02.2021 / 18:16, *.antik.sk

tylko mamy grac w 3 obroncow a Szabanow jest podobno wolny i trzeba mu do pary szybkiego obronce do asekuracji a my niemamy takiegi tak czegos nierozumiem

odpowiedz
Kop w zad dachowca z grzywą lwa - 15.02.2021 / 16:54, *.244.169

Trochę ten upadliniec nie wpisuje się w profil sprowadzanych łamag bo trochę gra, cały czas trenuje i nie jest kontuzjowany.

Za to Jaszczur jest do odbudowy bo nie trenował 2 miesiące czyli standard, profi pełnym ryjem. Może do formy fizycznej dojdzie pod koniec marca, a do formy sportowej pod koniec roku (dla bezpieczeństwa nie ma co podawać którego)

odpowiedz
SK65 - 15.02.2021 / 15:22, *.szpitalmadalinskiego.pl

I PO CO NAM TAKI GROSICKI ZNOWU TRZEBA BĘDZIE GO ODBUDOWAĆ , OGLĄDAŁEM JEGO WYSTĘPY WBA ZERO POZYTYWÓW , NICH IDZIE DO PAPRYKARZY TAM JEST MNIEJ KASYN ,BALANGOWICZ I MIŁOŚNIK ZENKA MARTYNIUKA.

odpowiedz
M3 - 15.02.2021 / 11:41, *.zus.pl

Dziś piszą, że Grosicki jest bliski pogoni... brawo panie Miodulski. Szczecin ma więcej kasy ??? O co tu chodzi ???

odpowiedz
Hiszpan - 15.02.2021 / 13:23, *.play-internet.pl

@M3: Grosicki od początku myślał tylko o Pogoni.

odpowiedz
Trec - 15.02.2021 / 20:31, *.chello.pl

@M3: po co on nam ? Ma na Legie wywalone

odpowiedz
Lebaid - 15.02.2021 / 06:59, *.vectranet.pl

Ma 28 lat, zaczął na najwyższym poziomie w lidze jak miał 20, a zagrał niecałe 150 meczów. Co poszło nie tak?

odpowiedz
Lukas - 15.02.2021 / 14:43, *.polimex-mostostal.pl

@Lebaid: Nic nie poszło, w Lidze Ukraińskiej jak debiutował było 16 drużyn a od 2016 jest 14 drużyn . Po prostu mniej meczy średnia na sezon to ok 20 meczy ma na sezon dodatkowo kontuzje a w tym sezonie rozegrał 1 mecz

odpowiedz
Hugon - 15.02.2021 / 00:15, *.vectranet.pl

Nareszcie ktoś zastąpi łokciowego żeby tylko nie na ławkę bo u Cesia zmian nie będzie,Panie Miodek czy nie szkoda panu kasy na rezerwowego który nie doczeka się zmiany.

odpowiedz
Rado - 15.02.2021 / 08:21, *.47.72

@Hugon: nie łudziłbym się. Przecież il capitano nie posadzi na ławce.

odpowiedz
zaba285 - 14.02.2021 / 20:04, *.116.118

Wieteska jak zwykle blisko podarowania bramki przeciwnikowi, był blisko asysty dla babajagi ale Miszta wślizg zrobił i przeszkodził. może jednak ten Ukrainiec to nie jest zły pomysł mimo tego, że tylko na 3 miesiące..

odpowiedz
ben - 14.02.2021 / 19:36, *.inetia.pl

Za drewnianego sprzedawczka jędrzejczyka każdy jest dobry !!!

odpowiedz
docent - 14.02.2021 / 20:11, *.antik.sk

@ben: co ty piszesz ?

odpowiedz
PLBBOY - 15.02.2021 / 02:31, *.inetia.pl

@docent: On piszę, że ta nędza Jędrzejczyk w każdym meczu zawala bramkę lub dwie. On piszę, że jak Boruc lub Miszta nie naprawi błędu tego cieniasa, to tracimy punkty i mistrzostwo nam odjeżdża. Jeszcze coś ci wytłumaczyć?

odpowiedz
dziad kudłaty - 15.02.2021 / 10:42, *.net.pl

@ben: handlarz meczami ma się dobrze a jego głupie faule z babajagą mało nie przypłaciliśmy grą w 10 ... on powinien iść do psychiatryka a nie zostać kapitanem ...

odpowiedz
markus - 14.02.2021 / 18:23, *.t-mobile.pl

To jest tylko 3 mc taka umowa

odpowiedz
Farme(L) - 14.02.2021 / 16:28, *.virginm.net

Jestem jak najbardziej na tak, jeśli to jest opcja docelowa. Jeśli jest to jednak tylko 3 miesiące to sensu w tym brak...

odpowiedz
Ygrek - 14.02.2021 / 16:17, *.236.160

Zaraz beda komentarze typu upa upa k.... kupa, itp hahaha

odpowiedz
Jaj - 14.02.2021 / 18:45, *.centertel.pl

@Ygrek : UPA UPA k... kupa :)

odpowiedz
Pójde boso - 14.02.2021 / 16:13, *.cyfrowypolsat.pl

Jestem za tym transferem ale wypożyczyć z opcją pierwokupu jesli tylko 3 miesięczne wypożyczenie , to powiem ze prezes i dyrektor sportowy to miękiszony.

odpowiedz
Grodzisk Maz - 14.02.2021 / 16:08, *.centertel.pl

Brać ale tylko z opcją pierwokupu
na trzy miechy raczej żeby tylko na siłę wymęczyć mistrza a potem co ? znowu szukamy ?

odpowiedz
oLaf - 14.02.2021 / 22:33, *.vectranet.pl

@Grodzisk Maz: brać gościa chociaż z Ukrainy. Wiesz, my gramy tylko o Mistrza, żadnej LM tu nie będzie - jesteśmy po prostu za słabi na to, trzeba powiedzieć sobie prawdę w oczy. : (

odpowiedz
Wolfik - 14.02.2021 / 16:08, *.mm.pl

NA pewno się przyda jego obecność. Chociażby po to by nasza 3-ka stoperów poczuła "oddech na plecach" konkurencji.

odpowiedz