Tomas Pekhart - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Pekhart: Winę biorę na siebie

Woytek, źródło: Legia Warszawa

- Wracamy do domu bez dwóch punktów i nie jesteśmy z tego zadowoleni. Dziś biorę winę na siebie. Miałem 2-3 okazje, z których powinienem zdobyć bramki i rozstrzygnąć spotkanie. Niestety brakowało mi szczęścia - powiedział po meczu Tomas Pekhart. Czech nie dokończył spotkania z powodu urazu.

- Na samym początku straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry. Nie wiem czy rzut karny był słuszny, czy nie. Od 4. minuty przegrywaliśmy, więc nie było łatwo wrócić do gry, ale oprócz tych pierwszych pięciu minut kontrolowaliśmy spotkanie. Byliśmy lepszą drużyną i powinniśmy zdobyć trzy punkty. Tworzyliśmy sobie sytuacje i po prostu ich nie wykorzystaliśmy - dodał.

- Musimy strzelać o jedną bramkę więcej od rywali. W jednej z moich sytuacji nie wiedziałem czy mam uderzać nogą czy główką, bo na takiej murawie nie do końca wiadomo jak piłka się odbije. Nie jest to jednak wymówką, bo po prostu powinienem strzelić i powinniśmy wygrać - zakończył najskuteczniejszy zawodnik ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Robert Szenfeld - 18.02.2021 / 15:26, *.landirenzo.pl

Rzeczywiście strzelona co najmniej jedna więcej powinna być, bez 2 zdań . Zwłąszcza, że Jędza był faulowany w polu karnym w sposób ewidentny . Generalnie musze powiedzieć , ze jak mam patrzeć na tak grającą i remisującą Legie , to już wolę to od cudownych wygranych fartem i kompromitacji w pucharach .

odpowiedz
maf20 - 16.02.2021 / 10:52, *.orange.pl

Dobrze grał. Nie wykorzystał, ale uderzał poprawnie. Brakło szczęścia i tyle, ale z pewnością Tomas to najlepszy napastnik Eklapy.

odpowiedz
k(L)eo - 16.02.2021 / 09:03, *.t-mobile.pl

Brawo Tomcio, oby inni zostawiali tyle co Ty!!

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 16.02.2021 / 02:30, *.57.67

Żeby tak Michniewicz przeporosił ,a Tomek ✨⚽️✨

odpowiedz
tomiacab - 16.02.2021 / 11:26, *.centertel.pl

@Tony⚽️Montana : blizna ci się zmyła

odpowiedz
Tomy⚽️Montana - 16.02.2021 / 19:26, *.37.29

@tomiacab: Stare i nie modne...

odpowiedz
WL - 15.02.2021 / 17:29, *.tpnet.pl

Przed nami Kibicami Derby Mazowsza wiec w tym meczu prestizowyma i pozostalych nam Kibicom udowodnisz ze nalezy sie tytul Krola Strzelcow choc do konca jeszcze daleko a mamy nadzieje ze nic zlego sie przytrafi. Powodzenia !!!

odpowiedz
Paco - 15.02.2021 / 14:27, *.centertel.pl

Moje wina moje wina moje bardzo tanie wina

odpowiedz
r - 15.02.2021 / 14:21, *.play-internet.pl

akurat do Tomasa nie powinniśmy mieć pretensji o te sytuacje bo i tak swoimi bramkami dał nam tyle punktów , że jesteśmy na takim miejscu jakim jesteśmy , szkoda że inni nie mogą strzelić połowę tego co on bo byśmy byli kilka pkt przed innymi

odpowiedz
L - 15.02.2021 / 13:54, *.tpnet.pl

Ciekawy to musi być widok gdy po przegranym/zremisowanym meczu twój kapitan Artur Jędrzejczyk szybko i po cichu ucieka do szatni co powoduje że ty (w tym przypadku Pekhart) musisz się pucować przed dziennikarzami. Ja tam szacunku do takiego kapitana bym nie miał...

odpowiedz
SEBO(L) - 15.02.2021 / 13:34, *.plus.pl

Szacun za wypowiedź,po męsku wziął sprawy na siebie. A gdzie kapral,bo to nie jest kapitan,Jędza? Głupotą i kolejnym łokciem daje szansę przeciwnikom na stworzenie zagrożenia. Po ch.j taki faul na dośrodkowanie na początku meczu? A poza tym... dopóki druga linia nie będzie dawać liczb bramkowych,to nic z tego nie będzie. A nikt,lub prawie nikt, nie ma w pomocy strzału...

odpowiedz
zduneq - 15.02.2021 / 11:34, *.play-internet.pl

Wyżelowane gogusie brać przykład z Tomka!
Gość strzela bramkę za bramką z karnego,potrafi grać że złamanymi żebrami i ma jaja wziąć na siebie odpowiedzialność za REMIS a gogusie kopną piłkę 3* prosto piłkę i obrastają w piórka!

odpowiedz
beefcake - 15.02.2021 / 11:20, *.net.pl

Jaki uraz? Zagra z Płockiem???

odpowiedz
alach jebbar - 15.02.2021 / 10:39, *.net.pl

Tomas jesteś wojownikiem który powinien grać i gra w Legii oby reszta była taka jak Ty chłopie , powodzenia , ps gdzie drugi napastnik i strzały z pół dystansu i z dystansu panowie pomocnicy ? nogi wam powykręcało?

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 15.02.2021 / 09:52, *.chello.pl

Przynajmnie nie szuka winnych,szkoda bo dwie to minium powinien strzelić.

odpowiedz
Cesio - 15.02.2021 / 09:49, *.com.pl

Brawo Tomek za to co dla Legii zrobiłeś przez ten rok.

odpowiedz
SF - 15.02.2021 / 09:20, *.tpnet.pl

Trudno wyszlo jak wyszlo i nie ma co sie winic ! Powodzenia w derbach Mazowsza i strzelenia goli !

odpowiedz
Bdhdb - 15.02.2021 / 09:02, *.centertel.pl

Brawo Tomek . Ja go szanuje i dziękuje za to co zrobił do tej pory . Odwagi tez mu nie brakuje .

odpowiedz
jo - 15.02.2021 / 06:40, *.tpnet.pl

Nie ma co brać winy na siebie. Na boisku jest jeszcze 10-ciu zawodników z tej samej drużyny. Jak się ma tylko jednego napastnika to tak się dzieje, że jak on nie trafi to wyniku nie ma. Kiedyś w drużynie było ich kilku a teraz jest jeden. Dziękować trzeba miodkowi za autorski pomysł na Legię...

odpowiedz
miron - 15.02.2021 / 01:14, *.jmdi.pl

@Hugon a niby kogo z młodych zdolnych miał posłać...?w takim meczu przy ciężkim 1:1 iść vabank i stawiać na naszą zdolną młodzież i przegrać 2:1?już Skibicki pokazał swój kunszt wolę kulejącego Thomasa młodzież niech się ogrywa ale przy wyniku 0:2 bo w tym wypadku różnicy by nie było tylko osłabienie taka prawda łach teraz gra na młodych żeby później promocję robić przy sprzedaży teraz widać jak to wygląda druga dziesiątka tak się zachłystneli tymi młodymi fakt że dwóch wyróżniajacych puścili za niezły hajs więc promują dalej ale tu trzeba mieć umiar wszystko powoli jest czas każdy się przyda przy tak waskiej kadrze a Czesia w tym glowa a nie ma łatwo ilu odeszlo ilu przyszło...?bracia spokój niech się ogrywają ciut ciut to lepiej wygląda będzie dobrze (L)

odpowiedz
Brzeg opolski - 15.02.2021 / 00:46, *.t-mobile.pl

Drugi nasz Nisterlooy... swoje braki ma ale plusuje bramkami... jak dla mnie brak mu drugiego spryciarza napastnika który by go odciazyl. Ale poczekajmy na nowego, a nóż wypali na 2och napastników, moze wyjdzie chemia... Thomas i tak tyle co sam napykal nam bramek to cud...pozdrawiam z Brzegu

odpowiedz
Sponsi - 16.02.2021 / 03:08, *.net.pl

@Brzeg opolski : Łukowice Brzeskie pozdrawiają! Legia Wszędzie!

odpowiedz
Oldi - 14.02.2021 / 23:55, *.chello.pl

Gość przychodzi ładuje bramkę w prawie każdym meczu nie gwiazdorzy ale i tak cały czas jakieś narzekania na jego temat. Bo przecież do naszej tiki taki to potrzebny jest jakiś wirtuoz. Trzeba się tylko modlić żeby poważniejszej kontuzji nie złapał.

odpowiedz
PLBBOY - 15.02.2021 / 01:50, *.inetia.pl

@Oldi: zgadzam się w 100% Malkontentom na Legii zawsze będzie coś przeszkadzać a gość ma swoje liczby i tym się broni.

odpowiedz
Hugon - 14.02.2021 / 23:55, *.vectranet.pl

Nie bierz winy na siebie ,to wina Cesia widział że kulejesz to nie zrobił zmiany nie wiem ,albo dziwak albo trener nieudacznik.Jak można grać cały czas jedną jedenastką gdy młodzi zawodnicy siedzą na ławce i czekają na swoją szansę.Nawet debil by coś lub kogoś zmienił.

odpowiedz
miron - 14.02.2021 / 23:43, *.jmdi.pl

Ja odszczekuje wcześniejsze opinie że drugi Necid itd.teraz bardziej mi przypomina Stanko czy Niko choć do Niko jeszcze brakuje bardziej Prijovic co do pierwszego czy trzeciego takie same były opinie co pokazali każdy pamięta do dziś nie trzeba mieć szybkości czy kiwki trzeba mieć instynkt i On to ma tylko reszta musi podnieść się poziom wyżej dorównać i stwarzać sytuacje a Tomas tylko będzie egzekutorem myślę że powoli to się zazębia będzie dobrze a odnośnie Czesia...każdy popełnia błędy jak każdy z nas dajmy mu też szansę jak będą wyniki to każdy rozliczy go za to co osiągał a nie za to co kiedyś było trochę spokoju wiary i wsparcia a nie ciągłych narzekań.

odpowiedz
PLK - 14.02.2021 / 23:41, *.cyfrowypolsat.pl

Konkret!!! Jaja są na miejscu!!!! Tak trzymaj!!!! Jeszcze nastrzelasz!!! Są czasami takie dni ze nie chce wpaść!!!! Będą ważniejsze mecze i wtedy wyjdzie Twoja klasa, Tomciu!!! Brawo!!!

odpowiedz
zaba285 - 14.02.2021 / 22:59, *.116.118

mam coraz więcej szacunku do tego pana. jak do nas przyszedł wyglądał na początku na mega drewno i nazywaliśmy go ze znajomymi "czeski Rasiak" (osobiście nic do Rasiaka nie mam, ale pamiętam słynne memy). z czasem jednak pokazał, że zbyt szybko wyrobiliśmy sobie o nim negatywną opinię. w tym meczu mogło być lepiej ale ogólnie jest lepiej niż oczekiwałem

odpowiedz
oLaf - 14.02.2021 / 22:26, *.vectranet.pl

tak, strzał z 4-ch metrów w poprzeczkę i nieudana główka nie przynosi chwały ale przynajmniej w tym meczu się starał, mało brakowało.

Nie jestem jego zwolennikiem ale tym razem mu odpuszczę : )

Legia grała dobrze, jednak zatrzymywałą się przed polem karnym i strzałów bardzo mało było - to trzeba ćwiczyć bo inaczej będziemy mieli takie farfocle jak strzał Slisza 1 m przed polem karnym będącego - a strzał 2 metry obok bramki : O

o Kapustce nie wspomnę, bo chłopak biega , stara się ale gubi piłki, głupie zagrania ma, potyka się o własne nogi.. ręce opadają - czy oni go w Anglii to trzymali w piwnicy 2 lata czy co??

odpowiedz
miron - 14.02.2021 / 22:22, *.jmdi.pl

Jesteś obecnie najlepszym ogniwem w zespole dziś trochę pech trochę warunki brawo za wypowiedź i tak zrobiłeś swoje wracaj do zdrowia (L)

odpowiedz
Siaracwks - 14.02.2021 / 22:20, *.centertel.pl

Akurat ty to w tej drużynie winny jesteś najmniej ... Czegokolwiek ... Rób swoje tam jak robisz , a reszta niech się ogarnie ... Moja sympatię zdobyłeś grą że skręcona kostką i pękniętymi żebrami w tamtym sezonie ... Charakternika ... Brawo

odpowiedz
Johny - 14.02.2021 / 22:14, *.plus.pl

Zdarza się. Byleby następnym razem los oddal co zabrał.....

odpowiedz
pnk - 14.02.2021 / 22:14, *.chello.pl

Brawo za taką wypowiedź.

odpowiedz