Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo po niedzieli: Weryfikacja

Qbas, źródło: Legionisci.com

Wiele się ostatnio mówi o zarządzaniu Legią, problemach finansowych i organizacyjnych, ale najwięcej o braku wzmocnień kadry pierwszego zespołu. Za ten stan rzeczy obwinia się właściciela i prezesa Dariusza Mioduskiego i dyrektora sportowego Radosława Kucharskiego. W zasadzie jednak najbardziej niepokojące są wyniki drużyny. Legia ostatnio notuje rezultaty dalekie od oczekiwanych.

W pięciu minionych kolejkach legioniści zdobyli tylko siedem punktów. Mało. A nawet bardzo mało jeśli weźmiemy pod uwagę kadrę, jaką dysponuje Czesław Michniewicz. W bramce legenda klubu, w środku obrony niedawny kadrowicz, doświadczony ligowiec, były reprezentant kadry młodzieżowej, po bokach reprezentanci Chorwacji i Serbii, w środku pola kadrowicz U-21, doświadczony w różnych ligach zawodnik, gracz aspirujący do powrotu do kadry, podobnie jak jeden na skrzydle, na drugim gra czołowy piłkarz Ekstraklasy, a napastnikiem jest zdecydowany lider klasyfikacji ligowych strzelców, powoływany do kadry Czech. Wyjściowy skład wygląda nawet nie tyle dobrze, co imponująco. A tu tylko siedem punktów na 15 możliwych.

Oczywiście należy pamiętać, że dla stoperów nie ma zmiennika, a przy ustawieniu trójką musi dosztukowywać bocznych obrońców. Odeszło dwóch środkowych pomocników (Karbownik i Antolić), a Gwilia chorował na korona wirusa i dopiero dochodzi do siebie. Nie ma też wartościowych zmienników dla skrzydłowych i napastnika, a po stracie Karbownika Slisz jest jedynym młodzieżowcem radzącym sobie na poziomie Ekstraklasy.

Jednak patrząc na ławkę rezerwowych, choćby na meczu w Białymstoku, należy się zastanowić, czy rzeczywiście, przynajmniej w teorii, nie ma kogo wpuścić. Valencia, Kostorz, Lopes, Włodarczyk, Skibicki, to nie są słabi dublerzy. Problemem jest to, że znajdują się w niskiej formie albo, jak Włodarczyk, nie przepracowali okresu przygotowawczego. A przecież również kilku zawodników wyjściowego składu gra poniżej możliwości lub poziomu predestynującego do walki o mistrzostwo Polski. Slisz od pewnego czasu jakby przyhamował w rozwoju, nierówno grają Martins, a zwłaszcza Wszołek. Największy problem stanowi jednak forma stoperów. Jędrzejczyk przestał być regularny, Wieteska nigdy nie był i w każdym meczu popełnia niewytłumaczalne błędy, a Lewczuk zdaje się już być na równej pochyłej.

Można więc przyjąć, że ośmiu-dziewięciu graczy, którzy znaleźli się w kadrze na mecz z Jagiellonią, nie jest obecnie w najwyższej formie. Tymczasem po spokojnie przepracowanym okresie przygotowawczym należałoby oczekiwać, że będą. Różne są tego przyczyny. Można też po prostu przyjąć tłumaczenie, że mamy zbyt słabą sportowo kadrę i przez to trener ma związane ręce. Wcale nie jest wykluczone, że to najbliższe prawdy wyjaśnienie. Niemniej jednak całościowo to szkoleniowiec ponosi odpowiedzialność za dyspozycję zawodników i należałoby się zastanowić, czy zespół pod jego kierownictwem czyni oczekiwany progres.

Michniewicz słusznie narzeka na źle zbalansowaną kadrę, tym niemniej jego podstawową rolą jest praca z materiałem, który posiada. Imponować może jego zaangażowanie w kwestie taktyczne, szukanie właściwych rozwiązań. Wynikiem tego było przejście na system 3-4-2-1, dzięki któremu Legia gra znacznie efektowniej, wykorzystując najsilniejsze składowe zespołu, choć mało efektywnie, za to z widokami na poprawę tego stanu rzeczy. Wydaje się więc, że w tym zakresie rzeźbi, jak może. Ale z rozwojem i formą poszczególnych graczy jest już bardzo różnie.

Po pół roku pracy Michniewicza możemy powiedzieć, że rozwinęło się przy nim, a przynajmniej ustabilizowało formę pięciu zawodników: Kapustka, Juranović, Mladenović, Luqinhas i Pekhart. Pozostali w kadrze drużyny rzadko osiągają wyżyny swych możliwości. Dodać przy tym należy, że szkoleniowiec nie potrafił, jak dotąd, zbudować zespołu potrafiącego regularnie wygrywać w Ekstraklasie. Jego najlepszy wynik, to trzy zwycięstwa z rzędu w listopadzie. Jednocześnie w tabeli, za okres od dnia 21 września 2020 r., gdy doświadczony trener został zatrudniony przy Łazienkowskiej, Legia również znajduje się za Pogonią, choć punktuje z przyzwoitą średnią 2,08 na mecz.

W ostatnich dniach „Wojskowi” uzupełnili kadrę dwoma piłkarzami (a ma być jeszcze trzeci). Niezmiennie pozostaję na stanowisku, że obecna Legia została niewłaściwie zbudowana, zachwiane zostały proporcje, obniżona jakość, ale przecież ten trend utrzymuje się już od paru lat. Czesław Michniewicz wiedział w co się angażuje. Cieszył się nawet, że po latach przyjdzie mu pracować w klubie z czołowymi piłkarzami i będzie mógł realizować różne pomysły. Na ten moment jednak nierozstrzygnięte pozostaje, czy w pełni wykorzystuje potencjał, z którym pracuje. Wiadomo, że głównym sprawcą szeroko rozumianej zapaści Legii jest Dariusz Mioduski i jego nieudolna polityka prowadzenia klubu, ale nie oznacza to, że nie należy oceniać szkoleniowców.

Na ten moment skłaniałbym się ku tezie, że Michniewicz robi co może. Być może dlatego, że ma po prostu zbyt niewielu dobrych zawodników, a jednocześnie niewykluczone, że na tyle pozwala mu jego trenerski warsztat. Przy czym jedno drugiego nie wyklucza. Według mnie zwiastunem lepszego jest mecz w Białymstoku, który, choć tylko zremisowany, pokazał, że pomysły obecnego sztabu dobrze rokują i przypuszczam, że Legia zacznie wygrywać i to w dobrym stylu. Może i nie tak regularnie, jak byśmy chcieli, ale na tyle często, by obronić mistrzostwo. Weryfikacja już wkrótce. Niecierpliwie więc czekam na kolejne mecze, co mi się od dawna nie zdarzyło.

Autor: Jakub Majewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
Jerz z Potoku' - 18.02.2021 / 22:56, *.chello.pl

Szanowna Redakcjo!
Tematyka aktualnego "Słowa po niedzieli: Weryfikacja" idealnie wkomponowuje się w to, co tygrysy (czyt.: kibice) lubią najbardziej w trakcie trwania i domykania się polskiego okna transferowego, czyli wszelaką wiedzę nt. poczynionych transferów do (!) Klubu.
Owszem, nabyliśmy już, jako taką, wiedzę nt. tzw. zaciągu wschodniego. Ponadto, "konkurencyjny" legijny portal zamieścił info-zajawkę dot. możliwości pozyskania czwartego piłkarza do naszej drużyny rodem ze słonecznej...Albanii.
Skoro rodzime okienko transferowe zamyka się o północy 24 bm., to uważam za wielce wskazane, aby niezwłocznie po tym terminie, zostały sporządzone i opublikowane na naszym serwisie dostępne publicznie informacje o najnowszych (zimowych) legijnych "nabytkach". W tym:
- podstawowa pozycja piłkarza na której grał dotychczas, ew. jej pochodne;
- warunki fizyczne, wiek, predyspozycje sportowe;
- sportowe CV, z naciskiem na konkretne piłkarskie osiągnięcia;
- forma kontraktu, wypożyczenia i ew. klauzuli pierwokupu, a także jego ramy
czasowe;
- ew. kwota za: kontrakt, wypożyczenie, klauzulę pierwokupu.
Mniema, że nie popełnię koleżeńskiego nadużycia stwierdzając, iż ww. informacjami zainteresowana jest zdecydowana większość fanów i kibiców Legii Warszawa.
Ciekawskie serdecznościodpowiedz
bat@wp.pl - 18.02.2021 / 17:50, *.orange.pl

Odpowiedź jest banalnie prosta. Legia nie ma siły uderzeniowej, a zwłaszcza zawodników z drugiej linii umiejących strzelać bramki. Jeden Pekhart wiosny nie czyni, dlatego zima dodatkowo sprawia trudności w zdobywaniu bramek. Skrzydłowi z mizernym dorobkiem bramkowym, tylko na usługach napastnika. Ot i cała drużyna. Przepraszam, również po stronie stoperów zero bramek, co nie występuje w innych nawet dużo słabszych zespołach. Jeżeli sytuacja i treningi tego nie zmienią, to same pykanie piłki nic nie da oprócz gry na remis. Legia jest przeczytania jak żadna inna drużyna i każdy trener buduje swą pozycję na umiejętnej walce i zablokowaniu gry.

odpowiedz
moje przemyślenia - 18.02.2021 / 10:36, *.com.pl

Mimo najsłabszej od lat kadry to jest i tak najlepszy skład w Polsce, więc nie ma co usprawiedliwiać grubego. Ma najmocniejszą kadrę w Polsce więc powinien być mistrz i tyle w temacie. Żadnych lamentów. Gruby narzeka na kadrę ? To co ma powiedzieć np Stal , która nas powiozła.
Tyle w temacie

odpowiedz
Jerz z Potoku - 18.02.2021 / 00:10, *.chello.pl

Felieton Kol. Jakuba odbieram jako solidny remanent personalny Legii ad. II pół. 2020 i pocz. 2021 r., czyli okresu szkoleniowego panowania trenera Czesława. Przedmiotowy tekst zawiera, tylko z pozoru, oczywiste sprzeczności odnoszące się do poziomu gry prezentowanego przez naszą drużynę i jakości sportowej obecnej legijnej kadry. Sądzę, że tylko niewielu obiektywnych kibiców będzie w stanie - na tę chwilę - przekonywująco zarekomendować opinię pozytywną lub negatywną, z oczywistych względów. Dlatego, najrozsądniejszym zachowaniem wydaje się być wybranie tradycyjnej ścieżki poznawczej, tj.: pożyjemy, zobaczymy...
A tak z innej klubowej beczki. Otóż, wydawałoby się, że niezmordowany w swojej innowacyjności "prezes dekady" już niczym istotnym nas kibiców nie zaskoczy. A jednak. Po raz trzeci zastosował swój firmowy menadżerski myk, czyli: tanio i hurtowo. Jednak tym razem, jego imperialny futbolowy zapęd został skierowany na wschód. Czy coś dobrego może z tego wyniknąć ? Ano, pożyjemy, doświadczymy...
Ps.: z pewnością jednego będziemy mogli być pewni. Nieoczekiwana volta wschodnia, przyczyni się do długo oczekiwanej i pożądanej zwyżki średniego wzrostu naszej wyjściowej jedenastki. A to jest już coś.
Śmieszno-straszne kibicowskie serdeczności


odpowiedz
naki - 17.02.2021 / 23:14, *.tpnet.pl

Kedyś młodzi zawodnicy wchodzili na boisko i stawali się gwiazdami,pamiętam Frankowskiego,Grosickiego,teraz młodym nie daje się szans,a powinni od starszych się uczyć i grać,ostatni w kadrze grali,Jozkowiak,Karbownik,Płacheta i dobrze im szło,kiedyś inni trenerzy,umieli znajdować talenty,teraz się gra aby grac,mamy kilku wybitnych ale oni umia ryzykować i to się opłaci ,ważne tez kiedy zawodnik jest pewny siebie i nie bo się ,że może być wkrotce sprzedany

odpowiedz
giti - 17.02.2021 / 22:54, *.tpnet.pl

Wszędzie granice ,zakazy wyjazdów,kwarantanny a do nas wjeżdżają kiedy chcą,niech zawodnicy Legii uważają ,bo ich sprzedadzą,jak nie ma się koncepcji to się kombinuje

odpowiedz
Radom Hooligans - 17.02.2021 / 22:12, *.lycamobile.pl

Nareszcie Qbas !

odpowiedz
tekken (L) - 17.02.2021 / 21:25, *.chello.pl

Na pewno poukładał i zrobił porządek. Teraz trzeba jeszcze kogoś młodego wkomponować i będzie dobrze. Mamy w tym okienku zaciąg wschodni co uważam jest ciekawe. Potrzebny jest drugi napastnik może Włodar może Jaszczur, a może Lopez (nie ma co go skreślać) jednak odpali, a Kante co się z nim dzieje .

odpowiedz
oLaf - 17.02.2021 / 20:45, *.vectranet.pl

najlepszy tekst tego roku!!

Esencja to: "W zasadzie jednak najbardziej niepokojące są wyniki drużyny. Legia ostatnio notuje rezultaty dalekie od oczekiwanych."

w punkt.

odpowiedz
Wolfik - 17.02.2021 / 20:22, *.mm.pl

Sytuacja organizacyjno-kadrowa w naszym klubie jest mniej więcej taka sama jak w innych klubach naszej ekstraklasy. Słowo "zarządzanie" jest ściśle powiązane ze słowem "strategia", czyli czymś, co praktycznie nie istnieje. Jeśli każdego zawodnika można w każdej chwili sprzedać, to i trudno czymkolwiek zarządzać. Pamiętacie Drodzy Koledzy sytuację, gdy trener Magiera przygotowywał zespół pod VOO i co się z nim stało? Podobnie jest z Michniewiczem i Michałem Karbownikiem. A mamy jeszcze Covid i niespodzianki w postaci zarażonych zawodników. Jak ustawić zespół kiedy raz jest tak a raz siak???

Na tle ligowych rywali wyglądamy nieźle. Drużyny, które grały w tym sezonie w pucharal/eliminacjach do pucharów praktycznie nie mają szans na MP. My ciągle mamy szanse na jego obronę a gramy też w PP. Kadra została uzupełniona o nowych zawodników zatem zwiększy się rywalizacja i możliwości.

Od ciągłego powtarzania tego samego nic się nie polepszy, a co za dużo to i nie strawne. Taka jest nasza i naszej ligi rzeczywistość. Nie od dziś powtarzam, że zmiany zajda wówczas, gdy zmieni się mental. Niestety, nie nastąpi to za mojego pokolenia i śmiem twierdzić że i pokolenie obecnych 30-latków tego nie dożyją.

odpowiedz
Krzeszczu - 18.02.2021 / 06:53, *.bredband2.com

@Wolfik: po raz kolejby Kolego, w punkt.

odpowiedz
Semper Fi - 19.02.2021 / 03:14, *.112.101

@Wolfik: @Wolfik: Hej. Wolfik, proszę...
Zareczalem sie ma stadionie.
W czasie strajku kibicow.
Nie bylo innego wyjscia.
Moja Zona niczego sie nie spodziewala...
Myslala ze wygralem konkurs...
Od 9 roku zycia jestem Legionista.
Urodzilem i wychowalem sie w miescie w ktorym bylem bity i kopany za szalik.
Scigany, zmuszony do walki, uroslem, zbudowalem ekipe i rozje.._m cale miasto.
Od tej pory nikt nigdy nie czepil sie mnie o szalik.

Moim jedynym marzeniem sportowym jest wlasnie dożyć takich meczow jak z Realem, czy Borussia,jak Lizbona...
Zobaczyc jak Wielka Legia, wspomnienie walki o niepodleglosc, walczy jak Lew.
Tak jak my musielismy walczyc o szalik.
Nie zabijaj Nadziei.
Pozdrawiam.

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 17.02.2021 / 18:10, *.chello.pl

Mi tam brakuje Vuko. Taktyki z kosmosu nie wymyślał ale piłkarze za Jego kadencji grali lepiej. Czesiu to taki dobry ziomek kolega. Może i z młodzieżą tak można pracować ale z naszymi super gwiazdami taki styl oznacza słaba grę i dołowanie gwiazdeczek. Vuko wróć :(.

odpowiedz
Jaś - 17.02.2021 / 21:00, *.plus.pl

@Puchar pasztetowej: stali, nie grali.

odpowiedz
Y13 - 17.02.2021 / 15:21, *.centertel.pl

Za Vuko to taka stal czy Podbeskidzie dostali by po 5 a teraz.... szkoda ryja

odpowiedz
kopacz - 17.02.2021 / 23:01, *.play-internet.pl

@Y13: tak na pewno, co bylo widac zwlaszcza na zeszla wiosne gdy gralismy padake

odpowiedz
Marcin - 17.02.2021 / 14:40, *.orange.pl

Chciałoby się, żeby Czesław wygrał z Legią pierwszy po 30 latach dwumecz w europejskich pucharach grany na wiosnę, ale niestety w tym roku już to jest niemożliwe, a za rok zobaczymy...

odpowiedz
bronek49 - 17.02.2021 / 12:46, *.chello.pl

najbardziej martwi to że nie ogrywa młodych a jest okazja bo nie wszyscy zawodnicy podstawowego składu są w formie i wierzę że któryś z młody ch zawodników zagrał by lepiej bo przyjdzie taki moment ze będzie musiał wpuścic młodego a że nie będzie ograny to się moze spalić ,Michniewicz jest strachliwy boi się zaryzykować i to jest najgorsze .Inni trenerzy wpuszczają młodych i grają dobrze ,nie wierzę że w Legii są gorsi młodzieżowcy

odpowiedz
tekken (L) - 17.02.2021 / 21:20, *.chello.pl

@bronek49: Też uważam,.że więcej młodych. Włodar powinien wchodzić na 20 min.

odpowiedz
Siwy - 18.02.2021 / 04:34, *.193.122

@tekken (L):
Włodar jest drewniany jak jego ojciec

odpowiedz
Trex - 17.02.2021 / 12:46, *.play-internet.pl

„W bramce legenda klubu” a na portalu legendy. Normalnie Legia w pogułce. Sezon ogórowy w pełni.

odpowiedz
Dziad kudłaty - 17.02.2021 / 12:17, *.centertel.pl

Arcytrudno bedzie obronic mistrzostwo nawet tym skladem , liga jest wyrownana , wygra ten co nie bedzie tracil frajerskich punktow czyli Pogoń ... chyba ze rozjedziemy wszystkich do konca jak walcem...

odpowiedz
Alan - 17.02.2021 / 12:12, *.t-mobile.pl

Dokladnie jest Qbas jest i pojazd na Prezesa takie to znamienne ze aż nudne . A wszystkim krytykom zadaje pytanie kto i co w dobie światowego kryzysu Covidowego ( ktory oczywiscie dla wielu jest tylko oficjalny, bo najlepiej jest byc oryginalnym na sile ) dlatego warto docenić pewne rzeczy nawet jak one nie są idealne bo możemy się obudzić w sytuacji podobnej do tej jaka jest teraz na trybunach tzn zamknięte stadiony przez wiele miesięcy juz mamy i dodamy brak Legii w grze o najwyższe cele w PL bo zabraknie nam stabilnego sponsora jakim jest obecnie DM.

odpowiedz
floyd - 17.02.2021 / 11:38, *.t-mobile.pl

Pomimo bardzo mieszanych uczuć, a nawet niechęci, jaką mam dla p. Michniewicza, to trzeba chyba przyznać jedno: po raz pierwszy od dawna mamy trenera, a nie żółtodzioba, czarodzieja, furiata ilub parodysty. Niestety, jest on przedstawicielem „polskiej myśli szkoleniowej”, która jest prymitywna i przewidywalna, a do tego zadufana w sobie i nieskora do nauki. Dlatego też uważam, że do mistrzostwa, jak zwykle ostatnio, raczej się doczołgamy, ale na zaistnienie w pucharach, „laga do przodu, wrzutka na Czecha i coco jambo”, to będzie za mało.

odpowiedz
Wolfik - 17.02.2021 / 20:45, *.mm.pl

@floyd: Żaden znany trener tutaj nie przyjdzie, podobnie jak piłkarz. Z tych samych powodów - nasza liga nie ma kompletnie nic do zaoferowania. Efekt - przychodzi tylko szrot który albo grać nie umie, albo ma wywalone by się tutaj "pomęczyć". Jak z kolei zachęcić do pracy trenera, który po każdej rundzie ma połowę nowej ekipy???

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 10:34, *.centertel.pl

Na poczatku tekstu czytam, jakich to mamy dobrych zawodnikow. Pod koniec ,,byc moze dlatego, ze nie ma zbyt wielu dobrych zawodnikow,,. To w koncu jakie zdanie o skladzie Legii ma autor? Bo to wyglada, jak tekst jednego ze skeczow, gosc obalil duszkiem litra, i pyta: ,,no i nie wiem, pilem...?,,

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 17.02.2021 / 10:24, *.centertel.pl

Wszystkiego dobrego Kochana Legio Warszawa.

odpowiedz
hahaha - 17.02.2021 / 10:19, *.02.net

zakonczylem czytanie na stwierdzeniu ze pierwszy sklad jest imponujacy. juz jak Cie sluchalem w weszlo to mialem smieszne uczucia ale teraz to juz nawet nie zaczynam slychac,czytac

odpowiedz
Gienek - 17.02.2021 / 10:05, *.netfala.pl

Czkawką mogą nam zostać ostatnie mecze z beniaminkami, które przegraliśmy, a nigdy to się nie powinno zdarzyć. Do tego dochodzą takie mecze jak z Jagiellonią, czyli kolejne wpadki i mistrzostwo może być zagrożone. Teraz mecz z Wisłą, który trzeba wygrać w dobrym stylu i odzyskać lidera.

odpowiedz
Pawciu - 17.02.2021 / 10:00, *.net.pl

Liga liga, pewnie ja koniec koncow wygramy ale co dalej? Pewnie 2-3 mecze rundy wstepnej do europucharow i co dalej... powtorka z rozrywki?

odpowiedz
xyz - 17.02.2021 / 09:58, *.cyfrowypolsat.pl

Jak zwykle stek bzdur podlanych sosem niechęci do prezesa Mioduskiego. Ekspert piłkarski typu : nie znam się, to się wypowiem i pouczę innych.

odpowiedz
Tarif - 17.02.2021 / 10:11, *.orange.pl

@xyz: A kolega z tych, którzy krzyczą w internetach "Dariuszu Mioduski prowadź nas tak dalej jak do tej pory!". Jeżeli tak, to szczerze współczuję.

odpowiedz
Do XYZ - 17.02.2021 / 10:21, *.amazonaws.com

@xyz: Nie piszemy "podlanych" a polanych sosem... Cóż "nie znam się, to się wypowiem i pouczę innych" :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 10:36, *.centertel.pl

@Do XYZ: Widocznie gosc niezle podlal przed dokonaniem wpisu, ale nie sosem...A przeciez powinien to wiedziec - ,,piles, nie jedz (nie pisz bredni),,...

odpowiedz
Roma - 17.02.2021 / 09:48, *.plus.pl

Jedno, czego nie można zarzucić Michniewiczowi (w przeciwieństwie do poprzedników), to że grają słabsi, a lepsi siedzą na ławie, bo z różnych względów nie pasują trenerowi. A tak na marginesie - nie wierzę, że trener ćwiczy na treningach strzały z 3 metrów w poprzeczkę.

odpowiedz
Józek Dzwącypała - 17.02.2021 / 17:07, *.92.234

@Roma:

A skąd wiesz, że nie grają słabsi?
Jesli gramy tym samym składem i rezerwowy wchodzi na 5 minut, to jak to zweryfikujemy?
Może masz rację, tylko nie wiem, jak to sprawdzić i z czego wywnioskować.

I druga sprawa - taka czysto filozoficzna i teoretyczna:
czy np. Andre Martins jest lepszy niż Cholewiak?
Na pewno tak. Ale czy duet (na pozycjach środkowych pomocników)) A. Martins + B Slisz jest lepszy niż duet (na tych samych pozycjach) Slisz-Kapustka? Chyba nie. A jeśli duet Slisz-Kapustka jest lepszy (a tak wydawało się z ŁKSem) - czy nie warto wtedy przestawić wyżej kogoś (np. Cholewiak) w miejsce Martinsa?
I Kapustka ma znacznie więcej swobody i chyba lepiej się czuje pracując na całym boisku i Slisz znacznie lepiej się prezentuje (prezentował z ŁKS) w ustawieniu z dwoma Bartoszami. Więc może warto postawić na Cholewiaka (Lopesa, Skibickiego) zamiast Martinsa, nawet jeśli AM jest lepszy. Bo to jest osłabienie o 1 punkt, naptomiast duet Bartków - kazdy z nich jest lepszy w takim ustawieniu niż w ustawieniu z AM - więc zyskujemy jakby 2 punkty do jakości.
Bilans +1

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.