Artem Szabanow - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Artem Szabanow wypożyczony do Legii

Redakcja, źródło: Legia.com, Legionisci.com

Artem Szabanow został piłkarzem Legii Warszawa. Ukrainiec został wypożyczony do końca sezonu z Dynama Kijów. W Legii będzie występował w koszulce z numerem 13. W umowie nie została zapisana klauzula pierwokupu, więc jeżeli zawodnik spełni pokładane w nim oczekiwania, to w czerwcu klub z Łazienkowskiej będzie musiał negocjować z zawodnikiem, bo w grudniu kończy mu się kontrakt z Dynamem.

28-letni lewonożny stoper jest wychowankiem Dynama Kijów. W barwach jednego z ukraińskich hegemonów wystąpił w ponad 50 meczach, również na poziomie Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz zdobył Puchar kraju w sezonie 2019/2020. W 2017 roku zadebiutował w reprezentacji, w której rozegrał dwa mecze.

Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy mający dobre warunki fizyczne (189 cm) obrońca rozegrał 143 spotkania. Jeszcze jako nastolatek trafił z akademii Dynama do Arsenału Kijów, w którym wieku 20 lat zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Następnie był zawodnikiem kolejno Wołynia Łuck, Stali Kamieńskie i Olimpiku Donieck, by w 2018 roku ponownie trafić do 15-krotnego mistrza Ukrainy.

W obecnym sezonie nie pograł zbyt dużo. Na koncie ma jeden mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Barcelonie oraz jedno spotkanie ligowe z Szachtarem Donieck. Poza tym najczęściej nie było go w kadrze meczowej z powodu urazów lub siedział na ławce rezerwowych. W sezonie 2019/20 był podstawowym środkowym obrońcą Dynama, rozegrał 35 spotkań i zdobył trzy gole. W sezonie 2018/19 22 razy pojawił się na boisku.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

- Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub za granicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia, ale już teraz jestem gotowy do gry na 100 procent - mówi Szabanow na łamach oficjalnej strony klubu.

W środę Ukrainiec po raz pierwszy trenował z nowymi kolegami. Więcej informacji znajdziecie tutaj

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (81)

+dodaj komentarz
SF - 19.02.2021 / 20:09, *.tpnet.pl

Powodzenia w "L" !!

odpowiedz
T-72 - 19.02.2021 / 09:38, *.orange.pl

Podobno łazik na Marsie znalazł puszkę po Królewskim, ale NASA milczy...

odpowiedz
(L) uz - 19.02.2021 / 20:46, *.inetia.pl

@T-72: NASA nie chce potwierdzić że NASI tam byli na zgrupowaniu. A łazików było kilku...

odpowiedz
Piotrek - 19.02.2021 / 07:34, *.gigainternet.pl

Jak myślicie kogo z obecnego składu mogą zastąpić nowe nabytki Legii?

odpowiedz
dino - 19.02.2021 / 07:55, *.plus.pl

@Piotrek :
Jak nie popieram prezesa uważam że gość na biznesie sportowym zna się jak ja na fizyce kwantowej to za te 2 transfery brawo mam nadzieję że Szabanow zastąpi Wieteske a Jakszibojev będzie uzupełnienial Pekharta

odpowiedz
Leo - 19.02.2021 / 00:28, *.orange.pl

Panowie, kolejny transfer na ostatniej prostej!!! Jak wyląduje w Warszawie to "Powodzenia chłopaku"
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/924790/legia-siega-po-talent-z-balkanow-najzdolniejszy-pilkarz-w-tym-kraju

odpowiedz
Steffe - 19.02.2021 / 07:52, *.tele2.se

@Leo: drugi Sradiku.

odpowiedz
Kudłaty kupil kolejny sport na LM - 18.02.2021 / 20:49, *.plus.pl

Czy ten kundel kiedys sie ogarnie, sprzedaj klub ja go lepiej poprowadze

odpowiedz
Ale mnie to cieszy - 18.02.2021 / 20:46, *.vectranet.pl

Panie i Panowie to co wyprawia prezes i jego współpracownicy to śmiech na sali. To wszystko jest jakąś farsą.Nikt nie chce zostać oprócz Legii i Pogoni Mistrzem Polski.
Te wyniki podobne do ubiegłego sezonu.Nawet z marna grą zdobędziemy Mistrza Polski.Ale co dalej.....Czy doczekamy emocjonujących meczy w pucharach?Gdzie skauting krajowy.Znowu nabijanie kasy dla uciekinierów z Donbasu.Zamiast do Legii to Kałasznikow i bronić swego kraju.

odpowiedz
Przemo (L) - 18.02.2021 / 17:46, *.centertel.pl

Zstanawiam się po co nam ta Akademia. W tej marnej lidze powinniśmy wygrywać z każdym i wypromować trzech czterech młodych niż płacić uzbekowi i ukraińcowi.

odpowiedz
Rado - 18.02.2021 / 17:45, *.47.118

No to czekamy na debiut... w maju...

odpowiedz
FRATELIS1979 - 18.02.2021 / 17:27, *.22.124

To mają być ttransfery na miare Mistrza Polski? To są jakieś kpiny!!!

odpowiedz
ziutek - 18.02.2021 / 12:38, *.vectranet.pl

Kolejne wzmocnienie z Dynama II Kijów heheh

odpowiedz
Ziomek69 - 18.02.2021 / 07:33, *.65.144

Dobrze bo potrzeba stoperów! Powodzenia!

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 18.02.2021 / 05:00, *.amazonaws.com

✨⚽️✌️✨

odpowiedz
olew - 18.02.2021 / 01:07, *.vectranet.pl

stoperów potrzebujemy, no i Ukrainiec z ich ligi, marketingowo cenne, może być więcej ukraińskich kiboli na meczach, a frekwencja u nas słabiutka ...

odpowiedz
Będą to gwiazdy naszej całej ligi - zobaczycie :) - 17.02.2021 / 23:19, *.com.pl

Coś czuję , ten . ten przed nim i ten który ma jeszcze dojść to będą mega transfery nawet jak na naszą ligę . Mam nosa , że będą rządzili w naszej lidze na całego . W końcu chłopaki ze wschodu słowiańska krew :)

odpowiedz
123 - 18.02.2021 / 09:59, *.t-mobile.pl

@Będą to gwiazdy naszej całej ligi - zobaczycie :): Ukrainiec to nie słowianin

odpowiedz
alab - 18.02.2021 / 10:49, *.chello.pl

@123: Ukrainiec to nie Słowianin? możesz rozwinąć tą złotą myśl?

odpowiedz
FC - 18.02.2021 / 10:51, *.play-internet.pl

@123: HEHEHEHEH

odpowiedz
jnq - 18.02.2021 / 13:23, *.medicover.pl

@123: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie

odpowiedz
filand - 17.02.2021 / 23:13, *.t-mobile.pl

Mała prywata i dygresja...
Niedawno na tym forum stwierdziłem, że Everton to słaba drużyna. Zleciały się różnej maści specjaliści i analitycy.Szydzili i kpili z mojej opinii.. Dzisiaj Everton przegrał 1:3 z Man City. U siebie. Man Utd ma już 10 punktów straty do lidera.
Ktoś kto traci punkty że słabymi drużynami nie może być mistrzem kraju.
Na to.iaat domorosltm analitykiem i specjalistom życzę aby zmienili Nicki. Na Paichujek lub Psikutasik. Życzę spokojnej nocy. Dobranoc ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 01:38, *.inetia.pl

@filand: Cieszę się, że postanowiłeś się z nami podzielić swoimi przemyśleniami.

odpowiedz
filand - 18.02.2021 / 07:44, *.inetia.pl

@PLBBOY: Ja też się cieszę ,że zwróciłem uwagę na moje spostrzeżenia.

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 10:58, *.inetia.pl

@filand: Cieszy mnie to.

odpowiedz
singspiel - 18.02.2021 / 13:44, *.atman.pl

@filand: niestety, to bełkot diabła. Porównałeś Everton z Sheff Utd i wyszło ci, że to podobny poziom, co w zasadzie powinno cię wykluczać z grona ludzi zdrowych na umyśle. Mimo kryzysu Everton jest na podobnym poziomie punktowym co Liverpool.
Man City zamiata wszystkich i jest głównym faworytem do tytułu. Zbije mocno jeszcze parę innych druzyn. Man Utd zaś nie będzie mistrzem, bo ta drużyna ma spore braki kadrowe, a większość piłkarzy nie dorosła poziomem do Fernandesa.
Porażki ze słabszymi druzynami w lidze nie mają aż takiego znaczenia - Legia zostając mistrzem kraju wiele razy ulegała np. beniaminkom

odpowiedz
filand - 18.02.2021 / 17:19, *.t-mobile.pl

@singspiel: Baw się dobrze.

odpowiedz
filand - 18.02.2021 / 21:20, *.t-mobile.pl

@singspiel: Masz 24 godziny....
W tym czasie masz podać link do Twojego tytułu, Profesora psychiatrii...
Cytuję...
Porównałeś Everton z Sheff Utd i wyszło ci, że to podobny poziom, co w zasadzie powinno cię wykluczać z grona ludzi zdrowych na umyśle. Mimo kryzysu ...
Jeżeli nie pokażesz tytułu profesorskiego uprawniającego Ciebie do publicznej oceny kto jest zdrowy na umyśle to będziesz ścgany jako pedofil i rasista. Żydzi nie wybaczają i nie zapominają....Dobranoc... ps.Man Utd. Wygrał 4:0 na wyjeździe. Z Real Sociedad...

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 21:27, *.inetia.pl

@filand: Cieszy mnie to.

odpowiedz
filand - 18.02.2021 / 21:51, *.t-mobile.pl

@PLBBOY: Z pełnym szacunkiem ale się powtarzasz...pozdrawiam ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
PLBBOY - 19.02.2021 / 00:06, *.inetia.pl

@filand: To też mnie cieszy.

odpowiedz
Kieł - 17.02.2021 / 21:01, *.play-internet.pl

Podobno Legia interesuje się jeszcze dwoma gostkami ze wschodu. To Ruslan Chujovogotujev, 28 letni, lewy pomocnik FC Banhkrut Kaumucja, a drugi to 20 letni, defensywny pomocnik Dymytryij Kostkokulyeyev z rezerw Metalurga Suha Kupa. W grę również ma wchodzić wypożyczenie do końca roku. Ten pierwszy to grabarz z zawodu, więc może dorobić po treningach i nie trzeba będzie jemu płacić pełnej pensji. Drugi był u siebie odpowiedzialny też za malowanie linii więc również się przyda. Niestety nie będzie prawa pierwokupu w umowie.

odpowiedz
Jack(L) - 17.02.2021 / 21:42, *.cyfrowypolsat.pl

@Kieł: Długo myślałeś nad tym wpisem??? Bo jak to czytam to jest mi Ciebie żal.Los cię mocno skrzywdził.

odpowiedz
filand - 17.02.2021 / 22:19, *.t-mobile.pl

@ROSOMAK : Dziękuję. Pozdrawiam...⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
nie nie nie - 17.02.2021 / 22:57, *.t-mobile.pl

@Kieł:
masz słabe info... bo
blisko Legii jest Pavlo Kutas

odpowiedz
Kieł - 18.02.2021 / 00:49, *.t-mobile.pl

@Jack(L): dokładnie 34 sekundy. Los zaprowadził mnie na sam szczyt więc nie żałuj mnie. Rób wszystko żeby zostać mną. Nie choruj na dengę.

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 01:40, *.inetia.pl

@Kieł: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Kieł - 18.02.2021 / 08:19, *.t-mobile.pl

@PLBBOY: Tak, jak każdy kolejny wpis. I każdy kolejny nick.

odpowiedz
Kieł - 18.02.2021 / 09:17, *.play-internet.pl

@Kieł: dajcie już spokój z tymi kłami bo nam się tu całe uzębienie zaraz zrobi. Nie kłóćmy się tylko celebrujmy radośnie ten transfer.

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 11:00, *.inetia.pl

@Kieł: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Jack(L) - 18.02.2021 / 11:33, *.cyfrowypolsat.pl

@Kieł: 34 sekundy!!! Mam nadzieję że nie w każdej dziedzinie potrzebujesz tyle żeby zabłysnąć :))) a Tobą nie mam zamiaru zostawać bo w przeciwieństwie do Ciebie ja nie wyśmiewam kogoś zanim nie pokarze na co go stać.

odpowiedz
Kieł - 18.02.2021 / 12:26, *.play-internet.pl

@Jack(L): A to zależy do którego Kła się zwracasz, hehe. Swoją drogą 34 sekundy to sporo czasu, mniej więcej tyle potrzebowałem,żeby postawić na Podbeskidzie kiedy strzeliło nam bramkę :) No i ja przecież nikogo nie wyśmiałem. Ironizowałem jedynie z polityki klubu. Bo chyba nie powiesz,że jest to poważna polityka? To kabaret więc tak trzeba się do tego odnosić. No i na boga, o czym my tu piszemy?

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 21:20, *.inetia.pl

@Kieł: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Kieł - 18.02.2021 / 23:47, *.play-internet.pl

@PLBBOY: Zen i sztuka obsługi motocykla. Próbuj dalej.

odpowiedz
PLBBOY - 19.02.2021 / 00:07, *.inetia.pl

@Kieł: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Kieł - 19.02.2021 / 10:00, *.play-internet.pl

@PLBBOY: j.w.

odpowiedz
PLBBOY - 19.02.2021 / 12:26, *.inetia.pl

@Kieł: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Kiel - 19.02.2021 / 12:46, *.play-internet.pl

@PLBBOY: j.w.

odpowiedz
PLBBOY - 20.02.2021 / 09:59, *.inetia.pl

@Kiel: Tak. To bardzo ciekawe.

odpowiedz
Kieł - 20.02.2021 / 10:35, *.play-internet.pl

@PLBBOY: j.w.

odpowiedz
Rambo - 17.02.2021 / 21:01, *.centertel.pl

Dajmy chłopakowi pograć. Gorszy od Wieteski nie będzie. 143 mecze na poziomie ekstraklasy na Ukrainie, 2 mecze w reprezentacji, nie pękł przeciwko Barcelonie czy Szakchtarowi, więc na poziomie, na którym większość zawodników obecnego składu nawet minuty nie zagrało. A po sezonie jeśli się sprawdzi to już można go podpisać od 2022, a wiemy, że w takich przypadkach poprzedni klub oddaje zawodnika od razu żeby cokolwiek zarobić. Oby się sprawdził, bo poziom naszych obecnych nominalnych stoperów... szkoda gadać.

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 11:02, *.inetia.pl

@Rambo: Od Wieteski to nikt słabszy nie będzie.

odpowiedz
tekken (L) - 17.02.2021 / 20:56, *.chello.pl

Powodzenia:). Wysoki środkowy obrońca z ograniem w pucharach. Popieram.

odpowiedz
Niema co się spodziewać Hitowych transferów do Legii - 17.02.2021 / 20:35, *.com.pl

Transfery jak na Mistrza Polski przystało . Ale co się dziwić jak w klubowej kasie ciemność to niema co się spodziewać transferów na poziomie OFOE , które by tą naszą mega ligę powalały na łopatki .

odpowiedz
Maly_lc - 17.02.2021 / 19:59, *.t-ipconnect.de

Po co ? K.u...wa po co ? Zarzad WON ! Z PREZESEM NA CZELE !

odpowiedz
SI(L)NA (L)EGIA - 17.02.2021 / 19:21, *.tpnet.pl

To zwykły odpad. W dodatku z Ukrainy. Mioduski szkoda mi na ciebie śliny

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.02.2021 / 19:42, *.chello.pl

@SI(L)NA (L)EGIA: Wracaj do siebie.

odpowiedz
Miro - 17.02.2021 / 20:02, *.orange.pl

@SI(L)NA (L)EGIA: to się nie śliń super znawco

odpowiedz
Anonim - 17.02.2021 / 22:24, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: a ty na Ukrainę.

odpowiedz
ROSOMAK - 17.02.2021 / 23:28, *.chello.pl

@Anonim: Szanuj się i ludzi

odpowiedz
Muchito - 17.02.2021 / 18:53, *.mm.pl

Co wy, nigdy nie graliście w menadżera ? Skoro kończy mu się kontrakt z końcem 2021 to już na pół roku przed końcem będzie można go kontraktować od 2022 r
A do tego czasu można go ponownie wypożyczyc albo kupić od Dynama żeby już mógł grać od lipca br. bez konieczności czekania na 2022 r

odpowiedz
Marian - 17.02.2021 / 18:17, *.play-internet.pl

Dobrze że wypożyczają a nie kontraktują odpady na 3lata. Skauting leży w gruzach i lepiej żeby nie brali na dłuższy kontrakt,bo znając życie i tak sprowadzą drewno i weź tu płać gościowi kasę za grę w Legii II.A w tym wariancie jak się nie sprawdzi kopacz to oddajemy z końcem roku,jak kluczyki do samochodu w wynajmie krótkoterminowym.

odpowiedz
Ona - 17.02.2021 / 18:08, *.cyfrowypolsat.pl

Się wszyscy podniecają tym wypożyczeniem, jakby to miał Ronaldo grać

odpowiedz
ding - 17.02.2021 / 17:15, *.chello.pl

Bez wykrzyknika? Każdy transfer Redakcja kończyła wykrzyknikiem.

odpowiedz
Alan - 17.02.2021 / 19:30, *.t-mobile.pl

@ding:
Może to ze względu na narodowość.....juz nie mogę się doczekać reakcji trybuny północnej na strzelenie gola przez tego zawodnika.

odpowiedz
Luke - 17.02.2021 / 16:35, *.centertel.pl

Bez sensu , tylko wypożyczenie

odpowiedz
Darek - 17.02.2021 / 16:05, *.t-ipconnect.de

Witam i powodzenia.
Kilka prostych rad jak być najlepszym stoperem w Legii.
Nie podawać nie atakowanym przez nikogo do rywala(Jedrzejczyk ze Śląskiem).Nie walić przeciwnika z łokci.Nie robić bezsenownych karnych(czytaj nie grać u bukmacherów,Stal Mielec).Nie uciekać do szatni po przegranych meczach i nie wypychać młodych do mediów po porażkach.Nie robić z siebie błazna po wygranych i na treningach.To odnośnie jednego z naszych stoperów,kapitana.
Jest jeszcze drugi as co nieatakowany podaje do rywali.Przykład z niedawanego meczu z łks-em.Jak podaje do bramkarza to za lekko(jagiellonia).Jak wyprowadza akcje to gubi piłkę.I jeszcze samobuja potrafi przypakować.

W skrócie nie popełniać błędów na poziomie juniorów i już będzie Pan najlepszym ze stoperów.

odpowiedz
Dziad kudłaty - 17.02.2021 / 17:42, *.centertel.pl

@Darek : w sedno ,ironicznie i prawdziwie ...

odpowiedz
ben - 17.02.2021 / 18:54, *.inetia.pl

@Darek : nic dodać, nic ująć

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 01:45, *.inetia.pl

@Darek : W punkt.

odpowiedz
Trener Vuko - 17.02.2021 / 15:42, *.vectranet.pl

Czy mamy opcje pierwokupu? Jeśli nie to jesteśmy... żenujący...

odpowiedz
zimmi85 - 17.02.2021 / 15:51, *.play-internet.pl

@Trener Vuko :
z tego co gdzieś wcześniej widziałem, to będziemy musieli Go oddać po upływie wypożyczenia

odpowiedz
kot - 17.02.2021 / 16:38, *.chello.pl

@Trener Vuko : ale on ma z Dynamem kontrakt tylko do stycznia czy lutego 2022. Czyli raczej go sprzedadza jak sie sprawdzi. a jak nie to poczekamy 1/2 roku

odpowiedz
Y13 - 17.02.2021 / 16:59, *.centertel.pl

@kot: dokładnie jak się sprawdzi to kupimy a jak nie to po co on nam??

odpowiedz
L - 17.02.2021 / 17:13, *.com.pl

@kot: jak się nie czyta artykułów do końca, to się pisze bzdury. Jest napisane że kontrakt ma do grudnia tego roku.

odpowiedz
Czytaj - 17.02.2021 / 17:56, *.vectranet.pl

@L: ale nie u nas

odpowiedz
Cichy - 17.02.2021 / 22:06, *.amazonaws.com

@Y13: a jak sie sprawdzi to niebedzie nas stac zeby kontrakt z nim podpisac bo juz go gwiazda okrzyknal lub ktos inny sie zglosi bo bedzoe za darmo..

odpowiedz
Pepcio - 17.02.2021 / 15:28, *.net.pl

Oby na placu za Wieteske.Mimo że jego klopsy gwarantują w kazdym meczu emocje

odpowiedz
SEBO(L) - 17.02.2021 / 15:33, *.chello.pl

@Pepcio: Artur " Krzywousty Łokietek" Jędrzejczyk też mógłby odpocząć...

odpowiedz
Juno - 17.02.2021 / 20:24, *.chello.pl

@SEBO(L): Jędrzejczyk, jak ktoś tu wcześniej napisał to ikona klubu i gra prawie za darmo;-)))))))

odpowiedz
Hugon - 17.02.2021 / 23:15, *.vectranet.pl

@Juno: Dobrze napisałeś że gra prawie za darmo ,zapomniałeś dopisać u buka ,bo w LEGII ma najwięcej ze wszystkich grajków.A ikoną jest taką samą jak gruby Boruc.

odpowiedz