fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Nazarij Rusyn zostanie piłkarzem Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa wypożyczy zawodnika Dynama Kijów, Nazarija Rusyna. Piłkarz jeszcze dzisiaj przyjedzie do Warszawy i w czwartek przejdzie testy medyczne. Wypożyczenie ma obowiązywać do końca 2021 roku. 22-letni ukraiński napastnik mówi po polsku, a jego siostra mieszka w Warszawie. Nie powinien mieć więc problemów z aklimatyzacją.

W obecnym sezonie wystąpił w tylko jednym meczu Dynama. Nie pojechał z zespołem na pierwsze zgrupowanie w Dubaju, ale trenował z drużyną podczas drugiego obozu w Turcji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
zaba285 - 19.02.2021 / 17:30, *.decerto.pl

tytuł sugeruje transfer definitywny a nie wypożyczenie

odpowiedz
SF - 19.02.2021 / 17:15, *.tpnet.pl

Witamy i dobrej gry w LEGII !!!

odpowiedz
Pseudoznawca - 19.02.2021 / 01:04, *.orange.pl

A może Panowie-Komentatorzy damy szansę młodemu zawodnikowi na pokazanie umiejętności piłkarskich na boisku ? Wszyscy komentujący tutaj doskonale znają sytuację budżetową Legii. Ktoś napisał tutaj, że jeden mecz "domowy" naszej drużyny, to brak wpływów na poziomie 2 000 000.00,-PLN. Nie trzeba być "biegłym matematykiem, żeby określić, że "niedobór" z tego tytułu w kasie klubu wynosi do tej pory dobrze powyżej 30 000 000.00,-PLN. Do tego trzeba doliczyć brak wpływów z tytułu udziału w pucharach. Jak myślicie Panowie skąd mają się brać pieniądze na transfery ? O ile się orientuję, to jak na razie ani Złote Polskie, ani Euro, czy dolary na trawnikach przy ul Łazienkowskiej jeszcze nie rosną, zresztą i tak jest zima i nic nie widać. Jeśli mamy taki stan finansów klubu, to cieszmy się, że mamy w ogóle jakieś transfery. I nie plujmy ciągle na Prezesa, bo nikt z Nas nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji. Człowiek wyłożył konkretne pieniądze na klub z własnej kieszeni i teraz niektórzy życzą mu porażki ? To jak to się nazywa ? Jest takie stare polskie przysłowie "tak krawiec kraje, jak mu materii staje".

odpowiedz
AJG - 19.02.2021 / 12:03, *.chello.pl

@Pseudoznawca: Masz absolutną rację!Obawiam się jednak,że Twoje argumenty nie przekonają "znafców" , bo oni wszystko wiedzą najlepiej.
Taka nasza narodowa cecha - opluć wszystko i wszystkich,zwłaszcza,jak samemu nic się nie umie!!!

odpowiedz
dino - 19.02.2021 / 16:06, *.vtelecom.pl

@Pseudoznawca:
Problem z prezesem jest tego typu że nikt mu nie kazał być prezesem to był jego wolny wybór jak widać teraz zły co nie zwalnia go z odpowiedzialności jakiej się podjął a nam wytykania mu powielanych błędów i pytan skąd spłaci 170 mln długu

odpowiedz
jezus - 18.02.2021 / 20:03, *.vectranet.pl

debilizm transferowy rozkrecony na calego

odpowiedz
Matt - 18.02.2021 / 13:14, *.tpnet.pl

Gościu gra na jakiejś pozycji, czy jest po prostu piłkarzem?

odpowiedz
mystery - 18.02.2021 / 16:20, *.t-mobile.pl

@Matt: ,,22-letni ukraiński napastnik,, - czytamy ze zrozumieniem

odpowiedz
Luk - 19.02.2021 / 06:10, *.eurotel.cz

@Matt: jak to ukrainiec w Polsce . Wszystko umie ,wszystko robil????????????jednym slowem fachura. Zobaczymy co z niego bedzie . moze poradzi sobie

odpowiedz
pol - 18.02.2021 / 08:27, *.chello.pl

Ja piedolę.....ZNOWU SZROT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KIEDYŚ BRAZYLIJCZYCY ,POTEM CHORWACI ,A TERAZ LOCZEK UPARŁ SIĘ NA RUSKICH Z TRZECIEGO SORTU.
I ten hipokryta ciągle bredzi coś o Europie ,potędze i innych swoich snach godnych Braci Grimm.
Kurrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Paul Visco - 18.02.2021 / 10:35, *.chello.pl

@pol: Ja pier... Polska piłka nożna to właśnie 3 świat !! spójrz sobie na budżet Polskich a przeciętnych Europejskich na przeciętnych pozycjach w swoich ligach . KOGO TY CHCESZ ? Wielkie gwiazdy , a za bilety więcej nie chcesz płacić !! Polskie drużyny mogą liczyć tylko na talenty z wychowanków , a i na trenera do szkółki również trzeba zapłacić , i to napewno nie średnia krajową . Ogarnij się w końcu i przyswój sobie pozycję Polski na arenie europejskiej i nie wku... ludzi z samego rana swoimi wypocinami

odpowiedz
Kylu - 18.02.2021 / 19:54, *.t-mobile.pl

@Paul Visco: ty się człowieku ogarnij, za co płacić w tych biletach więcej, za tą sraczkę serwowaną od 5 lat, poza tym bilety nie są w cale takie tanie

odpowiedz
Korek - 18.02.2021 / 06:13, *.play-internet.pl

Nie ma to jak budować Legijne DNA na ukraincach. Brawo Prezes!

odpowiedz
Kalarepa - 18.02.2021 / 01:07, *.play-internet.pl

Ten Szabanow to.na bank pewniak. Uzbek to jakis orient. A ten to ogór.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 18.02.2021 / 05:04, *.amazonaws.com

@Kalarepa: po żyjemy zobaczymy....

odpowiedz
Pele - 19.02.2021 / 21:11, *.inetia.pl

@Kalarepa: A ty , prócz tego że kalarepa, to co jeszcze umiesz?

odpowiedz
Dyk - 17.02.2021 / 21:32, *.vectranet.pl

Zaciąg ze wschodu to nie przypadek. W ciągu ostatnich lat nie potrafiliśmy zapełnić stadionu, który jakby nie było 100-tysięcznikiem nie jest. Skoro w prawie 2-milionowym mieście nie można znaleźć 30 tyś fanów chętnych do przyjścia na mecz ukochanej drużyny, to tak samo jak my tracimy cierpliwość do prezesa, on też nie będzie czekał na nas w nieskończoność. Tylko patrzeć jak na mieście pojawią się plakaty w języku rosyjskim, zachęcające przybyszów ze wschodu do przyjścia i kibicowania swym rodakom. Zapewne z czasem upodobają sobie jakiś sektor albo dwa. No to jak, zaczniecie w końcu chodzić na stadion gdy już będzie można, czy jednak bardziej kręci Was klikanko w klawiaturkę?!

odpowiedz
SEBO(L) - 17.02.2021 / 22:46, *.chello.pl

@Dyk: jeśli powstałoby jakieś "ukraińskie ramię kibicowskie" to pewnie zawiązałoby się kółko mocnych sportów wewnątrz niego, i wzięliby udział w kilku spotkaniach w Polsce z podobnymi do nich miłośnikami wymiany argumentów. A do tego,gdyby załączyli do powyższego
akcesu przynależnościowego nieco środków płatniczych ofiarowanych dobrowolnie przez ich rodaków na ruch ultras,to i miejsce na Żylecie by im znaleziono,z wytycznymi odnośnie zachowania czy manifestowania przynależności narodowej. Wbrew pozorom,nie jest to niemożliwe... (już można zaprzeczać)

odpowiedz
olew - 17.02.2021 / 23:01, *.vectranet.pl

@Dyk: gdyby Ukraińcy zaczęli chodzić na swoich/naszych grajków byłoby to fajne, bo frekwencja beznadziejna w naszym dwumilionowym mieście z najlepszą polską drużyną, Ukraińców jest w Warszawie mnóstwo ( bez Nich miasto by nie funkcjonowało) - więc marketingowo dobry ruch, ale grajek chyba zbyt słaby...

odpowiedz
Robert - 18.02.2021 / 00:05, *.207.46

@Dyk: Idąc tym tropem to warto kupić jakiegoś Chińczyka i Wietnamczyka - byłoby już minimum ze cztery sektory:).
I pusta Wólka Kosowska w dniu meczowym. Zarobiona na kibicach z tych państw kasa pozwoliłaby na dokupienie Taja. W końcu też sympatyczny naród i kolejne dwa sektory zapełnione. Tyle tylko że część wpisów na tym forum byłaby jeszcze bardziej niezrozumiała niż teraz , ale kto mówi że zbudować piłkarską potęgę na miarę europejską jest łatwo.

odpowiedz
olew - 18.02.2021 / 01:12, *.vectranet.pl

@Robert: Chińczycy i Wietnamczycy w piłkę nie grają , zaś Ukraińcy owszem owszem, ponadto Ukraińców u nas moc, a azjatów mało

odpowiedz
xdfw - 18.02.2021 / 07:44, *.tpnet.pl

@Robert: CHinczyk już był nazywał się DONG i spotykany był w mc donald po kazdym treningu.

odpowiedz
Alex Bielany - 18.02.2021 / 09:57, *.chello.pl

@Dyk: co ty bredzisz czlowieku, zadni Ukraińcy nie przyjda tlumnie na Legie, jeszcze zorganizowani grupowo, podziwiac odpady z dynama, z reszta oni tu przyjechali dziengi trzepac, a nie pilke na Legii ogladac

odpowiedz
Robert - 18.02.2021 / 16:29, *.207.1

@olew: To czemu weterani ciągną do Chin grać w ich lidze za pieniądze o wiele większe niż w Europie? A Rado dokąd wyjechał? Grał w siatkówkę? Mieszkam na Ochocie , obok jest szkoła podstawowa , na moje oko i taka jest też ocena sąsiadów , około 30-40 % dzieciaków to Azjaci, zresztą grzeczne dzieciaki. Mają rodziców , więc z tym "mało" to bym mocno polemizował. Wiem , że tak nie jest w całej Polsce, bo jak przyjeżdżają znajomi gdzieś z Polski to są zdziwieni tą ich mnogością. Ale czy chodziliby (Azjaci) gromadnie na Legię, to jasne , wątpię:)

odpowiedz
olew - 18.02.2021 / 19:18, *.vectranet.pl

@Robert: bo na Ochocie (Rakowie i Rakowcu jest "chińskie osiedle" (koło górki), ale generalnie azjatów mało , poza tym nieutalentowani piłkarsko, Ukraińców zaś moc i kumają co nieco piłeczkę

odpowiedz
Dyk - 20.02.2021 / 13:44, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): Nie pamiętam w której, ale w jednej z lig amatorskich w W-wie wymiata klub złożony z samych Ukraińców i rządzą w tej lidze. Pewnie grają tam sobie goście, którzy lizneli poważniejszej piłki, także ogólnie mówiąc Ci kibice, którzy lubią też inne sporty, mają już komu kibicować. Myślę, że takie osoby nie będą chodzić na mecze Legii, ale już fani lubiący piłkę na wyższym poziomie, czemu nie, szczególnie gdy na początek zabierze ich polski kolega z pracy. Wielu z nich chce tu osiąść na stałe, a przecież piłka jest nieodłącznym elementem życia ;).

odpowiedz
tekken (L) - 17.02.2021 / 20:58, *.chello.pl

Czy jest opcja wykupu? Spoko może być dobry.Powodzenia

odpowiedz
Wszystko się wyjaśniło - 17.02.2021 / 20:08, *.119.165

Jełop w okularach miał na tapecie 3 kocuròw do wzmocnienia pierwszej jedenastki i ich sprowadził.

Pozostaje jedynie pytanie gdzie ich oglądał, kiedy i z jakimi klubami musiał o nich rywalizować prawie do ostatniego dnia okienka transferowego.


odpowiedz
Hermol - 17.02.2021 / 17:47, *.206.85

No i w sumie dobrze, uzupełnienie za Rosołka, który poszedł do Arki, gdzie ma ma raczej pewny pierwszy skład i szansę na rozwój, a w Legii byłby dalej zapchajdziurą, czyli bierzemy innego zapchajdziurę tak na wszelki wypadek, a nasza zapchajdziura niech się uczy, bo w Legii nie ma na to czasu, logiczne?

odpowiedz
(L) uki - 17.02.2021 / 20:43, *.vectranet.pl

@Hermol: logiczne, czego tu nie rozumieć :)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.02.2021 / 17:33, *.orange.pl

ciekawy kierunek, to już 3 transfer

Legia nie brała wcześniej piłkarzy ze wschodu do pierwszego zespołu

nie będę krytykował w ciemno tego pomysłu, zobaczymy co pokażą

odpowiedz
Znafca - 17.02.2021 / 21:42, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: brała brała tylko ładnych pare lat temu

odpowiedz
ReaLista - 17.02.2021 / 17:30, *.162.173

Co za czasy, Legia na takim dnie ze wypożyczamy rezerwy Dynama Kijów na pół roku. Coraz gorzej się robi, a skauting u nas to kuleje już od wielu lat. Łapanki jak z YouTube.

odpowiedz
Lipa1916 - 17.02.2021 / 17:23, *.comcast.net

Czesiek urodzony na Białorusi to i w tamte strony zapatrzony. No ale to wcale nie jest zły pomysł.

odpowiedz
singspiel - 17.02.2021 / 16:59, *.atman.pl

czyli wszystko dość jasne. Dyrektor sportowy zamiast szukać piłkarzy, pojechał do Dubaju, gdzie Legia grała z Dynamem. Tam sobie obejrzał grajków, dogadali się i wzięli tych, którzy nie łapią sie do składu. Miały być 3 transfery - to są. Kolejnym transferem Legii powinien być nas dyrektor sportowy...

odpowiedz
Żmija - 17.02.2021 / 17:42, *.vectranet.pl

@singspiel: ostatnie zdanie tekstu mówi wyraźnie, że tego akurat w Dubaju nie było...

odpowiedz
Wolfik - 17.02.2021 / 18:18, *.mm.pl

@singspiel: Dokładnie. Najlepiej też z Dynama :).

odpowiedz
maro(L) - 17.02.2021 / 23:30, *.chello.pl

@Żmija : tym gorzej dla naszych asów skautingu. Bierzemy piłkarza, którego zaproponowali nam przy sziszy i stolicznej, działacze klubu z którym akurat był sparing.

odpowiedz
Farme(L) - 17.02.2021 / 16:53, *.bridgefibre.net

Dojechał?
Boże, żeby mu się nic tylko nie stało, bo to tyle kilometrów bez postoju :P

odpowiedz
Darek - 17.02.2021 / 16:19, *.t-ipconnect.de

Trochę się ciasno robi w ataku.
Pekhart,Lopes(choć to drewno,trzeba się go pozbyć) Yaxshiboyev,Kostorz,Włodarczyk,Rosołek.
Teraz Rusyn.
Albo nowa taktyka z 4-5 napastnikami albo młodzież za wiele nie pogra.

odpowiedz
Marcus - 17.02.2021 / 16:46, *.vectranet.pl

@Darek :
Po pierwsze to na ataku są Pekhart, Lopes, po drugie Yaxshiboyev zapewne będzie wykorzystywany na skrzydle lub jako ofensywny pomocnik po trzecie Rosołka na chwile obecna nie ma, bo jest wypożyczony a po czwarte Kostorz i Włodarczyk to jeszcze nie ten poziom i ich nie ma co za bardzo liczyć jako realne wzmocnienie składu na mecz. A więc Rusyn będzie 3-cim napastnikiem a to nie jest dużo jak na grę na dwóch frontach i patrząc, że jeszcze troche meczy będzie. Po piąte nie wiem co z Kante?!

odpowiedz
Hugon - 17.02.2021 / 23:24, *.vectranet.pl

@Marcus: Dlaczego piszesz ze Rusyn będzie 3 -m napastnikiem,widziałeś jak gra.A morze Kostorz i Włodarczyk są od niego lepsi tylko nie dostają szansy od 711.Boi się postawić na młodego.

odpowiedz
olew - 17.02.2021 / 15:05, *.vectranet.pl

dziwny transfer, pewnie coś kosztował, w Dynamie nie grał, nasi młodzi nigdy nie zagrają ?! dziwne to

odpowiedz
Jacek Rosa - 17.02.2021 / 14:58, *.vectranet.pl

ławka rezerwowa Cierzniak Lewczuk Juranović Mosór Vidosević Skibicki Luguinhas Włodarczyk Lopes

odpowiedz
Tomek - 17.02.2021 / 14:56, *.113.189

Najpierw oddają Rosołka do Arki a teraz wypożyczają gościa z Dynama. To nie lepiej było zostawić młodego Rosołka niż brać gościa zza granicy? Mioduski kiedy Ty zmądrzejesz? Zapomniałe że zamiast mózgu masz styropian więc nigdy to nie nastąpi...

odpowiedz
Ricardo - 17.02.2021 / 15:31, *.amazonaws.com

@Tomek: pewnie liczyli na jakis transfer... a ze nie pyklo... lataja dziury wypozyczeniami

odpowiedz
Siedlce - 17.02.2021 / 15:32, *.amazonaws.com

@Tomek: Rosołek to za mecz w eliminacjach do pucharów co sobie spacerował to niech sobie w tej arce zostanie

odpowiedz
Świstak666 - 17.02.2021 / 17:27, *.chello.pl

@Tomek: jest w tym pewna logika: Liczą, że Rosołek będzie grał w Gdyni, a u nas na sto procent ławka więc biorą na wypożyczenie typa na ławkę, który nie będzie grał ;) a juniorka ogrywają, w razie kontuzji Pekharta jest wtedy dwóch do wyboru, a nie tylko Lopes.

odpowiedz
Won - 17.02.2021 / 14:54, *.virginm.net

To z braku pieniędzy szukaja piłkarzy z własnym zakwaterowaniem.Jeszcze bilet 90 dniowy z ZTM do kompletu i witaj europo

odpowiedz
Jacek Rosa - 17.02.2021 / 14:40, *.vectranet.pl

Boruc Mladenović Jędrzejczyk Szabanow Wieteska Gvilia Kapustka Jakszibojew Wszołek Pekhart Rusyn

odpowiedz
Gizior - 17.02.2021 / 15:32, *.alfa-system.net

@Jacek Rosa: no super sklad :D mozemy wygrywac 100:0 a potem dostawac walkowera za brak mlodziezowca :) pomysl.

odpowiedz
SEBO(L) - 17.02.2021 / 15:40, *.chello.pl

@Gizior: ustawienie z dwoma środkowymi pomocnikami,lewym obrońcą na prawej stronie,trzema napastnikami i jednym skrzydłowym też niczego sobie, wręcz rewolucyjne... Laptopy i drony już nie potrzebne.

odpowiedz
Wilanow - 17.02.2021 / 16:41, *.t-mobile.pl

@Gizior: to Gwilia nie jest młodzieżowcem?! Z wyglądu to piętnastolatek ????

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 14:13, *.orange.pl

Zawodnik został wypożyczony do końca sezonu, bez prawa wykupienia. Na razie jest nieprzygotowany, ale na 1 czerwca ma być gotowy w 100%. A iedy kończy sie sezon?

odpowiedz
Kamień - 17.02.2021 / 14:25, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: Jak wół jest napisane do końca roku...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 15:49, *.centertel.pl

@Kamień: A sorki, tylko wyczytalem gdzies indziej, ze do konca sezonu i tym sie zasugerowalem. Dziekuje kolego za zolta kartke:)

odpowiedz
Czytać - 17.02.2021 / 16:28, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek:
Do końca roku !!!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 19:09, *.orange.pl

@Czytać: Dokładnie, czytaj wpisy i się nie ośmieszaj. Patrz wyżej.

odpowiedz
SK65 - 17.02.2021 / 14:11, *.szpitalmadalinskiego.pl

A KOGO SIĘ PANOWIE KOMENTUJĄCY SPODZIEWALIŚCIE MOŻE PIŁKARZY KLASY VADISA , GROSICKIEGO , ZAPOMNIJCIE PUSTKI W KASIE , MIODEK JUŻ NIE CHCE DOSYPYWAĆ KASY DO TEGO WORA BEZ DNA , ALE JEST SAM SOBIE WINNY ,JEŻELI CHODZI O ZACIĄG ZE WSCHODU TO PAN PIEKARSKI NA PEWNO DORADZA TAK JAK BYŁ MISIEM PYSIEM. DAĆ SZANSĘ MŁODYM A NIE SPROWADZAĆ SZROT.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.02.2021 / 14:14, *.orange.pl

@SK65: Spodziewamy sie jak najszybciej nowego właściciela Legii....Pozdrowienia brachu.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 17.02.2021 / 16:26, *.120.55

@Leśny Dziadek: Spoko,najbogatszy człowiek wPolsce cały czas myśli o kupnie Legii,ma Motor teraz rozmawia z Mioduskim ,kto wie...

odpowiedz
grzesiek - 17.02.2021 / 13:57, *.centertel.pl

Jedno wypozyczenie valwncii juz sie nie sprawdzilo wiec brniemy dalej w to.

odpowiedz
Rytm - 17.02.2021 / 13:50, *.centertel.pl

Kolejny do odbudowy formy...fizycznej.
A z Wszołkiem jak kontraktu nie podpisalu tak nie podpisali. Amatorzy.
Prezes Leśnodorski >>>>>>>>>> nieudacznik Mioduski

odpowiedz
max - 17.02.2021 / 13:46, *.warszawa.pl

bez sensu,

zanim przyjedzie, sprowadzi rzeczy, zaaklimatyzuje się, wtopi w drużynę to będzie kwiecień, szkoda, że w maju go nie zakontraktują....

odpowiedz
Arek - 17.02.2021 / 19:24, *.tpnet.pl

@max: pamiętaj, że jego siostra mieszka w Warszawie:)

odpowiedz
Mr T - 17.02.2021 / 13:41, *.mm.pl

Ilu, ilu tych napastnikow: Jest Pekhart, Lopes, dochodzi Yaxshibojev. Jest jeszcze Kante, Kostorz i Wlodarczyk, a Rosolek na wypozyczeniu. To po co nam kolejny ?

odpowiedz
jo - 17.02.2021 / 13:08, *.sekocin.pl

Wypożyczenie i ... Czy miodek będzie teraz budował zespół na wypożyczonych bez prawa kupna. Coś jak wynajem długoterminowy... Kurła, żeby chociaż leasing z opcją wykupu. Z informacji wynika, że po Valencji i Szabanowie to już trzeci taki przypadek. Przecież ci goście będą tak samo zaangażowani jak ten pierwszy. Lepiej już chyba postawić na młodzież. Być w du#ie z wynikami ale zbudować ZESPÓŁ a nie grupę pobieraczy wynagrodzenia.

odpowiedz
Ding - 17.02.2021 / 13:29, *.chello.pl

@jo : umowa nie podpisana, więc nie wiadomo, jak będzie z tym wykupem Ukraińców.

odpowiedz
AAA - 17.02.2021 / 13:02, *.chello.pl

Do Legion63-może gorszy od Valencii i Lopesa nie będzie...

odpowiedz
Lukas - 17.02.2021 / 13:09, *.play-internet.pl

Siemka przypominam że Lopes strzelił z Lechem bardzo ważną bramkę

odpowiedz
lajor - 17.02.2021 / 16:16, *.amazonaws.com

@Lukas: pekhart strzelil 15 a jest wolny i drewniany

odpowiedz
Legion63. - 17.02.2021 / 12:56, *.tpnet.pl

Ooo! To dobry musi być skoro go tak dobrze schowali w rezerwach

odpowiedz