Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pekhart: W Legii czuję zaufanie

Woytek, źródło: iSport.cz

- Z każdym meczem jest mi coraz trudniej strzelić gola. Na początku sezonu grałem przeciwko jednemu obrońcy, teraz krycie jest podwojone lub potrojone. Na przykład w niedzielnym meczu z Jagiellonią sędzia powiedział mi, że mają specjalną kamerę, która nagrywa tylko mnie i moich przeciwników. Sędziowie chcą lepiej widzieć, co dzieje się w dookoła mnie i jak rywale mnie zatrzymują - mówi Tomas Pekhart w rozmowie z czeskim portalem iSport.cz.

- Od pierwszego dnia czuję się w Legii świetnie, od pierwszego meczu strzelałem też gole, co jest ważne dla napastnika. Mam łącznie siedemnaście bramek sezonie, w tym piętnaście w lidze. To nie jest jeszcze mój najlepszy sezon, ale zbliżam się do niego. Ważne jest, aby napastnik strzelał gole, ponieważ wówczas rośnie wiara w siebie i z każdym meczem trener ufa ci bardziej, więc można sobie pozwolić na więcej na boisku. Kiedy strzelasz gola w każdym meczu, nie musisz się martwić, że jeśli raz nie strzelisz, to trener od razu cię zmieni. Czuję to zaufanie w Legii nawet po zmianie trenera i kontynuuję to, co tutaj zacząłem.

- Po trzydziestce nie czuję żadnej zmiany. Narodziny mojej córki bardzo mi pomogły. Kiedy wracam do domu, staram się całkowicie zapomnieć o piłce nożnej i poświęcić się jej. Nie jest już tak, że piłka nożna jest najwyższym priorytetem. Trzydzieści lat na karku nic dla mnie nie zmienia. Czuję jedynie, że regeneracja po meczu nie jest tak szybka jak gdy miałem osiemnaście lat.

Reprezentacja

- Czuję, że to może być moja ostatnia szansa gry w reprezentacji. Trener Jaroslav Sihlawy powiedział mi, ze jeśli nadal będę zdobywał bramki, to może nie mieć wyboru i zabierze mnie na mistrzostwa Europy. Teraz jednak skupiam się na Legii. Muszę strzelać gole i zobaczymy co potem będzie. Nie ukrywam, że wizja gry EURO mnie pociąga.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Orti - 19.02.2021 / 15:07, *.tpnet.pl

Bardzo miłe zaskoczenie. Mógłby pograć na Euro...

odpowiedz
Ziomek69 - 19.02.2021 / 14:11, *.65.144

Brawo Czechu09. Oby tak dalej! Dużo zdrowia. Mistrz i Puchar Polski to obowiązek!

odpowiedz
Taki sobie ogórasek - 19.02.2021 / 07:35, *.127.12

No Solnica czy Oreszczuk to to nie jest.

odpowiedz
Wilanow - 19.02.2021 / 07:04, *.t-mobile.pl

Bardzo sympatyczny facet. Nie gwiazdorzy, robi swoje robotę, zdobywa bramki prawie w każdym meczu. Nie rozumiem czasem krytyki, która często się na niego "wylewa" .

odpowiedz
Kieuba - 19.02.2021 / 05:10, *.getfiber.pl

Dobry rzemieślnik.Ljuboji mógłby pięty lizać.do Nikolicia też mu dużo brak

odpowiedz
Szymon - 19.02.2021 / 14:50, *.chello.pl

@Kieuba: przestań ujadać nikt tak ze łba nie wali. A Nikołaj to może szlify zbierać

odpowiedz
wukashi - 18.02.2021 / 22:48, *.tpnet.pl

Calkowicie mnie zaskoczyl gosc. Na poczatku mnie wnerwial niemozebnie, a teraz go polubilem.

odpowiedz
matus007 - 18.02.2021 / 22:22, *.play-internet.pl

solidny napastnik

odpowiedz
PLBBOY - 18.02.2021 / 21:32, *.inetia.pl

Strzelaj dalej Tomeczku. Jak najwięcej. Byłoby fajnie zobaczyć jak grasz na turnieju w swojej reprezentacji. Powodzenia.

odpowiedz
Władeczek - 18.02.2021 / 21:21, *.vectranet.pl

Jaj nie urywa, przynajmniej mi jeszcze nie urwał faken, ale ogólnie można powiedzieć, że jest przyzwoity. Nie udaje jak Obradowić tylko gra nawet ze złamaną nogą faken.

odpowiedz
Matt - 18.02.2021 / 20:03, *.tpnet.pl

Coraz bardziej szanuję gościa.Ma swoje ograniczenia, ale w Ekstraklasie 98% piłkarzy takie ma. Ma też jakieś plusy, to już jest rzadkość, a na dodatek umie je wykorzystać. Taki trochę Włodar. Niby nie wymiata, ale liczby ma.

odpowiedz
Zdzicho - 18.02.2021 / 19:58, *.tpnet.pl

Jak ma nie czuć jak nie ma konkurencji. Jsk tylko zdrowy, to zawsze bedzie gral

odpowiedz
Sobo(L)ew - 18.02.2021 / 20:25, *.centertel.pl

@Zdzicho: Teraz już będzie miał. Każdy narzeka na Lopesa ale jak ma się pokazać dobrze jak mało gra (taki sam przykład jota w jote z Pjanicem w Barcelonie)

odpowiedz
olew - 18.02.2021 / 19:12, *.vectranet.pl

dobry grajek, a nie zapowiadał się ...

odpowiedz
SiaraCWKS - 18.02.2021 / 21:01, *.centertel.pl

@olew: a właśnie że od początku się zapowiadał , a jak wyszło, że w końcówce tamtego sezonu nie odpuścił tylko grał ze skręconą nogą i pękniętymi żebrami to ostatecznie zdobył mój szacunek ... Do tego jest skromny , robi to co do niego należy i nie ,,pieprzy,, na około jak to kocha Legię jak większość klakierów ...

odpowiedz
Władeczek - 18.02.2021 / 19:08, *.play-internet.pl

Jak ci tak dobrze w naszej Legii to strzelaj gole a nie walisz faken po płotach a nie w światło bramki jak to było w ostatnim meczu na Podlasiu.

odpowiedz
Siwy - 18.02.2021 / 19:44, *.sky.com

@Władeczek: odstaw maciore

odpowiedz
Johny Mc Kayne - 18.02.2021 / 20:03, *.vectranet.pl

@Władeczek: ..albo może zmień dilera

odpowiedz
Kibic ekstraklasy - 18.02.2021 / 21:14, *.pktele.pl

@Władeczek: Jak nie piszesz ile cali ma Twój q-led, to jakoś tak dziwnie się czyta.

odpowiedz
B - 19.02.2021 / 14:14, *.145.181

@Kibic ekstraklasy: bo to nie jest prawdziwy Wladeczek, tak samo jak ten drugi wyzej, prawdziwy Wladeczek pisze zawsze z ip Netfala, i zawsze oprocz faken wspomina maciore i LG Oled 95"

odpowiedz