Czesław Michniewicz i Jasur Yaxshiboyev - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Michniewicz przed meczem z Wisłą Płock

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Na tę chwilę wszyscy zawodnicy są brani pod uwagę do gry w meczu z Wisłą Płock, poza tymi z przewlekłymi kontuzjami, jak Igor Lewczuk, Marko Vesović czy Mateusz Cholewiak. Nie jest wyjaśniona sytuacja z Arturem Borucem. Wczoraj trenował indywidualnie. Zobaczymy, jak będzie dzisiaj. Podobnie jest ze Skibickim, który w środowym meczu rezerw doznał bolesnego stłuczenia śródstopia. Lekarz dziś zdecyduje co dalej. Przez ostatnie dni trenował z nami Mateusz Hołownia. Grał w środę z Radomiakiem, zaprezentował się z dobrej strony na pewno znajdzie się w dwudziestce meczowej - mówi przed meczem trener Legii Czesław Michniewicz.

- Tomas Pekhart odczuwa dolegliwości od meczu z Jagiellonią. Wczoraj trenował normalnie, ale po zajęciach zajmowali się nim fizjoterapeuci. Dzisiaj zapadnie decyzja, czy będzie w kadrze meczowej. Walerian Gwilia wrócił po koronawirusie. Rozpoczął treningi w ubiegłym tygodniu, ale nie był gotowy, żeby wystąpić w meczu z Jagiellonią. Liczę, że jeśli nie zagra od początku, to wejdzie na boisko w trakcie spotkania z Wisłą Płock.

- Rozmawialiśmy z Filipem Mladenoviciem na temat jego sposobu grania, ale też zachowania na boisku. Filip lubi sobie podyskutować z sędziami i to się przekładało na żółte kartki. Dzisiaj już tego nie robi i mam nadzieję, że tak będzie zawsze. Wisi nad nim widmo pauzy, bo ma 3 żółte kartki, ale nie ma żadnych problemów "wychowawczych". Zdaję sobie sprawę, że obrońca jest narażony na to, że prędzej czy później dostanie czwartą kartkę, ale nie jest to problemem.

Debiut Szabanowa?

- Artem Szabanow został sprowadzony po to, żeby grał, żeby nam pomógł. Wiemy, skąd do nas przyszedł, widzimy jego potencjał. Niewykluczone, że dostanie swoją szansę. Być może już w najbliższym meczu. U nas nie będzie grał jako boczny obrońca. Ma cechy, żeby swobodnie wprowadzać piłkę, rozumie grę, wie, w którym momencie i gdzie podać piłkę. Szabanow jest w treningu, normalnie funkcjonuje na wysokim poziomie. Znosi swobodnie wszystkie obciążenia, jakie robimy z drużyną. Jasur Yaxshiboyev ma delikatny uraz na skutek tego, że trenowaliśmy na sztucznej nawierzchni. To lekka dolegliwość w okolicy kolana i w ciągu 1-2 powinno być okej. Nazarij Rusyn przeszedł badania medyczne, wszystko jest okej. Zostały formalności związane z podpisaniem kontraktu. Jeszcze z nami nie trenował.

Dobra passa Wisły

- Wisła Płock jest solidnym zespołem. Są teraz w dobrym momencie. Mają jeszcze przed sobą przełożony mecz ze Stalą Mielec. Zespół tworzą doświadczeni zawodnicy, jak na przykład doskonale znany w Warszawie Kuba Rzeźniczak czy Mateusz Szwoch, którego ja pamiętam jeszcze z Arki Gdynia. Miał też epizod w Legii. Każdemu gra się trudno przeciwko Wiśle.

- Przede wszystkim brakuje nam skuteczności. W ostatnich spotkaniach robiliśmy dużo, żeby strzelać bramki i wygrać. W Białymstoku tak się nie stało. Pracujemy nad tym. Z każdym tygodniem, kiedy boiska będą się poprawiać, będzie nam się łatwiej operowało piłką. Dziś w grze każdego zespołu jest dużo przypadku, u nas też. Niekiedy piłka odbija się nie tak, jak byśmy chcieli i stąd są problemy. Liczę na to, że przyjdzie taki moment, że będziemy wykorzystywać swoje sytuacje i seryjnie wygrywać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 20.02.2021 / 15:48, *.telnaptelecom.pl

Wieteska i Jędza realizują kupon.

odpowiedz
Maciek - 20.02.2021 / 13:26, *.centertel.pl

W wakacje przyjdzie taki moment że będziemy seryjnie wygrywać mecze... Na FIFA2021.

odpowiedz
Hiszpan - 20.02.2021 / 11:23, *.telnaptelecom.pl

Czesiu nie pier... Wisła jest cienka jak dupa węża. 4:0 to obowiązek.

odpowiedz
tekken (L) - 20.02.2021 / 09:29, *.chello.pl

Czesiu Młody Kosa jest do wzięcia za free bo rozwiązał kontrakt.

odpowiedz
Autor - 20.02.2021 / 11:37, *.virginm.net

@tekken (L): W obecnej sytuacji klubu mozna by to rozwazyc. Kontrak do konca sezonu + 1 rok w opcji. Kosa by sie przydal bo on by tu zapier....Ciekawe jak z forma

odpowiedz
marcin - 20.02.2021 / 12:03, *.chello.pl

@tekken (L): juz nie taki młody

odpowiedz
C⚽️⚽️L - 20.02.2021 / 02:28, *.amazonaws.com

No nic , nasza piłka musi sie zmienić,najpierw władze piłkarskie , potem myśli szkoleniowe,właściciele klubòw walnáć baranka,bo nigdy Polska drużyna nie zagra o złoto✨⚽️✨

odpowiedz
kkk - 19.02.2021 / 23:53, *.vectranet.pl

W poprzedniej kolejce też nam wszyscy zrobili dobrze,wystarczyło wygrać,i co?i ch.j

odpowiedz
filand - 19.02.2021 / 22:39, *.t-mobile.pl

Wisła Kraków zrobiła dobrze...Teraz trzeba żeby Legia wygrała derby Mazowsza...Konieczne są e punkty z Wisłą Płock...Pozdrawiam ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

odpowiedz
Hugon - 19.02.2021 / 22:38, *.vectranet.pl

Poco Ci 20 zawodnikow weż 11 z pola i 3 bramkarzy,bo i tak zmian nie będzie.Pamiętaj trzeba zajechać podstawową jedenastkę a wtedy wszystko będzie po twojej myśli SŁOWIKU.

odpowiedz
Michał - 19.02.2021 / 21:46, *.plus.pl

Jutro zagrajcie tak aby kibice byli zadowoleni Wy piłkarze byście byli zadowoleni i cała Legia była zadowolona.Kiełbasy w górę i jedziemy.Wygrajcie w końcu przekonująco.P-R-Z-E-K-O-N-U-J-A-C-O!!!Dziękuję i pozdrawiam.

odpowiedz
jarekk - 19.02.2021 / 21:40, *.116.4

Z podbeskidziem czy stalą udowodnili że wszystko jest możliwe. Zależy jaki jest kurs.

odpowiedz
SF - 19.02.2021 / 20:20, *.tpnet.pl

Udowodnij LEGIO ze bedziesz lepsza w derbach MAZOWSZA ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Lech - 19.02.2021 / 19:06, *.plus.pl

Znów wygracie ligę a ligę Europy zostawicie
Jak tam wasze długi 200 mln

odpowiedz
LewLegia - 19.02.2021 / 20:21, *.net.pl

@Lech: Nie wiesz? Lepiej mieć długi niż krótki.
Wam zostawiamy wygraną za rok w 1 lidze po spadku w tym sezonie.

odpowiedz
Lubię placki ziemniaczane - 19.02.2021 / 20:46, *.com.pl

@Lech: lech to ogólnie jest przykrotki, dlatego gra w przy'dlugi'ch gatkach rutkow z wronek

odpowiedz
Kibic - 19.02.2021 / 21:37, *.tpnet.pl

@Lech: Podobno maści na ból dupy w posraniu już nie ma. Masz rację, że wygramy ligę a LE jeszcze w tym roku zostawimy dla was. Może w końcu polecicie do 1 ligi.

odpowiedz
zaba285 - 19.02.2021 / 23:55, *.116.118

@Lech: jak tam kibicowanie Amice Wronki?

odpowiedz
Czesiu aż zazdroszczę Ci tak dużych transferów - 19.02.2021 / 17:35, *.com.pl

Grosicki nie dla Legii ! Dlaczego ? Bo za słaby Legia teraz robi duże większe transfery ! - Coś czuję , że przez pokolenia będziemy wspominać obecnych Piłkarzy Legii tak jak Deynę , Pisza , Zeigbo . Szamotulskiego , Zielińskiego . itd. itd . - Wygrać Mistrzostwo Polski , a Liga Europy stoi przed nami otworem - nie chcę mówić bo to jednak nie wypada jakim otworem przed nami stoi .

odpowiedz
SF - 19.02.2021 / 17:04, *.tpnet.pl

@Wladeczek: Zgadza sie ! LEGIA 4-0 Wisla P. ! Powodzenia LEGIO !!

odpowiedz
Władeczek - 19.02.2021 / 15:24, *.netfala.pl

Cesiu takie mecze jak ten z Płockiem to Legia powinna wygrywać z zamkniętymi oczyma. Faken już to powinieneś wiedzieć!

odpowiedz
Garwolin - 19.02.2021 / 17:17, *.plus.pl

@Władeczek: maciora się chłodzi?

odpowiedz
kibis - 19.02.2021 / 13:46, *.tpnet.pl

Ha ha myślą , że słabym zespołem graja to były klub, Brzęczka,oni dobrzy są, a ci wystawiają tego szabana,co wogole nie grał,zagrał z Barceloną bo inni chorzy byli a na zgrupowaniu w Dubaju to oni się opalali,29 lat a gdzie grał,trenerzy z nim kłopoty,że się rwie do gry nie znaczy ,że zagra dobrze Milik trenował ,ze swoim klubem i sam i wyszedł tylko na chwilę a ten wielki as śmiechu warte,bo on chce,,żeby innych wygryźć

odpowiedz
dziad kudłaty - 19.02.2021 / 15:29, *.net.pl

@kibis: po polsku proszę :) !

odpowiedz
Żmija - 19.02.2021 / 16:32, *.vectranet.pl

@kibis: to, że jesteś zwyczajnie głupi jeszcze mogę zrozumieć. Ale nigdy nie zrozumiem takiej pogardy dla ojczystego języka!

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 19.02.2021 / 18:30, *.play-internet.pl

@Żmija : Kibis chyba transaltora użył :)

odpowiedz
majusL@legionista.com - 19.02.2021 / 13:08, *.174.42

Dokladnie. Mladenovic ma grac, a nie dyskutowac. ????????????

odpowiedz
Wolfik - 19.02.2021 / 13:24, *.mm.pl

@majusL@legionista.com: W stosunku do tego, co wyczyniał w Gdańsku jego postęp jest ogromny. Trzyma buzię na kłódkę,

odpowiedz
Marcel - 19.02.2021 / 13:33, *.t-mobile.pl

@majusL@legionista.com: Piłkarz też człowiek i czasami każdemu zdarzy się podyskutować z sędzią. A czy to jest potrzebne czy nie to już inna kwestia.

odpowiedz