Jose Kante - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kante rozwiązał kontrakt z Legią

Woytek, źródło: Legia.com

Jose Kante po dwóch i pół roku żegna się z Legią Warszawa. Kontrakt 30-letniego napastnika został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przygoda Jose Kante przy Łazienkowskiej była sinusoidą. Do klubu trafił w lipcu 2018 roku i rozpoczął sezon od strzelenia 5 goli, ale gdy trenerem został Ricardo Sa Pinto, jego sytuacja w zespole uległa pogorszeniu i skończyło się na zesłaniu na wypożyczenie wiosną 2019 roku. Kolejny szkoleniowiec postawił sobie za cel odbudowanie Gwinejczyka i ten odpłacił mu się fantastyczną formą jesienią 2019 roku (27 meczów, 13 goli). Nic dziwnego, że na początku 2020 roku nikt nie wyobrażał sobie innej opcji jak przedłużenia kontraktu o kolejny sezon (do czerwca 2021). Tak się stało, a Kante w lutym rozpoczął dalsze strzelanie (4 gole w 3 meczach) i wydawało się, że nic go nie zatrzyma. Tymczasem od marca do końca 2020 roku strzelił tylko jedną bramkę. W obecnym sezonie zaledwie 3 razy wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce i ciągle boryka się z różnymi urazami, które skutecznie uniemożliwiają mu pełny udział w treningach, a tym bardziej w meczach. Ostatni raz widzieliśmy go na murawie 24 września. Zimą miał odejść do Chin, więc nie pojechał na zgrupowanie do Dubaju i trenował z drugą drużyną. Transfer ostatecznie upadł, a na dodatek Kante doznał urazów przez co cały czas nie trenował.

Umowa Kante z Legią wygasała w czerwcu 2021.

Statystyki Jose Kante w Legii Warszawa:
Ekstraklasa: 43 meczów, 12 goli
Puchar Polski: 6 meczów, 3 gole
Superpuchar Polski: 1 mecz, 0 goli
Europejskie puchary: 9 meczów, 4 gole
SUMA: 59 meczów, 19 goli

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (84)

+dodaj komentarz
Kibic - 24.02.2021 / 22:30, *.centertel.pl

Dziękujemy za dobre mecze i bramki dla Legii

odpowiedz
Szpaner - 24.02.2021 / 21:56, *.box3.pl

Ktoś kto kopie koszulkę Legii to nie ma miejsca w tym zespole , od razu po tej sytuacji powinni dyscyplinarnie wywalić gwiazdora z klubu

odpowiedz
tomiacab - 28.02.2021 / 19:08, *.centertel.pl

@Szpaner: zgadzam się w 100%. Stracony czasvpojaxał ze to i tak byl jego koniec w Legii. Ale jak się ze mną kłócili tu niektórzy ze tak nie będzie.

odpowiedz
markus - 24.02.2021 / 17:48, *.t-mobile.pl

U NAS niby kontuzjowany , a już ma klub w Kazachstanie

odpowiedz
jarekk - 24.02.2021 / 17:37, *.metrointernet.pl

Kontrowersyjny. Mial niezle mecze ale i katastrofalne. Zaangazowany w grze ale duzo kontuzji.

odpowiedz
Ooo - 24.02.2021 / 17:02, *.t-mobile.pl

Oooo

odpowiedz
jasiek - 24.02.2021 / 16:16, *.play-internet.pl

Co za cudowny dzień

odpowiedz
Jano - 24.02.2021 / 16:13, *.orange.pl

A mnie go szkoda bo całkiem niezły grajek był z niego, trochę zaszkodził sobie ta aferą koszulkową ale przed nią był pożyteczny

odpowiedz
rroy - 24.02.2021 / 09:18, *.mm.pl

Dziwnym trafem po aferze "koszulkowej" to zawsze był kontuzjowany...

odpowiedz
MK - 24.02.2021 / 15:17, *.187.2

@rroy: w pełni się zgadzam. Miał papiery na grę i mógł strzelić kilka bramek więcej, ale nagle zaczął chorować. Klub próbuje wyjść z twarzą - z jednej strony tłumaczy zawodnika, a z drugiej Kante przestał grać, a więcej mówiło się o jego kontuzjach bądź transferach niż o grze.

odpowiedz
wypad gamoniu - 24.02.2021 / 05:48, *.mm.pl

wypad gamoniu

odpowiedz
koszuLka - 24.02.2021 / 05:05, *.chello.pl

To ten Kante co Kantował swój klub i udawał kontuzję żeby odejść z klubu tylko dlatego że klub dał mu do zrozumienia że TAKIE zachowanie nie jest i nie będzie tolerowane?

odpowiedz
Marcel - 24.02.2021 / 02:56, *.t-mobile.pl

Coś się zaczyna i coś się kończy... Do widzenia panie Kante i powodzenia, gdziekolwiek trafisz.

odpowiedz
Trampek - 24.02.2021 / 01:09, *.125.42

Każdy błąd kosztuje - to tylko kwestia czasu w jakim trzeba ponieść konsekwencje. Ostatnim plusem Jose Kante jest to, że zachował swój HONOR - / którego w ostatnich latach - brakuje na naszym rynku / ., Rozwiązując umowę za porozumieniem stron zachował się HONOROWO . Nie zależnie od tego czym się kierował .

odpowiedz
PK - 24.02.2021 / 07:59, *.bik.pl

@Trampek : jaki honor? Wiesz ile dostał hajsu za rozwiązanie i odejście? No właśnie, za darmo tego nie zrobił.. o jakim honorze Tutaj mówić...

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 24.02.2021 / 10:41, *.55.238

@Trampek : Człowieku obudź się ze snu albo dorośnij, a nie żyjesz bajeczkami o honorze. Honorem to sobie wiele ludzi obłudnych i fałszywych, gębę lubi wycierać. I nie krzycz.

odpowiedz
Trampek - 24.02.2021 / 10:47, *.125.42

@PK: Jeżeli jesteś pracownikiem klubu, to zapewne wiesz ile kasy dostał . Podziel się tą wiadomością . Wskazane Xero - imiennego pokwitowania odbioru kasy. Wówczas postąpisz HONOROWO. Bo dziś w modzie jest INSYNUACJA , pojęcie HONORU jest dla wielu NIE znane.

odpowiedz
Trampek - 24.02.2021 / 14:46, *.125.42

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn. : Dla mnie to możesz i wyć ! Twoja sprawa. Natomiast każdy ma prawo do oceny - a tobie goowno do tego.Proste .

odpowiedz
Matt - 23.02.2021 / 23:49, *.tpnet.pl

Piszcie o barwach itd. (w czasach gdy może 10% piłkarzy faktycznie szanuje klub), ja natomiast uważam, że nie wykorzystano jego potencjału. Na pewno najlepszy z obecnych napastników, chciało mu się grać, biegać, walczyć. Moim zdaniem idealny byłby pod Pekhartem jak kiedyś czasem ustawiano Radovicia albo rzadziej Kucharskiego. Wyżej niż 10, ale za 9.

odpowiedz
Doktor Życia. - 23.02.2021 / 23:17, *.vectranet.pl

Kto nie szanuje barw, dzięki którym solidnie zarabia na życie na poziomie, nie będzie miał szans na refleksję! Bycie zawodnikiem Legii to nie jest zwykłe koleżeństwo!!!

odpowiedz
Matus007 - 23.02.2021 / 22:36, *.play-internet.pl

Powodzenia JOSE !!!

odpowiedz
Paul Visco - 23.02.2021 / 21:49, *.chello.pl

Widocznie zbyt wysoki miał kontrakt , ponieważ jest całkiem przyzwoitym napastnikiem , lepszy niż Lopez i inny niż Pekhart , lecz wcale nie gorszy

odpowiedz
Wolfik - 23.02.2021 / 21:35, *.mm.pl

Prawie zapomniałem, że ciągle był naszym zawodnikiem. Ciut lepsza kopia Sanogo, jesli chodzi o kontuzje....

odpowiedz
Kalarepa - 23.02.2021 / 21:23, *.play-internet.pl

No i git..mial moze 2 przeblyski.

odpowiedz
PLBBOY - 23.02.2021 / 20:34, *.inetia.pl

Szkoda. Trudno.

odpowiedz
Pawciu - 23.02.2021 / 19:48, *.net.pl

Mial lepsze i gorsze momenty ale na tle wielu innych napastnikow na przelomie lat wypada calkiem niezle

odpowiedz
Książę Nocy - 23.02.2021 / 19:26, *.inetia.pl

Będę tęsknił za tymi nagłówkami: Kante trenował indywidualnie. Kante kontuzjowany.
Dziękujemy. Wy***laj.

odpowiedz
gazza - 23.02.2021 / 18:52, *.inetia.pl

Frajerzyna pogoniony z klubu...Tak powinno być zawsze z pajacami co nie szanują pracodawcy !

odpowiedz
chrisSiekierki - 23.02.2021 / 18:21, *.play-internet.pl

Zawodnik jak na naszą ligę bardzo dobry ale chyba wiedział że za profanację barw klubowych nie będzie mile widziany na stadionie, od tamtego czasu ciągle łapał kontuzje... dziwne... Założę się że gdziekolwiek teraz będzie grał i o kontuzjach zapomni bardzo szybko

odpowiedz
Wilanow - 23.02.2021 / 18:15, *.tpnet.pl

Good luck Jose Kante!

odpowiedz
Afrikaners - 23.02.2021 / 17:47, *.com.pl

Żegnaj gwinejczyku !

odpowiedz
grzesiek - 23.02.2021 / 17:46, *.centertel.pl

Dziekujemy Jose Kante za swietna gre kiedy trenerem byl Aco Vukovic.

Good luck Jose

odpowiedz
ddd - 23.02.2021 / 17:44, *.tpnet.pl

Dajcie spokój , jakie on ma mieć przywiązanie do Legii, przecież to Gwinejczyk, może ma przywiązanie do swojej Gwinei, nastukał nam trochę goli, za co dzięki i dał nam też trochę emocji i fajnie, powodzenia Kante , niech ci się dobrze wiedzie

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.02.2021 / 17:44, *.orange.pl

haha

czyli wychodzi na to, że kiedy kopał tę koszulkę to już wtedy zdecydował

odpowiedz
MF - 23.02.2021 / 16:39, *.handelsbanken.se

To nie jest poziom napastnika lidera Ekstraklasy, zawodnik na środek tabeli, o grze w Europie nie mówię..., bardzo dobrze, że nie gra z powodów sportowych oraz braku szacunku dla barw.

odpowiedz
singspiel - 23.02.2021 / 17:23, *.atman.pl

@MF: skoro Kante nie jest, to słabiutki Lopes tym bardziej u nas nie pasuje

odpowiedz
Szyszko - 23.02.2021 / 19:42, *.chello.pl

@MF: haha jak on to nie poziom dla L to kto w tej lidze jest? Żałosne tłumaczenie sobie i innym odejścia dobrego jak na nasze warunki piłkarza. Z tą koszulką to też jakaś dziecinada, przecież to wynik złości sportowej a nie bezczeszczenia barw. Jaki miałby cel robić sobie tyły u kibiców?

odpowiedz
zaba285 - 23.02.2021 / 23:39, *.116.118

@Szyszko: zgadza się z autorem wątku. zawodnik na poziomie Wisły Płock, u nas więcej meczów słabych niż dobrych. zazwyczaj strzelał bezmyślnie na bramkę nawet w sytuacjach gdy mógł podać lepiej ustawionym kolegom, i niewiele z tych strzałów kończyło się bramką

odpowiedz
FH - 23.02.2021 / 23:45, *.prioritytelecom.net

@Szyszko: OK, jednak, widziałeś taki obrazek na ekranie w jakimkolwiek klubie? bo ja nie... może w Gwinei tak się reaguje...
,,dobry piłkarz na nasze warunki - zgadzam się na ,,środek tabeli'', żadna drużyna w Ekstraklasie nie kreuje tylu sytuacji bramkowych dla napastnika jak Legia od lat, ile można strzelać po słupkach poprzeczkach i w kartofle.... jeśli jest tak dobry, za moment zobaczymy tego napastnika w czołowych klubach Ekstraklasy.

odpowiedz
Szyszko - 25.02.2021 / 00:42, *.chello.pl

@FH: zobaczymy go w Kajracie Ałmaty bo jest jak widać atrakcyjniejszy (zapewne przede wszystkim finansowo). Życzę drużynom środka naszej tabeli takich Kante zatem bo jakoś ich nie widzę

odpowiedz
bronek49 - 23.02.2021 / 16:24, *.chello.pl

Kante ostatnio za bardzo symulowal dobrze że odchodzi nie będzie Legii robił łaski nie podoba się to wypad

odpowiedz
markus - 23.02.2021 / 16:01, *.t-mobile.pl

Za nie uszanowanie barw miał zakaz gry I koniec tematu może to go nauczy w innych klubach nara

odpowiedz
oLaf - 23.02.2021 / 15:24, *.vectranet.pl

w sumie dobrze, bo od roku to tylko kontuzje...

odpowiedz
Zgred - 23.02.2021 / 15:10, *.as9105.com

I to jest najlepszy transfer tego okna:))

odpowiedz
ZGL - 23.02.2021 / 15:10, *.tpnet.pl

Powodzenia i nie do zobaczenia w "LEGII" !!!

odpowiedz
GL - 23.02.2021 / 15:08, *.tpnet.pl

Jezeli "LEGIA " przegra ewentualnie w Zabrzu to na kogo kolej a tym bardziej ze ma do udowodnienia za porazke 1-3 i to na swoim stadionie !!!

odpowiedz
Dexter - 23.02.2021 / 15:05, *.centertel.pl

Odbuduje się jeszcze w ekstraklasie i strzeli nam bramkę

odpowiedz
SEBO(L) - 23.02.2021 / 15:19, *.centertel.pl

@Dexter: prędzej zrobi kupę i w nią wdepnie...

odpowiedz
WL - 23.02.2021 / 15:00, *.tpnet.pl

Ta sytuacja z koszulka "LEGII" do dzis sie sni P.Kante !!!

odpowiedz
Aldek - 23.02.2021 / 14:59, *.18.56

Nareszcie żegnam bez zalu

odpowiedz
SF - 23.02.2021 / 14:58, *.tpnet.pl

I bardzo dobrze bo nie bylo nadziei ze bedzie dobrze gral a kopanie koszulki to byl powod ze powinien od razu opuscic LEGIE !!!

odpowiedz
Jose - 23.02.2021 / 14:53, *.t-mobile.pl

Dzięki za wszystko Kante !

odpowiedz
wtf - 23.02.2021 / 14:50, *.chello.pl

Teraz będzie kopał koszulkę innego klubu:)Ci co już za nim tęsknią,niech spojrzą w jego żałosne statystyki.Pekhart w niecały rok zdobył więcej bramek dla Legii.

odpowiedz
Darek - 23.02.2021 / 14:25, *.t-ipconnect.de

Sranie w banie.Kopał koszulkę i dostał zakaz gry w klubie.Myślę,że zapamięta te sytuacje do końca życia.I to nauczy go szacuknu do barw w każdym następnym klubie.
Następny do wywalenia chórzysta.

odpowiedz
olew - 23.02.2021 / 13:59, *.vectranet.pl

dzięki Panie Jose ! niech Ci się wiedzie !

odpowiedz
dynamit - 23.02.2021 / 13:58, *.com.pl

Krzyż na drogę.

odpowiedz
Żmija - 23.02.2021 / 13:57, *.t-mobile.pl

No to Sebo(L) dziś będzie pił maciorę ;)

odpowiedz
SEBO(L) - 23.02.2021 / 15:18, *.centertel.pl

@Żmija : jeśli Ci chodzi o mnie,to ja już przed jego transferem pisałem,że to nie jest miejsce dla niego i on nie jest wzmocnieniem dla nas. Cała reszta jak jego gra,statystyki,zachowanie i dzisiejsze odejście
było tego potwierdzeniem. A pieprzenie,że nadawał się do gry kombinacyjnej...Tak,drużyna musiała kombinować, jak z nim grać...

odpowiedz
beefcake - 23.02.2021 / 13:47, *.net.pl

wiadomo co z Grosickim?

odpowiedz
markus - 23.02.2021 / 17:12, *.t-mobile.pl

@beefcake: Podobno nie ma tematu

odpowiedz
markus - 24.02.2021 / 12:53, *.t-mobile.pl

@markus : Grosik nawet nie rozwiązał kontraktu z obecnym klubem , a w Legii nie ma tematu Grosika a zadania ma jakby był gwiazdą, on pomylił WAWA z Dubajem

odpowiedz
nadTrener - 23.02.2021 / 13:46, *.com.pl

Szerokiej drogi, leniuchu!

odpowiedz
Andreas - 23.02.2021 / 13:44, *.play-internet.pl

Dalej w kolejce Rocha Astiz Lewczuk Cierzniak Wdowiak. Już powinny być przedłużenia z Wszolkiem i Vesovicem.

odpowiedz
haha - 23.02.2021 / 14:12, *.centertel.pl

@Andreas : Wdowiak to na pewno...

odpowiedz
Zawieja - 23.02.2021 / 14:22, *.t-mobile.pl

@Andreas : wdowiak :) już rozwiązał

odpowiedz
Tomek - 23.02.2021 / 14:51, *.113.189

@Zawieja : Co więcej nawet nie zdążył podpisać a już rozwiązał :):)

odpowiedz
singspiel - 23.02.2021 / 16:42, *.atman.pl

@Andreas : Astiz od lata jako trener w akademii, a kontraktu nie trzeba rozwiązywać, bo wygasa

odpowiedz
Zawieja - 23.02.2021 / 18:41, *.t-mobile.pl

@Tomek: to jest dobra odpowiedz :):):)

odpowiedz
HW - 24.02.2021 / 17:18, *.orange.pl

@Andreas : ty gamoniu

odpowiedz
Andreas - 23.02.2021 / 13:41, *.play-internet.pl

No i dobrze bo nie kumal taktyki Czesia.

odpowiedz
Anonim - 23.02.2021 / 13:38, *.play-internet.pl

Zwalnia miejsce dla Grosika i Albańczyka !

odpowiedz
markus - 23.02.2021 / 17:42, *.t-mobile.pl

@Anonim: Dla Albanczyka tak ,A dla Grosika ponoć nie ma tematu

odpowiedz
Ja - 23.02.2021 / 13:38, *.vectranet.pl

W formie zły nie był, w obecnej dyspozycji żegnam bez żalu. Do napadu na tę rundę jest Muci, Pekhart, Lopes.

odpowiedz
Pepcio(L) - 23.02.2021 / 15:18, *.net.pl

@Ja: jedyny "wolny"Lopes na świecie

odpowiedz
Franco - 23.02.2021 / 15:38, *.plus.pl

@Pepcio(L): ????

odpowiedz
zorientowany - 23.02.2021 / 13:30, *.m247.com

Odchodzi jedna z legend Legii a kasztany się cieszą

odpowiedz
cozagosc - 23.02.2021 / 13:33, *.chello.pl

@zorientowany: legend XDXDXD

odpowiedz
zdezorientowany - 23.02.2021 / 13:41, *.chello.pl

@zorientowany: uuu... jak niewiele trzeba aby zostać legendą

odpowiedz
Grzesiek_DolnyMokotów - 23.02.2021 / 13:28, *.onet.pl

Może i dobrze, że odchodzi.
Jose, dzięki wielkie za wszystkie bramki !!!
Incydent z koszulka niepotrzebny !!!
Powodzenia !!!

odpowiedz
Kris - 23.02.2021 / 13:28, *.play-internet.pl

Lekką ręką pozbyli się Kante a w napadzie jest póki co bryndza.

odpowiedz
Pepe - 23.02.2021 / 13:45, *.play-internet.pl

@Kris: Serio ?

odpowiedz
singspiel - 23.02.2021 / 13:26, *.centertel.pl

jeszcze Rocha

odpowiedz
miron - 23.02.2021 / 13:23, *.play-internet.pl

No i dobrze:)

odpowiedz
Czesiek - 23.02.2021 / 13:22, *.t-mobile.pl

Nara Jose, powodzenia gdzieś tam....
Szkoda incydentu z koszulka ale nie on pierwszy nie ostatni coś nie odwalil...

odpowiedz