Jose Kante - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Kante rozwiązał kontrakt z Legią

Woytek, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Jose Kante po dwóch i pół roku żegna się z Legią Warszawa. Kontrakt 30-letniego napastnika został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przygoda Jose Kante przy Łazienkowskiej była sinusoidą. Do klubu trafił w lipcu 2018 roku i rozpoczął sezon od strzelenia 5 goli, ale gdy trenerem został Ricardo Sa Pinto, jego sytuacja w zespole uległa pogorszeniu i skończyło się na zesłaniu na wypożyczenie wiosną 2019 roku. Kolejny szkoleniowiec postawił sobie za cel odbudowanie Gwinejczyka i ten odpłacił mu się fantastyczną formą jesienią 2019 roku (27 meczów, 13 goli). Nic dziwnego, że na początku 2020 roku nikt nie wyobrażał sobie innej opcji jak przedłużenia kontraktu o kolejny sezon (do czerwca 2021). Tak się stało, a Kante w lutym rozpoczął dalsze strzelanie (4 gole w 3 meczach) i wydawało się, że nic go nie zatrzyma. Tymczasem od marca do końca 2020 roku strzelił tylko jedną bramkę. W obecnym sezonie zaledwie 3 razy wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce i ciągle boryka się z różnymi urazami, które skutecznie uniemożliwiają mu pełny udział w treningach, a tym bardziej w meczach. Ostatni raz widzieliśmy go na murawie 24 września. Zimą miał odejść do Chin, więc nie pojechał na zgrupowanie do Dubaju i trenował z drugą drużyną. Transfer ostatecznie upadł, a na dodatek Kante doznał urazów przez co cały czas nie trenował.

Umowa Kante z Legią wygasała w czerwcu 2021.

Statystyki Jose Kante w Legii Warszawa:
Ekstraklasa: 43 meczów, 12 goli
Puchar Polski: 6 meczów, 3 gole
Superpuchar Polski: 1 mecz, 0 goli
Europejskie puchary: 9 meczów, 4 gole
SUMA: 59 meczów, 19 goli

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.