Mateusz Mielnik - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Mielnik: Lekcja pokory i zimny prysznic

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Mateusz Mielnik (trener Legii): Pragnę złożyć gratulacje zespołowi z Grodziska. Zawodnicy Sparty – w przeciwieństwie do nas – rozegrali bardzo dobre spotkanie. My zaprezentowaliśmy się bardzo słabo i nie zasłużyliśmy na nic oprócz możliwości wygrania tego jednego, trzeciego seta.

Czynników związanych z porażką jest wiele. Musimy dokładnie przeanalizować to spotkanie, ale z pewnością nie będziemy wykonywali jakichś nerwowych ruchów. Wprawdzie w ostatnim czasie zmienił się nieco nasz trening, co można było zobaczyć po zespole, lecz ta sytuacja nie usprawiedliwia naszej słabej dyspozycji w tym meczu. Nie przystoi po prostu drużynie, która lideruje w tabeli i wygrywa n spotkań z rzędu, by popełniała tego typu błędy.
Przez te długie, dwutygodniowe przerwy trudno utrzymać odpowiedni rytm meczowy; z tym terminarzem borykają się jednak wszyscy, więc to także nie może stanowić wytłumaczenia naszej kiepskiej dyspozycji. Oprócz zrywu w trzecim secie całe widowisko wyglądało bowiem tak, jakby to grodziszczanom bardziej zależało na odniesieniu zwycięstwa w tym pojedynku niż nam.

Sparta zaserwowała nam lekcję pokory i zimny prysznic. Nie ma co spuszczać głów, tylko iść do przodu, przeanalizować błędy i wyciągnąć na ich podstawie odpowiednie wnioski, tak aby w najważniejszym momencie sezonu taka sytuacja nie powtórzyła się.

W kontekście dalszej części rozgrywek nie ma znaczenia fakt, ile pojedynków z rzędu się wygrało w zasadniczej części sezonu. W play-offach bowiem wszystko zaczyna się od nowa. Musimy skupiać się na dobrej, równej grze, a w starciu z Grodziskiem Mazowieckim tego zabrakło i to stanowi najsmutniejszą kwestię w tym wszystkim. Trzeba ciężko pracować i „budować się” na najważniejsze mecze sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.