Andre Martins - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Klarowna sytuacja przed meczem w Zabrzu

Woytek, źródło: Legionisci.com

Przed czwartkowym zaplanowanym na godzinę 11 treningiem sztab szkoleniowy przeprowadził przedmeczową odprawę. Dopiero kwadrans przed dwunastą zawodnicy stawili się na murawie i po krótkiej rozgrzewce oraz gierkach w dziadka przystąpili do pracy nad taktycznymi aspektami zbliżającego się meczu.



Fotoreportaż z treningu - 40 zdjęć Woytka

Jak już informowaliśmy, w zajęciach kolejny raz nie uczestniczył Tomas Pekhart i jego nie zobaczymy w sobotę na boisku. Problemy z kolanem od kilku dni ma także Joel Valencia i on także nie trenuje. Indywidualnie ćwiczą Igor Lewczuk i Marko Vesović. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Czesława Michniewicza. Ogólnie sytuacja kadrowa jest dużo lepsza niż na początku roku, choć nie wszyscy będą brani pod uwagę do gry z zabrzanami. Szymon Włodarczyk i Ariel Mosór zamiast siedzieć na ławce będą łapali minuty w sobotnim sparingu rezerw z Ursusem.

Nie należy spodziewać się żadnych niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty powinniśmy zobaczyć skład, który zagrał w drugiej połowie meczu z Wisłą Płock. Na prawym wahadle zobaczymy więc Josipa Juranovicia, a w trójce obrońców oprócz Mateusza Wieteski i Artura Jędrzejczyka znajdzie się miejsce dla Artema Szabanowa.

W ataku, pod nieobecność Czecha, po raz kolejny zagra Rafael Lopes, choć w czwartek narzekał na lekkie dolegliwości. Alternatywą dla niego będzie Kacper Kostorz. Niewykluczone, że doczekamy się kolejnego debiutu. Szanse ma na to Ernest Muci, mecz rozpocznie jednak na ławce rezerwowych. Jasur Yaxshiboyev i Nazarij Rusyn pojadą do Zabrza, ale raczej tylko po to, by aklimatyzować się w drużynie.

Podczas treningu trener uczulał swoich podopiecznych, że Górnik, to zespół który bardzo dużo biega i nie będzie łatwym rywalem.

W treningowej gierce piłkarze byli podzieleni na następujące jedenastki:

Zieloni: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Juranović, Slisz, Andre Martins, Mladenović - Kapustka, Rafael Lopes (Kostorz), Luquinhas
Różowi: Cierzniak - Wszołek, Mosór, Hołownia, Cholewiak - Kisiel, Gwilia, Muci - Yaxshiboyev, Włodarczyk, Rusyn (Skibicki)

Piątkowe zajęcia zaplanowano na godzinę 12:00, wcześniej odbędzie się konferencja prasowa szkoleniowca. Następnie zawodnicy udadzą się na Śląsk, gdzie w sobotę o godzinie 20:00 zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem.

Fotoreportaż z treningu - 40 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
!(L)! - 26.02.2021 / 10:57, *.tpnet.pl

,,,,,,,,Boruc,,,,,,,,
,,,,Juranović,,,, Jędrzejczyk .... Szabanow .... Mladenović
...... Slisz ...... Gwilia .....
.... Wszołek ..... Kapustka .... Luquinhas ,,,
,,,, .... Lopes ,,,, .....

odpowiedz
(L) uz - 26.02.2021 / 23:38, *.inetia.pl

@!(L)!: Gruby zamiast w bramce - na rezerwę, zamiast Gruzina wstawiłbym Albana, gdyby nie dawał rady ( a może odpali jak rakieta!) , zawsze można cofnąć na Gruzina. Reszta zgoda, chociaż widok jędzy rozregulowuje mój system nerwowy .

odpowiedz
Hugon - 27.02.2021 / 13:28, *.vectranet.pl

@!(L)!: Poza grubym i łokietkiem skład całkiem całkiem.

odpowiedz
lewy - 26.02.2021 / 10:45, *.tpnet.pl

Ukrainiec musi grać żeby nasz Jędza(200tys euro rocznie) nie męczył się podaniami lewą reprezentacyjną nogą. Takie rzeczy tylko w Legii

odpowiedz
Pacz - 26.02.2021 / 10:31, *.t-mobile.pl

Jak dla mnie: Boruc - ławka, Miszta w bramce. Lopes - ławka, Kostorz - atak w I połowie, Muci - atak w II połowie.

odpowiedz
Stefan - 26.02.2021 / 10:41, *.t-mobile.pl

@Pacz: miszta jest słaby jak barszcz, już wolałbym tego Tobiasza lub muzyka lub nawet cierzniaka...

odpowiedz
OIF - 26.02.2021 / 10:52, *.orange.pl

@Stefan : Racja, pryszczaty jes cienki jak d..a węża, a i tak na siłe go promują

odpowiedz
M3 - 26.02.2021 / 08:16, *.jmdi.pl

Wszołek, Kapustka, Luquinias, Pekhart to trzon naszej drużyny. Rozumiem rozgoryczenie Wszołka bo moim zdaniem od jego dyspozycji zależy gra Legii. Nie powinien być pomijany kosztem nowych zawodników. Bardzo nie podobają mi się podmiany takiego filaru w przerwie meczu kosztem nowego piłkarza. Gdzieś powinna być hierarchia. Przypomina mi to poprzednich trenerów, którzy za wszelką cenę chcieli pokazać, że są najmądrzejsi i tylko ich słowo się liczy. Chorzysto, nigdy nie będziesz Legionistą !!!

odpowiedz
gazza - 26.02.2021 / 06:44, *.inetia.pl

Amatorski klub - Sytuacja z szatni nigdy nie powinna wyjść na światło dzienne - Wszołek powinien być ukarany finansowo i oddelegowaniem do drugiej Legii na kilka meczy...
A powód powinien być tematem zamkniętym dla mediów.
Ale za Mioduskiego nie wymagajmy ani profesjonalizmu ani sukcesów...

odpowiedz
Gość niedzielny - 26.02.2021 / 05:22, *.centertel.pl

WSZOŁEK ZA swoją ambicję i brak zaangażowania innych zawodników jak również nie ponoszenia przez nich konsekwencji swojego działania na ławce?Bravo Jasiu Nic dodać nic ująć ????Duet naszych obrońców mieszkanka młodości z rutyną może dalej spokojnie odastawiać na boisku tragi-komedie ????????

odpowiedz
Hugon - 25.02.2021 / 23:03, *.vectranet.pl

Znowu gruby w bramce,katastrofa i jeszcze Jędza na stoperze.Dać pograć chociaż 20 min. nowym zawodnikom ,sprawdzić jak będą biegać między ślązakami.

odpowiedz
singspiel - 26.02.2021 / 00:37, *.centertel.pl

@Hugon: dobrze, że nie ten młody gamoń, bo wtedy co najmniej dwie w sieci. Jędza zagra bardziej z prawej, na środku ten nowy

odpowiedz
Ooo - 25.02.2021 / 22:43, *.vectranet.pl

Wszolek ma rację ,nie będzie jemu sprzedawczyk mówił co ma robić

odpowiedz
Gizior - 25.02.2021 / 22:23, *.alfa-system.net

Z 1 strony nie wiem czy nie wolalbym josipa na prawym srodku niz wieteske ale znow josip duzo daje z przodu, szkoda znow wszolka chodz jesli prawda jest to ze mial pretensje o zmiane i byla awantura to kare ponies powinnien napewno.

odpowiedz
Wo(L)f - 25.02.2021 / 21:51, *.cyfrowypolsat.pl

Wszołek chyba jednak już u Michniewicza nie będzie mógł liczyć na większą ilość minut na boisku. Szkoda bo dawał sporo tej drużynie.

odpowiedz
olew - 25.02.2021 / 21:32, *.vectranet.pl

jesteśmy lepsi , więc chyba zlejemy Zabrze w Derbach Polski, byłoby fajnie gdyby ładnie wygrali, tak jak z Płockiem np.

odpowiedz
(L) uz - 25.02.2021 / 22:58, *.inetia.pl

@olew: Czemu niby mają to być jakieś Derby Polski? Mecz z kurnikiem , mecz który trzeba wygrać, nawet wbrew Frankowskiemu i mimo wyniku 0-1 dzięki temu sędzinie jeszcze przed meczem. I tyle...

odpowiedz
olew - 26.02.2021 / 11:03, *.vectranet.pl

@(L) uz: Legia i Górnik to największe firmy piłkarskie w Polsce, Górnik się nas nie boi ( co w lidze wyjątkiem), najlepsi polscy grajkowie grali w tych dwu klubach, świetne mecze, awantury, skandale (kartka dla Kazika !) wszystko było w tych meczach, to są DERBY POLSKI .

odpowiedz
WL - 25.02.2021 / 20:39, *.tpnet.pl

Mobilizacja LEGII przed klasykiem da efekt !!!

odpowiedz
SF - 25.02.2021 / 20:37, *.tpnet.pl

Walencia zostaje w LEGII ?!!!

odpowiedz
Szelka - 25.02.2021 / 20:26, *.chello.pl

Sytuacja przed meczem z Górnikiem Zabrze w ramach rozgrywek ESA rzeczywiście jest klarowna. Tomas Pekhart odczuwa dokuczliwy nerwoból i jego udział w tym meczu jest wykluczony.
Mnie natomiast intryguje brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji nt. ew. złożenia przez Klub odwołania od kary zawieszenia ww. piłkarza na okres trzech najbliższych meczów w ramach rozgrywek PP.
Zgłaszam uprzejmą prośbę do Szanownej Redakcji o info w przedmiotowej sprawie.

odpowiedz
(L) uz - 25.02.2021 / 22:02, *.inetia.pl

@Szelka: Też mam tą sprawę z tyłu głowy, jeżeli nie złożyli tego odwołania do tej pory , to zwyczajnie cymbały..

odpowiedz
Sebo(L) - 25.02.2021 / 20:10, *.master.pl

Kluczem do sukcesu w meczu z Górnikiem powinien być znowu wysoki pressing,taki jaki widzieliśmy już w meczu z "Nafciarzami". Taka gra zmusza rywali do popełniania błędów i nie pozwala rozwijać skrzydeł przeciwnikowi.Szybkie rozgrywanie piłki na jeden kontakt to również skuteczna broń.Skoro zabrzanie lubią biegać to niech biegają za piłka a nie z piłką przy nodze.Jeśli przebieg gry i wynik będzie się układał po naszej myśli to chyba warto aby w końcowych 15-20 minutach dać pograć Uzbekowi jak i Rusynowi.

odpowiedz
URBANski - 25.02.2021 / 19:36, *.cyfrowypolsat.pl

A gdzie Miszta?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 25.02.2021 / 19:41, *.legionisci.com

@URBANski: Miszta, Tobiasz i Muzyk również trenowali.

odpowiedz