Legia U17 2-3 ŁKS Łódź U17 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi pokonali dziś 4-2 Polonię Warszawa U19. Legia U17, po słabej I połowie, uległa 2-3 ŁKS-owi Łódź. Zespół U16 zremisował 2-2 z Miedzią Legnica U17. Legia U15 wygrała 4-1 ze starszymi o rok kolegami z Miedzi. Legia U14 po zaciętym meczu wygrała 2-1 z ŁKS Łódź. W niedzielę juniorzy starsi CWKS pokonali 5-0 lidera siedleckiej B-klasy Świt Barcząca. Z kolei najmłodsze roczniki Akademii (2008-2011) zmierzyły się z rówieśnikami z Pogoni Szczecin, którzy wysoko postawili naszym zawodnikom poprzeczkę, stąd mecze miały bardzo ciekawy przebieg.

Legia Warszawa U18 4-2 (2-1) MKS Polonia Warszawa U19
0-1
1-1 35 min. Jordan Majchrzak (as. Łukasz Rytelewski)
2-1 41 min. Jordan Majchrzak z karnego
2-2 62 min.
3-2 83 min. Dawid Niedźwiedzki (as. Kajetan Staniszewski)
4-2 88 min. Kajetan Staniszewski (as. Bartosz Wicenciak)

Strzały (celne) - II połowa: Legia 9 (5) - Polonia 4(2)

Legia U18: Sebastian Krejer - Hubert Derlatka, Marcel Myszka, Szymon Bednarz [04], Miłosz Pacek (46' Kacper Imiołek) - Dawid Niedźwiedzki [04], Bartosz Ślendak (46' Michał Kochanowski), Ignacy Dawid (66' Łukasz Rytelewski), Łukasz Rytelewski (46' Bartosz Wicenciak), Kacper Skwierczyński (46' Kajetan Staniszewski) - Jordan Majchrzak [04](46' Dawid Kiedrowicz [04])
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Legioniści zmierzyli się z drużyną juniorów starszych Polonii, która wygrała jesienią rozgrywki U19 na Mazowsze i wraz z Ursusem awansowała do ligi makroregionalnej IU19 (gr. A), gdzie jest uważana za jednego z faworytów do awansu do CLJ. Początek meczu pokazał, że "Czarne Koszule" będą niełatwym przeciwnikiem dla każdej drużyny. Legioniści po utraconym golu wzięli się do roboty a po akcji Rytelewskiego wyrównanie uzyskał Jordan Majchrzak, który po 6 minutach zdobył z rzutu karnego swoją drugą bramkę (i zarazem ostatnią, gdyż w przerwie został zastąpiony przez Kiedrowicza, a na atak przeszedł Niedźwiedzki). Mimo 5 zmian w przerwie, legioniści wcale nie osłabili tempa gry, a może nawet zyskali na fantazji w rozegraniu. Doskonałych okazji nie wykorzystali Szymon Bednarz i - wracający po przerwie spowodowanej kontuzją - Kacper Imiołek. To zemściło się w 62. minucie, gdy goście - w swojej raptem drugiej próbie ofensywnej w drugiej odsłonie - doprowadzili do wyrównania. Legia rzuciła się do odrabiania strat i przewagę utrzymywała już praktycznie do końca meczu. Dobrych okazji nie wykorzystali zawodnicy z rocznika 2004 (Niedźwiedzki i Kiedrowicz), a le wysiłki "Wojskowych" opłaciły się w 82. minucie, gdy Niedźwiedzki skutecznie wykończył rajd lewą stroną Kajetana Staniszewskiego. Wynik ustalił Staniszewski po prostopadłym podaniu Bartosza Wicenciaka, kolejnego z rekonwalescentów. W ostatniej minucie okazję stworzyli sobie jeszcze goście, ale napastnik Polonii w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka. Legia odniosła zasłużone zwycięstwo w starciu z mocną fizycznie i całkiem solidną piłkarsko. To również dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się w kolejny weekend rozgrywkami CLJ U18 - w sobotę 6 marca o godz. 11:15, podopieczni trenera Grzegorza Szoki zagrają w LTC z Pogonią Szczecin, a spotkanie będzie transmitowane poprzez kanał Youtube Łączy Nas Piłka.

Legia U17 2-3 (1-3) ŁKS Łódź U-17 (2004)
0-1 20 min. Jędrzej Zając
0-2 34 min. Jędrzej Zając
0-3 37 min. Adam Król
1-3 41 min. Igor Strzałek (karny)
2-3 71 min. Maksymilian Stangret

Strzały (celne): Legia 14 (7) - ŁKS 8 (5)

Legia: Jan Sobczuk [05] - Marcel Krajewski, Kacper Wnorowski, Tomasz Okulicki, Bartosz Dziemidowicz - Wiktor Puciłowski [05], Sebastian Kieraś, Bartosz Mikołajczyk [05] (46' Szymon Grączewski [05]), Igor Strzałek, Maddox Sobociński (62' Patryk Bek), Maksymilian Stangret [05]
Rezerwa: Jakub Murawski [05], Patryk Winiarski
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Łodzianie wygrali jesienią rozgrywki w woj. łódzkim, jednak w barażach o CLJ wyraźnie ulegli podwarszawskiej Ząbkovii. W meczu z Legią, wzmocnieni graczami z rocznika 2004 występującymi na co dzień w starszych drużynach, pokazali się jednak jako ciekawy zespół, prezentujący szybką, dynamiczną grę połączoną z wysokim pressingiem. Wprawdzie pierwszą dogodną okazję bramkową stworzyli sobie gospodarze (w 17. minucie Maks Stangret nie zdołał wykorzystać okazji sam na sam - golkiper łodzian wybił na róg), jednak dla stworzenia kolejnych naszym graczom zdecydowanie brakowało dokładności w podaniach. Kolejne 20 minut należało do gości, którzy zdobyli kolejno trzy gole, a Legia odpowiedziała tylko okazją Stangreta, który trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Dopiero w samej końcówce Legi ponownie doszła do głosu - najpierw gola z rzutu karnego zdobył Igor Strzałek, a potem ten sam zawodnik po akcji Wiktora Puciłowskiego sytuacji sam na sam strzelił obok.

Druga odsłona to z początku bardziej wyrównana gra, przy czym więcej czystych okazji bramkowych stwarzali sobie już podopieczni Rafała Gębarskiego. Po strzale Strzałka w 60. minucie tylko interwencja nogami golkipera ŁKS zapobiegła bramce. Nad bramką uderzył za to powracający do gry po sporej przerwie Patryk Bek. W końcu w 71. minucie atomowym uderzeniem popisał się Stangret i bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. Legia częściej korzystała z akcji oskrzydlających. Po dwóch z nich dość groźnie uderzał Szymon Grączewski. Po drugiej stornie jak w ukropie uwijał się niezmordowany Puciłowski, jednak po udanych wejściach w pobliże pola karnego bramkowało mu momentami dobrego - i w czas - wykończenia lub wyboru właściwego rozwiązania. W końcówce ponownie do głosu doszli łodzianie - w 81. minucie trafili w poprzeczkę, a pięć minut potem piłka - po obtarciu o nogę obrońcy Legii - o centymetry minęła słupek. Sparing z ŁKS Łódź był ciekawym i bardzo wartościowym doświadczeniem przed powrotem rozgrywek ligowych. W sobotę 5 marca o 15:00, legioniści podejmować będą Znicz Pruszków na inaugurację rundy wiosennej w CLJ U17.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia Warszawa U16 2-2 Miedź Legnica U17
Gole dla Legii :
1-0 15 min. Filip Borowski (as. Oskar Lachowicz)
2-0 26 min. Filip Borowski (as. Maciej Bochniak)

Legia: Hubert Nowak [06] (46' Aleksander Mickielewicz [06]) - Franciszek Saganowski [06], Ignacy Morawski, Kacper Stankiewicz (30' Bartosz Krasuski), Lucio Ceci - Filip Rejczyk [06] (46' Benedykt Piotrowski), Oskar Lachowicz, Kacper Rojkowicz (46' Roman Zhuk [06]) - Filip Borowski, Maciej Bochniak, Kacper Siodłowski
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Mecz z Miedzią Legnica miał dwa, nie do końca spójne oblicza. Przed przerwą legioniści zdecydowanie dominowali. Jednocześnie, o ile z dużą fantazją kreowali dogodne sytuacje bramkowe, tak równie spektakularnie je marnowali. Wyjątkiem były dwa skuteczne wejścia Filipa Borowskiego. W drugiej odsłonie, gra była bardziej szarpana, powstawały zbyt duże odległości między zawodnikami, co dwukrotnie wykorzystali legniczanie. Z drugiej strony, legioniści nadal tworzyli sobie dobre okazje bramkowe, tyle że byli jeszcze bardziej nieskuteczni. Dużym plusem jest zatem duża kreatywność drużyny Legii w grze ofensywnej tego dnia, na minus należy za to zaliczyć egzekucję stwarzanych okazji.

Legia U15 4-1 (2-1) Miedź Legnica U16
0-1 4 min.
1-1 9 min. Tomasz Rojkowski (as. Fryderyk Misztal)
2-1 39 min. Fryderyk Misztal z karnego na nim samym
3-1 41 min. Tomasz Rojkowski (as. Oliwier Olewiński)
4-1 78 min. Mateusz Sitek (as. Kacper Bogusiewicz)

Strzały (celne): Legia 19 (8) - Miedź 4 (1)

Legia: Michał Malinowski (64' Miłosz Kaniasty) - Oliwier Olewiński (68' Piotr Zieliński), Rafał Boczoń, Kajetan Pysz (41' Jakub Nędzyński), Jakub Grzejszczak - Piotr Zieliński (41' Mateusz Sitek), Maciej Saletra (61' Kajetan Pysz), Kacper Bogusiewicz, Fryderyk Misztal, Jakub Kowalski, Tomasz Rojkowski (61' Jakub Żewłakow)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legioniści rozpoczęli mecz lekko zdekoncentrowani i szybko stracili gola. Odpowiedź padła wprawdzie już w 9. minucie spotkania (prostopadłe podanie Fryderyka Misztala zmienił na gola Tomasz Rojkowski), ale potem na boisku długimi minutami niewiele się działo. Legniczanie mieli lekką przewagę fizyczną, ale umiejętnościami technicznymi górowali gospodarze. Tuż przed przerwą, po faulu na Misztalu, sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. Już po 20 sekundach drugiej połowy było 3-1, gdy po akcji Bogusiewicza i Olewińskiego gola zdobył Rojkowski. Dobre okazje mieli też Maciej Saletra, Jakub Grzejszczak i Misztal. Goście odpowiedzieli uderzeniem z wolnego w 70. minucie, ale na więcej po pozwolili im tego dnia legioniści. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem Mateusz Sitek, wykorzystując dobre dogranie Bogusiewicza. Po meczu, który nie należał do szczególnie spektakularnych, legioniści pewnie pokonali starszych w większości o rok kolegów z Miedzi Legnica. W sobotę legioniści zainaugurują rozgrywki CLJ U15, wyjazdowym meczem na boisku Polonii Warszawa.

Legia U14 2-1 ŁKS Łódź U14 (2007)
1-0 13 min. Aleksander Iwańczyk b.a. (z dystansu)
1-1 45 min. (głową)
2-1 73 min. Stanisław Gieroba (as. Szymon Chojecki)

Strzały (celne): Legia 16(9) - ŁKS 10 (6)

Legia: Jakub Misiewicz - Mateusz Różański, Jan Leszczyński, Antoni Wasiak-Libiszowski, Maciej Jaroszewski, Stanisław Gieroba, Aleksander Iwańczyk, Michał Reterski, Leon Falecki, Aleks Płoszka, Igor Busz, Dawid Foks, Szymon Chojecki, Kuba Solecki, Kuba Nawrocki, Maciej Jeleński, Konrad Kraska
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko. Zespół prowadził dziś Mateusz Majewski

Interesujące spotkanie z mocnym fizycznie przeciwnikiem, który przechwytywał sporą ilość piłek w środku pola. Ostatecznie lepszą skutecznością wykazali się gospodarze, którzy walczyli do końca i dopięli swego na 7 minut przed końcem. Spotkanie było toczone w bardzo szybkim tempie i było wartościowym sprawdzianem i okazją do poczynienia wielu obserwacji.

Legia U13 - Pogoń Szczecin U13 (2008)

Grano 35+40 minut

Legia: gr. testowany, Denys Stoliarenko [09] - Daniel Foks, Maksymilian Dołowy, Filip Nieckarz, gr. testowany, Mikołaj Jasiński, Pascal Mozie, gr. testowany, Bartłomiej Leszczyński, Daniel Wyrozumski, gr. testowany, gr. testowany, Oliwier Puto, Artur Sikorski, Maciej Chojnowski, Adam Niewiadomski, Szymon Rusin
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Bardzo ciekawy mecz Legii z Pogonią, rozgrywany na pełnowymiarowym boisku, w 11-osobowych składach. Przez pierwsze 20 minut wyrównany, z okazjami z obu stron, mógł się podobać. Pod koniec pierwszej odsłony inicjatywę zaczęli przejmować powoli legioniści, którzy grali "na tak" i po przerwie przenieśli grę niemal całkiem na połowę przeciwnika. Jedynym minusem, mimo sporej ilości stwarzanych sytuacji i ciekawych rozwiązań indywidualnych i zespołowych, było wykończenie - parokrotnie piłka wylądowała na słupku lub w rękach golkipera szczecinian. Gracze Pogoni, jeżeli już zapędzali się pod naszą bramkę (po przerwie grali zdecydowanie bardziej defensywnie), byli jednak bardziej skuteczni. Legioniści do ostatnich minut dążyli do kolejnych goli, i nawet w ostatniej minucie mieli doskonałą sytuację, której nie zdołali wykorzystać. Po ciekawym meczu, zostaje sporo materiału do analizy, ale i zadowolenie z całkiem dobrej gry.

Legia U12 - Pogoń Szczecin U12 (2009)

Grano 3x30 minut

Legia: Denys Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Iwo Dolega, Vincent Ziętek, Wojciech Paczosa, Aleksander Badowski [10], Edo von Brandt-Etchemendigaray, Borys Boryszewski, Ksawery Kopeć, Kacper Ziółkowski, Olivier Ziembicki
Trener: Jakub Zapaśnik

Zespół U12 rozegrał bardzo interesujące i zacięte spotkanie z rówieśnikami z Pogoni. Obie strony stwarzały sobie okazje bramkowe, ale pierwsza tercja była jednak popisem pomysłowej gry Legii, która - mimo urazów skutkujących absencją dwóch najskuteczniejszych strzelców z rozgrywek ligowych - była w stanie stworzyć sobie i skutecznie wykańczać akcje. W drugiej tercji do głosu doszli z kolei szczecinianie, a trzecia była chyba najbardziej wyrównana ze wszystkich, choć legioniści nie byli już tak skuteczni jak na początku spotkania. Spotkanie mogło się mimo wszystko podobać i dało trenerom Legii wiele interesujących materiałów do przemyślenia.