Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Wynik z Piastem bardzo mnie martwi

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Błędy indywidualne się powtarzają odkąd tu jestem. Mamy specjalny plik, w którym magazynujemy te wszystkie stracone bramki i opisujemy w określony sposób. Dużo błędów jest podobnych. Dziś będziemy je wspólnie analizować z zawodnikami. Pokażemy, że przeciwnicy za łatwo dochodzą do sytuacji i za łatwo strzelają nam bramki. My musimy się wiele natrudzić, wymienić wiele podań, a zdobywamy tylko jedną bramkę. W środę przeciwnik stworzył jedną okazję, a zdobył dwie. Tego nie wolno nam robić - mówi Czesław Michniewicz przed meczem ze Śląskiem.

- Mamy dwie koncepcje: Pierwsza - gramy w tym ustawieniu, w którym ostatnio funkcjonowaliśmy i poszukamy rozwiązań kto zastąpi Luquinhasa i Andre Martinsa. Druga koncepcja zakłada modyfikację ustawienia i szukania innych rozwiązań.

- Musimy wybrać dwóch nowych zawodników do pierwszej jedenastki. Treningów nie zostało wiele, bo wczoraj była regeneracja, więc trenujemy dziś i w sobotę. 48 godzin po meczu zajęcia nie mogą być intensywne, więc będzie tylko taktyka. W sobotę przymierzymy się do składu, przećwiczymy stałe fragmenty gry w tym składzie, w którym będziemy chcieli zagrać. Wiele razy tak bywało, że ktoś na ostatnim treningu tracił lub zyskiwał miejsce w wyjściowym składzie.

- Nie mamy problemu z wydolnością zawodników. Oczywiście zmęczenie pojawia się po każdym meczu. Ono szybciej mija gdy się wygrywa, a wiemy jaki wynik był w ostatnim meczu... gdzieś to przygnębienie jest widoczne. Postaramy się wyciągnąć wnioski i myśleć tylko o najbliższym spotkaniu ze Śląskiem. Mam nadzieję, że wszyscy będą przygotowani w stu procentach. Jeśli gramy wszyscy na sto procent, to jesteśmy groźni, dobrze zorganizowani i przeciwnik ma problemy. Jeśli koncentracji zabraknie w kilku procentach, to rodzą się nasze problemy.

Kac po pucharze

- Wynik z Piastem bardzo mnie martwi i we mnie siedzi. Myślę, że u zawodników też tak jest, bo straciliśmy olbrzymią szansę na to, żeby dotrzeć do finału i zawalczyć o trofeum. Cały czas o tym rozmyślam. Niestety przegraliśmy mecz, w którym stwarzaliśmy sobie wiele okazji, byliśmy stroną przeważającą. Może pierwsza połowa nie była idealna w naszym wykonaniu, ale drugą graliśmy po swojemu. Wynik martwi, ale jest wiele akcji, które się powtarzają od dłuższego czasu. Gramy w podobny sposób i to musi przynieść efekty. To muszą być bramki w przyszłości. Zdarzył się nam jeden mecz z Wisłą Płock, gdzie byliśmy skuteczni, ale w meczu z Piastem też mogliśmy strzelić ze cztery bramki. Nasz największy problem to skuteczność.

- Taka drużyna jak Legia, grająca większość czasu na połowie przeciwnika, musi być przygotowana na nagłą stratę piłki i szybki kontratak. Tak się gra przeciwko zespołom, które przeważają. Tak bramki tracą klasowe zespoły. Tego trzeba się wystrzegać, ale nigdy nie uda się to w stu procentach. Musimy być przygotowani na takie sytuacje.

- Dziś zamkniemy temat spotkania z Piastem, powiem zawodnikom co musimy w krótkim czasie zmienić i nad czym muszą pracować. Od godziny 11 na treningu musimy już myśleć tylko o Śląsku, a reszta to bolesna historia, która jest za nami.

Zawsze winny Wieteska?

- Mateusz Wieteska zawsze będzie zaangażowany w stratę bramki, bo nawet jak nic nie zrobi, to ktoś powie, że powinien stać bardziej z prawej lub z lewej strony. On jest środkowym obrońcą, gra najbliżej bramkarza, a stamtąd pada najwięcej bramek. W meczu z Piastem błąd popełnił Szabanow, który nie chciał wybijać piłki na oślep, chciał budować grę i nie tracić czasu. Piłka inaczej się odbiła, podanie wyszło za lekkie i były dwie możliwości: Wieteska ryzykuje, idzie w kontakt z przeciwnikiem i jak nie trafia, to jest czerwona kartka, albo zachowuje się tak, jak się zachował, czyli wyczekuje i może przeciwnik popełni błąd. Trafiło na świeżego zawodnika, który przed momentem wszedł - szybkiego i dobrego technicznie. Idealnie poprowadził tę piłkę i dużo nieszczęść się złożyło, bo jeszcze Czarek zostawił mu sporo miejsca, wychodząc wysoko, więc mógł go okiwać i strzelić do pustej bramki. Tej bramki Mateuszowi najbardziej złośliwi ludzie nie powinni przypisywać, bo akurat tutaj nie zawinił.

Sytuacja zdrowotna

- Tomas Pekhart od początku tygodnia trenuje indywidualnie. W środę wszedł w mocniejsze obciążenia, a dziś będzie pierwszy raz trenował z drużyną. Po zajęciach będziemy wiedzieć więcej na temat jego zdrowia. Mówi, że nic go nie boli - zobaczymy jak będzie to dziś wyglądało w treningu.

- Artur Jędrzejczyk jest po delikatnym urazie, którego nabawił się w ostatnim meczu. Dziś zapadła decyzja sztabu medycznego, że wchodzi w trening. Zobaczymy jaki będzie efekt. Jeśli będzie w stu procentach zdrowy, to ma szansę zagrać od początku meczu ze Śląskiem.


- Luquinhas po każdym meczu jest mocno poobijany. Od kiedy jest w Legii gra jeden na jeden, wchodzi w dryblingi, mija przeciwników, nie są w stanie go zatrzymać i najczęściej kończy się to faulem. Jeśli pociągają go za koszulkę, to nie mam z tym problemu. Problem mam z atakami na nogi, bo potem widzę go w przerwie meczu lub następnego dnia z fizjoterapeutami, którzy cały czas przy nim pracują. Na pewno nie jest to miłe, ale Luquinhas sobie świetnie radzi. Przed wieloma faulami udaje mu się uciec. Nie chcę by sędziowie specjalnie go chronili, chcę by piłkarze nie atakowali go w tak brutalny sposób, jak to miało miejsce w ostatnim czasie.

- Sytuacja Marko Vesovicia się komplikuje. Już dwa tygodnie temu miał przejść ostateczne badania i wejść w trening, ale w dalszym ciągu nie jest gotowy do tego, by z nami trenować. Jakiś delikatny uraz cały czas mu przeszkadza.

- W sobotę kilku zawodników z szerokiej kadry będzie miało możliwość zagrać w sparingu rezerw z Zawiszą. Niektórzy zagrają po 45 minut i pojadą do Wrocławia, a niektórzy zagrają 90 minut - wśród nich będą ci, którzy ostatnio do nas dołączyli i mało grali. Igor Lewczuk wraca do treningów i po dzisiejszym treningu zapadnie decyzja czy będzie na tyle dobrze się czuł żeby zagrać jutro 45 minut. Decyzję podejmiemy wspólnie z nim i lekarzem.

Teatr im. Szabanowa

- Był to ładny gest Gerarda Badii. Zawsze jest to dobrze odbierane, zwłaszcza robią tak zwycięzcy, gdy pocieszają przegranych. Chciałbym jak najrzadziej mieć takie sytuacje, że ktoś nas pociesza po meczach.

- Nie chcę okazywania takiego niezadowolenia po meczu, że kładziesz się na murawę i czekasz, że może ktoś przyjdzie, może zaniesie ciebie do szatni. Będziemy dziś na ten temat z Szabanowem rozmawiać. Nie mówię, że zrobił coś złego, ale taka sytuacja zawsze jest niezręczna. Część zawodników zeszła do szatni i nawet nie wiedziała, że on tam jeszcze leżał, nikt nie wiedział ile czasu tam leżał. Ja dowiedziałem się o tym idąc na konferencję. Rozumiem niezadowolenie zawodnika, rozgoryczenie, po części kajanie się i pokazanie, że bardzo mu zależy na tym, żeby nie popełniać takich błędów, ale na przyszłość będę z zawodnikami rozmawiał, żeby takich rzeczy nie robili.

- Takie sytuacje trzeba umieć zachować dla siebie, albo odreagować w szatni. Nie potrzebujemy takiego teatru. Już wcześniej było widać po nim olbrzymie załamanie. Kiedy straciliśmy bramkę i zaczynaliśmy od środka, on stał zgięty wpół. Krzyczałem do niego, żeby wrócił do gry i skoncentrował się, bo jeszcze jest sporo czasu. Strasznie to przeżył, będę z nim rozmawiał, aby nie okazywał takiej słabości przeciwnikowi. Stało się źle, bo popełniłeś błąd, ale to nic wielkiego - było jeszcze dużo czasu by go naprawić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Zły Krasnolud - 07.03.2021 / 16:15, *.centertel.pl

pojazd na trenera wiadomo skad się bierze. To są uprzedzenia rycerzy klawiatury. Moim zdaniem Michnik robi dobrą robotę, tylko zawodników na miarę Legii brak w niektórych formacjach. Atak i środek obrony mam tu na myśli oczywiście.

odpowiedz
Trampek - 07.03.2021 / 14:31, *.125.42

@Albert: Nie tylko jest to twoja taka opinia .

odpowiedz
Trampek - 07.03.2021 / 14:26, *.125.42

Teatr to odstawia ostatnio trener, aby nie powiedzieć bardziej dosadnie, a nie zawodnik. Nie będę uzasadniał jaką sztukę wystawia , ale interesujący się tematem wiedzą jaką. Dla mniej zorientowanych dla ułatwienia podpowiadam - analiza przegranych meczów z ligowymi potęgami e-klapy daje pełną odpowiedź.

odpowiedz
R1958 - 07.03.2021 / 14:15, *.t-mobile.pl

Trenerze naucz tych przeplaconych grajkow trafiać w bramkę i strzelać gole i będziemy wygrywać mimo błędów które zdarzają się najlepszym. Ale jak się parterze w ataku to niestety o wyniku decydują nieszczęśliwe prsypadki

odpowiedz
Zły Krasnolud - 07.03.2021 / 12:43, *.centertel.pl

Moim zdaniem trener jest dobry. Drużynę mamy dobrą na tle innych ligowców, ale duuuuużo słabszą niz 4 - 5 lat temu. Brak drugiego napastnika. Nie Pekhiego, nie ma snajpera. Sama gra od zmiany trenera zdecydowanie się poprawiła. Być mze vuković przyzwyczaił mnie do tekiej padaki, że mam zakrzywiony obraz obecnie.

odpowiedz
Wo(L)f - 06.03.2021 / 09:01, *.t-mobile.pl

Redakcjo ten wytłuszczony nagłówek w artykule ,,teatr im.Szabanowa"to słowa trenera?czy wasza interpretacja jego wypowiedzi? Jak dla mnie nie profesionalne stwierdzenie całej tej sytuacji.Trener jak lew bronił zachowania Wieteski a a Szabanowa zmieszał z błotem, tak robi profesjonalny trener?Nie od dziś wiadomo Ze Wieteska to pupil Czesia i nie od dziś wiadomo że Szabanow po sezonie odejdzie a jak wyleczy się Lewczuk to podejrzewam że zabraknie go na ławce ale tak nie postępuje trener.

odpowiedz
Albert - 06.03.2021 / 08:35, *.shawcable.net

Najgorszym ogniwem tej druzyny jest jej trener. Ale to jest tylko moja opinia.

odpowiedz
Marcel - 06.03.2021 / 01:47, *.t-mobile.pl

A może trener jest za słaby?

odpowiedz
AAA - 05.03.2021 / 22:06, *.chello.pl

do Hiszpan:100 procent poparcia za Twoja wypowiedż.
Wolę załamanego ambitnego Szabanowa niz partaczy pokroju Jędza i Wieteska i uchachanego po pachy Wszołka po meczu który po 20 min wygląda jakby oddychał rękawami.

odpowiedz
Dor - 05.03.2021 / 23:15, *.mm.pl

@AAA: Ja wolę walczaka niż mazgaja.

odpowiedz
Wo(L)F - 06.03.2021 / 08:33, *.t-mobile.pl

@Dor: chyba chciałaś napisać,,wolę partacza niż mazgaja" bo walczaków to wszyscy chcemy widzieć Legii.

odpowiedz
Hiszpan - 05.03.2021 / 21:35, *.telnaptelecom.pl

Szabanow nawet mimo błędu jest lepszy niż Babol i Kupon razem wzięci.

odpowiedz
Kub - 05.03.2021 / 21:07, *.20.71

Po ostatnim razie jak wposcil Szabanowa po zderzeniu głowami miałem jakiś niesmak, teraz po tym wywiadzie sorry, ale wał się na głowę Michniewicz, a tak Cię broniłem. Gość ma w głowie watę. Krzyżyk na drogę a Szabanowa niech się trzyma bo to naprawde wartościowy zawodnik.

odpowiedz
Biała Łapa - 05.03.2021 / 20:55, *.chello.pl

Trenerze Czesławie! A mnie, szarego kibica, najbardziej martwi Pana dzisiejsza wypowiedź nt. Artema Szabanowa.
A to, jak Pan koncertowo spartolił dobór personalny i taktykę gry Legii przed oraz w trakcie meczu z Piastem już nieco mniej, ponieważ kurz niezdrowych emocji opadł.
Ps.: szlachetna sztuka "mielenia ozorem" chyba nie jest Pana mocną stroną...

odpowiedz
Potrzeba w Legii Piłkarzy którzy by naszą ligę Ośmieszali - a nie się w niej sami Ośmieszali ! - 05.03.2021 / 20:31, *.com.pl

1 to Porażka z Piastem u siebie Mistrza Polski nie powinna martwić , a pokazać trenerowi jak na dłoni , że obecna Legia to żaden ligowy potentat ,a zwyczajny średni ligowy zespół . 2 Porażka ta powinna przemówić do trenera , że ma w zespole w większości średniaków ligowych . 3 Trener z charakterem w Legii po takim oświeceniu powinien zapukać do Johna Bravo walnąć pięścią w stół i rzucić , że TU JEST LEGIA ! Tutaj potrzeba piłkarzy z poziomem sportowym , którzy tą naszą słabą ligę ośmieszaliby , a nie się w niej ośmieszali ! A takich zawodników , mamy może ze dwóch . Ale jak na MISTRZA POLSKI - to stanowczo jest za mało . Ale czy trener będzie miał na tyle odwagi , aby postawić się i powiedzieć wprost o aktualnym składzie Legii ?

odpowiedz
Hiszpan - 05.03.2021 / 20:12, *.telnaptelecom.pl

A mnie martwi że mamy trenera partacza zakochanego w Babolu i Kuponie.

odpowiedz
dino - 05.03.2021 / 18:35, *.vtelecom.pl

Szabanowa chyba też

odpowiedz
bronek49 - 05.03.2021 / 18:00, *.chello.pl

a nas martwi twoje ustawianie składu kiedy wpuszczasz nieprzygotowanych piłkarzy których Legia pozyskała a nie wpuszczasz zawodników którzy są z Legią od dłuższego czasu i na pewno są lepiej zgrani z zespołem następnie zatrudniony jest trener od obrony i jak była kicha tak jest kicha grasz dwoma defensywnymi pomocnikami którzy nic nie wnoszą do obrony a tym bardziej do ataku jeszcze dodać stoperów to połowa drużyny gra dla przeciwnika ,słabiutki Wszołek który jak głupi cieszy się po przegranym meczu ,beznadziejny Gwilla który nie potrafi dobrze kopnąć piłki i to właśnie cała ta twoja słabiutka Legia

odpowiedz
Tylko Legia - 05.03.2021 / 17:59, *.play-internet.pl

0:3 dla Legii

odpowiedz
Świstak666 - 05.03.2021 / 16:53, *.chello.pl

Szabanov popełnił błąd, ale tak samo winny jest Szmateska i bramkarz. Jak jest ostatni i wie, że przeciwnik może przejąć podanie to nie idzie na walkę tylko od razu biegnie w stronę bramki! to błąd ze szkolnych boisk...Miszta jest młody więc mógł słabo czytać grę więc Jego wina najmniejsza. Jednak jest pewna prawidłowość, że zawsze kiedy gra tracimy łatwe gole, nie daje nic drużynie. Artur zawsze wybroni jakieś groźne strzały.

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 05.03.2021 / 16:09, *.52.138

No tak - to wina zawodnika, bo przecież nie reszty wkładów do koszulek, którzy nie pilnują reszty "drużyny". Młody brał udział w ustawionym meczu i to przeżył - reszty to już nie rusza, bo nie pierwsze spotkanie zostało sprzedane o czym pisałem przed meczem(że będzie wał), ale hajs się zgadza więc alleluja i do przodu. Dalej kibicujcie tym oszustom. Moja noga na stadionie nie postanie już nigdy, chodzę wspierać rugbystów!!!

odpowiedz
Darek - 05.03.2021 / 15:28, *.t-ipconnect.de

Według chórzysty Miszta wyszedł za wysoko przy drugim straconym golu.
Czarek był na 8-9 metrze.Czy to jest za wysoko w momencie gdy przez pół boiska biegnie koleś z kontrą?To miał stać na lini bramkowej?

odpowiedz
Roma - 05.03.2021 / 14:07, *.plus.pl

Panie trenerze, jeżeli zawodnik jest nieskuteczny, to znaczy, że jest słaby i nie powinien wychodzić na boisko (oczywiście wyjątkiem jest Luquinhas, któremu wiele można wybaczyć). A my tak co mecz narzekamy na skuteczność i ciągle te same Gvilie i Lopezy. Obrońcy co mecz - te same kompromitujące zagrania, ale plac pewny. Taktyka jest bardzo ważna, ale może treningi powinny być dłuższe i powinno się ćwiczyć do znudzenia podstawowe zagrania takie jak strzał na bramkę czy wyprowadzenie piłki. Ale co tu gadać, wyraźnie widać, że wszystkim pasują puste trybuny - można odwalać pańszczyznę (albo buchalterkę), praktycznie bez żadnych konsekwencji.

odpowiedz
Kamyk - 05.03.2021 / 13:29, *.net.pl

Inni to widzą !!!!
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/927183/dariusz-tuzimek-legia-jak-stary-traktor-opinia

odpowiedz
Gibbons - 05.03.2021 / 13:16, *.chello.pl

to jest dobry trener na Pogoń, Termalikę - lecz nie na Legię, niestety

odpowiedz
oLaf - 05.03.2021 / 12:33, *.vectranet.pl

oj, Ty trenerze za dychę, zawsze - co drugi mecz- będziesz powtarzał "Niestety przegraliśmy mecz, w którym stwarzaliśmy sobie wiele okazji, byliśmy stroną przeważającą. "???

Szabanow zdychał bo MU ZALEŻY, a inni mają to w d... Naprawdę nie było nikogo z 20-stu piłkarzy Legii, kto by do niego podszedł, podał rękę i powiedział: "wstań, teraz będzie już tylko lepiej" !

odpowiedz
Alan - 05.03.2021 / 12:26, *.t-mobile.pl

Wg.Mnie kazdy trener Legii ma postawione 3 cele
Puchar Polski
Mistrzostwo Polski
Europejskie Puchary
2 z nich musi zdobyć by być pewny przedłużenia posady, wiadomo ze LE jest najważniejsza bo największa jest tam kasa, więc Panie Trenerze z PP zespół odpadł co prawda to najmniej ważny Puchar ale miejsca na błąd juz nie ma..... przynajmniej Ja tak to widzę.

odpowiedz
odp - 05.03.2021 / 13:48, *.plus.pl

@Alan: przypomnę, że już raz odpadł, czyli na 4 cele dwa już niezrealizowane.

odpowiedz
Madplaneta - 05.03.2021 / 12:20, *.194.242

Skoro Szabanow odwalił teatr to jak nazwać Panie Trenerze Pańską wypowiedź po meczu z Wartą? Upośledzeniem?

odpowiedz
Wolfik - 05.03.2021 / 11:59, *.mm.pl

Porażka z Piastem jest bolesna, zwłaszcza w kontekście jego przebiegu. Nie można jednak meczu wygrać bez obrony a z tym mieliśmy problem już od meczu z Mielcem (o ile nie wcześniej). wystarczy przeanalizować ile razy udało nam się zagrać na "zero" z tyłu. Błędy popełniali już wszyscy nasi obrońcy i nie było ważne w jakiej konfiguracji zagrali. Skoro tych błędów nie korygujemy (Jędrzejczyk zawsze wchodzi w rywala łokciami, Wieteska zawsze odwali babola a Lewczuk sprokuruje karnego) to może trzeba poszukać innych rozwiązań? Może personalnych? Cały czas czeka na okazję młody Mosór (tak, teraz kontuzjowany, ale mówię ogólnie). Jest Hołownia i jest jeszcze młody Macenko. Skoro weterani nie gwarantują pewnego poziomu, to może warto trochę "odswieżyć" defensywę?

odpowiedz
Maniek - 05.03.2021 / 11:38, *.centertel.pl

Trenerze, Jeśli martwi Cię to, czy tamto to weź może dwóch asów z obrony na dostrojenie umiejętności, może staliby się solidniejsi.

odpowiedz
Edek - 05.03.2021 / 11:50, *.centertel.pl

@Maniek : Może nowsze oprogramowanie tym obrońcom wgrać. Może bezpieczniej w polu karnym było.

odpowiedz
Eri - 05.03.2021 / 10:53, *.tpnet.pl

Trener ma rację tak się nie zachowuje,piłkarz nie dość że Legia straciła puchar,to jeszcze teatr odstawił,że niby taki poszkodowany jak zły zawodnik to tak się dzieje,inni poszli do szatni,bo wszyscy po meczu idą w czerwcu woń do siebie,takich piłkarzy na pęczki

odpowiedz
Ouzo - 05.03.2021 / 10:42, *.centertel.pl

A mnie bardzo martwi że Mój Ukochany Klub ma tak beznadziejnego trenera.

odpowiedz
Jahu - 05.03.2021 / 10:50, *.orange.pl

@Ouzo:
ciesz sie ze ma trenera, ktory sie w legii nie uczy zawodu, bo roznie to bywalo.

odpowiedz
misio - 05.03.2021 / 10:55, *.korbank.pl

@Jahu:
to dobry trener tylko sukcesów nie ma, w Legii od zawsze nawet młodzi gwiazdorzą, tu potrzeba kogos takiego jak Stachu czy Nawałka

odpowiedz
Fav4 - 05.03.2021 / 11:39, *.jmdi.pl

@misio: Boże chroń nas przed Nawałką. Michniewicz jest o niebo lepszy!!! A lepsi trenerzy, to na Legie nawet nie spojrzą, a jak nawet spojrzą, to krzykną sobie taką kasę, że Miodek z krzesła spadnie :)

odpowiedz
ajg - 05.03.2021 / 11:55, *.t-mobile.pl

@misio: Kazdy,byle nie Natalka!Pokazał,co umie w MS a potem w Lechu.
Michniewicz jest doświadczonym trenerem,wreszcie ktoś nie uczy się zawodu w Legii!
A Staszek Czerczesow to już nigdy do nas nie trafi,to już za wysokie progi...

odpowiedz