Radość legionistów po bramce - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Śląsk 0-1 Legia

Legia odjeżdża rywalom

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław. Jedynego gola strzelił w drugiej połowie Paweł Wszołek, który wykorzystał podanie od Bartosza Kapustki. Gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali, lecz ogółem to piłkarze Czesława Michniewicza zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Dzięki temu powiększyli przewagę w tabeli nad Pogonią, która przegrała u siebie z Lechem.

W 6. minucie pierwsze groźne dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale pewnie na przedpolu zachował się Matus Putnocky. Gdyby jeden z legionistów przeciął lecącą piłkę, to z całą pewnością otworzyłby we Wrocławiu wynik spotkania. Przez pierwszy kwadrans nieco lepiej w ofensywie wyglądali goście. Gracze Czesława Michniewicza mieli jednak ponownie problemy z doprowadzeniem do czystej sytuacji strzeleckiej. W 18. minucie czujność Artura Boruca ezostała sprawdzona przez Roberta Picha. Piłkarz Śląska główkował po wrzutce ze skrzydła, jednak uczynił to na tyle lekko, że doświadczony bramkarz nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Przez kolejne minuty poziom meczu był mocno średni. Legia nieco lepiej prezentowała się w środku pola, lecz to wrocławianie ostatecznie skończyli pierwszą połowę z dwoma celnymi uderzeniami przy zerowej statystyce w tym aspekcie legionistów.

Na początku drugiej połowy trener Czesław Michniewicz zdecydował się dokonać zmiany w ataku. Szymona Włodarczyka zmienił powracający po kontuzji Tomas Pekhart, który miał za zadanie poprawić grę stołecznych graczy w ofensywie. Po kilkunastu minutach swojego pobytu na murawie napastnik był o krok od strzelenia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Filipa Mladenovicia ustawiony na wysokości pierwszego słupka Czech uderzał głową, lecz niestety futbolówka odbiła się jedynie od słupka. Po godzinie gry dwie dobre szanse mieli wrocławianie. Najpierw po wrzutce ze skrzydła nieczysto w piłkę trafił Bartłomiej Pawłowski, a potem strzał z ostrego kąta Roberta Picha zdołał sparować poza linię boczną Boruc. W 64. minucie te niewykorzystane szanse zemściły się na gospodarzach. Wówczas Bartosz Kapustka dograł do urywającego się obrońcom Pawła Wszołka, zawodnik wpadł w pole karne przeciwnika, gdzie oddał bardzo mocny strzał po ziemi, nie dając żadnych szans Putnockiemu.

Niebawem błąd w obronie "Wojskowych" mógł wykorzystać Mathieu Scalet. Piłka niespodziewanie spadła od nogi pomocnika Śląska, jednak ten zbyt długo zbierał się do strzału i został w ofiarny sposób zablokowany przez Wieteskę. W 83. minucie przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Pekhart. Czech spróbował mocnego strzału sprzed pola karnego i obroną nogami swój zespół zdołał uratować bramkarz gospodarzy. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie, chociaż w doliczonym czasie gry Śląsk parę razy znalazł się w szesnastce legionistów, skąd nie potrafił oddać groźnego uderzenia.

Ekstraklasa
20. kolejka
#ŚLĄLEG
bez udziału publiczności
Wrocław
7.03.2021
17:30
Śląsk Wrocław
Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Wszołek 64'
1 Matus Putnocky
2 Guillermo Cotugno 85'
21 Łukasz Bejger
15 Mark Tamas
4 Dino Stiglec
37 Mathieu Scalet
19 Patryk Janasik
7 Robert Pich 78'
18 Lubambo Musonda
10 Bartłomiej Pawłowski 70'
9 Erik Exposito 78'
22 Michał Szromnik
3 Piotr Celeban
39 Szymon Lewkot
31 Maciej Pałaszewski
28 Waldemar Sobota 78'
8 Mateusz Praszelik 85'
25 Marcel Zylla 70'
11 Fabian Piasecki 78'
Artur Boruc 1
Josip Juranović 2
Mateusz Wieteska 4
Artem Szabanow 13
Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
Bartosz Slisz 99
Walerian Gwilia 8
Bartosz Kapustka 67
Rafael Lopes 21
50' Szymon Włodarczyk 28
Cezary Miszta 35
Kacper Tobiasz 59
Mateusz Hołownia 3
Mateusz Cholewiak 17
Jakub Kisiel 63
Kacper Skibicki 71
Kacper Kostorz 30
Ernest Muci 20
50' Tomas Pekhart 9
Trener: Vitezslav Lavicka
Asystent trenera: Zdeněk Svoboda
Kierownik drużyny: Zbigniew Słobodzian
Lekarz: Wojciech Sznajder
Masażyści: Jarosław Szandrocho, Krzysztof Bukowski
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysła Małecki, Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Sebastian Jarzębak
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Tomasz Wajda
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (131)

+dodaj komentarz
ajg - 11.03.2021 / 21:57, *.chello.pl

Dużo jeszcze jest kibiców Legii,którzy pamiętają,że od 1971 do 1994 nie mogliśmy zdobyć tytułu! Teraz seryjnie ten tytuł jest dla Legii ale tzw "kibice" marudzą! We łbach się niektórym poprzewracało !!!

odpowiedz
(L) uz - 12.03.2021 / 00:11, *.inetia.pl

@ajg: Absolutnie racja z tym poprzewracaniem się we łbach ;) Sam pamiętam jak się latami czekało na MP po tych dwóch tytułach pod rząd na przełomie lat 60/70, czasami umykało w ostatniej chwili... Poprawka techniczna co do drugiej daty, MP zdobywaliśmy trzy razy pod rząd , w roku 1993,94,95. I niech nikt nie pisze bzdur że coś się nie zgadza w tych datach.

odpowiedz
ajg - 12.03.2021 / 08:14, *.t-mobile.pl

@(L) uz: Oczywiscie,że w 93 nas oszukano ale chodziło mi o oficjalny tytul MP.

odpowiedz
Wolfik - 12.03.2021 / 10:30, *.mm.pl

@ajg: No widzisz....W 1971 nie było komputerów, internetu, telefonów komórkowych a nawet był problem z telefonem "na drucie". Nie było tez plazm, tabletów, drukarek 3D, technologi 5G czy 4K. A samochód był rarytasem. Dziś prawie każdy podciep dupę autem wozi i posiada telefon za cenę ówczesnej pralki, lodówki i odkurzacza do kupy. Patrz, jak się w dupach poprzewracało....

A przed wojną, to nawet prądu potrafili nie znać... dziwne, nie?

odpowiedz
ajg - 12.03.2021 / 16:33, *.chello.pl

@Wolfik: Masz rację! A 150 lat temu nie grano w Polsce w piłkę,nie było boisk a nawet nie byłoLegii! Warto pomyślęc,zanim się zacznie pisać...
Na poważnie -należysz widocznie do tych,którzy cel życia widzą w permanentnej krytyce-to właśnie takim przewraca się w głowie,tylko sami niczego sobą nie przedstawiają!Wykup sobie Legię i pokaż,jak powinno się zarządzać!

odpowiedz
gutek - 11.03.2021 / 10:28, *.chello.pl

z takim składem 2 runda PE w zasięgu

odpowiedz
AliMario - 10.03.2021 / 21:22, *.tpnet.pl

Nie widzę powodu by cieszyć się z lidera i przewagi nad resztę maruderów...wolałbym by poziom był wyższy i nie tylko trochę...w moim pojęciu dzisiejsza Legia nie jest lepsza od sezonu i wielu innych jedynym plusem że w ogóle są Polacy w drużynie....cierpliwie czekam na zmiane prez są

odpowiedz
piotr65 - 10.03.2021 / 18:55, *.t-mobile.pl

widać że niektórzy mają krótką pamięć

odpowiedz
wolfke - 10.03.2021 / 17:20, *.chello.pl

moga teraz śmiało przej.... ć pare meczy jak to maja w swoim zywczaju i walczyć o majstra pózniej o włos

odpowiedz
(L) uz - 11.03.2021 / 23:47, *.inetia.pl

@wolfke: Oni zdobędą mistrza. MP 2021, to już będzie szesnaste. O majstra to się walczy w pyrlandii. Widać zresztą z jakim chu...ym skutkiem, majstrze wolfke.

odpowiedz
WrzucNa - 12.03.2021 / 07:32, *.amazonaws.com

@(L) uz: niektórzy kibice Legii pochodzą z wielkopolski i mają swój język. :) ja jestem spod Posnania a legionista

odpowiedz
Tabu - 10.03.2021 / 11:30, *.centertel.pl

Ok miło ze odjeżdża ze nawet będziemy mieć lidera MP . Tylko co dalej. Przyjdzie LM i znów nas będą bić pracownicy fabryk lub inna zbieranina.
PP tez przesrany.

odpowiedz
GL - 09.03.2021 / 09:25, *.tpnet.pl

Odjezdzamy i tak powinno byc LEGIO !!!

odpowiedz
Marcn 7 - 09.03.2021 / 06:26, *.orange.pl

Jedni narzekają drudzy sie cieszą.
A ja zawsze się cieszę gdy Legia gra!
Raz lepiej raz gorzej ale gra
To było w niedziele teraz czekamy na sobotę !

odpowiedz
Normalny człowiek - 08.03.2021 / 22:09, *.chello.pl

7 pkt przewagi.
Idziemy ponswoje!

odpowiedz
SF - 08.03.2021 / 20:03, *.tpnet.pl

Warta gra lepsza i ciekawa pilke takze Lech mial farta ze wygral a uwaga LEGIO na Baku !!!

odpowiedz
KN - 09.03.2021 / 01:02, *.inetia.pl

@SF: Jezu człowieku wracaj do jaskini. Weź moją zapalniczkę tylko już idź.

odpowiedz
Trec - 09.03.2021 / 10:18, *.play-internet.pl

@SF: A teraz po polsku proszę

odpowiedz
PLBBOY - 09.03.2021 / 23:58, *.inetia.pl

@SF: Bądź miłym analfabetą i nie pisz już nic więcej.

odpowiedz
WSL - 08.03.2021 / 20:00, *.tpnet.pl

Warta pokazala solidna pilke takze miejmy sie na bacznosci a beda zadni rewanzu za porazke 0-3 !!!

odpowiedz
Andreas - 08.03.2021 / 18:50, *.play-internet.pl

Warta dzisiaj w ustawieniu 4411 to nas czeka w sobotę. Kruszenie muru.

odpowiedz
ZGL - 08.03.2021 / 17:27, *.tpnet.pl

To sa przygotowania z Dubaju wiec widzimy jak jest a P.Gwilia widzimy co prezentuje natomiast P.Trener dalej wystawia a strzaly jakie sa to widac a tak wogule to malo strzalow !!!

odpowiedz
Gonzo - 08.03.2021 / 18:48, *.t-mobile.pl

@ZGL: non comprendo .... po jakiemu to ?

odpowiedz
Trec - 09.03.2021 / 10:20, *.play-internet.pl

@Gonzo: po kaszubsku

odpowiedz
123 - 08.03.2021 / 16:59, *.247.48

Odjezdza rywalom w lidze, a w pucharach zespol z Luksemburga, Albanii czy Gibraltaru odjedzie Legii. Tyle warta jest ta nasz liga.

odpowiedz
bronek49 - 08.03.2021 / 16:48, *.chello.pl

ta gra to tragedia oni są tak beznadziejnie przygotowani że nie są w stanie rozegrac na przyzwoitym poziomie trzy mecze w tygodniu , słabiutki jest Ślisz beznadziejny Gwilia wymieniłem tylko tych najgorszych bo reszta zespołu też zagrała poniżej minimum cieszą tylko trzy punkty ale na puchary tak słabo przygotowana drużyna nie ma żadnych szans na sukces ,następny trener do wyrzucenia on nic nie poprawił w grze tej drużyny

odpowiedz
c u L t - 08.03.2021 / 16:00, *.amazonaws.com

JAKI TRENER TAKA DRUŻYNA.....

odpowiedz
(L)egia - 08.03.2021 / 14:34, *.virginm.net

Poznańska lokomotywa nie ma szans z warszawskim Metrem!

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 08.03.2021 / 13:43, *.centertel.pl

Jędzrzejczyk - tak trzymaj - mecz przed telewizorem , ew. na trybunie i bedzie dobrze

odpowiedz
ZIBI - 08.03.2021 / 14:56, *.chello.pl

@Kibic LEGII od 53 lat: 100 % Prawdy

odpowiedz
Ju(L)ius - 08.03.2021 / 13:39, *.vectranet.pl

Niestety... Jak na razie to poprzeczkę wieszacie Legii zbyt wysoko... Nasze ambicje są ogromne (głównie przez to/dzięki temu co się działo przez 10-15 lat), ale spójrzcie na obecną sytuację i Legię obiektywnie..... Żeby myśleć o europucharach trzeba zdominować tą naszą słabą ligę... Inaczej się nie da... A z tym na razie ciężko...

odpowiedz
Ju(L)ius - 08.03.2021 / 13:22, *.vectranet.pl

Z wami to jest tak:
- przegrają: "co oni odwalają, są beznadziejni, wstyd!!"
- wygrają: "co oni odwalają, są beznadziejni, wstyd!! i jeszcze do tego nic nie zdziałają w pucharach europejskich..."
Ludzie... Absolutnie nie mówię, że było i jest dobrze, ale czasami mi się wydaje, że wchodzę na portal lecha czy innych piastów... Jeździcie niektórzy po Legii bardziej niż kibice innych klubów...
Grając słabo wygrali ze zespołem , który pierwszy mecz przegrał u siebie, bez pekharta i z niedoświadczonym młodym od początku, bez luqiuego, którego wielu uważało, że jest niezbędny, 7 pkt przewagi nad dwoma zespołami, nad którymi wszyscy się brandzlują, że są tacy zajebiści i tak pięknie grają... A że ta nasza e-klasa słaba to inna sprawa.....

odpowiedz
Siwy - 08.03.2021 / 23:05, *.sky.com

@Ju(L)ius: Amen!

odpowiedz
olew - 08.03.2021 / 10:41, *.vectranet.pl

Gaśnie nadzieja, że w Piast, Lubin, może Lechia, w lidze powinny nas trochę zmusić do gonienia wyniku, no pograć z nami, skaleczyć nas, a nie asystować. Zarząd, który by reagował na wpisy tutaj, powinien wypożyczyć Luqiego do Piasta, Pekharta do Lecha a Kapustkę do Lubina. To mogłoby wzmocnić naszych rywali i mięliby z nami jakieś szanse , liga byłaby atrakcyjniejsza, emocje by wzrosły. Na razie obserwuję z kolejnymi zwycięstwami Legii- narastanie smutku i zniechęcenia u naszych kiboli. Zarządzie zrób coś !

odpowiedz
eLo - 08.03.2021 / 11:20, *.chello.pl

@olew: to miało być śmieszne czy co ?

odpowiedz
(L) uz - 08.03.2021 / 12:03, *.inetia.pl

@olew: Nie dość że grafoman, to jeszcze poczucie humoru zwichnięte przez jakąś poważną chorobę.

odpowiedz
waw - 08.03.2021 / 09:17, *.chello.pl

zwyciestwo cieszy 3pkt , ale gra nic na lepsze , ? zobaczcie co Pogon wyrabiala z Lechem
cala druzyne bym odstawil do konca sezonu na boczny tor to dopiero kpiny , taka ocena naszej Kopaniny

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.03.2021 / 07:12, *.play-internet.pl

Ależ Oni są słabi.Mam dla tych,co tu piszą,że "ważne trzy punkty",że "nieważny jest styl",żeby obejrzeli następny mecz z perspektywy.......kibica,a nie fanatyka.Normalnie szok qrva przeżyjecie.Te paraliże nic,ale to dosłownie nic nie potrafią.Ani strzelać,ani wrzucać,ani podawać,ani grać "bez piłki".I do tego jeszcze wszystko na stojąco,albo na jakimś truchcie.Niby cała nasza eksraklasa taki poziom prezentuje,ale od Legii zawsze wymaga się więcej.A najgorsze jest to,że przez te kilka ostatnich lat,straciliśmy.......markę,jaką do pewnego momentu mieliśmy.Z jakości LEGIA została tylko nazwa,jak np sprzętR.T.V A.G.D.Niby z nazwy solidna jakość,ale w środku chińskie gówno.A odbudować swoją pozycję na rynku jest baaaaaardzo trudne,a przede wszystkim bardzo kosztowne.A przecież była szansa,żeby "na lata stać się solidnym średniakiem europejskim".Wystarczyło utrzymać poziom z czasów gry z Realem,Sportingiem,czy Celtikiem przez dwa sezony.Nazwa "LEGIA"sama na siebie by zaczęła zarabiać,bo niestety,ale takie są zasady gry w biznesie.Liczy się to,"żeby dobrze się kojarzyć".A my się kojarzymy z amatorszczyzną i bylejakością.I wątpię,żeby to się zmieniło w najbliższym czasie na lepsze.

odpowiedz
Smutna prawda - 08.03.2021 / 07:27, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: bardzo dobrze to powiedziałeś ,

odpowiedz
Afro - 08.03.2021 / 07:30, *.206.120

@FOREVER LEGIA: Rzeczywiście nie było nic do oglądania. Nieskładna kopanina i nieliczne akcje grane na stojąco do nogi. u obu drużyn. Bramka po błędzie indywidualym i indywidualnej akcji.

odpowiedz
Kojot - 08.03.2021 / 07:30, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA:wejdź i pokaż co potrafisz

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.03.2021 / 07:58, *.play-internet.pl

@Kojot: Argument z doooopy żeś chyba wyciągnął.

odpowiedz
dino - 08.03.2021 / 08:51, *.plus.pl

@Kojot:
Czy jak pójdę do niby najlepszej restauracji w Polsce która ma (?) ambicje liczyć się na rynku europejskim i dostanę na obiad twardego kotleta bez smaku to też powiesz sam ugotuj lepiej?

odpowiedz
Wolfik - 08.03.2021 / 09:20, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Sądzę Kolego, że większość z nas doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Tylko zwyczajnie nie ma ochoty pisać ciągle w kółko tego samego....

odpowiedz
dino - 08.03.2021 / 10:14, *.vtelecom.pl

@FOREVER LEGIA:
Niestety ale bez solidnych wzmocnień i gruntownej przebudowy obrony najpóźniej w wakacje ci co każą nam widzieć szklankę do połowy pełną zadowoleni z wczorajszego meczu niczym nasz młody talent Szymon Włodarczyk znowu będą oglądać potęgi typu Omonia czy Karabach lejace nas niemiłosiernie

odpowiedz
olew - 08.03.2021 / 10:26, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: całkowicie się nie zgadzam, ponieważ z zasady nie obrażam, kończę i pozdrawiam

odpowiedz
filand - 08.03.2021 / 22:03, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA:
A ja Ciebie podsumuję krótko. #Polska #jensyk #tródna #jenzyk.
Dobraboc.

odpowiedz
KN - 08.03.2021 / 04:00, *.inetia.pl

Nareszcie bardzo dobry występ Jędrzejczyka.

odpowiedz
Jim - 08.03.2021 / 10:35, *.tpnet.pl

@KN: Zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie

odpowiedz
wrt - 08.03.2021 / 02:35, *.vectranet.pl

Teraz jak najszybciej musimy przegrać 2 mecze ~Drużyna.

odpowiedz
Albert - 08.03.2021 / 00:54, *.shawcable.net

Z tym trenerem daleko nie zajedziemy. On juz wiecej nic nie jest w stanie zrobic. Wg mnie, pierwszy do odstrzalu, choc chcialbym sie mylic.

odpowiedz
Sig - 08.03.2021 / 00:09, *.chello.pl

Mamy lidera. Szkoda PP ale dowieźć do końca sezonu lidera będzie ok w tych smutnych czasach.

odpowiedz
Bo chodzi o to by ... - 07.03.2021 / 23:04, *.centertel.pl

W lidze dominować, a w eliminacjach się kompromitować. Do boju Legio marsz !

odpowiedz
Arek - 07.03.2021 / 23:03, *.tpnet.pl

Tak to wyglądało, no przynajmniej dla mnie, jakby przyjechali bramki nie stracić. A jak się coś strzeli, to będzie git. Zresztą Michniewicz przyznał potem, że zależało im, by bramki nie stracić. I w końcu z tyłu na zero. Ważne 3 punkty i odjaaaaazd!

odpowiedz
Rambo - 07.03.2021 / 22:44, *.centertel.pl

Mecz bez rewelacji, ale ważne 3 punkty. Lopes nawet fajnie dziś, oby się rozkręcał. I bardzo dobre sędziowanie. Można? Można.

odpowiedz
Batman111 - 07.03.2021 / 22:31, *.tpnet.pl

A nikt nie docenia gola Wszołka , a piękny był na 3 pkt na wyjeździe :)

odpowiedz
Jaka Legia taki i jej Walec - 07.03.2021 / 22:28, *.com.pl

Szkoda tylko , że ucieka walcem . Szkoda , że nie mamy takiego zespołu , który musiałby tym walcem uciekać , ,a przejechałby się po ligowych rywalach . Ale przyjdzie znów gra w Europie i znów będzie to samo . Maks 3 Runda kwalifikacji w LE i możemy już myśleć spokojnie o grze w lidze .

odpowiedz
Pierwszy - 07.03.2021 / 22:03, *.75.251

Jędza dziś żadnego babola nie sypnął. Brawo, tak trzymaj Artur!

odpowiedz
tekken (L) - 07.03.2021 / 22:03, *.chello.pl

Trzeba odjeżdżać i tyle, aby zapewnić sobie wcześnie mistrza. W ostatnich meczach zawsze może być ruletka, ana Legii ciąży presja wyniku.

odpowiedz
matus007 - 07.03.2021 / 21:57, *.play-internet.pl

Brawo,Brawo !!! Jedziemy dalej

odpowiedz
TeDe85 - 07.03.2021 / 21:49, *.chello.pl

Brawo drużyna! Najważniejsze 3 punkty, bo do końca będzie ciężko. Każda zdobycz się liczy

odpowiedz
RobL - 07.03.2021 / 21:20, *.centertel.pl

Jak zwykle:porażka 350 wpisów wiecznych frajerów, wygrana 60 .Ludzie zacznijcie patrzeć na jasną stronę księżyca!Ave Legia

odpowiedz
Gocław - 07.03.2021 / 22:43, *.net.pl

@RobL: kolejny zwolennik kunsztu trenerskiego naszego wybitnego trenera zapatrzony w kosmos, widzący same gwiazdy jasno świecące na Ł3.
ps. Czas pokaże kto jest frajerem, ale wtedy będziesz siedział cicho.

odpowiedz
Statystyk - 08.03.2021 / 00:11, *.chello.pl

@RobL: jest na to proste wytłumaczenie. Po zwycięstwie jest impreza po przegranej wk. Rf.

odpowiedz
Yeti - 07.03.2021 / 21:16, *.vectranet.pl

Mecz do zapomnienia, bez fajerwerków, ale ważne 3 punkty.

odpowiedz
Tommybielany - 07.03.2021 / 21:09, *.chello.pl

Jędza po składem i zero z tyłu,przypadek?nie sądzę:)

odpowiedz
Wolfik - 07.03.2021 / 21:05, *.mm.pl

Sam mecz słaby w naszym (i rywali) wykonaniu) ale 3 pkt. przywiezione z kolejnego, trudnego terenu bezcenne. Z mojego punktu widzenia Michniewicz dziś nieco zaryzykował grając dwoma stoperami bo Jury za takiego nie uważam (i dwa razy dał się dość prosto ograć), ale zwycięzców się nie sądzi. Przed nami jeszcze ciężkie mecze wyjazdowe, a takie zwycięstwa budują pewność siebie.

Każdy z nas chciałby, by eksplodował kolejny talent na miarę Karbownika. Sądzę jednak, że długo to nie nastąpi. Włodarczyk to niewątpliwie melodia przyszłości, ale na dzień dzisiejszy nie jest kompletnie przygotowany na mecze w ekstraklasie. Musi łapać minuty, ale w Legii będzie mu trudno. Powinien zatem iść na wypożyczenie, bo grając w 3-ej lidze się nie rozwinie.

odpowiedz
AAA - 07.03.2021 / 21:04, *.play-internet.pl

Do Mądrala 0,7- Jarzębak

odpowiedz
Màdrala0,7 - 07.03.2021 / 21:24, *.chello.pl

@AAA: No wiem słownik mi tak wbił i nie poprawiłem :)

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 07.03.2021 / 20:59, *.t-mobile.pl

Mecz słabiutki lepsza brzydka wygrana jak piękna porażka. Za Michniewicza coraz gorzej wygląda nasza gra , a te uzupełnienia w tym oknie to porażka .Legia notorycznie jest osłabiana od kilku lat , do Europy z kim I z czym.Kazda formacja musi zostać wzmocniona klasowymi grajkami jak chcemy coś osiągnąć w Europie inaczej w lecie będzie po pucharach o ile awansujemy .SZKŁEM PUPY NIE powycieraja nasi włodarze, a do tego dochodzi

odpowiedz
Wolfik - 07.03.2021 / 21:18, *.mm.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia: Trudno się nie zgodzić. Na naszą dupoligę widać to starcza (na razie, ja jeszcze niczego nie przesądzam) ale na Europę to nie wypali. Może dwóch - czterech zawodników z obecnego składu daje jakość. Nie chce wyjść na malkontenta, ale tym składem nie dostaniemy się nawet 3-ej ligi pucharów. Zwłaszcza jak nadal będa 1-meczowe eliminacje.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 07.03.2021 / 21:39, *.t-mobile.pl

@Wolfik: DOKŁADNIE nie inwestujesz stoisz w miejscu , a nawet się cofasz

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 07.03.2021 / 20:48, *.chello.pl

Jarzebowski w dzisiejszym meczu bezbłędny. Najlepszy sędzia jak do tej pory 2 akcje spr na VARze. DLa Śląska gwizdał zasłużenie
Tak samo jak dla nas. Tam
Gdzie powinna byc żółta to byla żółta osobiście uwazam ze na najwyższym poziomie. Co do meczu to bardzo słabiutko ale cieszą 3pkt

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 07.03.2021 / 22:09, *.com.pl

@Mądrala 0,7 : pełna zgoda, bardzo dobry sędzia, Frankowski frajer niech się uczy.

odpowiedz
Benio - 07.03.2021 / 20:38, *.inetia.pl

Bardzo słaby Włodarczyk. Gwilla to totalne nieporozumienie. To samo Wieteska. Z taką grą to nie ma szans w Europie. Nie wiem czy trener tego nie widzi. Dlaczego nie grali nowi podobno są w cyklu treningowym. Nie są chyba gorsi od akademii.

odpowiedz
Olo - 07.03.2021 / 20:33, *.chello.pl

Słabiutki ten mecz, wymęczone zwycięstwo, tradycyjnie jedną bramką. Szykuję się kolejny eurowpier...l w pucharach od jakichś pasterzy.

odpowiedz
Trampek - 07.03.2021 / 20:32, *.125.42

Gratulacje ...za wynik. Powtarzam za wynik - który powoduje powiększenie w tabeli przewagi LEGII nad kolejnym zespołem do siedmiu punktów.

odpowiedz
sen o - 07.03.2021 / 20:28, *.chello.pl

z tymi wychowankami to ściema. Dzisiaj Włodar nic nie pokazał. Skibicki, Kostorz, Mosór niech szybko zmienią klub aby grać bo u nas mogą być tylko epizody. Szabanow gra bo defensywa słaba (stoperzy) a drużynę buduje się od defensywy. zakupy nowych pozostałych na razie nie mają szans więc trudno powiedzieć co wniosą. Wszołek jak zwykle niedokładnie i lekko olśnienie miał tylko przy bramce i chwała m,u za to.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.03.2021 / 20:43, *.247.241

@sen o: jeśli utrzymamy przewagę nad resztą, to pod koniec sezonu młodzież będzie miała okazję się ogrywać. A po sezonie i Euro Ślisz i Kapustka pewnie zmienią klub, bo Miodek nie ma kasy.

odpowiedz
Kalarepa - 07.03.2021 / 20:17, *.play-internet.pl

Na plus Kapustka, Wszolek i ten Lopes. Reszta sut. Czediek tez aut.

odpowiedz
GD - 07.03.2021 / 20:23, *.chello.pl

@Kalarepa: Nie pij już dzisiaj więcej.

odpowiedz
Elquatro - 07.03.2021 / 20:17, *.chello.pl

W koncu odjechaliśmy reszcie ligi za hajs z Ligi Mistrzów

odpowiedz
Olo - 07.03.2021 / 20:32, *.chello.pl

@Elquatro: Raczej reszta ligi tradycyjnie robi wszystko, żeby przypadkiem nie zbliżyć się do czuba tabeli. Nie ma słów na to jak ta liga jest żałosna.

odpowiedz
Darek - 07.03.2021 / 20:17, *.t-ipconnect.de

Słaby mecz.Strzały z dystansu niecelne.Brak ruchu bez piłki.Czasami jak w 25 minucie brak pomysłu co zrobić z piłką.Dużo gry do tyłu.Jedyny Kapustka potrafił wdać się w drybling.Reszta czeka na gotowe.
Pekhart zmarnował 100%sytuacje.Włodarczyk niewidoczny ale nikt mu nie dogrywał piłek.Wszołek też tylko 2 akcje zrobił.
Lopes trochę powalczył.
2 celne strzaly na mecz.To też kpina jest.
Chórzysta nie uciekł po mecz jak ostatnio do szatni poczekał na swoich piłkarzy.
Z nowych piłkarzy tylko Szabanow gra.Więc coś nie bardzo te wzmocnienia.

odpowiedz
AliMario - 07.03.2021 / 20:16, *.tpnet.pl

Paradoksalnie, im gorsza gra tym większa różnica w tabeli. . Poziom rozgrywek coraz słabszy...

odpowiedz
LewLegia - 07.03.2021 / 20:13, *.net.pl

Poziom sportowy ligi to tragedia. Mistrzem zostanie Legia, której trenerem może być każdy lump, a i tak wygra bo ma kilku zawodników lekko ponad przeciętność.
Nie było super stadionów, nawet podgrzewanych muraw, a nasze kluby grały w Europie i co jakiś czas coś ugrywaly.
Teraz widziny co się dzieje i możemy tylko gadać bo prezesi klubów, mają to gdzieś byle kasa z koszulek i kiełbasek się zgadzała.
PZPN ten sam wzór działania byle stołki i kasa co miesiąc wpadała, tylko dzięki Lewemu bo on jest magnesem.

odpowiedz
Miazga - 07.03.2021 / 20:16, *.play-internet.pl

@LewLegia: zburzyc stadiony

odpowiedz
Robson - 07.03.2021 / 20:09, *.tpnet.pl

Jest progress ze Śląskiem Wrocław nigdy nie grało się na luzie cieszy postawa Kapustki zaczyna się odradzać .
Jeszcze tylko trochę wsparcia w obronie i nie będzie źle.
Pozdrawiam wszystkich kibiców są 3lkt i to ważne

odpowiedz
TOMEK PEKART - 07.03.2021 / 20:09, *.mgk.pl

BRAWO OBY TAK DALEJ WKONCU TRZEBA ZDOBYĆ MISTRZA NA KILKA KOLEJEK PRZED KONCEM A NIE W OSTATNIEJ

odpowiedz
olew - 07.03.2021 / 20:40, *.vectranet.pl

@TOMEK PEKART: ja przeciwnie, uwielbiam te tytuły zdobyte w ostatnich minutach , albo nawet 10 minut po

odpowiedz
dino - 07.03.2021 / 21:33, *.vtelecom.pl

@olew:
Tylko po takich tytułach ciężko o sukces w pucharach

odpowiedz
olew - 07.03.2021 / 23:37, *.vectranet.pl

@dino: je kocham ligę, w pucharach nierówne szanse, nuda, za duźo azji

odpowiedz
olew - 07.03.2021 / 20:08, *.vectranet.pl

ciężko się grało, strasznie wybiegany ten Śląsk, ale nie faulował przesadnie, więc fajnie że wygrali, fajnie że bez kontuzji, ładna akcja i bramka Wszołka, Lopez dobry, Kapustka niezły, kadrowo Legia góruje nad resztą ligi, dzisiaj mało zmian, nastrój kibola Legii jest dobry, brawo drużyna !

odpowiedz
Kipkorir - 07.03.2021 / 19:56, *.chello.pl

Historia się powtarza - Włodar z wozu, koniom lżej.

odpowiedz
Legionista - 07.03.2021 / 19:54, *.tpnet.pl

Najważniejsze dziś były 3 opkt aby troche odjechać innym. Gra moze nie zachwyciła niestety poziom Polskiej ligi jest jaki jest . Wiec niestety się dostosowujemy do niego. Zwróćcie uwagę ze w statnich 5 meczach ligowych Nasza Kochana Legia zdobyła 13 pkt na 15 możliwych . No i w końcu na 0 ztyłu

odpowiedz
mareczek - 07.03.2021 / 19:53, *.vectranet.pl

Strasznie dużo trolli dzisiaj tutaj...... Wszyscy czekamy na lepszy styl i grę-wiadomo.Punkty bardzo cieszą i przewaga w tabeli.Tak dalej Legio

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 07.03.2021 / 20:04, *.vectranet.pl

@mareczek: Ile będziesz czekał na styl może do drugiej rundy eliminacji Euro Pucharów (Nie ważne jakich), gdzie zespół "Bezludnej wysypy" nas rozjedzie, albo inni "Eskimosi". To jest LEGIA tu trzeba wymagać Tu i Teraz i stylu i wyników, a nie takiego dziadostwa... A my jak to ktoś tu już napisał dostosowujemy się niestety do poziomu tej mizernej ligi....

odpowiedz
Nooosz - 07.03.2021 / 20:10, *.vectranet.pl

@Trener Bramkarzy: Kur,,a Masz racje ,nic dodać nic ująć

odpowiedz
AAA - 07.03.2021 / 19:48, *.chello.pl

Kupona nie było i nie było najgorzej w obronie.
Najgorszy Gwilia i Włodarczyk.

odpowiedz
bolo - 07.03.2021 / 19:44, *.inetia.pl

Co z Szabanowem ?Jak zagrał i czy nadal może pozostać w Warszawie?

odpowiedz
andreas - 07.03.2021 / 20:00, *.chello.pl

@bolo: średnio nic nie pokazał a parę razy za wolny m.in z tego żółta kartka.

odpowiedz
golik - 07.03.2021 / 20:04, *.chello.pl

@bolo: obrona słaba. Mladenovic coraz bardziej chaotyczny. Stoperzy średnio najlepszy dynamiczny Juranovic. Druga linia słabo zbiera piłki.

odpowiedz
Raf - 07.03.2021 / 19:43, *.02.net

Legia już ma mistrzostwo pewne poziom ligi coraz słabszy

odpowiedz
filand - 07.03.2021 / 19:41, *.t-mobile.pl

Legia Warszawa dziękuję ⚽️ Wszołek dziękuję ⚽️

odpowiedz
andreas - 07.03.2021 / 19:41, *.chello.pl

marność nad marnościami. Nie ma żadnego chłopa z jajami co by coś wykreował je...nął z dystansu a nie w poprzek i do tyłu.

odpowiedz
Dario - 07.03.2021 / 19:39, *.stansat.pl

Qvo Vadis Legio ?? na pewno nie do Europy....z taką grą to jest dramat a trener chórzysta WYPAD....

odpowiedz
Jani - 07.03.2021 / 19:38, *.chello.pl

Lepszy wynik niż gra. Legia słaba, Śląsk jeszcze gorszy. Zwycięstwo jednak cieszy

odpowiedz
Sr - 07.03.2021 / 19:52, *.centertel.pl

@Jani: jakby było na odwrót też byś pewnie narzekał

odpowiedz
Jani - 07.03.2021 / 20:43, *.chello.pl

@Sr: Napisałem że zwycięstwo cieszy analfabeto

odpowiedz
Michał - 07.03.2021 / 19:35, *.plus.pl

Najważniejsze 3 punkty dzisiaj i tyle w temacie.Ostatnio Piast i dziś Śląsk gra taką lipe że oczy bolą a nasza Legia z takimi słabszymi zespołami się slimaczy.Więcej strzałów na bramkę rywali celnych i bramek i będzie super.DAWAĆ PO MISTRZA!!!

odpowiedz
quad74 - 07.03.2021 / 19:32, *.chello.pl

Punktowo odjeżdża, stylem gry - niekoniecznie...

odpowiedz
Syn trenera - 07.03.2021 / 19:32, *.vectranet.pl

Poziom dramat z meczu na mecz coraz gorszy piach Legia gra... Czemu tylko jedna zmiana czemu nie wszedł Muci i nie było Jaszura... Minimalizm i zmysł taktyczny chorzysty... Masakra z czym do Europy...

odpowiedz
Trener syna - 07.03.2021 / 21:16, *.play-internet.pl

@Syn trenera: pełna zgoda młody

odpowiedz
Wawq - 07.03.2021 / 19:31, *.chello.pl

Poziom gry Legii dramat
Glivia Wites Włodarczyk masakra
Michniewicz to nie trener

odpowiedz
Cult Legia King Forever - 07.03.2021 / 19:30, *.37.12

WSZOŁEK NO SMILE ALE DZIĘKUJEMY!

odpowiedz
Jimmy L - 07.03.2021 / 19:28, *.d1-online.com

I jest git, Legio uciekamy reszcie peletonu.

odpowiedz
jim - 07.03.2021 / 19:28, *.tpnet.pl

Gra oczywiście bez rewelacji ale chociaż wynik taki jak powinien być

odpowiedz
Krzysztof - 07.03.2021 / 19:28, *.centertel.pl

Kocham Cię Legio Warszawa !

odpowiedz
Legionista - 07.03.2021 / 19:27, *.tpnet.pl

Spiewajmy hej lalal Legia dzis 3 pkt ma :) Fujary do góry i golimy frajerów .

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.03.2021 / 19:26, *.247.241

Kiedy ostatnio Legia była liderem z co najmniej 7 pkt przewagi nad kolejną drużyną? Pamięta ktoś? Wiele lat temu.

odpowiedz
dino - 07.03.2021 / 19:30, *.plus.pl

@vadisodjidjiaofoe:
Chyba za Urbana/Berga

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.03.2021 / 19:32, *.vectranet.pl

@vadisodjidjiaofoe: w poprzednim sezonie... A i przewaga sięgała 10 pkt...

odpowiedz
Piotr - 07.03.2021 / 19:33, *.111.202

@vadisodjidjiaofoe: dawne czasy ledwo pamietam chyba rok temu hahahahaha

odpowiedz
Syn trenera - 07.03.2021 / 19:37, *.vectranet.pl

@vadisodjidjiaofoe: Hehehe ale jaki był wtedy poziom Legii i poziom ligi.. Dzisiejsza przewaga wynika że słabości rozgrywek więc bym sie nie zachwycał. Obawiam się że Europa Nas brutalnie zweryfikuje jak też mizerny warsztat Czesia...

odpowiedz
KN - 07.03.2021 / 19:40, *.inetia.pl

@vadisodjidjiaofoe: Cymbał....

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.03.2021 / 19:44, *.247.241

@Piotr: OK. Fakt. Pod koniec fazy zasadniczej zdaje się.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.03.2021 / 19:47, *.247.241

@KN: nie napinaj się, bo zdaje się, że obstawiałeś porażkę dzisiaj.

odpowiedz
KN - 07.03.2021 / 19:50, *.inetia.pl

@vadisodjidjiaofoe: Zasadniczo styl to porażka.. I tak Mistrz Polski będzie ale dalej już wiadomo co nas czeka, więc nie podniecajmy się niezłą przewagą w tej śmiesznej lidze.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.03.2021 / 20:00, *.247.241

@KN: lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać. Za to z Wartą gramy u siebie i będą wysokie kursy, więc możliwe, że pięknie przegramy i będziesz usatysfakcjonowany ;-)

odpowiedz
Lupus - 07.03.2021 / 20:22, *.centertel.pl

@Syn trenera: Pamiętajcie co powiedział trener kadry - że liga poziomem mocno odstaje od reszty Europy.

odpowiedz
Wolfik - 07.03.2021 / 21:19, *.mm.pl

@Lupus: Ameryki nie odkrył.... niestety.

odpowiedz