fot. Janusz Partyka / Legia.com
REKLAMA

Wystawa poświęcona Kazimierzowi Górskiemu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Od drugiego marca do końca roku w muzeum Legii przy Łazienkowskiej 3 dostępna dla zwiedzających jest wystawa poświęcona Kazimierzowi Górskiemu. 2 marca minęła setna rocznica urodzin "Trenera Wszechczasów", który przed laty był piłkarzem i trenerem Legii Warszawa. Zwiedzanie wystawy możliwe jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17.

- Udało się nam zebrać kilka bardzo ciekawych eksponatów. Mamy tu chociażby pamiątkowy wazonik z 1948 roku, który Kazimierz Górski otrzymał w prezencie ślubnym od Legii Warszawa. Znajdują się tu także jego legitymacje klubowe, legijny dres, a także pamiątki związane z występami na igrzyskach olimpijskich czy słynnym mundialu z 1974 roku – mówi Wiktor Bołba, kustosz klubowego muzeum.

Ponadto z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego skarbnica narodowa przygotowała unikalny medal z wizerunkiem Kazimierza Górskiego, który został wybity w srebrze wysokiej próby 925/1000. Cena medalu wynosi 89 zł plus 11,95 zł wysyłka. Jedna osoba może zamówić jedną sztukę.

26 lutego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek upamiętniający Górskiego. Znaczek o nominale 4 złotych i 70 groszy (format 25,5 x 31,5 mm) wykonany jest na papierze fluorescencyjnym techniką rotograwiury. Jego nakład wynosi 1 mln sztuk.

fot. Poczta Polska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Ding - 08.03.2021 / 11:59, *.chello.pl

Dlaczego cena na znaczku wynosi 4 zł, a piszecie, że to 4,70 zł?

odpowiedz
waw - 08.03.2021 / 10:38, *.chello.pl

dlaczego od poniedzialku do piatku ? a Sobota ? kto ma przyjsc od 11do 17 ? ci co pracuja zdalnie z Laptopem ? na plecach ?

odpowiedz
Marcel - 08.03.2021 / 23:59, *.t-mobile.pl

@waw: Uwierz mi, że nie wszyscy ludzie pracują zdalnie w godzinach od 11 do 17.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.