Bartosz Slisz skacze do piłki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Slisz: Cel nadrzędny - nie stracić głupiej bramki

Woytek, źródło: Canal+

- Wydaje mi się, że był to w miarę wyrównany mecz. Może nie było wielu klarownych sytuacji, ale na całe szczęście wykorzystaliśmy tę, którą stworzyliśmy i to jest najważniejsze. Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany w pressingu. Ciężko było nam rozgrywać piłkę. Cel nadrzędny był taki, by nie stracić głupiej bramki, bo ostatnio traciliśmy je zwykle po naszych błędach - powiedział po meczu Bartosz Slisz.

- Koncentracja jest najważniejsza, żeby unikać tych błędów w pobliży własnego pola karnego. We Wrocławiu nie było takich błędów i mam nadzieję, że nadal będziemy tak grali konsekwentnie na zero z tyłu. Plików z analizami straconych goli w komputerze trenera jest naprawdę dużo. Można się dużo z nich nauczyć.

- Siedem punktów przewagi na razie nic dla mnie nie oznacza. Jeszcze jest dziesięć spotkań do końca sezonu, więc dalej będziemy pracować, by wygrywać mecze. Nie możemy patrzeć się na innych, tylko zdobywać punkty w każdym meczu.

- Paulo Sousa dał mi jedną konstruktywną uwagę, która pomoże mi lepiej zachowywać się na boisku. Tłumaczył mi jak lepiej się ustawiać i na pewno ta wskazówka mi się przyda, z każdym treningiem i meczem będę ją wprowadzał. Chodzi o to, bym nie stał bokiem do bramki gdy czekam na podanie z boku. Ustawienie przodem spowoduje, że wtedy mam pozycję otwartą i całą grę przed sobą. Niby to proste i banalne, ale czasami nie zwraca się na to uwagi na murawie.

- Myślę, że dużo daję drużynie jeśli chodzi o defensywę, odbiór piłki i łatanie dziur oraz pomaganie kolegom na boisku. Jak do tego dołożę grę do przodu, to myślę, że to może być mój atut.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
bronek49 - 08.03.2021 / 17:16, *.chello.pl

Ślisz nie piej z zachwytu nad soba dla mnie jesteś przeciętnym piłkarzem nie ma zciebie zbyt dużej korzyści ani z tyłu ani z przodu takich marnych
szóstek w naszej lidze jest duzo dziwię się że dostaleś powolanie do kadry

odpowiedz
norbi - 08.03.2021 / 18:06, *.chello.pl

@bronek49: Po pierwsze: to nie Ślisz, tylko Slisz. Po drugie: chłopak realizuje wyznaczone przez trenera zadania w obronie. W defensywie jest bardzo solidny, a w ataku również pokazuje się z dobrej strony, choć nigdy po jego akcjach nigdy nie ma zachwytu. Szkoda że, tak oceniasz chłopaka, który jest mniej zauważalny, ale robi bardzo dużą robotę na boisku.

odpowiedz
WIDZ - 08.03.2021 / 18:38, *.chello.pl

@bronek49: Dla ciebie to on może w ogóle nie być. Tyle twojego co naklepiesz na forum, ale nie ma to dla nikogo znaczenia.

odpowiedz
Hiszpan - 08.03.2021 / 13:40, *.telnaptelecom.pl

Bartek jest progres. Rośnie nowy Matysik.

odpowiedz
Ding - 08.03.2021 / 12:26, *.chello.pl

Cel było łatwo osiągnąć, bo nie grał Jędza.

odpowiedz
olew - 08.03.2021 / 11:47, *.vectranet.pl

w piłce chodzi o to by w ogóle bramek nie tracić, głupie, czy mądre, a nawet ambiwalentne ! liczą się tak samo... fajny grajek, ale powinien grać, a nie gadać, jakaś mania te ciągłe wypowiedzi grajków

odpowiedz
Hmm - 08.03.2021 / 11:56, *.orange.pl

@olew: W piłce bardziej chodzi raczej o to, by gole zdobywać... a żeby zdobyć, to ktoś inny musi stracić. Nie potrafisz zrozumieć, co Slisz miał na myśli? Nie rozumiesz co oznacza "głupio stracona bramka"?

odpowiedz
Arek - 08.03.2021 / 15:00, *.tpnet.pl

@olew: czy Ty aby dobrze się czujesz? Tobie się wydaje, że sam się pcha do wywiadu, czy jak?

odpowiedz
Wolfik - 08.03.2021 / 11:36, *.mm.pl

W mojej ocenie Bartek na pozycji DP spisuje się dobrze. W każdym meczu notuje sporo odbiorów ale w końcu od tego jest. Brakuje mi strzałów zza pola karnego, a tego w Lubinie próbował częściej. Ale może na ofensywne zadania przyjdzie jeszcze czas.

odpowiedz