Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Walerian Gwilia

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Przed trudnym zadaniem stanął trener Czesław Michniewicz w meczu ze Śląskiem Wrocław. W podstawowym składzie trzeba było zastąpić Luquinhasa oraz Andre Martinsa. Trener zdecydował się postawić od pierwszych minut na Szymona Włodarczyka i Waleriana Gwilię. To właśnie Gruzina w spotkaniu ze Śląskiem postanowiliśmy wziąć pod lupę.

26-letni zawodnik ostatnio występował mniej, a po koronawirusie dopiero powoli dochodzi do formy. Ostatni mecz w wyjściowym składzie rozegrał 22 listopada przeciwko Cracovii. Trochę było to widać w pierwszych minutach. Gruzin nie był pewny i rozkręcał się dopiero z czasem. Już w 4. minucie w bardzo prosty sposób stracił futbolówkę na rzecz rywala. W całym spotkaniu cztery razy tracił piłkę. Natomiast na pięć prób odbiorów piłki, udało mu się to tylko dwa razy.

Im dłużej trwał mecz tym bardziej uaktywnił się zwłaszcza w ofensywie. W 11. minucie oddał pierwszy strzał po zagraniu od Szymona Włodarczyka, ale piłka minęła w znacznej odległości bramkę gospodarzy. Po chwili uderzył z rzutu wolnego, ale piłka ostatecznie nie trafiła ani w bramkę, ani do żadnego z kolegów z drużyny. Ostatnia próba strzelenia gola miała miejsce tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony gry. Po dwójkowej akcji z Pawłem Wszołkiem otrzymał od skrzydłowego podanie i uderzył sprzed pola karnego, ale uderzenie zostało zablokowane przez defensora Śląska.

Oprócz swoich prób zdobycia gola Gwilia próbował stworzyć okazje swoim kolegom. W 33. minucie świetnie zagrał na prawą stronę do Pawła Wszołka, którego bardzo mocne wstrzelenie futbolówki w pole karne zostało wybite przez defensorów gospodarzy. Około 60. minuty gry próbował bardzo lekką wrzutką zagrać do wbiegającego w pole karne Lopesa, ale podanie było odrobinkę za mocne i piłka wyszła poza boisko. Dobrze wyglądała współpraca Gruzina z Pawłem Wszołkiem. Skrzydłowy dwukrotnie fajnie zagrał do Gwilii w pole karne. W pierwszej sytuacji w trójkącie pograł Wszołek, Gwilia i Bartosz Kapustka. To właśnie strzelec jedynego gola w tym meczu zagrał lobem do Gwilii, który przyjął piłkę, ale następnie stracił ją na rzecz Musondy. W drugiej połowie Gruzin dostał piłkę w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i cała akcja nie wypaliła.

Był to w miarę poprawny występ obserwowanego przez nas zawodnika. Próbował tworzyć sytuacje kolegom i sobie, jednak w wielu fragmentach widać było, że wraca powoli dopiero do swojej dyspozycji i będzie potrzebować minut, by złapać ten rytm. Przy obecnej dyspozycji Bartosza Kapustki, Bartosza Slisza i Andre Martinsa może być mu o nie bardzo trudno. Wymieniona trójka jest podstawą składu Legii i dobrze dyryguje w środkowej strefie boiska.

Walerian Gwilia
Czas gry: 90 minut
Bramki: 0
Strzały / celne: 3 / 0 (0%)
Faule: 2
Faulowany: 0
Spalone: 0
Straty piłki: 4
Odbiory / udane: 5 / 2 (40%)
Podania celne: 48 / 44 (92%)
Podania kluczowe / celne: 1 / 0 (0%)
Podania przyjęte: 42
Pojedynki / wygrane: 11 / 5 (45%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 1 / 0 (0%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 10 / 5 (50%)
Dryblingi / udane: 2 / 1 (50%)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
BW - 10.03.2021 / 13:04, *.cirow.pl

Jesteście mega niesprawiedliwi dla Gruzina. Stanowi on ważną postać w zespole, jeśli nie na boisku, to na pewno w szatni - wystarczy pooglądać telewizję klubową (przede wszystkim kulisy).

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.03.2021 / 08:54, *.chello.pl

92% celności podań. Szkoda, że do tyłu, do boku i na trzy metry.

odpowiedz
Barti1916 - 10.03.2021 / 11:06, *.kbt.pl

@Po(L)ubiony: Zgadzam się z Tobą w 100%. Zawodnik zupełnie bez inklinacji do szybkiej gry kombinacyjnej. Zero kreatywności, wszystko na alibi. Jak najszybciej pożegnać!

odpowiedz
grzesiek - 10.03.2021 / 07:54, *.centertel.pl

Mozecie pisać co chcecie. Potrafil grac w tamtym sezonie slabe spotkania ale był silnym punktem druzyny. Byl najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej.

Tersz wychodzi na to ze zostal bardzo szybko skreslony przez trenera. Za pewne ze wzgledu na wiek.

odpowiedz
Luk - 10.03.2021 / 07:24, *.eurotel.cz

Jednym slowem cienias
.dobry to on byl jak gral w kurniku ,Legia to za wysokie progi.W tamtym sezonie go bronily liczby w tym tylko pokazuje jakim slabym jest grajkiem . brak techniki i szybkiego trafnego podejmowania decyzji.

odpowiedz
smerf - 10.03.2021 / 07:22, *.getfiber.pl

Gargamel na https://www.transfermarkt.pl/schnellsuche/ergebnis/schnellsuche?query=gvilia&x=0&y=0

2,00 mln €

na aledrogo bez ceny minimalnej z darmową dostawą.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 10.03.2021 / 01:08, *.133.96

Gwila to karamba z krainy deszcOwcöw,a Cześ to Bartolini zielona pietruszka hahahaha

odpowiedz
Krzeszczu - 11.03.2021 / 10:41, *.bredband2.com

@Tony⚽️Montana : a ty mongol z sierocinca.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 11.03.2021 / 23:32, *.18.154

@Krzeszczu: Co ty z tym sierocincem I mongołem?czemu obrażasz sieroty i ludzi z Mongolii ,czy byłeś skrzywdzony w dzieciństwie ?I to w sierocincu może w Kazakhstan ?powiedz nie pékaj opowiedź swojá historie..przecież lubisz tu sie mâdrzyć na forum...teraz naprawde szkoda mi ciebie ..żyj w pokoju...

odpowiedz
Stolar - 09.03.2021 / 20:08, *.42.56

Czy widziałam ten sam mecz co autor

odpowiedz
Stefan - 12.03.2021 / 11:36, *.t-mobile.pl

@Stolar: mam podobne zdanie... chyba chcą go dobrze sprzedać... już na początku mógł strzelić bramkę z główki, po dośrodkowaniu z wolnego, lecz nie ma timingu i nie potrafi się ustawić, wiec piłka go minęła... cienias. Pierwszy do wymiany.

odpowiedz
KowaL - 09.03.2021 / 18:00, *.vectranet.pl

Cienki jak cień cienia

odpowiedz
Remy - 09.03.2021 / 16:04, *.plus.pl

Niestety Vako słabizna. Jak najszybciej pożegnać. Wejście miał fajne, ale teraz to piąte koło u wozu. Fajnie CZM go podsumował ostatnio w trakcie meczu, jak wysoką piłkę nogą grał: "Vako, kur*a!, głowę masz od tego!" :)

odpowiedz
Autor - 09.03.2021 / 14:46, *.235.47

Jednym słowem ZEGNAJ . Mam nadzieję że już latem. Trzeba kogoś z podaniem i przeglądem pola przecież to żart że on gra w Legii. Panika i strzał Bogu w okno to jego ot cały Walerian.

odpowiedz
Kiwi - 09.03.2021 / 13:56, *.chello.pl

Cień zawodnika z tamtego sezonu.

odpowiedz
Odp - 09.03.2021 / 15:26, *.plus.pl

@Kiwi: od początku był cieniem zawodnika, teraz to już cień cienia.

odpowiedz
Tony⚽️Montana - 09.03.2021 / 16:26, *.133.96

@Odp: Cień cieni cieniowatych...

odpowiedz
ja - 10.03.2021 / 07:18, *.getfiber.pl

@Tony⚽️Montana : :) dobre

odpowiedz