Walerian Gwilia, Josip Juranović i Rafael Lopes - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Trenowali bez Yaxshiboyeva

Woytek, źródło: Legionisci.com

Drużyna Legii kontynuuje przygotowania do meczu z Wartą Poznań. W środę w zajęciach wziął udział nieobecny we wtorek Artur Boruc, ale nadal zabrakło Jasurbeka Yaxshiboyeva. Uzbek od sobotniego sparingu z Zawiszą Bydgoszcz ma problem z naciągniętym mięśniem przywodziciela. Z treningów musiał zrezygnować także Marko Vesović. Wydawało się, że Czarnogórzec jest coraz bliżej powrotu do pełnych treningów, ale pojawił się uraz kolana i perspektywa jego powrotu na boisko w najbliższych tygodniach się oddaliła.



Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

Nadal nie trenują Igor Lewczuk i Wojciech Muzyk, a Joel Valencia tylko truchta dookoła boiska.

Legioniści rozpoczęli zajęcia od pracy na siłowni, a następnie przenieśli się na jedyne podgrzewane na boisko w ośrodku treningowym, gdzie kontynuowali wzmacnianie siły z wykorzystaniem dodatkowych obciążeń podczas sprintów. Głównym elementem treningu była jednak taktyka. Na dwóch połowach prowadzone były ćwiczenia, których zadaniem był pressing i odbieranie piłki czwórce obrońców. Potem zespół podzielony był na trzy drużyny na zmianę przeprowadzane były akcje ofensywne, a na zakończenie rozegrano większą gierkę (2 razy 7,5 min) na całej szerokości boiska. W ostatniej akcji środowej gierki urazu doznał Kacper Kostorz - boisko opuszczał z lodowym okładem na prawym kolanie. Składy wyglądały następująco:

"Żółci": Boruc (Tobiasz) - Juranović, Wieteska, Szabanow - Wszołek, Slisz, Andre Martins, Mladenović - Kapustka, Rafael Lopes, Luquinhas
"Szarzy": Miszta (Cierzniak) - Skibicki, Jędrzejczyk, Hołownia, Cholewiak - Kisiel, Gwilia, Muci, Rusyn - Włodarczyk (Kostorz), Pekhart

Ekipa żółtych składała się z zawodników, którzy mają największe szanse na występ w sobotnim meczu z poznaniakami. Dobra postawa Josipa Juranovicia na prawej obronie w Wrocławiu może spowodować, może spowodować, że na placu zabraknie miejsca dla "Jędzy". O swoje podczas treningów mocno walczy mocno Rafael Lopes. Na ten moment mocno rozczarowuje Nazarij Rusyn. Ukrainiec nie pokazał się z dobrej strony w sobotnim sparingu drugiej drużyny z Zawiszą Bydgoszcz i nie pojechał na Dolny Śląsk. W trakcie gierek treningowych nie może znaleźć wspólnego języka kolegami. Długo przytrzymuje piłkę i często oddaje strzały z nieprzygotowanej pozycji. Na drugim biegunie jest Bartosz Kapustka, który wyrasta na lidera - dużo mu wychodzi, gra na coraz większym luzie. Ernest Muci dobrze radzi sobie w nowej drużynie, bywa chwalony przez trenerów podczas zajęć.

Mocno eksploatowana murawa

Póki co w Legia Training Center do dyspozycji piłkarzy jest tylko jedno boisko z naturalną nawierzchnią - to, które jest podgrzewane. Pozostałe ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i brak odpowiedniej wegetacji trawy nie zostały jeszcze udostępnione do treningu. Prognoza na najbliższe dni nie jest sprzyjająca, możliwe są przymrozki. To oznacza, że zespół nadal będzie ćwiczył coraz słabiej wyglądającym podłożu, które ciężko załatać po codziennych treningach.

W czwartek legioniści będą trenowali o godzinie 11.

Fotoreportaż z treningu - 24 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Gonzo - 12.03.2021 / 10:23, *.t-mobile.pl

Tęgie głowy nie pomyślały że w naszych warunkach potrzebne są 2 podgrzewane murawy w Grodzisku.

odpowiedz
Mat - 11.03.2021 / 22:44, *.chello.pl

Z ciekawostek Jankovic ostatnie 2 mecze po 90 min, poprzednie 2 60 i 66 min. Grunt, że Uzbek bardziej gotowy...

odpowiedz
Gizior - 11.03.2021 / 13:45, *.alfa-system.net

Qwa masakra te boiska... I LTC i glowna plyta padaka.

odpowiedz
kibolo - 11.03.2021 / 12:27, *.orange.pl

To nie ich wina, że Kucharski spał przez całe okno transferowe i teraz nowi muszą się zgrywać w trakcie sezonu zamiast zrobić to na zgrupowaniach. Poczekajmy z ostatecznymi ocenami.

odpowiedz
ZGL - 11.03.2021 / 10:23, *.tpnet.pl

LEGIO trenowac konkretnie i jedziemy z Warta - powtorka z jesieni !!!

odpowiedz
EP - 11.03.2021 / 10:21, *.tpnet.pl

P.Trenerze dawac Yaxshiboyeva na mecz z Warta to moze ich zaskoczy a uwazac na Baku !!!

odpowiedz
WL - 11.03.2021 / 08:45, *.tpnet.pl

Ma uraz czy cos innego jest na rzeczy P.Trenerze prosimy o odpowiedz !!!

odpowiedz
Trener - 11.03.2021 / 23:59, *.inetia.pl

@WL: Ma coś na rzeczy, potrzebny jest dermatolog, a w klubie mamy tylko ortopedów.

odpowiedz
GL - 11.03.2021 / 08:42, *.tpnet.pl

Odnosnie transferow niech zabierze glos P.Kucharski wiec czekamy na podsumowanie !!!

odpowiedz
Quick - 11.03.2021 / 08:18, *.chello.pl

A taki miał być super ten Jasieboiesie. W grudni podejrzewam że będziemy rozwiązywać kontrakt z Uzbekiem i tą fantastyczną gwiazda Messim.

odpowiedz
Tomek - 11.03.2021 / 07:57, *.113.189

Takie ochy i achy nad ośrodkiem a trawy nie potrafią przygotować. Szkoda że tam nie ma 40 boisk a trenować będą na jednym. To samo z murawą na Łazienkowskiej. Wstyd żeby drużyna mistrza Polski grała na murawie, która w połowie meczu wygląda jakby odbywały się tam wyścigi konne. A co do transferów to pusty śmiech mnie ogarnia. Pisałem po zakupie Uzbeka, że po co nam ktoś kto będzie gotowy do gry za kilka tygodni. Znając doktorów w Legii i ich diagnozy, że za 3-4 dni coś ma być już ok, to podejrzewam że Uzbek może w okolicach końca listopada będzie mógł kopać piłkę na treningach...Muci super wzmocnienie, bo trenerzy chwalą go podczas treningów, no niesamowite wzmocnienie...ukraiński napastnik to niech już lepiej się pakuje i wraca na Ukrainę i zabierze że sobą Valencie, Mioduskiego i Kucharskiego...

odpowiedz
OnL - 11.03.2021 / 06:47, *.chello.pl

Panie Kucharski, zadowolony jesteś z transferów?
Panie Prezesie Mioduski, a Panu się dziwię że godzi się na takie transfery i gó*no ma. Gra jeden z nowych a reszta się leczy. Nie wspomnę o Valencii, już w zimie było go oddać i domagać się odszkodowania.

odpowiedz
Alex Bielany - 11.03.2021 / 00:42, *.chello.pl

A taki mial byc mongol zayebisty...

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️King - 10.03.2021 / 23:36, *.amazonaws.com

Kto ich żywi!?co jedzà?!co ?! robiá spece od odnowy biologicznej?!mamy 3 masażystòw ,urazy coraz czèściej,widocznie za dużo suplemèntòw od Sante a za mało zdrowego odrzywiania,dla piłkarzy tylko natura daje zdrowie a nie prochy I piguły,batoniki od Sante,rozumiem sponsor ...to nie znaczy żeby musieli żreć przetwarzane sztucznie
produkty....

odpowiedz
WSL - 10.03.2021 / 21:36, *.tpnet.pl

Trenowac,grac i powiekszac przewage LEGIO 111

odpowiedz
ZGL - 10.03.2021 / 21:35, *.tpnet.pl

Co sie dzieje z Yaxshiboyevem P.Trenerze ?

odpowiedz
Cult⚽️Mistrz⚽️Legian. - 10.03.2021 / 18:58, *.amazonaws.com

Kto ich żywi!?co jedzà?!co ?! robiá spece od odnowy biologicznej?!mamy 3 masażystòw ,urazy coraz czèściej,widocznie za dużo suplemèntòw od Sante a za mało zdrowego odrzywiania,dla piłkarzy tylko natura daje zdrowie a nie prochy I piguły,batoniki od Sante,rozumiem sponsor ...to nie znaczy żeby musieli żreć przetwarzane sztucznie
produkty....

odpowiedz
Ten Sam - 10.03.2021 / 23:34, *.amazonaws.com

@Cult⚽️Mistrz⚽️Legian. : Sorki,nie leniwy legian tylko Legia !Czyli Cult⚽️Mistrz⚽️Legia

odpowiedz
Leśny Dziadek - 10.03.2021 / 17:55, *.centertel.pl

Wory ciagaja po murawie? Jedyne boisko zostanie zaorane...

odpowiedz
Darek - 10.03.2021 / 17:49, *.t-ipconnect.de

Yaxhiboyev i tak nic nie gra więc żadna strata.Vesović ma już po sezonie więc może razem z Valencia w trójkę pozwiedzają sobie Warszawę.

odpowiedz
Syn trenera - 10.03.2021 / 18:05, *.vectranet.pl

@Darek : Jasxur to Cie jeszcze nie raz zdziwi... To poziom Luqiniasa o ile nie lepiej. Niech mu tylko Czesio da szanse..

odpowiedz
L - 11.03.2021 / 02:11, *.play-internet.pl

@Syn trenera : a ty skąd to wiesz? Widziałeś go w akcji?

odpowiedz
Tomek - 11.03.2021 / 07:59, *.113.189

@Syn trenera : Poziom Darka Solnicy albo Igora Kozioła...Zaskoczy mnie jak w tym roku zadebiutuje, kolejny który będzie non stop leczył kontuzje jak Kante i wymyślał kolejne urazy

odpowiedz
marek - 10.03.2021 / 17:24, *.t-mobile.pl

Całe okienko transferowe to wielkie nieporozumienie

odpowiedz
Pawel - 10.03.2021 / 17:12, *.net.pl

Rusyn- jak sie sciaga kogos z przypadku to nie oczekujmy sukcesu

odpowiedz