Camper Wyszków - Legia Warszawa - fot. Paweł Oleksiak
REKLAMA

Siatkówka

Siatkarze rozpoczynają fazę play-off

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ten weekend siatkarze Legii rozpoczną fazę play-off sezonu 2020/21. Nasz zespół był rewelacją sezonu zasadniczego, w którym zanotował rewelacyjny bilans 17 zwycięstw i 1 porażkę, co dało pewne pierwsze miejsce na koniec rundy. Dzięki temu Legia posiada przewagę parkietu w rywalizacji z Camperem Wyszków.

Na tym etapie rozgrywek gra się do trzech wygranych. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Warszawie, trzeci i ew. czwarty w Wyszkowie, zaś gdyby był potrzebny piąty mecz, jego gospodarzem będzie Legia. Pierwsze dwa mecze odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Niegocińskiej 2a na warszawskim Mokotowie.

Camper po sezonie zasadniczym zajął 4. miejsce z bilansem 11-7. W obu dotychczasowych meczach Legii z Camperem górą byli podopieczni Mateusza Mielnika. Najpierw w październiku legioniści wygrali na własnym parkiecie 3-1 (23-25, 25-23, 25-20, 25-15), a następnie w wyjazdowym meczu w połowie grudnia zwyciężyli po niezwykle emocjonującym spotkaniu 3-2. Dwa pierwsze sety bardzo wysoko wygrali wyszkowianie - do 15 i 14, ale nasi siatkarze nie złożyli broni. W trzecim secie wygrali 25-20, a w czwartym bili się o każdą piłkę i zwyciężając 31-29, doprowadzili do tie-breaka. Chociaż Camper prowadził już różnicą aż czterech punktów, zwyciężyliśmy w nim 15-13.

- Czy będzie awans do I ligi? Ten system rozgrywkowy jest brutalny. Pogratulowałem chłopcom po sezonie zasadniczym, a potem musiałem sprowadzić ich na ziemię, bo to dopiero pierwszy etap, a są 4. To 1. miejsce daje nam jedynie to, że zaczynamy meczem u siebie, ale walka rozpoczyna się od nowa. W każdym meczu musimy się bić o zwycięstwo - powiedział trener Legii, Mateusz Mielnik.

Dwa pierwsze mecze, zaplanowane na 13 i 14 marca, będzie można zobaczyć na kanale YouTube profilu "Legia Siatkówka". Zwycięzca trzech meczów w tej rywalizacji zapewni sobie awans do trzeciego etapu rozgrywek, a mianowicie turnieju półfinałowego, który będzie miał miejsce w dniach 9-11 kwietnia. Wówczas Legii przyjdzie ponownie walczyć z drugą drużyną ze swojej grupy oraz z dwoma najlepszymi drużynami z grupy 3. Miejsce rozegrania turnieju zostanie wyłonione w drodze konkursu ofert złożonych przez zainteresowanych, wyrażających chęć organizacji turnieju.


Centrum informacji o siatkarskiej Legii -> legionisci.com/siatka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
KLanik - 13.03.2021 / 16:12, *.chello.pl

Brawo Legia! Tak się walczy! Kopacze gwiazdeczki, brać przykład z naszych siatkarzy!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.