Piotr Tworek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Tworek: Zawsze gramy o 3 punkty

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Spodziewamy się innego meczu niż jesienią. Czy z przewagą Legii, czy wyrównany, czy z przewagą naszą, okaże się dopiero jutro na boisku. Od wielu tygodni obserwuję rozwój swojej drużyny. Zrobimy wszystko, żeby to był inny mecz, bo na tym polega trenowanie i podnoszenie umiejętności. Na pewno widać różnicę w naszych spotkaniach. Zagramy inaczej niż jesienią, mamy też inne możliwości kadrowe. Musimy mieć jednak z tyłu głowy, że gramy z Legią, mistrzem Polski, zespołem naszpikowanym indywidualnościami, z ogromną jakością. Musimy być przygotowani na każdy wynik - mówi przed spotkaniem z Legią Warszawa trener Warty Poznań, Piotr Tworek.

- Nie mamy w głowie żadnej sytuacji odwetowej, że musimy się odgryźć za jakieś spotkanie, które nam nie wyszło. Porażki traktujemy jako drogę do osiągnięcia naszego optimum. Zrobimy wszystko, żeby nie dać się punktować od samego początku, a tak było wtedy.

- Szukamy powtarzalności w grze Legii Warszawa i żeby ją dostrzec, obserwowaliśmy wiele spotkań rywala. Chcemy te elementy pokazać zespołowi, żeby potwierdzić, że nasz plan na mecz jest dobry.

- Moi zawodnicy w każdym meczu muszą wiedzieć, że będą grali o zwycięstwo. Nawet jak nie wychodzi, jak nie jesteśmy w formie, trzeba walczyć o 3 punkty w kolejnym meczu. To kształtuje świadomość piłkarzy już w szatni - będziemy zawsze walczyć o zwycięstwo. Oni muszą mieć tylko tę jedną myśl. Każdy mecz jest dla nas o 3 punkty i zawsze tak będzie. W Warszawie też.

- Łukasz Trałka nie zagra z Legią z powodu czwartej żółtej kartki. Znamy jego wartość dla naszego zespołu i indywidualne możliwości. Daje nam dużo na treningu, podczas meczu i w szatni, ale piłka nożna ma to do siebie, że zdarzają się kontuzje czy kartki i trzeba sobie w tych sytuacjach umieć poradzić. Mamy zawodników, którzy rywalizują, palą się do grania, czekają na swoje szanse. Czeka nas ciekawe spotkanie na stadionie Legii. Zrobimy wszystko, żeby tę stratę zniwelować.

- To jest dobry czas Warty Poznań, nie dla mnie. Przyjdzie kiedyś przecież moment, kiedy my trenerzy i piłkarze stąd odejdziemy, a klub i jego sukcesy pozostaną.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
dejne3 - 14.03.2021 / 06:18, *.plus.pl

Z Legią wszyscy grają o 3 punkty,dwa razy w roku.

odpowiedz
Uuuuuuiiiiuuuuù - 13.03.2021 / 14:55, *.centertel.pl

Tluuuuuuuuuuuikk

odpowiedz
GL - 13.03.2021 / 09:13, *.tpnet.pl

LEGIA nie ma moze takiego stylu gry jakiego bysmy zyczyli ale jest druzyna lepsza indywidualnie wiec zobaczymy jak to sie zakonczy !!!

odpowiedz
obiektywny - 13.03.2021 / 20:22, *.centertel.pl

@GL: Mądrze powiedziane

odpowiedz
obiektywny - 12.03.2021 / 19:59, *.centertel.pl

Wartą ma lepszy styl gry od legii. Za Vuko graliście lepiej. Michniewicz to chyba zna się tylko na badaniu. Vuko ok Michniewicz ????????????????
Jestem obiektywny bo kibicuję Zagłębiu Lubin

odpowiedz
PLBBOY - 13.03.2021 / 06:45, *.play-internet.pl

@obiektywny: to kibicuj jej dalej.

odpowiedz
obiektywny - 13.03.2021 / 07:26, *.play-internet.pl

@PLBBOY: Ha, ha. Kibicuję, ale wchodzę teraz na różne fora kibicowskie i prostuję.Bo ja tylko Miedzi Legnica nie lubię

odpowiedz
WL - 12.03.2021 / 18:11, *.tpnet.pl

Taki sam cel LEGII ! Tylko zwyciestwo !!!

odpowiedz
SF - 12.03.2021 / 18:07, *.tpnet.pl

Zobaczymy jak bedzie jutro !!!

odpowiedz
ksieciunio - 12.03.2021 / 17:45, *.chello.pl

Trałka specjalnie zarobił 4 żółtko, to tchórz !!!!!!!!!!

odpowiedz
???????????? - 12.03.2021 / 20:49, *.centertel.pl

@ksieciunio: Mniejszy niż ty ????

odpowiedz
soprano - 12.03.2021 / 17:40, *.chello.pl

trener warty mocny w gebie zobaczymy po batach

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.